Esileht Koolilaps Mida teha kui 3kl. lapsel matemaatikas pead ei ole?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Mida teha kui 3kl. lapsel matemaatikas pead ei ole?

Postitas:
Kägu

Ja kui ei ole loogilist arusaamist. Kui on näidisülesanne ees, mis tehteid teha tuleb, siis teeb veel ära. Aga kui seda ei ole, siis ei teagi, mida teha tuleb.
Ja tekstülesanded on tema jaoks hiina keel.
Olen ise matemaatika kõrgharidusega, seega koduõpetajat palgata poleks vaja. Kuid last oma peaga mõtlema panna pole ma suutnud.
Kuidas ta sedasi klassi lõpetama hakkab? Praegu on veel veerandihinded 3 aga varsti hakkab ehk 2 olema. Ja kuidas teeb ta riigieksamid tulevikus?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Mida teha kui 3kl. lapsel matemaatikas pead ei ole?

Siis ikka on vaja koduõpetajat.

Äkki on abi sellest, et defineerid, mida ta ei oska? Ja viite matemaatika raamatust ja vihikust üle tegelikku ellu.

Mina ei nõustu arvamusega, et normintellektiga lapsel ei ole \”pead\” matemaatika jaoks põhikooli tasemel. Võimalik, et paljud lapsed peaksid jõudma sinnani teistsuguse metoodika kaudu… samas mõned meetodid, näiteks protsendiarvutus, on meie koolis ikka veel ligadi-logadi…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tean peret kus oli sama mure lapsega. Käisid kuskil kas psühholoogi juures ja tehti mingid testid. Tulemused nätasid, et lapsel ei teki ülesannetest arusaamiseks vajalikke seoseid. Et kui tavalistel lastel tekib ülesannet lugedes seos nr.1, mis viib järgmiseni ja see omakorda järgmiseni ja sealt formuleerub vastus, siis sellel lapsel ei tekkinud mitte mingeid seoseid ja ükskõik kaua ta ülesannet vahtis, mitte midagi aru ei saanud.
Ega head lahendust ei olnudki, ema lihtsalt võttis teadmiseks, et laps ei ole laisk ja ei mängi meelega lolli või ei viitsi õppida, tema mõtlemine on sel moel teistsugune, et ta ei hakkagi aru saama. Kusjuures keeltes näiteks oli see laps päris tubli. Soovitati erikooli, aga kuna kohti ju sellistes koolides pole, siis jäi ikkagi tavakooli ja sai põhikooli kuidagmoodi lõpetatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil oli/on kah sel teemal mure. Eesti keel ja matemaatika nõrgad. Testi tulemused (eelmisel kevadel tehtud) alla keskmise. Dif. hindamist ei tee. Mõlemad ained siiski \”3\”. Põhimõtteliselt igal õhtul õpime koos, õpetan talle, et kuidas on õigem õppida, jagan nippe ja teeme asju koos.

Laps on neljandas klassis hetkel ja rõõmustan, sest mulle tundub, et väike muutus on toimunud paremuse poole. Esiteks saab ta aru kohusetundest ja õppimise vajalikkusest. Teiseks mu meelest \”pea lõikab\” paremini kui eelmisel aastal. Parem ka ka keskendumine. \”2\” asemel on jooksvates hinnetes tekkkinud \”3\”, isegi paar \”4\”.

