Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: .

Postitas:
Kägu

.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küsi nõu fb grupist “kassisõbrad”. Seal nad tegelevad kolooniate ligvideerimisega.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
kitah

ikka tuleks kuskile varjupaika teatada ja valda, küllap millalgi tullakse neile järele. muidu aina paljunevadki järjest. kuskilt peab ju pihta hakkama, ja olekski hea sellega veel enne sügist ühele poole saada.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Varjupaigast tasuta oppi ei saa, kui järgi lähed, esitatakse arve. Mõistlik oleks nad muidugi sinna toimetada sellegipoolest.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Postitusest ei selgu, kus linnas või maakonnas kassikoloonia on. Kindlasti tuleks teavitada loomade varjupaika: http://www.varjupaik.ee/varjupaigad/tallinna-loomade-varjupaik Teemaalgataja, võta palun kindlasti lähima varjupaigaga ühendust, sest steriliseerimata kassikoloonia läheb kiiresti hullumeelseks kassiuputuseks. Maksma ei pea, tuleb olukord ära räälkida.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on ka selline tuttav. Elab linnaservas, u 100 m nende maja tagant läheb suur maantee läbi. Küllap autodest on sinna neid kasse loobitud. Olin juures, kui u 7-8 aastat tagasi leisid oma kuurist pesakonna kassipoegi. Isegi tegin pilte ja jagasin FB-s, aga sinna need kiisukesed jäid. Loomulikult oli neid pesakondi järgmisel suvel juba 3-4, edasi veel 2x rohkem. Kui juba terve tänav neid täis oli, hakkas see tuttav andma viinapudelit külamehele, kes kassipoegi likvideerib. Mina ei tea, mis ta teeb, uputab või lööb labidaga pähe. Nüüd on neid kasse seal 6-10, täpset arvu ei tea. Aga ikka omajagu. Naabrid on pahased, sest kassid tuuseldavad kompostihunnikus, sirtsutavad aiamööbli peale ja teevad muud pahandust. See tuttav siis söödab neid, ei tea, palju tema pensionist kassidele kulub, aga midagi ikka. Steriliseerimise jutt läheb kõrvust mööda. See teema on 60+ maainimestele umbes sama tõsiseltvõetav, nagu soovitus joogatrenni minna.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

MTÜ Kassiabi.
MTÜ Pesaleidja.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tartu varjupaik (sinna alla see piirkond nüüdkuulub) ei tee ka midagi enne kui kohalik omavalitsus toob.

Mida see lause tähendab? Omavalitsus peab varjupaigaga ühendust võtma ja finantseerib üritust. Varjupaik tuleb ise oma autoga püüdma, seda ei tee omavalitsus ometigi. Mis mõttes omavalitsus toob? Vallavanem ja sekretär püüavad kasse sinu arust või?
Tuleb teatada omavalitsusele probleemist ja siis nemad ajavad asja ja varjupaik püüab.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palun liitu fb-s kassisōprade vōi kiisusōpradega. Seal on väga palju vabatahtlikke, kes likvideerivad kassikolooniaid, st ravivad, steriliseerivad, otsivad uued (hoiu)kodud.
Imetlen väga neid inimesi ja vōimalusel annetan neile alati. Seda kōike teevadki nad oma isikliku ja annetajate raha eest ja oma vabast ajast. Postita sinna oma mure koos piltidega ja usun
et saad abi!

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tehta maatasa, kui räägid ära, et leidsid koloonia. Sina ei ole kodupaljundaja ja tahad kasse aidata. Pane mõned fotod juurde. Peaasi on, et ei oleks seda juttu, et näete, nunnud kiisupojad otsivad omanikke, sest meie kass jäi jälle tiineks, ei tea kuidas, aga me ei lase teda steriliseerida, sest kassile meeldib seksida.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tuleb talv ja hakkab toimima looduslik valik – nõrgemad ja aeglasemad sööb rebane ära 🙂 Milleks mingite kassiabidega üldse tõmmelda?

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei usu, et varjupaik nii palju kasse vajab. Ilmselt tuleks kassidest kuidagi vabaneda, kuid tänapäeval see keerukas ettevõtmine. Kassipoegi vist uputada ei tohi. Võib mürki anda. Rotimürk peaks mõjuma ka kassidele. Vanainimesele võiks jätta üks või kaks kassi, kuid kindlasti tuleks need ära steriliseerida/kohitseda, muidu varsti sama olukord kordub.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kassipoegi vist uputada ei tohi. Võib mürki anda. Rotimürk peaks mõjuma ka kassidele.

