Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mida teha joodikust vennaga?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 217 )

Teema: Mida teha joodikust vennaga?

Postitas:
Kägu

Mu abikaasa ostis oma alkoholisõbrast mittetöötavale vennale odava ahiküttega korteri ühes alevikus. Korter on abikaasa nimel ja ta maksab selle elektri eest. Õnneks kohalik vald toetab puudega. See mingi 60-70 euri kuus jõuab venna eest ära maksta, abikaasa võtab seda rahulikult, et eks igaühel ole oma rist, mida tuleb kanda. Peab ütlema, et see olukord on kestnud juba ca 20 aastat, ei joo need joodikud ennast midagi nii kiiresti surnuks.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk joodikul endal on ettepanekuid kuidas edasi?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ostad talle sellise vahva maja koos materjalidega, hakkab seal hädaga tööle

https://www.kv.ee/idavirumaa-sillamae-sputniku-au-909-1-korrust-ehit-3490083.html

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei mõista siiski, miks sa korterit vennale ei kingi?

ma pakun:

1) sest ema pärandas selle talle, see oli ema soov, et vend ei saaks seda korterit

2) sest sellel korteril siiski on mingi väärtus, mitte see pole pommiauk kuskil kolkas

3) vend jääks sellest ilma peatselt, seda oleks liiga valus vaadata

Minu jaoks on arusaamatud need inimesed, kes arvavad, et teine peaks korteri vennale kinkima. Miks? Kui ta selle korteri ka ära kingiks, ega siis süda sellest rahule ei jääks ju, inimene pole masin, et kustutab vanad failid ära ja läheb puhta lehena edasi. Selline asi jääb hingele kripeldama.

Kui ta korteri vennale kingib, siis vend ka vastutab. See ei tähenda ometi, et ta venda aidata ei võiks. Kusjuures venna vastutama panek võibki olla vennale vajalik abi. Muidu vend teab, et keegi teine tegeleb tema jamadega. Enne oli selleks ema ja nüüd õde.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ta korteri vennale kingib, siis vend ka vastutab. See ei tähenda ometi, et ta venda aidata ei võiks. Kusjuures venna vastutama panek võibki olla vennale vajalik abi. Muidu vend teab, et keegi teine tegeleb tema jamadega. Enne oli selleks ema ja nüüd õde.

Äkki siis paneks venna hoopis nii vastutama, et viskaks välja sealt korterist ja ei tegeleks tema jamadega. Siis peab ju vend ise endale eluaseme otsima ja oma elu eest vastutama. Mis abi on korteri kinkimine ja siis kõige kinni maksmine?

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ta korteri vennale kingib, siis vend ka vastutab.

Ei vastuta see joodik sul mitte millegi eest, ainult jama tuleb sellest, kui temast veel korteriomanik teha. Nagu premeeriks teda kuidagi selle eest, et nüüd täismees ei suuda end kokku võtta, et tõepoolest ise endale eluase leida ja arveid maksta niipaljukestki, et tänavale ei peaks kolima.

Vastutama hakkaks vend võibolla alles siis kui ta sealt korterist reaalselt ära aetaks. Siis jõuaks kohale, et nüüd on aeg mingi vastutus võtta ja midagi muuta oma elus. Kuni teda seal korteris hoitakse, arveid makstakse ja veel see kupatus talle päriseks kingitakse, seni ei tekigi tal mingit tunnet, et ta üldse peaks lillegi liigutama. Ja lõpetab ikkagi tänaval, korterist ilma, võlad kaelas.

Välja tuleb ta sealt korterist saada, kui ravile ja tööle ei ole nõus minema. Vad väljatõstmine võiks olla piisav šokk ja raputus, et silmad avaneksid – ei saa enam memmepoja elu elada.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sa väidad praegu – et KÜ asi ei ole korteriomanikku teavitada kasvavast võlgnevusest, vaid võib aga kohe sundmüüki panna, küll omanik müügikuulutust märgates aru saab?

