Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mida teha joodikust vennaga?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 217 )

Teema: Mida teha joodikust vennaga?

Postitas:
Kägu

Andke nõu, mida teha, mul endal pole häid ideid. Umbes aasta tagasi suri mu ema, kes elas koos mu joodikust töötu vennaga, ja pärandas mulle korteri, kus nad elasid. Vend nüüd elab seal edasi ja kommunaalmakseid on vahel isegi natuke maksnud, aga üldiselt võlg järjest kasvab. Vend teeb veidi juhutöid ja väidab, et ta ei leia endale sobivat tööd – niipalju kui mina aru saan, peab ta sobivaks tööks sellist tööd, mida ta saab teha endale sobival ajal ja sobivatel tingimustel. Tõttöelda kahtlen, kas ta üldse mingit tööd regulaarselt võimeline tegema on, sest minu meelest ta on suurema osa ajast purjus, samas ta ise muidugi selles probleemi ei näe. Kuna ta ei ole valmis vastu võtma töötukassa pakutud tööd, siis töötuna ta arvel olla ei saa ja seega ei saa ta ka toimetulekutoetust taotleda kommunaalmaksete maksmiseks. Mina tema kulude eest tasuda ei soovi, aga ma ei kujuta ka hästi ette, et ma ta sealt korterist kuidagi välja saaks, et seda üürile anda või müüa. Ta on üsna süüdimatu, viimased 10+ aastat ema kulul elanud ja võlgu on tal teisigi. Samuti võib ta teatud olukordades agressiivselt käituda, nii et ma isiklikult sinna kohale minna ei julgeks ja sellest poleks vist eriti kasugi. Meili teel olen üritanud talle selgitada, et mina tema arveid maksma ei hakka ja ta peab ise siiski vastutuse võtma ning mingi töö leidma, aga kasu sellest ei paista olevat. Kas kellelgi on ehk mõni idee, mille peale ma ise pole tulnud?

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ambaalid kaasa ja välja tõsta. Lukud vahetada.

Kui see vend sul selline asotsiaal on, ei ta siis kuskile kohtusse pöördu seetõttu.

Kui vana see vend on sul? On ka mingit põhjust aimata, miks üldse joodukuks arenes?

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sotsiaaltöötaja poole pöördu.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

KOVi sotsiaaltöötaja.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

St et joodikuks arenemise küsimusega ma ei taha urgitseda kuidagi eriliselt, vaid kas on ehk lootust, et ta kuidagi ravile saada või on täiesti lootusetu juhtum.

Kui lootusetu, siis südametunnistuse rahustamiseks võid talle kuskile mingi odava asenduskorteri osta, a la mingi 1000-eurose kuskil maarajoonides. Kui nagunii tööl ei käi ega taha käia, siis pole ju vahet, kus Eestimaa punktis ta ennast surnuks joob

+17
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

St et joodikuks arenemise küsimusega ma ei taha urgitseda kuidagi eriliselt, vaid kas on ehk lootust, et ta kuidagi ravile saada või on täiesti lootusetu juhtum.

Kui lootusetu, siis südametunnistuse rahustamiseks võid talle kuskile mingi odava asenduskorteri osta, a la mingi 1000-eurose kuskil maarajoonides. Kui nagunii tööl ei käi ega taha käia, siis pole ju vahet, kus Eestimaa punktis ta ennast surnuks joob

Mina tean sarnaseid juhtumeid ja ainult kohaliku omavalitsuse poole pöördu. Ära osta midagi.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Andke nõu, mida teha, mul endal pole häid ideid. Umbes aasta tagasi suri mu ema, kes elas koos mu joodikust töötu vennaga, ja pärandas mulle korteri, kus nad elasid. Vend nüüd elab seal edasi ja kommunaalmakseid on vahel isegi natuke maksnud, aga üldiselt võlg järjest kasvab. Vend teeb veidi juhutöid ja väidab, et ta ei leia endale sobivat tööd – niipalju kui mina aru saan, peab ta sobivaks tööks sellist tööd, mida ta saab teha endale sobival ajal ja sobivatel tingimustel. Tõttöelda kahtlen, kas ta üldse mingit tööd regulaarselt võimeline tegema on, sest minu meelest ta on suurema osa ajast purjus, samas ta ise muidugi selles probleemi ei näe. Kuna ta ei ole valmis vastu võtma töötukassa pakutud tööd, siis töötuna ta arvel olla ei saa ja seega ei saa ta ka toimetulekutoetust taotleda kommunaalmaksete maksmiseks. Mina tema kulude eest tasuda ei soovi, aga ma ei kujuta ka hästi ette, et ma ta sealt korterist kuidagi välja saaks, et seda üürile anda või müüa. Ta on üsna süüdimatu, viimased 10+ aastat ema kulul elanud ja võlgu on tal teisigi. Samuti võib ta teatud olukordades agressiivselt käituda, nii et ma isiklikult sinna kohale minna ei julgeks ja sellest poleks vist eriti kasugi. Meili teel olen üritanud talle selgitada, et mina tema arveid maksma ei hakka ja ta peab ise siiski vastutuse võtma ning mingi töö leidma, aga kasu sellest ei paista olevat. Kas kellelgi on ehk mõni idee, mille peale ma ise pole tulnud?

