Esileht Kodunurk Mida teha juustust. Soovitage mõnda retsepti

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Mida teha juustust. Soovitage mõnda retsepti

Postitas:

Soovitage mõnda retsepti, kuhu läheb palju juustu. Ostsin soodushinnaga suht suure tüki, sest meie pere sööb muidu ikka palju juustu. Järgmisel päeval ttuli ema küll, kes tõi mulle lambist veel suurema tüki juustu, sest tema oli tahtnud midagi tuua ja me sööme palju juustu 😀 Perele ilmselt mõjus nii suure hulga juustu nägemine kapis halvasti, juust seisab. Leivale ikka pannakse, aga keegi ei käi seda paljalt söömas nagu muidu ikka koguaeg tehti.

Soovitage õhtusööke, kus saaks liha asemel juustu kasutada näiteks või muidu toredaid retsepte, kus just kõige tavalisem juust peategelane on. Juustuküpsiseid ei maksa soovitada, sest ma olen sõltlane ja jälgin samal ajal kaalu :), pere nagu ei armasta üldse küpsiseid.

 

 

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 08:26; 23.10 20:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riivi juust ära ja pane sügavkülma. Väga hästi säilib ja saab kasutada pitsa, plaadipirukate, omleti, soojade võileibade ja mille iganes tegemiseks – puistad sügavkülmast peale, eelnevalt ei sulata.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://nami-nami.ee/retsept/1558/juustusnitsel

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommikusöögiks soojad juustusaiad.

Pitsa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täidetud suvikõrvits. Õõnestan suvikõrvitsad lootsikuks, eelküpsetan ahjus, siis hakin sisse lahke käega küüslauku ja tomatit, basiilikut, panen soola ja pipart, palju juustu, küpsetan veel. See, kui krõmpsuks või pehmeks suvikõrvitsa teed, on maitseküsimus. Lihatoidulistele saad pannil kuumutatud hakkliha ka panna. Ka maitsestamisel on võimalikud variatsioonid. Kui on hästi sulav juust, pole riivida vaja, paned viiludena, ja tõesti paksult.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lihtsalt küpsetatud juust (mikros või praeahjus) on ka väga hea.

võib nii viiludena kui riivitult küpsetada

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

küüslaugu majoneesi juustusalat

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1kg juustu tegemiseks kulub mitukümmend liitrit piima, seega ega sellest juustust endast enam suurt midagi ei tehtagi. (sellest ka hind)
Ta ise ongi lõpprodukt, kuhu on kulunud metsikult palju piima, aega, mingeid seeni jne.

Kingi heale sõbrale ära, osa külmuta, enamus söö ise ja nii on.

+1
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juustuküpsiseid ei maksa soovitada, sest ma olen sõltlane ja jälgin samal ajal kaalu :

Kas sa arvad, et kui juustu mujal kui küpsistes kasutada, siis annab vähem kaloreid või?

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juustuküpsiseid ei maksa soovitada, sest ma olen sõltlane ja jälgin samal ajal kaalu :

Kas sa arvad, et kui juustu mujal kui küpsistes kasutada, siis annab vähem kaloreid või?

Ega juust ei annagi kaloreid, neid saab ikka süsivesikutest. Need kes toituvad LCHF järgi, need ikka langetavad kaalu.

+1
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 14:57; 19.10 19:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See juustukook tundub huvitav:

https://www.facebook.com/groups/825983620775280/permalink/4775034195870183

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega juust ei annagi kaloreid, neid saab ikka süsivesikutest.

Nii tore väide. Aju ei jõudnud näppude tööle järele?

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasanje, riivjuustu iga kihi vahele ja veel peale, saab päris suurest tükist kerge vaevaga lahti.

 

Samuti võib teha salateid nt

– suitsukana, riivjuust, oad, (ananass), majonees

– riivjuust, küüslauk, (punapeet), majonees – kui punapeeti ei pane sobib ka nö leiva/saia määrdeks.

 

Juust sobib paljudele ahjuroogadele peale – nii kartulile (saab ka täidetud kartulit teha) kui ka köögiviljadele. Aga miks mitte teha ka nt liha prantsuse moodi.

 

Juustust peaks saama ka sellist toorjuustu-püreesupilaadset suppi teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega juust ei annagi kaloreid, neid saab ikka süsivesikutest.

Nii tore väide. Aju ei jõudnud näppude tööle järele?

Eks tee proovi, söö juustu võiga ja hiljem saiaga, vaata kumba variandiga langetad kaalu. Ja ma oleksin pidanud kirjutama, et juustu söömine ei anna kilosid.Muidugi kui loobud saiast.  Aga ma kogemata eeldasin, et perekoolis mõni nutikam ka liigub ja saab mõttest ikkagi aru, kuigi on justkui  segaselt väljendatud.

0
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 14:57; 19.10 19:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan ka sügavkülma. Olen ka viilutatud juustu sügavkülmutanud. Kaks hilisteismelist poissi suudavad paari päevaga pool kilo juustu probleemivabalt ära tarbida, nii et meil on alati sügavkülmas paar pakki varuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juustuküpsiseid ei maksa soovitada, sest ma olen sõltlane ja jälgin samal ajal kaalu :

Kas sa arvad, et kui juustu mujal kui küpsistes kasutada, siis annab vähem kaloreid või?

Kui kasutada juustu toidus, mida veel keegi peale teemaalgataja sööb, annab see tükk juustu tõepoolest teemaalgatajale kokkuvõttes vähem kaloreid kui toidus, mille ta ihuüksi ära sööb.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega juust ei annagi kaloreid, neid saab ikka süsivesikutest.

Kaloreid saab nii süsivesikutest, valgust kui ka rasvast, mida on juustus üksjagu.