Misasja? KÜ saadab ometi iga kuu arved omanikule. See on omaniku kohus ometi, et andmed, kuhu saata arve, oleks korrektsed. Antud juhul läheb arve kuhu – korteri postkasti? Igal juhul on arve saadetud ja KÜ-l põhjust eeldada, et omanik on selle kätte saanud. Kommunaalide tasumine on omaniku kohustus. KÜ asi ei ole tegeleda joodikust vendade, puuk- või muidu üürnikega – see on ainult ja ainult omaniku asi.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tunne ka, et mul see moraalselt oleks, aga väljaviskamist siiski ei kujuta hästi ette, vähemalt praegu veel mitte.

Siis hakka arveid maksma, kaua sa pead liiva alla peidad? Miks KÜ peab oma reservidest venna võlgnevusi tasuma?

Kõik lepingud peaksid olema venna nimel. Elekter tuleb KÜ kaudu teiste kommunaalidega ühisele arvele, sellisel juhul vist on elektrimüüjal ka leping KÜ-ga hoopis.

Sel juhul oleks telekas, telefon ammu kinni keeratud ja elekter ka väljas. Miks sa üldse arvad/kust sa tead, et vennal need arved võlgnevuses on, kui arved ei tule sinu nimele. Kas ta ise räägib sellest?
On see üldse kindel, et arved maksmata?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, aga juriidiliselt on tal õigus oma osa välja nõuda.

Mis õigus tal sinu arust on? Inimene ei pea oma vara täiskasvanud lapsele pärandama, ta võib pärandada vara sellele, kellele tahab. Midagi nõuda ei ole.

Testamenti saab vaidlustada.

0
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

KÜ ei algata sundmüüki võlgnevuse korral.

Algatab ikka, kohtusse saab pöörduda omandi sundvõõrandamiseks. Kui seal mingi joodik elab, siis on KÜ suurem huvi, et seal enam ei elaks asotsiaali, mitte üksnes see, et see joodik seal edasi elaks ja vaid võlad makstud oleks. Kui teema oleks ainult rahas, aga muidu kena vaikne inimene, siis oleks vast mugavam inkasso valida, probleemse majaelaniku puhul on sundvõõrandamine ülejäänud majaelanikele parem lahendus, eeldusel, et need ülejäänud ei ole samasugused joodikud.

Sellega kohtusse pöördumine eeldab, et omanik on olnud võlgu vähemalt kuue kuu arved kolm kuud. Seejärel peab KÜ kokku kutsuma üldkoosoleku, mille päevakorras on konkreetse korteri sundvõõrandamise nõudmine. Sellele peavad poolthääle andma pooled+1 omanikud.

Lihtsam on ühistu jaoks anda sisse maksekäsu kiirmenetlus, sealt jõuab asi paari kuuga selleni, et kas täidab võlgnikust omanik maksekäsku või hakkab kohtutäitur tegutsema. Võlale arvesta juurde riigilõivud, täituritasud jne.

Ja see täitur tuleb omanikule kaela, mitte elanikule.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juriidiliselt pole midagi nõuda, kui pärandus on tehtud teisele. Kust sa seda lollust muidu võtad ka? Päriselt on inimesi, kes lihtsast asjast aru ei saa?

Ma arvan, et ta ajas selle sassi alaealise lapsega.

Kui laps on saanud täisealiseks ja ema on pärandanud korteri teisele täiskasvanud lapsele, siis sellel, kellele ei pärandatud, pole midagi nõuda. Kui ema oleks ära surnud nii, et poleks pärandanud, siis oleks olukord, kus korter läheb täisealiste laste vahel jagamisele, kui ei ole abikaasat. Praegu, nagu ma aru saan, on ema korteri siiski pärandanud ühele lapsele ja teise ilma jätnud. Sel juhul pole teisel midagi nõuda, mõlemad on täiskasvanud inimesed ja nende suhtes ei olnud emal enam ülalpidamiskohustust, ta oleks võinud selle korteri ka naabri-marile pärandada ja lapsed üldse ilma jätta, kui oleks tahtnud.

