Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mida teha joodikust vennaga?

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 217 )

Teema: Mida teha joodikust vennaga?

Postitas:
Kägu

Ema oli läbinisti lahke ja omakasupüüdmatu, tahtis kõigile alati head. Sellepärast selline olukord tekkiski, et ema venda nii pikalt enda kulul parasiteerida lasi. Ja ennetades järgmisi küsimusi: ma loomulikult üritasin emale mõistust pähe panna selles küsimuses, rääkisin korduvalt jms. – tema vastus oli, et tal on ema süda ja tema muudmoodi ei saa.

Nagu osad naised parasiteerivad meeste peal. Muidu elaks 1toalises, aga siis saab elada majas. Korduvalt ju pk loetud ja kui karsklasi naisi ei muuda, siis joodikust venda, kes 15!!!!! a samas seisus, ammugi.

+1
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Seega õpi midagi sellest ja tee ise teisiti. Tõsta välja ja katkesta suhtlus. Välismaal on korduvalt nii olnud, et staaridel on kodutuid vendi-õdesid või suhted emaga kehvad ja ema elab vaesuses. Keegi ei hakka oma mille loovutama. Miks paksid sina millide mõistes sente maksma. See on sinu raske tööga tulnud raha.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ema oli lihtsalt ka naiivne, ma arvan, ilmselt uskus, et vend suudab vajadusel ise hakkama saada. Teadlikult ta mind sellesse olukorda kindlasti panna ei tahtnud.

Kust sa tead? Äkki ikka tahtis.

mis sinul sellest?

ja mis vahet seal teemaalgataja jaoks praegu on kui on nii või naa?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ema oli lihtsalt ka naiivne, ma arvan, ilmselt uskus, et vend suudab vajadusel ise hakkama saada. Teadlikult ta mind sellesse olukorda kindlasti panna ei tahtnud.

Kust sa tead? Äkki ikka tahtis.

mis sinul sellest?

ja mis vahet seal teemaalgataja jaoks praegu on kui on nii või naa?

Ma manipuleerisin läbi vaidlustusjutu nägema TAd, et tal on sama muster, mis tema emal (sain sobivaid vastuseid). Ta saab aru, aga ei mõista veel. Küll mõne aasta pärast saab aru, kui vend maja põlema paneb või siseorganite verejooksu tõttu sureb. Me ei tea, mis saab, aga head ei tõota, kui midagi ei muuda ja kõik jääb samaks.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise liigub ema käitumise teel. Ema ei pärandanud pojale, aga lasi sees elada. Ta ei maksa kommusid, aga laseb sees elada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Testamenti saab vaidlustada.

Mille alusel?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Testamenti saab vaidlustada.

Mille alusel?

Kõik sai öeldud. Edu tulevikku.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma manipuleerisin läbi vaidlustusjutu nägema TAd, et tal on sama muster, mis tema emal (sain sobivaid vastuseid). Ta saab aru, aga ei mõista veel. Küll mõne aasta pärast saab aru, kui vend maja põlema paneb või siseorganite verejooksu tõttu sureb. Me ei tea, mis saab, aga head ei tõota, kui midagi ei muuda ja kõik jääb samaks.

Saan aru küll. Mulle tundub aga, et nüüd polegi enam midagi teha, vennast enam endaga hakkama saavat inimest niikuinii ei saa, ükskõik kumma variandi ma valin. Midagi muuta oleks saanud ehk esimeste aastate jooksul. Aga võibolla ma eksin, eks ole ju imelisi edulugusid igasuguseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik sai öeldud. Edu tulevikku.

Ajad mingid jampsi. Pole midagi vaitlustada. Inimene võib täiskasvanud laste puhul teha sellise testamendi, millise ta ise tahab. Midagi pole vaielda.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik sai öeldud. Edu tulevikku.

Ajad mingid jampsi. Pole midagi vaitlustada. Inimene võib täiskasvanud laste puhul teha sellise testamendi, millise ta ise tahab. Midagi pole vaielda.