Tee kinkeleping venna nimele. Oled mõlemast lahti. Mu hingerahu maksab rohkem kui mingi kinnisvara.

 

+3
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vana see vend on sul? On ka mingit põhjust aimata, miks üldse joodukuks arenes?

50+. Alkohol on talle alati meeldinud (ja töö pole kunagi eriti meeldinud), aga täisjoodikuks arenes siis, kui töö kaotas ja naine minema läks. Ma kardan, et on lootusetu juhtum, sest see juhtus u 15 aastat tagasi ja ta pole sellest ajast tööl käinud.

Mina tean sarnaseid juhtumeid ja ainult kohaliku omavalitsuse poole pöördu. Ära osta midagi.

Aga mida KOV teeb sellisel juhul? Tean, et ta käis ise toimetulekutoetuse kohta uurimas, aga sai teada, et seda ei maksta ju ka nendele, kes töötukassas arvel pole, kuna neile nende meelest töötamine nagu ei sobi hästi (õige ka muidugi).

Tee kinkeleping venna nimele. Oled mõlemast lahti. Mu hingerahu maksab rohkem kui mingi kinnisvara.

See oleks muidu variant küll, aga korter läheks siis ilmselt tema võlgade katteks müüki ja kui midagi üle jääb, siis selle jooks ta lihtsalt maha (väikelinna kapitaalremonti vajav korter, pole kuigi kallis). Ma lubasin emale ka enne tema surma, et vend võib loomulikult korterisse elama jääda, ainult  kommunaalmaksetega peab ta ikka ise hakkama saama. Ma natuke lootsin siiski, et ta võtab oma eluga midagi ette, aga naiivne olin. Selle emale antud lubaduse tõttu ma ei saa  ka seda ambaalide varianti kasutada (+ ma ei teagi, kust neid ambaale saaks, + ma kardan, et ta maksab kätte kuidagi).

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma lubasin emale ka enne tema surma, et vend võib loomulikult korterisse elama jääda, ainult  kommunaalmaksetega peab ta ikka ise hakkama saama. Ma natuke lootsin siiski, et ta võtab oma eluga midagi ette, aga naiivne olin. Selle emale antud lubaduse tõttu…

Kuidas said SINA emale lubada, et VEND maksab kommunaalid? Miks sa üldse midagi sellist lubasid? Emaat muidugi ei alatu ka sinult seda nüuda, olles ise venna eest maksnud nii kaua.
Saad ise ka aru, et sul ei ole variante. Maksad venna elamise edasi kinni ema asemel või annad talle endale vastutuse enda rest.
See vend on sul kadunud nagunii ju paraku 🙁

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mida KOV teeb sellisel juhul? Tean, et ta käis ise toimetulekutoetuse kohta uurimas, aga sai teada, et seda ei maksta ju ka nendele, kes töötukassas arvel pole, kuna neile nende meelest töötamine nagu ei sobi hästi (õige ka muidugi).

No näiteks rehabilitatsiooni kaudu saab ravile (võõrutusravi, spaad, arstid), võimalusi integreeruda ühiskonda. Kui ei tööta, siis lähevad sotsiaalmajja.

Sul ei ole muid võimalusi.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

50+. Alkohol on talle alati meeldinud (ja töö pole kunagi eriti meeldinud), aga täisjoodikuks arenes siis, kui töö kaotas ja naine minema läks. Ma kardan, et on lootusetu juhtum, sest see juhtus u 15 aastat tagasi ja ta pole sellest ajast tööl käinud.