Mina soovin sulle jõudu ja rahulikku meelt. Võta tema õpetamist kui väljakutset. Proovi muuta õppimine talle meelepärasemaks. Süsteemseks. Kuna sul endal on vastav haridus, siis tead kindlasti jagada väga head nõuannet. Su laps tuleb toime ja sina ka. Ja lepi sellega, et matemaatikas on ta (v-olla hetel) nõrgem. Mõnes muus asjas kindlasti tugev.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mina olen ka kõrgkoolis matemaatikat õppinud aga ikkagi palkasin koduõpetaja. õpetaja oskab metoodiliselt paremini läheneda. vbl su lapse oma õpetaja on nõus mõned lisatunnid andma.või nõu andma kuidas õpetada. ju siis selline meetod ei sobi mida tervele klassile pakutakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei jaganud matemaatikat terve kooliaja. Põhikoolis kukkusin muidugi mata eksamil läbi. Järeleksamil sain suure vaevaga \”3\” kätte. Keskkooli lõpetamisel kehtis tol ajal punktisüsteem. Juba 1 puntkiga sai eksam tehtud. Max oli 100. Ma sain 2 punkti ja eksam \”sooritatud\”. 😀 See on nagu anekdoot. Aga mida ma teha sain? Humanitaarained olid jällegi 5+.
See-eest poeg lõikab matat poolelt lennult, aga eesti keele ja lugemisega näeme vaeva. No mis siis teha. Tänan õnne, et tal niipidi on, sest lugema õpivad ju kõik (kes varem, kes hiljem), aga kui mata ei jaga, siis jama, nagu mu enda kogemus ütleb.

Please wait...
Postitas:
Lisberg

Eks see 3.kass ongi selline raske mate osas ja see keerukam värk võtab harjumiseks aega. paljud on hädas tekstülessanetega. Sh ka minu 5-line poeg, nagu viimane puupeas tundub! Ju on vaja teisiti lähenemist ja mingit klõpsu, mis ära käiks. Ei maksa arvata, et laps ei saagi aru saama. Küll saab. Peaasi, et tahtmist ära ei kaotata riidelemisega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ei jaganud matemaatikat terve kooliaja. Põhikoolis kukkusin muidugi mata eksamil läbi. Järeleksamil sain suure vaevaga \”3\” kätte. Keskkooli lõpetamisel kehtis tol ajal punktisüsteem. Juba 1 puntkiga sai eksam tehtud. Max oli 100. Ma sain 2 punkti ja eksam \”sooritatud\”. 😀 See on nagu anekdoot. Aga mida ma teha sain? Humanitaarained olid jällegi 5+.
See-eest poeg lõikab matat poolelt lennult, aga eesti keele ja lugemisega näeme vaeva. No mis siis teha. Tänan õnne, et tal niipidi on, sest lugema õpivad ju kõik (kes varem, kes hiljem), aga kui mata ei jaga, siis jama, nagu mu enda kogemus ütleb.[/tsitaat]
No ja mõtle, nüüd on gümnaasiumi lõpus kohustuslik matemaatika eksam, kus lõpetamiseks tuleb saada vähemalt 50 p 100-st. Oled õnnega koos, et Sinu lapsel sinust teistsugused võimed:)

Please wait...
Postitas:
marfaivanovna

Akki tal ei ole mataga probleem, vaid loetud tekstist arusaamisega? Meil suguvosas on poiss, kellel oli tosine probleem sellega. Koolis lasti tal kuulata ylesandeid lindi pealt, mis paris hasti aitas. See oli kyll erikool, kus ilmselt paindlikum suhtumine kui tavakoolis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvan, et liialdad pisut, kui sul teemaalgataja aega on, siis selgita, arutle mängeldes loogilisi ülesandeid. Kolmandas klassis lähebki äkitselt matemaatika raskeks. Eelmine aasta käisid mu tüdrukud kolmandas klassis, tean täpselt, kui palju vaeva tüdrukud nägid, et selgeks saada, iga päev harjutasime, lõppkokkuvõttes said mõlemad matemaatika 5-d. Ilma harjutamata ei oleks nad üle kolme saanud, tekstülesanded olid ka neile kõige raskemad, aga kõik on õpitav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võib olla on eraõpetaja proovimine hea mõte. Äkki laps läheb emmega õppides krampi, et ei suuda ootustele vastata. Minul oli kogemus pojaga, kes ei osanud kaua korralikult kirjutada. Ise olen eesti keeles tugev ja raske oli seda mõista. Meid aitas logopeed (kes ütles, et lõpetage see etteütluste kirjutamine jne ära, las mina tegelen:)) ja süvendatud õpe koolis (nende olid eraldi tunnid eesti keeles mahajääjatele). Nüüd on ok, kuigi ega eesti keel pole siiani muidugi tema tugemaim külg.
Ise algklassides maadlesin matemaatikaga, eriti ei saanud aru tekstülesannetest. Pea läks lahti ja motivatsioon tekkis kolmandas klassis. Kuigi vaeva jäin mataga nägema keskkooli lõpuni.
Soovitan mängulist ja positiivset eraõpetajat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Võib olla on eraõpetaja proovimine hea mõte. Äkki laps läheb emmega õppides krampi, et ei suuda ootustele vastata.[/tsitaat]Pigem vastupidi – minuga õppides ta sageli isegi ei viitsi mõtlema hakata. Kõlgutab jalgu, ei vaata ülesande poolegi ja ütleb rõõmsalt, et ta ei oska ja kõik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tundub, et seda enam on asi ema-lapse suhetes, kui laps protestib ja demonstratiivselt ei pinguta. Võõras õpetaja võib hästi mõjuda.