Ma juba ütlesin eelpool. Mulle tundub teema ka liba. Just see KOV eiramine, venna muutmine. Hirmu puudumine kohtutäituri ees.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan aru küll. Mulle tundub aga, et nüüd polegi enam midagi teha, vennast enam endaga hakkama saavat inimest niikuinii ei saa, ükskõik kumma variandi ma valin. Midagi muuta oleks saanud ehk esimeste aastate jooksul. Aga võibolla ma eksin, eks ole ju imelisi edulugusid igasuguseid.

Ma arvan, et sa manipuleerid, aga mina tunnistan vähemalt või tõesti arvad, et alkosõltlasi saab muuta? Spetsialistid üritavad. Sellepärast soovitasin sotstöötajat, kelleabiga saab ka võõrutudravile. Olen välismaa foorumitest korduvalt lugenud, kuidas õed omavahel või vennad omavahel või vennad õed kaklema pööravd, enamasti on seal taga maailmavaate erinevus, erinev elukäikvõi kadedus. Sinu vennal on abielu lõhki läinud, lapsed võetud, inimene joob. Sina aga oled karsklane, omad seda korterit. Vend on kas lohe või kade. Sinu isiklik abi teeb asja hullemaks.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesel pole millegi nimel kas elada või on puerulaisk. Mõlemad variandid on võimalikud ja olen lugenud/kuulnud mõlemi kohta. Isegi eakal on parem, kui teda toidab hooldaja, mitte laps. Kui peput ei pese laps, seda on korduvalt öeldud. Füüsikise puudega inimesega sama, tekib abituse tunne. Naf on ise seda rääkinud, ei hakka yt videosid lisama.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pueru=purulaisk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mõnikord inimene ütleb, et talle NII kohutavalt meeldib juua. Lihtsalt meeldib!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et sa manipuleerid, aga mina tunnistan vähemalt või tõesti arvad, et alkosõltlasi saab muuta? Spetsialistid üritavad. Sellepärast soovitasin sotstöötajat, kelleabiga saab ka võõrutudravile. Olen välismaa foorumitest korduvalt lugenud, kuidas õed omavahel või vennad omavahel või vennad õed kaklema pööravd, enamasti on seal taga maailmavaate erinevus, erinev elukäikvõi kadedus. Sinu vennal on abielu lõhki läinud, lapsed võetud, inimene joob. Sina aga oled karsklane, omad seda korterit. Vend on kas lohe või kade. Sinu isiklik abi teeb asja hullemaks.

Teemaalgataja siin. Ma ei saa hästi aru, kellega ma manipuleerin ja miks ma seda tegema peaksin? Mina usun ka, et alkosõltuvusest on põhimõtteliselt võimalik vabaneda, aga selleks peab sõltlasel endal olema motivatsioon ja ka sel juhul on see raske, 15 aastat töötu olnud inimesel veel eriti. Vennal motivatsiooni pole ja ma kardan, et isegi hirm elukohast ilma jääda ei ole selle tekkeks piisav.

Mul ei ole vennaga mingeid sooje suhteid olnud viimased 15 aastat ja ma ei soovi neid ka tekitada, samuti mitte teda isiklikult abistada. Maailmavaatelised erinevused ja erinev elukäik on meil küll, kadeduse kohta ei oska öelda, aga see polegi oluline ju. Ma tahaksin lihtsalt, et ta oma kommunaalid ära suudaks maksta kuidagi ja korteris mingit jama ei korraldaks, sel juhul võiks ta seal edasi elada täpselt nii, nagu talle sobib, töötades või abirahadest või kuidas iganes. Aga kui ta ei tee seda, siis ma pean ju midagi tegema, sest see korter on paraku minu vastutusel.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ta korteri vennale kingib, siis vend ka vastutab. See ei tähenda ometi, et ta venda aidata ei võiks. Kusjuures venna vastutama panek võibki olla vennale vajalik abi. Muidu vend teab, et keegi teine tegeleb tema jamadega. Enne oli selleks ema ja nüüd õde.

Äkki siis paneks venna hoopis nii vastutama, et viskaks välja sealt korterist ja ei tegeleks tema jamadega. Siis peab ju vend ise endale eluaseme otsima ja oma elu eest vastutama. Mis abi on korteri kinkimine ja siis kõige kinni maksmine?

