Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mida teha joodikust vennaga?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 217 )

Teema: Mida teha joodikust vennaga?

Postitas:
Kägu

Rääkisin veidi aega tagasi selle inimesega KOV-s, kes toimetulekutoetustega tegeleb, tema rääkis seda, mida ma isegi teadsin – et toimetulekutoetust saab vend taotleda, aga selleks peab töötukassas arvel olema. Töötukassas on ta käinud, aga ta on pakutud töödest loobunud, sest väidetavalt need ei sobi talle. Kas peaksin uuesti sellesama ametnikuga rääkima või pigem kellegi teisega? Mul on lihtsalt veidi raske ette kujutada, mida nad teha saavad, nad ei lähe ju teda sinna korterisse otsima ja rehabiliteerima kuidagi, kui vend ise midagi ei tee enda heaks ja mingit vastutust ei võta.

Nonoh, aga mina tean inimesi, kes ei käi tööl ja tööl käimise kohta ütlevad, et ei viitsi või milleks. Neid pole mitte vähe. Kui ma ei eksi, elavad sotsiaalpinnal muidugi mitte isiklikus või kellegi teise omatavas korteris.

Ükskord tuleb kohtutäitur kaela ja paneb korteri oksjonile.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti riigis tänavale sattuda on ikka väga raske, see oli point. Kui näed ise paremaid lahendusi, siis käi aga välja. Mina neid ei näe.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei usu, et ta kätte hakkab maksma, aga ta võib osutuda ohtlikuks teistele naabritele. Panna maja põlema või jätta vee jooksma või lõhkeb mingi veetoru või voolik või kutsub sinna mingi vastava seltskonna. Ühesõnaga variante on. Pigem mõtleks juba siin teistele inimestele, mitte vennale.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma isiklikult sinna kohale minna ei julgeks

ma kardan, et ta maksab kätte kuidagi

Miks sa kardad seda joodikut? Ära ole nii allaheitlik.

Ma kardan, et ma vihaga ütlen talle halvasti ja ta tuleb mulle kallale. Mulle pole varem tulnud, aga isale küll kunagi, kui isa elas veel.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kardan, et ma vihaga ütlen talle halvasti ja ta tuleb mulle kallale. Mulle pole varem tulnud, aga isale küll kunagi, kui isa elas veel.

Lähed mehega koos.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas päriselt on olemas KOV poolt mingi abi, kui inimene ise pole huvitatud ja koostööd ei tee? See oleks küll hea, aga siis polekski ju kellelgi mingit muret joodikutega, ometigi on ju sarnaste probleemidega inimesi palju ja enamasti ei ole head lahendust, nii mulle vähemalt tundub.

Ma ei hakka sulle inimeste elulugusid siia ümber kirjutama. Jah, on abi olnud inimestel, asjata ei soovitaks. Tegu on abivajajaga täpselt nagu eakad, kes ei pruugi ühest hetkest ise toime tulla ja vajavad koju püsivalt käivaid või lausa kodus elavaid spetsialiste või hooldekodusse paigutamist.

Mis väljapääsu muidu ise näed?

Need eakad on siis ju ise nõus seda abi vastu võtma, aga vend pole. Tal ei ole tema meelest ju abi vaja, vaid raha, mida ta muidu ema käest sai, aga nüüd ei taha talle seda keegi enam anda. Või siis väga hästi tasustatud ja talle meeldivat tööd, mida ta saab teha just siis, kui tal tuju tuleb.

Ma ei näegi kahjuks endale soodsat väljapääsu praegu, sellepärast selle teema algatasingi. Tänan kõiki vastajaid ja kaasamõtlejaid, pöördun siiski kindlasti veel ka KOV poole, aga tõttöelda ma eriti ei usu, et nad midagi teha saavad.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis väärtusega korterist üldse jutt käib? Kui venda välja ei kavatse tõsta, siis pole mitte mingit pointi seda enda nimele jätta.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need eakad on siis ju ise nõus seda abi vastu võtma, aga vend pole. Tal ei ole tema meelest ju abi vaja, vaid raha, mida ta muidu ema käest sai, aga nüüd ei taha talle seda keegi enam anda. Või siis väga hästi tasustatud ja talle meeldivat tööd, mida ta saab teha just siis, kui tal tuju tuleb.

Selge. Siis tõsta vend välja, see on sul õigus, sest omanik oled sina, kuigi tal on juriidiliselt õigus sellele korterile, sest ta on samuti pärija või peaks olema. Aga nagunii ta ei hakka kohut käima, tõsta vend välja ja pane korter üürile. Kuhu vend läheb, see pole sinu asi enam.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge. Siis tõsta vend välja, see on sul õigus, sest omanik oled sina, kuigi tal on juriidiliselt õigus sellele korterile, sest ta on samuti pärija või peaks olema. Aga nagunii ta ei hakka kohut käima, tõsta vend välja ja pane korter üürile. Kuhu vend läheb, see pole sinu asi enam.