Appi, kui värdjas soovitus! Kassi tapmine rotimürgiga on tapmine eriti piinaval viisil ja seda teha ei tohi. Kohtu alla võid minna selle eest. Varjupaigas tapetakse vähemalt humaansel viisil…
Aga teemaalgataja võiks kirjutada Kasside Turvakodule, Kassiabile ja Pesaleidjale. Kindlasti saab mingit abi ja soovitusi, kuidas edasi tegutseda.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kui sa tegelikult ja reaalselt aidata tahad, siis on ainult üks viis selleks – mine püüa need kassid ise kinni, paarile lase op ära teha (see ei maksa nii palju, et ülejõu käiks) ja jäta vanamehele seltsiks. ülejäänud vii ise varjupaika ära.
see igale poole kirjutamine ja pildistamine on meeldiv asendustegevus reaalsele abistamisele. endale jääb tunne, et suur heategu on tehtud, aga tegelikult teevad selle teo ikka teised ära.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

kahjuks on nii, et soovimatuid kasse ja kassipoegi on terve eesti paksult täis. kui sina juba aktiivselt neile kodu otsides uusi omanikke ei leia, mismoodi siis erinevad mtü-d või varjupaik seda teevad? pesaleidja mtü-s on juba mitusada kassi koduootel. ja olgem ausad, kui need kassid, kellest sa räägid, on täiesti tavalise välimusega, siis on neile kodu leida väga raske. kahju, aga nii on. varjupaik pole ka mingi lust ja rõõm. neil on küll katus pea kohal ja toit ees. aga kas sa kujutad nüüd ette, et kunagine vabakäigukass peab elama puuris? vabandust, aga enne paneks kassi magama, kui nii teda piinaks. ja kui varjupaigas neile mõne nädalaga kodu ei leita, siis ta eutaneeritakse.
olen suur kassisõber, aga sinu olukorras ma vist räägiks selle vanainimesega. laseks tal valida paar lemmikut, aitaks nad ära lõigata ja ülejäänud tuleks eutaneerida. kohutavalt kurb, aga kui asi on juba käest ära, siis kuidagi tuleb piir tõmmata.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei pea maha tapma. Mujal maailmas lahendatakse selliseid olukordi just nii, et kõik steriliseeritakse ära ja lastakse tagasi sinna, kus nad on harjunud elama. Lihtsalt juurde neid enam ei tule.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kahjuks on nii, et soovimatuid kasse ja kassipoegi on terve eesti paksult täis. kui sina juba aktiivselt neile kodu otsides uusi omanikke ei leia, mismoodi siis erinevad mtü-d või varjupaik seda teevad? pesaleidja mtü-s on juba mitusada kassi koduootel. ja olgem ausad, kui need kassid, kellest sa räägid, on täiesti tavalise välimusega, siis on neile kodu leida väga raske. kahju, aga nii on. varjupaik pole ka mingi lust ja rõõm. neil on küll katus pea kohal ja toit ees. aga kas sa kujutad nüüd ette, et kunagine vabakäigukass peab elama puuris? vabandust, aga enne paneks kassi magama, kui nii teda piinaks. ja kui varjupaigas neile mõne nädalaga kodu ei leita, siis ta eutaneeritakse.

olen suur kassisõber, aga sinu olukorras ma vist räägiks selle vanainimesega. laseks tal valida paar lemmikut, aitaks nad ära lõigata ja ülejäänud tuleks eutaneerida. kohutavalt kurb, aga kui asi on juba käest ära, siis kuidagi tuleb piir tõmmata.

Soovisin varjupaigast kassipoega võtta. Tehti põhjalik taustaküsitlus ja ei antud, kuna kavatsen kassi ka õue lasta, aga ümbrus pole 100% turvaline. Tõepoolest, üks meie kass suri vanadusse, teine aga jäi noorena auto alla. Samas mõtlen ma nii, et iga armastatud peres elatud päev on väärtus, kui kass on juba olemas? Kas tõesti on eutaneerimine parem kui võimalus millalgi auto alla jääda? Kõikidele eile kassidele ei leita kodusid niikuinii.
Kassipoja võtsin ikka, naabrimees oli kotitäiega teel uputama…

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kui sa tegelikult ja reaalselt aidata tahad, siis on ainult üks viis selleks – mine püüa need kassid ise kinni, paarile lase op ära teha (see ei maksa nii palju, et ülejõu käiks) ja jäta vanamehele seltsiks. ülejäänud vii ise varjupaika ära.

see igale poole kirjutamine ja pildistamine on meeldiv asendustegevus reaalsele abistamisele. endale jääb tunne, et suur heategu on tehtud, aga tegelikult teevad selle teo ikka teised ära.

Lase paarile op ära teha? Kas sa kujutad ette, kui palju see maksab?

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lase paarile op ära teha? Kas sa kujutad ette, kui palju see maksab?

isasel ca 40€, emasel pisut rohkem.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovisin varjupaigast kassipoega võtta. Tehti põhjalik taustaküsitlus ja ei antud, kuna kavatsen kassi ka õue lasta, aga ümbrus pole 100% turvaline. Tõepoolest, üks meie kass suri vanadusse, teine aga jäi noorena auto alla. Samas mõtlen ma nii, et iga armastatud peres elatud päev on väärtus, kui kass on juba olemas? Kas tõesti on eutaneerimine parem kui võimalus millalgi auto alla jääda? Kõikidele eile kassidele ei leita kodusid niikuinii.