Kui sotsiaaltöötaja abiga ei saa reele, siis vaevalt saab. Sinust abi pole.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina ainult räägid sellest, mida vend ei saa jne, sellest pole kasu. See on fakti konstanteerimine. Selle jaoks on spetsialistid.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma lubasin emale ka enne tema surma, et vend võib loomulikult korterisse elama jääda, ainult  kommunaalmaksetega peab ta ikka ise hakkama saama.

Milleks seda korterit üldse sulle pärandada, kui seda kasutada ei saa? Rumalus. Ainult maksad kommunaale kinni venna elu lõpuni, hea pärandus küll

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan veel seda, et isegi võõrutusravile saab niiviisi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju need kommunaalid on tal talvekuul? Ma ei ütle, et maksa kinni, aga lihtsalt, et kui ruttu kui suur võlg kasvab. On see realistlik, et ta saaks need üldse ise makstud kunagi? Hoiab ta korras seda korterit vähemalt ise või on nagu täiesti asotsiaalne?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvesta, et kui võlad kasvavad siis sina kui korteriomanik ikkagi lõpuks vastutad – mitte vend, kes sees elab.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui võlg KÜ ees liiga suureks kasvab, siis on KÜ-l õigus lõpuks ka korter sundmüüki panna.

Nii et kui sa soovid, et selle korteriga nii ei läheks, siis soovitan siiski seda kommunaalide võlga vähendada ja vend kuidagi sealt korterist välja saada või teise variandina püüda talle leida mingeid ravivõimalusi. Kui ainult 15 aastat joob, siis veel ei ole täiesti lootusetu, siis ta alustas sellega täisealisena, mitte juba poisieas. Aga eelduseks on see, et ta ise tahab alkoholismist vabaneda. Kui ta ei taha, siis ei aita teda ka ükski sotsiaaltöötaja ega spetsialist.

Kui vend on juba väga hull alkašš, siis ei jää ju sellest korterist nagunii varsti midagi järele, pluss on ohuks teistele majaelanikele, kui seal suitsukoniga purjuspäi magama jääb…

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas said SINA emale lubada, et VEND maksab kommunaalid? Miks sa üldse midagi sellist lubasid? Emaat muidugi ei alatu ka sinult seda nüuda, olles ise venna eest maksnud nii kaua. Saad ise ka aru, et sul ei ole variante. Maksad venna elamise edasi kinni ema asemel või annad talle endale vastutuse enda rest.

Ma sõna-sõnalt ei mäleta seda vestlust, aga mõte oligi selles, et ema soov oli, et vend saaks seal edasi elada, ja mina ütlesin, et muidugi, kui ta kommunaalmaksed ikka ise maksab. Eks ema lootis ka, et vend siis lõpuks tööle läheb, kui vajadus tekib. Jah, saan aru, mis variandid mul on, ja üritan leida võimalusi talle vastutust anda, aga see on keeruline.

No näiteks rehabilitatsiooni kaudu saab ravile (võõrutusravi, spaad, arstid), võimalusi integreeruda ühiskonda. Kui ei tööta, siis lähevad sotsiaalmajja. Sul ei ole muid võimalusi.

Aga see eeldab ikka seda, et vend ise ka koostööd teeb ja nendest võimalustest huvitatud on, kahjuks praeguse seisuga ta ei paista olevat. Kui oleks, siis oleks ju lootust.

Sina ainult räägid sellest, mida vend ei saa jne, sellest pole kasu. See on fakti konstanteerimine. Selle jaoks on spetsialistid.

Saan aru ja olen nõus, aga ta ei pöördu ise nende spetsialistide poole.

Palju need kommunaalid on tal talvekuul? Ma ei ütle, et maksa kinni, aga lihtsalt, et kui ruttu kui suur võlg kasvab. On see realistlik, et ta saaks need üldse ise makstud kunagi? Hoiab ta korras seda korterit vähemalt ise või on nagu täiesti asotsiaalne?