1 g kiudaineid = 2 kcal
1 g valku = 4 kcal
1 g süsivesikuid, imenduvaid = 4 kcal
1 g rasva = 9 kcal
1 g alkoholi = 7 kcal

Tegelikult sõltuvad kõik siingi antud soovitused sellest, milline juust küsijal on. Mitte iga juust ei sobi ahjuvormis kuumutamiseks, kastmesse segamiseks  ega küpsetiste peale. Väherasvased ja noored jäävad kummised ja moodustavad kuumuses klompe. Juustud pole kaugeltki universaalsed.  Millisest juustust TA üldse räägib – pehmest, kõvast, kui rasvasest?

See juustukook tundub huvitav:

https://www.facebook.com/groups/825983620775280/permalink/4775034195870183

Ma pole selle grupi liige ja ei näe retsepti. Ehk saaksid siia kopida?

 

 

 

 

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 23:55; 23.10 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega juust ei annagi kaloreid, neid saab ikka süsivesikutest.

Nii tore väide. Aju ei jõudnud näppude tööle järele?

Eks tee proovi, söö juustu võiga ja hiljem saiaga, vaata kumba variandiga langetad kaalu. Ja ma oleksin pidanud kirjutama, et juustu söömine ei anna kilosid.Muidugi kui loobud saiast. Aga ma kogemata eeldasin, et perekoolis mõni nutikam ka liigub ja saab mõttest ikkagi aru, kuigi on justkui segaselt väljendatud.

Miks sa arvad, et teemaalgataja on LCHF järgi toituja? Kui ta lihtsalt jälgib kaalu, aga LCHF-d ei järgi, siis on juust ju pigem kaalutõstja, kui nn. ohutu söök, mida võib vabalt näost sisse ajada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on sellel kalori jutu ajajal veidi ka õigus, kuigi ta ajas mõisted täiesti sassi. Ainult kalorite lugemine ei aita nii tõhusalt kaalu langetada kui see, kui jälgid samas, MILLEST sa need kalorid saad. Kahjuks väga paljudel on mõtteviis, et mida rohkem “light” ja rasvavabasid asju sisse ajad näost, seda parem kaalule. Tegelikult see nii ei ole. Sa pead oma keha kostitama väärtuslike toitainetega ning kaalulangetust soodustab võimalikult vähe tühjade kalorite tarbimine, mida need light tooted kahjuks kõik täis on. Väga palju oleneb ka kehatüübist, endomorfid ei tohi nii palju süsivesikuid tarbida kui eksomorfid. Eduka kaalulangetuse võtmesõnadeks on kvaliteetne valk, aeglased süsivesikud ning kvaliteetsed head rasvad. Rasva ei tohi vältida, vastupidi pigem! Sööge kvaliteetset toitu, head juustu jms. Unustage need “saepuru” täis rasvavabad käkid, mida müüakse. Kaloreid tuleb jälgida, aga sööma peab kvaliteetset toitu!

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 16:04; 20.10 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks osasid asju süüakse, osasid õgitakse ja osad on veel “näost sisse ajama”? Täpaselt nagu muud toitu süüakse, aga kapsast-porgandit (st vegantoitu) NÄRITAKSE. Milleks selline halvustamine?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Misk osasid asju süüakse, osasid õgitakse ja osad veel “näost sisse ajama”? Täpaselt nagu muud toitu süüakse, aga kapsast-porgandit (st vegantoitu) NÄRITAKSE. Milleks selline halvustamine?

Kuna mina kasutasin “näost sisse ajama”, siis vastan. Kahjuks muuks ei saa nimetada seda imelikku light toodete sisse vohmimist, midagi kvaliteetset sellest toidust ei saa.

Porgand-kapsas ja üleüldse aed- ja juurviljad on väga head aeglaste süsivesikute allikad, seda mina küll kunagi ei halvusta. Küll aga tõhusaks kaalulangetuseks ei tohiks ära unustada kvaliteetset valku ja häid rasvu.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 16:04; 20.10 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juustuküpsiseid ei maksa soovitada, sest ma olen sõltlane ja jälgin samal ajal kaalu :

Kas sa arvad, et kui juustu mujal kui küpsistes kasutada, siis annab vähem kaloreid või?

Ei arva, aga juustuküpsiste sõltlane olen. Teised toidud pole probleem

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 08:26; 23.10 20:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Misk osasid asju süüakse, osasid õgitakse ja osad veel “näost sisse ajama”? Täpaselt nagu muud toitu süüakse, aga kapsast-porgandit (st vegantoitu) NÄRITAKSE. Milleks selline halvustamine?

Kuna mina kasutasin “näost sisse ajama”, siis vastan. Kahjuks muuks ei saa nimetada seda imelikku light toodete sisse vohmimist, midagi kvaliteetset sellest toidust ei saa.

Kui ma söön paar viilu väherasvast juustu või kasutan salatis väherasvast kodujuustu, siis ma küll ei arva, et seda peaks nimetama näost sisse ajamiseks või vohmimiseks.  Tavaline söök nagu iga teine, ainult vähem rasva. Muud toitained pole kuhugi kadunud. Kus need su mainitud “tühjad kalorid” neis on?  Juurikaid ma närin küll, selles ei näe midagi halvustavat.

ÕS: vohmima <28: vohmida, vohmin> rohkesti ja ahnelt sööma;

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 23:55; 23.10 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lillkapsa-juustu gratään. Prae kanatükid (maitsest näiteks sojaga), keeda veidike lillkapsaid. Siis vormi kana, lillkapsad, juust, koor ja ahju. Valmis siis kui juust hakkab prrunikamat ilmet võtma. Maitseks muskaatpähklit. Kana võib ka ära jätta. Megahea.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Kodunurk Mida teha juustust. Soovitage mõnda retsepti