See on juba siin ju selgeks saanud, et teemaalgataja sellega hakkama ei saa. Ja kuna tegu pole ka mingi hinnalise korteriga, siis korteri vennale kinkimine oleks lihtsam lahendus. Aga muidugi võib ka oodata kuni korter võlgade tõttu sundmüüki läheb. Ning loota, et müügist saadud raha katab võlgnevuse. Või ise kommunaale maksta.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ajad mingid jampsi. Pole midagi vaitlustada. Inimene võib täiskasvanud laste puhul teha sellise testamendi, millise ta ise tahab. Midagi pole vaielda.

Kui sel vennal sandi paberid on, siis vist ei või?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainukene reaalselt töötav variant on Teil sellest korterist loobuda ja venna nimele kirjutada kinkelepinguga. Seda tuleks teha enne, kui KÜ pöördub kohtusse ja kohtutäiturid käsutamise keelumärke peale panevad, siis ei saa enam ühtegi tehingut teha. Ma loodan, et saate aru sellest, et omanikuna on korterile tekkinud võlgnevus Teie enda oma, mitte venna ja seda sõltumata omavahelisest kokkuleppest vennaga (et tema peab maksma). Kui asi läheb sundvõõrandamiseni, siis menetlus käib ju Teie võlgade klattimiseks ning märk jääb külge ju siis. Ei saa tulevikus ise laenu ega midagi.

Venna elu eest ei vastuta Teie ning samuti ei murraks ka emale antud lubadust – annate korteri ametlikult vennale ja täiskasvanud inimesena vastutab edaspidi ise selle eest, kas tal on eluase, mille eest maksab või elab kuuse all. Valik on tema!

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainukene reaalselt töötav variant on Teil sellest korterist loobuda ja venna nimele kirjutada kinkelepinguga.

Miks kõik eeldavad, et see kinkimine nii hõlpsalt läheks? Kellegi nimele ei saa kinnisvara lihtsalt kirjutada, kingisaaja peab selle ju ka vastu võtma. Miks sa arvad, et see süüdimatu vend üldse teeks seda?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainukene reaalselt töötav variant on Teil sellest korterist loobuda ja venna nimele kirjutada kinkelepinguga.

Miks kõik eeldavad, et see kinkimine nii hõlpsalt läheks? Kellegi nimele ei saa kinnisvara lihtsalt kirjutada, kingisaaja peab selle ju ka vastu võtma. Miks sa arvad, et see süüdimatu vend üldse teeks seda?

Kui vastu ei võta, läheb korter müüki ja vend peab ära kolima, lihtne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sel vennal sandi paberid on, siis vist ei või?

Sul on infot, et vend on puudega? Ära manipuleeri ja mõtle lollusi välja.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läbirääkimised ega muu mõistlik lähenemine joodikust venna puhul ilmselgelt ei aita, sest vastasel korral ei oleks ta täiskasvanud inimesena juba 15 aastat kellegi teise seljas parasiteerinud.

Laias laastus on su ainus võimalus minna kohale siis kui tead, et teda kodus ei ole, esimese asjana lukk ära vahetada (kui on fonolukuga maja, tasub esimehega koostööd teha ja fonolukukood ära vahetada, et ta ka alt sisse ei saaks). Tema asjadele pead mingi koha leidma, näiteks maksad kaks kuud mingit panipaika kinni venna eest ja annad talle teada, et kui “kell kukub”, peab tal olema koht, kuhu need asjad viia, vastasel korral liiguvad need edasi prügimäele (tema asjade all pean silmas talle kuuluvaid riideid ja muid väiksemaid esemeid, mitte korteritäit mööblit).

Korterisse tagasi sisse saada ei ole tal mingit õigust, sest korter ei ole tema nimel ja tal pole ka kehtivat üürilepingut. See, et ta seal elas kunagi või et korter ta õele kuulub, ei anna talle tänasel päeval mingeid õiguseid.