Kassipoja võtsin ikka, naabrimees oli kotitäiega teel uputama…

ma olen sinuga täiesti nõus. mul on endal 2 kassi varjupaigast võetud ja üks käib õues (teine pole huvitatud). toasolemine ajas ta lihtsalt hulluks, nüüd on ta rõõmus ja rahul (elan küll maal, aga suure tee ääres). loomulikult arvestan sellega, et iga kord kui ta välja läheb, ei pruugi ta koju tagasi jõuda. aga vähemalt on ta õnnelik loom ja oskab teest eemale hoida.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõigepealt aita ise paar kassi ära steriliseerida, see on juba suureks abiks. See ei ole nii kallis ka.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vb pöörduda veel Eesti Loomakaitse Liidu poole, äkki nad on nõus rahastama oppe või aitama koduotsingutel?

Aga jah, igasugused vabatahtlikud ühendused on juba koormatud suure hädaliste hulgaga. Proovida võiks sellegipoolest.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina tegelesin ka mõned aastad sellise teemaga, vanainimene enne surma palus. Appi tulid mõned kassi varjupaigad kuid mõned said ka omavalitsuse kaudu eutaneeritud (pooldasin seda, kuna olid metsikud ja haiged kassid). Küll tuleb arvestada kassi”päästjatega”, kes sõimasid üksteist ja süüdistasid ka mind, kuigi need polnud minu kassid vaid vanas talukohas tee ääres mahavisatud kassidest tekkinud ja paljunev koloonia ja ma andsin endast kõik ja natuke rohkem ka. Lõppes asi sellega, et keegi oli kitunud, et tapan kasse ja pidin politseile seletuskirja kirjutama.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovisin varjupaigast kassipoega võtta. Tehti põhjalik taustaküsitlus ja ei antud, kuna kavatsen kassi ka õue lasta, aga ümbrus pole 100% turvaline.

See on tõepoolest nii ja see on enam kui kummaline. Saan aru, et sellesse kassi on investeeritud, kuid eesmärk peaks siiski olema loomale kodu leida, ja varjupaigast võtavad kassi siiski üldjuhul normaalsed, hoolivad inimesed, mitte need, kel loomast nagunii ükskõik.
Meile ka ei antud kassi, sest käime nädalavahetuseti maal suvilas ja kass on kaasas. Suvila asub metsa sees. Häda oli, et väike maantee on 50 m kaugusel ja aeda pole ümber (milline aed peab kassi???). Meil on 12 a vana kass, kelle tänavalt hüljatuna võtsime, siiani elus ja terve. Kuna varjupaik ei andnud, otsisime siis teise kassi ka tänavalt. On elus ja terve ning rõõmus see ka. Iga loomaga nagu ka iga inimesega võib juhtuda mingil ajahetkel õnnetusi. Ma isegi julgesin meie aiata ja maanteelähedasse elamisse lapsed soetada, häbi mulle! Armastan loomi ja toetan loomaaitajaid, kuid vahel läheb see asi ikka liiale ka natuke.

+10
0
Please wait...

Postitas:
kitah

võin täpselt sedasama ütelda. olen eluaeg kasse pidanud ja kaks kassi juba enne ja tõesti on neid “Päevakäpa” pilte vaadates neist loomakestest nii meeletult kahju. loen end ka ikka täitsa teadlikuks kassipidajaks ja õue omi loomi ei lase ja päris poetoitu ei anna.
aga vaat juba esimesest kirjast torkas silma ja mitte üksnes mulle, vaid ka teistele, kuidas suhtumine oli pehmelt öeldes kummaline. nagu teeksid nemad mulle teene, mitte mina nendele, kui selle kassi võtan, ja nagu tahaksin ma kallist tõukassi ilma rahata saada. krt ma saan aru, et tahetakse kindel olla, et loom läheb vastutustundlikku perre, aga see kiri ja ka järgnev olid ikka väga veidrad. otsiti mingeid kummalisi ettekäändeid, miks mitte anda, no ikka tõesti pastakast imetud. suhtumine oli väegade imelik.
leidsin ka siis kassipoja ühe tuttava juurest hoiukodust ja tema muidugi nö oli siis vastutav minu eest ja ma sain selle kassipoja. ega täiskasvanud kasside puhul on ju see ka, et kas nad sobivad teistega või teised temaga. et isegi kui tema teistega sobib, siis pole kindel, et minu omad teda omaks võtavad. titega on ses mõttes lihtsam.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Merekooli!

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie elasime aastaid sellise kassiterrori sees, valda ei huvitunud, varjupaiga jaoks olime liiga kaugel keskusest. Aitas see, et lõpuks üks 10-ne kassi omanik suri ära ja teine 15 kassi omanik jäi haigeks ja ei jaksa enam toita. Seni haises kogu meie elamine (sest meie olime ainsad, kes õue lumest puhtaks rookis), kassid elasid meil, kräunusid ja sirtsutasid välisuksele pulmitamise ajal, kui puud tuppa tõime ahju kütmiseks, haises kogu elamine kassi pissi järgi, söömas käisid kassid naabrite juures (meie süüa ei andnud). Osad söödi rebaste poolt, osad kolisid minema, osad jäid auto alla. Selline kassikoloonia on looduskaitselisest aspektist tegelikult keelatud, sest need hävitavad enamuse kohaliku linnustiku järelkasvust.

0
0
Please wait...

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )