Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mida teha joodikust vennaga?

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 217 )

Teema: Mida teha joodikust vennaga?

Postitas:
Kägu

Ei mõista siiski, miks sa korterit vennale ei kingi?

ma pakun:

1) sest ema pärandas selle talle, see oli ema soov, et vend ei saaks seda korterit

2) sest sellel korteril siiski on mingi väärtus, mitte see pole pommiauk kuskil kolkas

3) vend jääks sellest ilma peatselt, seda oleks liiga valus vaadata

Minu jaoks on arusaamatud need inimesed, kes arvavad, et teine peaks korteri vennale kinkima. Miks? Kui ta selle korteri ka ära kingiks, ega siis süda sellest rahule ei jääks ju, inimene pole masin, et kustutab vanad failid ära ja läheb puhta lehena edasi. Selline asi jääb hingele kripeldama.

Kui ta korteri vennale kingib, siis vend ka vastutab. See ei tähenda ometi, et ta venda aidata ei võiks. Kusjuures venna vastutama panek võibki olla vennale vajalik abi. Muidu vend teab, et keegi teine tegeleb tema jamadega. Enne oli selleks ema ja nüüd õde.

Milleks sellist jorssi aidata?

Isegi ema ju oma testamendiga väljendas selgelt oma loobumist poja aitamisest.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ema oli lihtsalt ka naiivne, ma arvan, ilmselt uskus, et vend suudab vajadusel ise hakkama saada. Teadlikult ta mind sellesse olukorda kindlasti panna ei tahtnud.

Kust sa tead? Äkki ikka tahtis.

Ema oli läbinisti lahke ja omakasupüüdmatu, tahtis kõigile alati head. Sellepärast selline olukord tekkiski, et ema venda nii pikalt enda kulul parasiteerida lasi. Ja ennetades järgmisi küsimusi: ma loomulikult üritasin emale mõistust pähe panna selles küsimuses, rääkisin korduvalt jms. – tema vastus oli, et tal on ema süda ja tema muudmoodi ei saa.

Aga ära ole siis teist põlve samasugune iseloomuta lammas nagu su ema oli. Vabanda, aga see on tõde.

Vennal tuleb minna sotsiaalmajja, tööle, kuhu iganes, otsida elupind.

Ma ei tea, mina ei kõhkleks hetkegi.

Toredat inimest loomulikult toetad, aga mingit parmu? Milleks?

Mina maksaks võlad homme juba sirgu ja seejärel käsiks välja kolida. Kui aru ei saa, annaks kohtusse ja võtaks väljatõstmisorderi, vahetaks lukud.

Teeks remondi, annaks üürile.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma manipuleerisin läbi vaidlustusjutu nägema TAd, et tal on sama muster, mis tema emal (sain sobivaid vastuseid). Ta saab aru, aga ei mõista veel. Küll mõne aasta pärast saab aru, kui vend maja põlema paneb või siseorganite verejooksu tõttu sureb. Me ei tea, mis saab, aga head ei tõota, kui midagi ei muuda ja kõik jääb samaks.

Saan aru küll. Mulle tundub aga, et nüüd polegi enam midagi teha, vennast enam endaga hakkama saavat inimest niikuinii ei saa, ükskõik kumma variandi ma valin. Midagi muuta oleks saanud ehk esimeste aastate jooksul. Aga võibolla ma eksin, eks ole ju imelisi edulugusid igasuguseid.

Muidugi ei saa temast enam hakkama saavat inimest, aga siis ongi tänav või sotsiaalmaja, kui suudab kaine püsida.

Lihtne.

Mis siin pikalt heietada edasi-tagasi.

 

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uuri KOV-st sotsiaalkorteri varianti. Ega muud üle jää. Paned venna fakti ette, et nüüdsest elad mujal. Kui vend kuskilt mingit toetust ja raha ei saa, siis mille eest ta joob ja mille eest süüa ostab?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA, kas on arenguid selles teemas?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma söön oma talvesaapad ära kui sa TA-lt vastuse saad. Siin kaovad TA-d alati jäljetult.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA siin, ei kadunud, kuigi päris iga päev jah ei vaata perekooli.