Ema vaatab seda koledust taevast. Kas pärandil mingeid lisaklauslit küljes ei olnud, et vend saab lõpuni sees elada? Umbjoodik ei ole pikaealine, tervis läbi, suremus suur. Vend on väga sugulaste asi, KOV selgitab iga sugulase välja.

0
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ema vaatab seda koledust taevast. Kas pärandil mingeid lisaklauslit küljes ei olnud, et vend saab lõpuni sees elada? Umbjoodik ei ole pikaealine, tervis läbi, suremus suur. Vend on väga sugulaste asi, KOV selgitab iga sugulase välja.

Ema oleks pidanud elu ajal midagi teisiti tegema, kasvõi juhtnöörid tütrele andma.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ema oleks pidanud elu ajal midagi teisiti tegema, kasvõi juhtnöörid tütrele andma.

Kes neid enam avalikustab või mäletab. Tähtis oli korter kätte saada.

0
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge. Siis tõsta vend välja, see on sul õigus, sest omanik oled sina, kuigi tal on juriidiliselt õigus sellele korterile, sest ta on samuti pärija või peaks olema.

Mina olin testamendi järgi ainupärija, ilmselt seetõttu, et ema sai aru, et vastasel juhul läheks pool korterist venna võlgade tõttu kohe müüki.

Ema vaatab seda koledust taevast. Kas pärandil mingeid lisaklauslit küljes ei olnud, et vend saab lõpuni sees elada? Umbjoodik ei ole pikaealine, tervis läbi, suremus suur. Vend on väga sugulaste asi, KOV selgitab iga sugulase välja.

Ametlikult mitte, aga emale antud lubadust ma loomulikult kerge südamega ei murra. Samas ma ütlesin emale ka, et mina venna eest kommunaale maksma ei hakka, aga mis siis edasi saab, kui vend ei maksa, sellest polnud enam juttu.

Sugulastest on ülalpidamiskohustus alanejatel ja ülenejatel, minul venna ees ei ole. Ma ei tunne ka, et mul see moraalselt oleks, aga väljaviskamist siiski ei kujuta hästi ette, vähemalt praegu veel mitte. See on ka tehniliselt üsna keeruline, isegi sundüürnikust pole ju niisama lihtne lahti saada, nagu ma aru olen saanud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kindlustus on olemas korteril? Kui ei ole, siis tee hommepäev ära. Muidu maksad seal terve majatäie korterite remondi eest, kui ta seal miskit ujtama või põletama hakkab.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

*uputama

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kindlustus on olemas korteril? Kui ei ole, siis tee hommepäev ära. Muidu maksad seal terve majatäie korterite remondi eest, kui ta seal miskit ujtama või põletama hakkab.

Hea soovitus, uurin kindlasti. Aga kas seda ohtu pole, et ma maksan ka kindlustuse olemasolul, kui ta seal midagi otsesest lohakusest ujutab või põletab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei usu, et vend ei saa taotleda sotsiaaltoetust. Küll aga on tõenäoline, et toetuse joob maha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei usu, et vend ei saa taotleda sotsiaaltoetust

Tuttav suht sarnases seisus proovis taotleda, kuid ei saanud, kuna tema nimel ei ole ühtegi arvet, st kulutusi eluasemele nagu üür, elektriarve, küte tema ei maksa. Ühekordse toiduabi paki sai.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olin testamendi järgi ainupärija, ilmselt seetõttu, et ema sai aru, et vastasel juhul läheks pool korterist venna võlgade tõttu kohe müüki.

Jah, aga juriidiliselt on tal õigus oma osa välja nõuda. Ole õnnelik, et ta seda ei tee. See, mis ta korteriga edasi teeks või ei teeks, ei loe. Läheb ka nüüd varsti müüki, kui jätad kõik maksmata seal

+1
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ametlikult mitte, aga emale antud lubadust ma loomulikult kerge südamega ei murra. Samas ma ütlesin emale ka, et mina venna eest kommunaale maksma ei hakka, aga mis siis edasi saab, kui vend ei maksa, sellest polnud enam juttu.

Sisse nõutakse omanikult, sina oled omanik ja sina vastutad.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kindlustus on olemas korteril? Kui ei ole, siis tee hommepäev ära. Muidu maksad seal terve majatäie korterite remondi eest, kui ta seal miskit ujtama või põletama hakkab.

Lisaks tuleb teha vastutuskindlustus, mitte ainult selle korteri kindlustus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elekter, internet, telekas- need on sinu või venna nimel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ostad venna nimele korteri, siis on oht, see läheb võlgade katteks käest (näiteks KÜ vms), siis oleks hea, et seal oleks sees eluaegne kasutusõigus kellegi kasuks, sellist korterit ei osta keegi. Kui jätad korteri endale, siis jäädki maksma venna eest, eest KÜ nõuab.

Kui korter, kus vend praegu elab on heas asukohas, mida saaks müüa hea raha eest – siis müüksin maha või siis leiaks ise raha, et osta vennale 1-toaline n.ö. odav korter.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei usu, et vend ei saa taotleda sotsiaaltoetust

Tuttav suht sarnases seisus proovis taotleda, kuid ei saanud, kuna tema nimel ei ole ühtegi arvet, st kulutusi eluasemele nagu üür, elektriarve, küte tema ei maksa. Ühekordse toiduabi paki sai.