Lollus on ühele lapsele pärandada ja ise surra nii, et poeg elab korteris. Ema on mölakas. Enne surma tuleb alati asjad jonksu ajada.

+2
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

ostad talle sellise vahva maja koos materjalidega, hakkab seal hädaga tööle

https://www.kv.ee/idavirumaa-sillamae-sputniku-au-909-1-korrust-ehit-3490083.html

Ma tean kahte alkosõltlast, sarnases olukorras majadega, ei hakatud midagi remontima. Kui inimene ei viitsi selge peaga teha asju, ei hakka ka purjutajana.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ta korteri vennale kingib, siis vend ka vastutab. See ei tähenda ometi, et ta venda aidata ei võiks. Kusjuures venna vastutama panek võibki olla vennale vajalik abi. Muidu vend teab, et keegi teine tegeleb tema jamadega. Enne oli selleks ema ja nüüd õde.

Äkki siis paneks venna hoopis nii vastutama, et viskaks välja sealt korterist ja ei tegeleks tema jamadega. Siis peab ju vend ise endale eluaseme otsima ja oma elu eest vastutama. Mis abi on korteri kinkimine ja siis kõige kinni maksmine?

Naiivitar. Selline vend läheb tänavale. Kui ta ei võta vastu sotspinda, siis kindlasti ei tee seda tulevikus. Te võrdlete ennast sellise inimesega.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline vend läheb tänavale.

no siis läheb tänavale, aga ei larista ema korterit maha ega kurna õde-venda parasiidina elades.

Krt, täiskasvanud inimene, ei pea seda joodikut poputama ja tema sõltuvust soodustama talle mugavat elu võimaldades.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline vend läheb tänavale.

no siis läheb tänavale, aga ei larista ema korterit maha ega kurna õde-venda parasiidina elades.

Krt, täiskasvanud inimene, ei pea seda joodikut poputama ja tema sõltuvust soodustama talle mugavat elu võimaldades.

Õde ei taha, et läheks. Arvab, et vend muutub täiskarsklaseks, hakkab tööl käima, leiab naise, hakkab norminimeseks. Praegu on sinna pikk tee minna. Mina ju ütlesin KOV ja kui vennale ei piisa, tänav.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Testamenti saab vaidlustada.

Sa oled ikka eriline ohmu. Ei tea, mille aluse küll?

Sa oled jälle see veidrik, kes oma olematuid juriidilisi teadmisi armastab teistele jagada.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Testamenti saab vaidlustada.

Sa oled ikka eriline ohmu. Ei tea, mille aluse küll?

Sa oled jälle see veidrik, kes oma olematuid juriidilisi teadmisi armastab teistele jagada.

Jah, saab.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, saab.

Sa võid nõuda igasuguseid lolluseid, ega neid rahuldama ei pea.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, saab.

Sa võid nõuda igasuguseid lolluseid, ega neid rahuldama ei pea.

Käsitsi kirjutatud saab kindlasti. Kui ema jättis sinna elama puudega poja, siis soov oli, et poeg seal elaks.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, saab.

Põhjusega, et ema oli süüdimatu ja/või sunniti vägisi testamenti kirjutama? Muu sinu peas olev sumin ei saa olla aluseks.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, saab.

Põhjusega, et ema oli süüdimatu ja/või sunniti vägisi testamenti kirjutama? Muu sinu peas olev sumin ei saa olla aluseks.

Jaaaajaaa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käsitsi kirjutatud saab kindlasti. Kui ema jättis sinna elama puudega poja, siis soov oli, et poeg seal elaks.

Joodik pole puudega. Joodik isegi ei kvalifitseeru ülalpeetavaks, kuna ta on oma eluviisi ise põhjustanud.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaaaajaaa.

Palun ära võta oma lollustega siin sõna.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaaaajaaa.

Palun ära võta oma lollustega siin sõna.

Ok. Aga tütar hakaku võlgu maksma, vastasel juhul kannatavad teised elanikud. Poja võib välja lasta tõsta, kui pole üürilepingut tehtud või on see lõppenud.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käsitsi kirjutatud saab kindlasti. Kui ema jättis sinna elama puudega poja, siis soov oli, et poeg seal elaks.

Joodik pole puudega. Joodik isegi ei kvalifitseeru ülalpeetavaks, kuna ta on oma eluviisi ise põhjustanud.

Õde vennakest nii ei näe.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Aitäh kaasa mõtlemast, olen ise ka tegelikult neidsamu mõtteid seda- ja teistpidi peast läbi lasknud. Tundub siiski, et mingit head lahendust siin polegi, sest seda

Õde ei taha, et läheks. Arvab, et vend muutub täiskarsklaseks, hakkab tööl käima, leiab naise, hakkab norminimeseks.

ma vaatamata oma kohatisele naiivsusele siiski ei usu. Lisaks ei usu ma seda, et KOV praegusel hetkel midagi teha saaks. Seega, olen täiesti nõus, et mul on 2 võimalust: a) ise maksta ja b) vend mingil viisil sealt välja tõsta. Kui venna käest tema nägemust küsinud olen, siis ajab ta umbes selles laadis juttu, et ta leiab kohe-kohe imelise sobiva töö. Aga nagu öeldud, seda ma ei usu.

Lollus on ühele lapsele pärandada ja ise surra nii, et poeg elab korteris. Ema on mölakas. Enne surma tuleb alati asjad jonksu ajada.

Ema oli lihtsalt ka naiivne, ma arvan, ilmselt uskus, et vend suudab vajadusel ise hakkama saada. Teadlikult ta mind sellesse olukorda kindlasti panna ei tahtnud.

Sel juhul oleks telekas, telefon ammu kinni keeratud ja elekter ka väljas. Miks sa üldse arvad/kust sa tead, et vennal need arved võlgnevuses on, kui arved ei tule sinu nimele. Kas ta ise räägib sellest?
On see üldse kindel, et arved maksmata?

Jah, ma uurisin paar kuud tagasi ja siis see selgus, ta ise saatis mulle arve minu küsimise peale. Ma ei tea, miks KÜ pole elektrit välja lülitanud. Telefoniarve on tõenäoliselt väike ja selle ta maksab ise kuidagi ära, telekat tal pole vist.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma vaatamata oma kohatisele naiivsusele siiski ei usu. Lisaks ei usu ma seda, et KOV praegusel hetkel midagi teha saaks. Seega, olen täiesti nõus, et mul on 2 võimalust: a) ise maksta ja b) vend mingil viisil sealt välja tõsta. Kui venna käest tema nägemust küsinud olen, siis ajab ta umbes selles laadis juttu, et ta leiab kohe-kohe imelise sobiva töö. Aga nagu öeldud, seda ma ei usu.

Jah, ma ka ei usu, et inimene tööle läheb selliselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan veel, et testament oli notariaalne ja vennal puuet pole, vähemalt ametlikult mitte.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ema oli lihtsalt ka naiivne, ma arvan, ilmselt uskus, et vend suudab vajadusel ise hakkama saada. Teadlikult ta mind sellesse olukorda kindlasti panna ei tahtnud.

Kust sa tead? Äkki ikka tahtis.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ema oli lihtsalt ka naiivne, ma arvan, ilmselt uskus, et vend suudab vajadusel ise hakkama saada. Teadlikult ta mind sellesse olukorda kindlasti panna ei tahtnud.

Kust sa tead? Äkki ikka tahtis.

Ema oli läbinisti lahke ja omakasupüüdmatu, tahtis kõigile alati head. Sellepärast selline olukord tekkiski, et ema venda nii pikalt enda kulul parasiteerida lasi. Ja ennetades järgmisi küsimusi: ma loomulikult üritasin emale mõistust pähe panna selles küsimuses, rääkisin korduvalt jms. – tema vastus oli, et tal on ema süda ja tema muudmoodi ei saa.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 217 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mida teha joodikust vennaga?