Please wait...
Postitas:
Jaagular

Kolmandas klassis on igal normintellektiga lapsel matemaatikas ‘pea’.

Humanitaarkalduvusega lapsukesel, nagu mina, omal ajal, lihtsalt tampis minu isiklik ema korrutustabelit ja ühikute teisendamist.
Ja sai selgeks!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Jaagular kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kolmandas klassis on igal normintellektiga lapsel matemaatikas ‘pea’.

Humanitaarkalduvusega lapsukesel, nagu mina, omal ajal, lihtsalt tampis minu isiklik ema korrutustabelit ja ühikute teisendamist.
Ja sai selgeks!
[/tsitaat]Ja kuidas saab ema tampida lapsele tekstülesandeid? Kodus ehk tambid midagi aga koolis ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Jaagular kirjutas:[/small]
Ja kuidas saab ema tampida lapsele tekstülesandeid? Kodus ehk tambid midagi aga koolis ei saa.[/tsitaat]
ikka tekstülesanded pähe nagu luuletused.:-)

aga minul küll on abi olnud koduõpetajast. kusjuures ise olen pedagoogilise haridusega. aga vat oma lapsi õpetada ei oska.just eriti algklassides, hiljem juba polnud probleeme.kui laps ise aru sai, et õpib endale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No mina tegin oma lastele matemaatika tekstülessannetest joonistustunnid.
Väga hästi aitas.
Kui ikka 3 vedurit ja 4 vagunit koos 18 reisijaga olid üles joonistatud, siis käisid plõksud ajus võluväel ja õiged vastused tulid robinal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soovitan \”Sada vakka tarkuseteri\” ja \” 110 mõtlemisülesannet\”. Vanad raamatud, aga kui nädalavahetusel lapsega kergemate ülesannete kallal pusida, võib abiks olla. Meil aitas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]No mina tegin oma lastele matemaatika tekstülessannetest joonistustunnid.
Väga hästi aitas.
Kui ikka 3 vedurit ja 4 vagunit koos 18 reisijaga olid üles joonistatud, siis käisid plõksud ajus võluväel ja õiged vastused tulid robinal.[/tsitaat]

just, mina õpetan kah oma kehva matemaatikapeaga lapsele tekstülesandeid lahendama abipaberi ja algandmete visandamisega. ehk et tekiks pilt silma ette. siis on ka lahendus kergemini tuletatav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu isa oli matemaatik. Nõukogude matemaatika olümpiaadil teine koht ja palju muud sellist. Aga kui tema mulle matat õpetas siis mitte kui midagi ei saanud aru. Tuleb osata õpetada. Sellest ei piisa kui tead palju on 1+1 või ruutjuur 6982-st jne. Sa õpetad kui matemaatik aga lapsele kes matat ei oska nii hästi, talle tuleb teistmoodi seletada. Ja seda oskavad õpetajad. 🙂

Please wait...
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Esileht Koolilaps Mida teha kui 3kl. lapsel matemaatikas pead ei ole?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.