Aruta see eelnevalt juristiga läbi, seaduseid tasub teada. Sellega oli kuidagi nii, et kuni ta seal sees passib, ei saa sa teda kuidagi välja, aga kui juba lukud vahetatud ja ta ise väljas ning tema asjad ka, ei saa ta jällegi ühelgi seaduslikul moel sisse tagasi (kui hakkab ust maha murdma, tuleb politsei kutsuda, see on siis juba sissetung võõrasse kinnistusse).

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan veel, et vend on sisuliselt puuküürnik. Neid on keeruline välja tõsta, kuna seadus ütleb kuidagi nii, et vägisi ei saa neid minema viia, isegi kui nad ei maksa, sest tegemist on pinnaga, kus nad elavad. Aga kui lukud ära vahetada, ei ole neil jälle seaduslikku alust sinna sisse tagasi saada. Ainus trikk on see, et sa ei tohi puuküürniku asju nö “pantvangi võtta”, vaid neile peab tal ligipääs olema. Sisuliselt võid sa need ka lihtsalt maja kõrvale hunnikusse tõsta ja siis vaatab ta juba ise edasi, mida nendega teeb või kuhu läheb.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vastu ei võta, läheb korter müüki ja vend peab ära kolima, lihtne.

Teemaalgataja maksab enne võlad ise ära kui laseb sel juhtuda, see on ju selge.
Vend ka teab seda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina usun ka, et alkosõltuvusest on põhimõtteliselt võimalik vabaneda, aga selleks peab sõltlasel endal olema motivatsioon ja ka sel juhul on see raske, 15 aastat töötu olnud inimesel veel eriti. Vennal motivatsiooni pole ja ma kardan, et isegi hirm elukohast ilma jääda ei ole selle tekkeks piisav. Mul ei ole vennaga mingeid sooje suhteid olnud viimased 15 aastat ja ma ei soovi neid ka tekitada, samuti mitte teda isiklikult abistada. Maailmavaatelised erinevused ja erinev elukäik on meil küll, kadeduse kohta ei oska öelda, aga see polegi oluline ju. Ma tahaksin lihtsalt, et ta oma kommunaalid ära suudaks maksta kuidagi ja korteris mingit jama ei korraldaks, sel juhul võiks ta seal edasi elada täpselt nii, nagu talle sobib, töötades või abirahadest või kuidas iganes. Aga kui ta ei tee seda, siis ma pean ju midagi tegema, sest see korter on paraku minu vastutusel.

Ma rääkisin ühe sõltlasega täna, selle vestluse vahepeal. Ta ütles, et lambist otsustas, et läheb ravile. Mitte ükski jutt enne ei aidanud ja kui endal motivatsiooni pole, siis ei aitagi miski. Motivatsioon aga peab tulema inimesel tema seest.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüdseks ta kaine mitu aastat juba.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on juba siin ju selgeks saanud, et teemaalgataja sellega hakkama ei saa. Ja kuna tegu pole ka mingi hinnalise korteriga, siis korteri vennale kinkimine oleks lihtsam lahendus. Aga muidugi võib ka oodata kuni korter võlgade tõttu sundmüüki läheb. Ning loota, et müügist saadud raha katab võlgnevuse. Või ise kommunaale maksta.

Noh, see on hea lahendus tegelikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainukene reaalselt töötav variant on Teil sellest korterist loobuda ja venna nimele kirjutada kinkelepinguga. Seda tuleks teha enne, kui KÜ pöördub kohtusse ja kohtutäiturid käsutamise keelumärke peale panevad, siis ei saa enam ühtegi tehingut teha. Ma loodan, et saate aru sellest, et omanikuna on korterile tekkinud võlgnevus Teie enda oma, mitte venna ja seda sõltumata omavahelisest kokkuleppest vennaga (et tema peab maksma). Kui asi läheb sundvõõrandamiseni, siis menetlus käib ju Teie võlgade klattimiseks ning märk jääb külge ju siis. Ei saa tulevikus ise laenu ega midagi.

Venna elu eest ei vastuta Teie ning samuti ei murraks ka emale antud lubadust – annate korteri ametlikult vennale ja täiskasvanud inimesena vastutab edaspidi ise selle eest, kas tal on eluase, mille eest maksab või elab kuuse all. Valik on tema!