Olin vahepeal haige ja tööasjade järjelesaamisega hõivatud. Vennaga korra suhtlesin,  ta ajas ikka seda juttu, et kohe leiab sobiva töö jms. Mul pole praegu sellist emotsionaalset ressurssi, et teda sealt kuidagi välja tõstma hakata, seega maksin võla ära ja jätkame endistviisi. Saan aru, et niimoodi jäängi seda maksma, aga loodan, et jaksan hiljemalt suvel puhkuse ajal midagi ette võtta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vend kuskilt mingit toetust ja raha ei saa, siis mille eest ta joob ja mille eest süüa ostab?

Teeb mingeid juhutöid, niipalju kui ma aru olen saanud. Kaasparmud ka vahepeal toidavad ja joodavad ilmselt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh vastuste eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma söön oma talvesaapad ära kui sa TA-lt vastuse saad. Siin kaovad TA-d alati jäljetult.

Head isu?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan aru, et niimoodi jäängi seda maksma, aga loodan, et jaksan hiljemalt suvel puhkuse ajal midagi ette võtta.

See ongi sinu kohustus kinnisvara omanikuna.
Venda ei saa käsitleda üürnikuna, ta on ju sinu pereliige, kes elab seal. Ega siin (emotsionaalselt) lihtsat lahendust polegi, pane end selleks valmis (kui otsustad venna välja tõsta)

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teeks remondi, annaks üürile.

Kas te remontijad ja väljaüürijad ikka lugesite, et tegu on väikelinna kapitaalremonti vajava korteriga? Teemaalgataja pole küll piirkonda maininud, aga see remontimine võib kallimaks maksma minna kui korteri enda väärtus on. Samuti ei pruugi seal väikelinnas aktiivne üüriturg olla ja päris kindlasti ei saa väikelinnas küsida sama suurt üüri kui suuremates linnades. Ehk see korter ei pruugi üldse olla mingi tore kinnisvara, mida tasub omada.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka selline joodik sugulane, esiti elas vanemate juures nende kulul, tööl pole käinud, joob ja märatseb kui täis on. Peale vanemate surma jäi korterisse elama aga muidugi kommunaale ei maksnud, korter pandi müüki, õnneks veel mitte sundmüüki, teised lähisugulased said õigel ajal jaole. Müügist saadud rahaga osteti siis korter talle, mille kommunaale jälle ei maksnud, korter nüüd sundmüüki ja tõsteti välja. Teemalgataja jääbki korteri eest maksma sest sellised vennad on süüdimatud, keegi ikka maksab ja teeb. Üleüldiselt vastik olukord, korter jäeti talle koos joodikust vennaga piltlikult.
Kusjuures sellist välja tõsta on peaaegu võimatu.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Müügist saadud rahaga osteti siis korter talle, mille kommunaale jälle ei maksnud, korter nüüd sundmüüki ja tõsteti välja.

Kus läks siis? Kuhu sellised üldse lähvad? Tänavale? Aga väikses külas?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus läks siis? Kuhu sellised üldse lähvad? Tänavale? Aga väikses külas?

eks nad leiavad kellegi endasuguse, kelle juures maanduda. Väikestes külades on tõenäolisemalt veel alles selliseid joodikuid, kellel on mingi oma sara, mida veel suitsukoniga ei ole maha põletatud. Linnades neid urkaid jääb järjest vähemaks.

Kodutute varjupaika mu teada purjus inimesi sisse ei lasta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pakun veel ühe variandi välja, kus sa ise ka mingit kasu pärandiks saadud korterist saaksid, aga ka vend ei jääks kuuse alla. Müü see korter maha ja osta vennale kuskile alevikku odav ahiküttega korter, nagu keegi siin varem soovitas. Sellisel juhul saad sina olemasoleva korteri võlgadest vabaks, mingit raha endale ja vend saab endale ka kodu, kus tal tuleb siis edaspidi ise hakkama saada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pakun veel ühe variandi välja, kus sa ise ka mingit kasu pärandiks saadud korterist saaksid, aga ka vend ei jääks kuuse alla. Müü see korter maha ja osta vennale kuskile alevikku odav ahiküttega korter, nagu keegi siin varem soovitas. Sellisel juhul saad sina olemasoleva korteri võlgadest vabaks, mingit raha endale ja vend saab endale ka kodu, kus tal tuleb siis edaspidi ise hakkama saada.

Äkki see korter ongi see kõige odavam aleviku korter ja veel odavamat osta ei saagi kui seal ei ole isegi 30 aastat remonti tehtud. Sama hästi võiks ta selle korteri vennale kinkida, tuleb odavam kui osta ja müüa, sest tehingutasud lisanduvad. Pmst kui ema kinkis korteri tütrele, siis jäi poeg oma osast ilma, miks õde ei võiks oma venda siis toetada? Naisterahvaste kahmamist on kurb lugeda, isegi oma vend ei ole midagi väärt kui midagi saadi.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pakun veel ühe variandi välja, kus sa ise ka mingit kasu pärandiks saadud korterist saaksid, aga ka vend ei jääks kuuse alla. Müü see korter maha ja osta vennale kuskile alevikku odav ahiküttega korter, nagu keegi siin varem soovitas. Sellisel juhul saad sina olemasoleva korteri võlgadest vabaks, mingit raha endale ja vend saab endale ka kodu, kus tal tuleb siis edaspidi ise hakkama saada.

Äkki see korter ongi see kõige odavam aleviku korter ja veel odavamat osta ei saagi kui seal ei ole isegi 30 aastat remonti tehtud. Sama hästi võiks ta selle korteri vennale kinkida, tuleb odavam kui osta ja müüa, sest tehingutasud lisanduvad. Pmst kui ema kinkis korteri tütrele, siis jäi poeg oma osast ilma, miks õde ei võiks oma venda siis toetada? Naisterahvaste kahmamist on kurb lugeda, isegi oma vend ei ole midagi väärt kui midagi saadi.

Et tütar peaks oma joodikust venda toetama? Äkki isegi kõik kulud maksma? Joodikust vend aga õitseb edasi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pakun veel ühe variandi välja, kus sa ise ka mingit kasu pärandiks saadud korterist saaksid, aga ka vend ei jääks kuuse alla. Müü see korter maha ja osta vennale kuskile alevikku odav ahiküttega korter, nagu keegi siin varem soovitas. Sellisel juhul saad sina olemasoleva korteri võlgadest vabaks, mingit raha endale ja vend saab endale ka kodu, kus tal tuleb siis edaspidi ise hakkama saada.

Äkki see korter ongi see kõige odavam aleviku korter ja veel odavamat osta ei saagi kui seal ei ole isegi 30 aastat remonti tehtud. Sama hästi võiks ta selle korteri vennale kinkida, tuleb odavam kui osta ja müüa, sest tehingutasud lisanduvad. Pmst kui ema kinkis korteri tütrele, siis jäi poeg oma osast ilma, miks õde ei võiks oma venda siis toetada? Naisterahvaste kahmamist on kurb lugeda, isegi oma vend ei ole midagi väärt kui midagi saadi.

Et tütar peaks oma joodikust venda toetama? Äkki isegi kõik kulud maksma? Joodikust vend aga õitseb edasi.

Mis lahendust sa siis teemaalgatajale pakud? Võtame aluseks eelduse, et tegu pole just kalli kinnisvaraga, mis pealegi vajab ka remonti. Ning hetkel on teemaalgatajal omanikuga kohustus  maksta korterikulud. S.t. ta juba maksab kõik kulud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et tütar peaks oma joodikust venda toetama? Äkki isegi kõik kulud maksma? Joodikust vend aga õitseb edasi.

Seda ta ju teebki juba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA juba ütles ära, mida teeb. Miks edasi jutustate?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA siin, ei kadunud, kuigi päris iga päev jah ei vaata perekooli.