Talvel peaks olema umbes 170-200 eurot koos elektriga, suvel ilmselt umbes 2x vähem arvatavasti. Aga midagi on ta ise maksnud, sest praeguse seisuga on võlg u 700 eurot, see on siis natuke vähem kui  aastaga kogunenud. Kui ta tööl käiks, siis oleks muidugi realistlik, aga ma kardan, et see tööleminek ei ole eriti realistlik. Korteri korrashoiu kohta ei oska öelda, kui ma viimati seal käisin umbes aasta tagasi, elas seal ema ka ja siis polnud väga hullu. Remonti pole küll seal vist 30 a tehtud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ema korteri sinule pärandas? Ilmselt teadis, et vend ise hakkama ei saa ja sa teda nagu s***a pilpa peal hoiad, pardon my french.

Vennal on aeg vastutus võtta. Kinkelepinguga korter talle ja edasi vaatab ise. Oleksite lähedased vms, oleks teine asi.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga see eeldab ikka seda, et vend ise ka koostööd teeb ja nendest võimalustest huvitatud on, kahjuks praeguse seisuga ta ei paista olevat. Kui oleks, siis oleks ju lootust.

Ma tean inimesi, kes tegelevad sinu venna sarnaste inimestega igapäevaselt. Sinu vennast on hullemaid, trust me.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt tee see samm ja mine palun uuri KOVist ja siis kirjuta, mis sulle öeldi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan aru ja olen nõus, aga ta ei pöördu ise nende spetsialistide poole.

Sina pöördud. Lähedased pöörduvad. Linnavalitsusse, vallavalitsusse. Kiiruga. Niisama jah, kasu pole. Saan aru, et tahad jälle kerget vastupanu teed, et keegi kirjutab, kuidas imeväel sellises olukorras inimene muutus. Ei ole selliseid lugusid sulle rääkida. Ja tegelikult kättemaksuks võib juba põhimõtte pärast mitte midagi teha. Ilmselt on ka sinu kui eduka õe peale kade.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuleb kolmandad osapooled appi võtta. Ei taha üksi mees, et mingi õde hakkab teda seal abistama.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvesta, et kui võlad kasvavad siis sina kui korteriomanik ikkagi lõpuks vastutad – mitte vend, kes sees elab.

Jah, tean, ja arvestan. Muidu ma ju ei muretsekski.

Kui võlg KÜ ees liiga suureks kasvab, siis on KÜ-l õigus lõpuks ka korter sundmüüki panna. Nii et kui sa soovid, et selle korteriga nii ei läheks, siis soovitan siiski seda kommunaalide võlga vähendada ja vend kuidagi sealt korterist välja saada või teise variandina püüda talle leida mingeid ravivõimalusi. Kui ainult 15 aastat joob, siis veel ei ole täiesti lootusetu, siis ta alustas sellega täisealisena, mitte juba poisieas. Aga eelduseks on see, et ta ise tahab alkoholismist vabaneda. Kui ta ei taha, siis ei aita teda ka ükski sotsiaaltöötaja ega spetsialist. Kui vend on juba väga hull alkašš, siis ei jää ju sellest korterist nagunii varsti midagi järele, pluss on ohuks teistele majaelanikele, kui seal suitsukoniga purjuspäi magama jääb…

Ma loodan, et korteriühistu võtab minuga enne ühendust, kui asi päris niikaugele läheb.  Püüan raha kõrvale panna, aga kohe jooksvalt ära maksta ei tahaks, sest ma natuke loodan siiski, et võlg ja sundmüügivõimalus venda ka natuke morjendavad. Mulle on mulje jäänud, et ta ei taha alkoholismist vabaneda, vähemalt veel aasta tagasi kohe kindlasti ei tahtnud. Õnneks ta ei suitseta, seega loodetavasti majaelanikele ta siiski suuremaks ohuks pole.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tean inimesi, kes tegelevad sinu venna sarnaste inimestega igapäevaselt. Sinu vennast on hullemaid, trust me.

Sina pöördud. Lähedased pöörduvad. Linnavalitsusse, vallavalitsusse. Kiiruga. Niisama jah, kasu pole. Saan aru, et tahad jälle kerget vastupanu teed, et keegi kirjutab, kuidas imeväel sellises olukorras inimene muutus.

Tuleb kolmandad osapooled appi võtta.

Kas päriselt on olemas KOV poolt mingi abi, kui inimene ise pole huvitatud ja koostööd ei tee? See oleks küll hea, aga siis polekski ju kellelgi mingit muret joodikutega, ometigi on ju sarnaste probleemidega inimesi palju ja enamasti ei ole head lahendust, nii mulle vähemalt tundub.