Kommunaalkulude arved tulevad venna nimele praegu ja põhimõtteliselt saaksin ma isegi üürilepingu teha temaga ju. Kui ta oleks töötu, saaks taotleda, aga ta ei ole töötuna arvel, sest ta pole nõus pakutavaid töid vastu võtma.

Jah, aga juriidiliselt on tal õigus oma osa välja nõuda.

Minu teada siiski mitte, mille alusel?

Läheb ka nüüd varsti müüki, kui jätad kõik maksmata seal

Sisse nõutakse omanikult, sina oled omanik ja sina vastutad.

Seda küll, tean.

Elekter, internet, telekas- need on sinu või venna nimel?

Kõik lepingud peaksid olema venna nimel. Elekter tuleb KÜ kaudu teiste kommunaalidega ühisele arvele, sellisel juhul vist on elektrimüüjal ka leping KÜ-ga hoopis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, aga juriidiliselt on tal õigus oma osa välja nõuda.

Mis õigus tal sinu arust on? Inimene ei pea oma vara täiskasvanud lapsele pärandama, ta võib pärandada vara sellele, kellele tahab. Midagi nõuda ei ole.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, aga juriidiliselt on tal õigus oma osa välja nõuda. Ole õnnelik, et ta seda ei tee. See, mis ta korteriga edasi teeks või ei teeks, ei loe. Läheb ka nüüd varsti müüki, kui jätad kõik maksmata seal

Juriidiliselt pole midagi nõuda, kui pärandus on tehtud teisele.

Kust sa seda lollust muidu võtad ka? Päriselt on inimesi, kes lihtsast asjast aru ei saa?

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juriidiliselt pole midagi nõuda, kui pärandus on tehtud teisele. Kust sa seda lollust muidu võtad ka? Päriselt on inimesi, kes lihtsast asjast aru ei saa?

Ma arvan, et ta ajas selle sassi alaealise lapsega.

Kui laps on saanud täisealiseks ja ema on pärandanud korteri teisele täiskasvanud lapsele, siis sellel, kellele ei pärandatud, pole midagi nõuda. Kui ema oleks ära surnud nii, et poleks pärandanud, siis oleks olukord, kus korter läheb täisealiste laste vahel jagamisele, kui ei ole abikaasat. Praegu, nagu ma aru saan, on ema korteri siiski pärandanud ühele lapsele ja teise ilma jätnud. Sel juhul pole teisel midagi nõuda, mõlemad on täiskasvanud inimesed ja nende suhtes ei olnud emal enam ülalpidamiskohustust, ta oleks võinud selle korteri ka naabri-marile pärandada ja lapsed üldse ilma jätta, kui oleks tahtnud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei mõista siiski, miks sa korterit vennale ei kingi?

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei mõista siiski, miks sa korterit vennale ei kingi?

ma pakun:

1) sest ema pärandas selle talle, see oli ema soov, et vend ei saaks seda korterit

2) sest sellel korteril siiski on mingi väärtus, mitte see pole pommiauk kuskil kolkas

3) vend jääks sellest ilma peatselt, seda oleks liiga valus vaadata

Minu jaoks on arusaamatud need inimesed, kes arvavad, et teine peaks korteri vennale kinkima. Miks? Kui ta selle korteri ka ära kingiks, ega siis süda sellest rahule ei jääks ju, inimene pole masin, et kustutab vanad failid ära ja läheb puhta lehena edasi. Selline asi jääb hingele kripeldama.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

KÜ ei algata sundmüüki võlgnevuse korral.

KÜ annab selle võlgnevuse lahendada kas mõnele inkasso firmale või esitab maksekäsu kiirmenetluse avalduse.

Mõlemal juhul saad probleemid kaela sina kui omanik kohtutäituri näol.

Kohtutäiturile maksmata jättes arestitakse su oma sissetulek ja siis sa maksad need kommunaalid koos menetluskuludega nii või naa kinni.

Kui maksmata jätad, alles siis võib juhtuda, et sellele (aga miks mitte su oma elukohaks olevale kinnisvarale) seatud keelumärget hakatakse realiseerima.

 

Kui tahad seda kõike vältida, vabane sellest kinnisvarast kiiresti või sii maksa venna võlad ära ja hakka oma ema asemel venda pilpa peal hoidma.

 

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

KÜ ei algata sundmüüki võlgnevuse korral.

Algatab ikka, kohtusse saab pöörduda omandi sundvõõrandamiseks. Kui seal mingi joodik elab, siis on KÜ suurem huvi, et seal enam ei elaks asotsiaali, mitte üksnes see, et see joodik seal edasi elaks ja vaid võlad makstud oleks. Kui teema oleks ainult rahas, aga muidu kena vaikne inimene, siis oleks vast mugavam inkasso valida, probleemse majaelaniku puhul on sundvõõrandamine ülejäänud majaelanikele parem lahendus, eeldusel, et need ülejäänud ei ole samasugused joodikud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 217 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mida teha joodikust vennaga?