Olin vahepeal haige ja tööasjade järjelesaamisega hõivatud. Vennaga korra suhtlesin, ta ajas ikka seda juttu, et kohe leiab sobiva töö jms. Mul pole praegu sellist emotsionaalset ressurssi, et teda sealt kuidagi välja tõstma hakata, seega maksin võla ära ja jätkame endistviisi. Saan aru, et niimoodi jäängi seda maksma, aga loodan, et jaksan hiljemalt suvel puhkuse ajal midagi ette võtta.

Näete. Lugege enne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Müügist saadud rahaga osteti siis korter talle, mille kommunaale jälle ei maksnud, korter nüüd sundmüüki ja tõsteti välja.

Kus läks siis? Kuhu sellised üldse lähvad? Tänavale? Aga väikses külas?

Väikeses külas lähevad samamoodi tänavale. Mis sulle arusaamatust põhjustab?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas vald neid kuhugi ei paiguta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sulle arusaamatust põhjustab?

Linnas olen küll kodutuid näinud, aga külades tõesti pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Müügist saadud rahaga osteti siis korter talle, mille kommunaale jälle ei maksnud, korter nüüd sundmüüki ja tõsteti välja.

Kus läks siis? Kuhu sellised üldse lähvad? Tänavale? Aga väikses külas?

Väikeses külas lähevad samamoodi tänavale. Mis sulle arusaamatust põhjustab?

Külas on pärandusega saadud lobud majad, vesi kaevust.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Müügist saadud rahaga osteti siis korter talle, mille kommunaale jälle ei maksnud, korter nüüd sundmüüki ja tõsteti välja.

Kus läks siis? Kuhu sellised üldse lähvad? Tänavale? Aga väikses külas?

Väikeses külas lähevad samamoodi tänavale. Mis sulle arusaamatust põhjustab?

Külas on pärandusega saadud lobud majad, vesi kaevust.

Teevad haltuurat, koristavad lund, lõhuvad puid, laasivad anna aga tegevus kätte.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pakun veel ühe variandi välja, kus sa ise ka mingit kasu pärandiks saadud korterist saaksid, aga ka vend ei jääks kuuse alla. Müü see korter maha ja osta vennale kuskile alevikku odav ahiküttega korter, nagu keegi siin varem soovitas. Sellisel juhul saad sina olemasoleva korteri võlgadest vabaks, mingit raha endale ja vend saab endale ka kodu, kus tal tuleb siis edaspidi ise hakkama saada.

Äkki see korter ongi see kõige odavam aleviku korter ja veel odavamat osta ei saagi kui seal ei ole isegi 30 aastat remonti tehtud. Sama hästi võiks ta selle korteri vennale kinkida, tuleb odavam kui osta ja müüa, sest tehingutasud lisanduvad. Pmst kui ema kinkis korteri tütrele, siis jäi poeg oma osast ilma, miks õde ei võiks oma venda siis toetada? Naisterahvaste kahmamist on kurb lugeda, isegi oma vend ei ole midagi väärt kui midagi saadi.

Et tütar peaks oma joodikust venda toetama? Äkki isegi kõik kulud maksma? Joodikust vend aga õitseb edasi.

PK on kõik nii verejanulised, hästi toksilist nõu antakse üksteisele.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PK on kõik nii verejanulised, hästi toksilist nõu antakse üksteisele.

Aga mis toksilist. Eelpool juba anti nõu, mida tuleb teha. Esiteks tuleb sellest vennast eemalduda, siis võiks korteri venna nimele kirjutada. Ülejäänu on tema teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega ükski mees ega ka naine ei taha olla mingi nannipunn ja kantseldatav ja veel edukama õe kantseldatav. Sellepärast on kogemusnõustajatel palju rohkem ka edu ja spetsialistidel nagu sotstöötaja näiteks. Alkoholism on haigus, aga seda lihtsalt mingi lootuse ja survestamisega välja ei ravi. Selleks on omad meetmed ja ravi arstide poolt.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 217 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mida teha joodikust vennaga?