Rääkisin veidi aega tagasi selle inimesega KOV-s, kes toimetulekutoetustega tegeleb, tema rääkis seda, mida ma isegi teadsin – et toimetulekutoetust saab vend taotleda, aga selleks peab töötukassas arvel olema. Töötukassas on ta käinud, aga ta on pakutud töödest loobunud, sest väidetavalt need ei sobi talle. Kas peaksin uuesti sellesama ametnikuga rääkima või pigem kellegi teisega? Mul on lihtsalt veidi raske ette kujutada, mida nad teha saavad, nad ei lähe ju teda sinna korterisse otsima ja rehabiliteerima kuidagi, kui vend ise midagi ei tee enda heaks ja mingit vastutust ei võta.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma loodan, et korteriühistu võtab minuga enne ühendust, kui asi päris niikaugele läheb.

KÜ asi ei ole eemal elava omaniku järel joosta ja sinu venda kasvatada. Väga ebameeldiv eeldus sinu poolt.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma isiklikult sinna kohale minna ei julgeks

ma kardan, et ta maksab kätte kuidagi

Miks sa kardad seda joodikut? Ära ole nii allaheitlik.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma loodan, et korteriühistu võtab minuga enne ühendust, kui asi päris niikaugele läheb.

KÜ asi ei ole eemal elava omaniku järel joosta ja sinu venda kasvatada. Väga ebameeldiv eeldus sinu poolt.

Mida sa väidad praegu – et KÜ asi ei ole korteriomanikku teavitada kasvavast võlgnevusest, vaid võib aga kohe sundmüüki panna, küll omanik müügikuulutust märgates aru saab?

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas päriselt on olemas KOV poolt mingi abi, kui inimene ise pole huvitatud ja koostööd ei tee? See oleks küll hea, aga siis polekski ju kellelgi mingit muret joodikutega, ometigi on ju sarnaste probleemidega inimesi palju ja enamasti ei ole head lahendust, nii mulle vähemalt tundub.

Ma ei hakka sulle inimeste elulugusid siia ümber kirjutama. Jah, on abi olnud inimestel, asjata ei soovitaks. Tegu on abivajajaga täpselt nagu eakad, kes ei pruugi ühest hetkest ise toime tulla ja vajavad koju püsivalt käivaid või lausa kodus elavaid spetsialiste või hooldekodusse paigutamist.

Mis väljapääsu muidu ise näed?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vana see vend on sul? On ka mingit põhjust aimata, miks üldse joodukuks arenes?

50+. Alkohol on talle alati meeldinud (ja töö pole kunagi eriti meeldinud), aga täisjoodikuks arenes siis, kui töö kaotas ja naine minema läks. Ma kardan, et on lootusetu juhtum, sest see juhtus u 15 aastat tagasi ja ta pole sellest ajast tööl käinud.

Mina tean sarnaseid juhtumeid ja ainult kohaliku omavalitsuse poole pöördu. Ära osta midagi.

Aga mida KOV teeb sellisel juhul? Tean, et ta käis ise toimetulekutoetuse kohta uurimas, aga sai teada, et seda ei maksta ju ka nendele, kes töötukassas arvel pole, kuna neile nende meelest töötamine nagu ei sobi hästi (õige ka muidugi).

Tee kinkeleping venna nimele. Oled mõlemast lahti. Mu hingerahu maksab rohkem kui mingi kinnisvara.

See oleks muidu variant küll, aga korter läheks siis ilmselt tema võlgade katteks müüki ja kui midagi üle jääb, siis selle jooks ta lihtsalt maha (väikelinna kapitaalremonti vajav korter, pole kuigi kallis). Ma lubasin emale ka enne tema surma, et vend võib loomulikult korterisse elama jääda, ainult kommunaalmaksetega peab ta ikka ise hakkama saama. Ma natuke lootsin siiski, et ta võtab oma eluga midagi ette, aga naiivne olin. Selle emale antud lubaduse tõttu ma ei saa ka seda ambaalide varianti kasutada (+ ma ei teagi, kust neid ambaale saaks, + ma kardan, et ta maksab kätte kuidagi).

Kinkides korteri ära ei ole sa lubadust murdnud.

Ma olen oma elus väga palju erinevaid inimesi ja ka joodikuid näinud. Mina joodikut ei haletse. Ka tal endal on parem, mida kiiremini siinse maise elu jätab.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 217 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mida teha joodikust vennaga?