Suurepärane mõte.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas said SINA emale lubada, et VEND maksab kommunaalid? Miks sa üldse midagi sellist lubasid? Emaat muidugi ei alatu ka sinult seda nüuda, olles ise venna eest maksnud nii kaua. Saad ise ka aru, et sul ei ole variante. Maksad venna elamise edasi kinni ema asemel või annad talle endale vastutuse enda rest.

Ma sõna-sõnalt ei mäleta seda vestlust, aga mõte oligi selles, et ema soov oli, et vend saaks seal edasi elada, ja mina ütlesin, et muidugi, kui ta kommunaalmaksed ikka ise maksab. Eks ema lootis ka, et vend siis lõpuks tööle läheb, kui vajadus tekib. Jah, saan aru, mis variandid mul on, ja üritan leida võimalusi talle vastutust anda, aga see on keeruline.

No näiteks rehabilitatsiooni kaudu saab ravile (võõrutusravi, spaad, arstid), võimalusi integreeruda ühiskonda. Kui ei tööta, siis lähevad sotsiaalmajja. Sul ei ole muid võimalusi.

Aga see eeldab ikka seda, et vend ise ka koostööd teeb ja nendest võimalustest huvitatud on, kahjuks praeguse seisuga ta ei paista olevat. Kui oleks, siis oleks ju lootust.

Sina ainult räägid sellest, mida vend ei saa jne, sellest pole kasu. See on fakti konstanteerimine. Selle jaoks on spetsialistid.

Saan aru ja olen nõus, aga ta ei pöördu ise nende spetsialistide poole.

Palju need kommunaalid on tal talvekuul? Ma ei ütle, et maksa kinni, aga lihtsalt, et kui ruttu kui suur võlg kasvab. On see realistlik, et ta saaks need üldse ise makstud kunagi? Hoiab ta korras seda korterit vähemalt ise või on nagu täiesti asotsiaalne?

Talvel peaks olema umbes 170-200 eurot koos elektriga, suvel ilmselt umbes 2x vähem arvatavasti. Aga midagi on ta ise maksnud, sest praeguse seisuga on võlg u 700 eurot, see on siis natuke vähem kui aastaga kogunenud. Kui ta tööl käiks, siis oleks muidugi realistlik, aga ma kardan, et see tööleminek ei ole eriti realistlik. Korteri korrashoiu kohta ei oska öelda, kui ma viimati seal käisin umbes aasta tagasi, elas seal ema ka ja siis polnud väga hullu. Remonti pole küll seal vist 30 a tehtud.

Mina isiklikult oleks sinu asemel pärandist loobunud, kogu pasast hoobilt lahti.

Kui oled juba pärandi vastu võtnud, siis sul kehvem seis. Mina sinu asemel annaks kohtusse , et lepinguta soovimatu üürnik ei vabasta pinda.

Halisemisest ja halamisest ja mingi sureva ema soovidest, et sa ta poja elu edaspidi kinni taoks, ei maksa jahuda, ole sellest lihtsalt üle. Ema on lahkunud, teda see enam ei huvita. Kui sa ei soovi venna elu kogu ülejäänud elu sponsoreerida, hakka tegutsema.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need eakad on siis ju ise nõus seda abi vastu võtma, aga vend pole. Tal ei ole tema meelest ju abi vaja, vaid raha, mida ta muidu ema käest sai, aga nüüd ei taha talle seda keegi enam anda. Või siis väga hästi tasustatud ja talle meeldivat tööd, mida ta saab teha just siis, kui tal tuju tuleb.

Selge. Siis tõsta vend välja, see on sul õigus, sest omanik oled sina, kuigi tal on juriidiliselt õigus sellele korterile, sest ta on samuti pärija või peaks olema. Aga nagunii ta ei hakka kohut käima, tõsta vend välja ja pane korter üürile. Kuhu vend läheb, see pole sinu asi enam.

Kuidas tol joodikul korterile mingi õigus on, kui ema jättis korteri ilmselt testamendiga tütrele?

Täiskasvanud lapsed ei päri mingit sundosa.

Nagu ùtlesin, tõsta välja juriidiliselt võõras jorss oma korterist kui oled pärandi juba vastu võtnud.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 217 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mida teha joodikust vennaga?