Esileht Koolilaps Mida teha kui laps (teismeline) varastab kodust raha? Korduvalt

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Mida teha kui laps (teismeline) varastab kodust raha? Korduvalt

Postitas:

Päriselt mõistus täiesti otsas ja olen hämmeldunud. Ja vihane.  Laps 12 ja on varastanud kodust mitu korda raha. Mitme aasta vältel on see juba kordunud. Iga vargus on välja tulnud ka pika pinnimise ja vahele võtmisega. Mitte miski ei aita ka. Oleme ilusti rääkinud, taskuraha andnud, veelkord rääkinud ja lõpuks ka vitsa andnud. Siis on pikem paus olnud kus ei võta ja väidab, et on oma teost aru saanud ja õppust võtnud. Kord on ka poes varastamisega vahele jäänud. Nüüd olen jälle avastanud, et ta on omavoliliselt raha võtnud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps peab tagajärgedega tegelema.

https://tarkvanem.ee/kasvatamine-artiklid/laps-nappab-vooraid-asju-kas-ja-millal-peaksid-muretsema/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli sama teema aga laps oli väiksem. Kusjuures see kalduvus avaldus juba beebieas, huvitus võõrastest käekottidest ja püüdis neist asju näpata kui võimalus avanes. Sai vanemaks ja samamoodi näppas väiksemaid asju poest, kommi, igasugu jubinaid, jne. Me noomisime, pahandasime, ja kui ikka midagi ei aidanud, hakkasime temaga käima nõustamises ja laste psühhoteraapias. Pidevalt oli momente et ta üleüldse kasvatusele ja noomimisele ei allunud. Kuni ühel päeval samuti võttis mu töökotist kümneka ja lihtsalt läks ostis hunniku komme ja shokolaadi ja hävitas kõik peaaegu ühekorraga. Avastasin siis kui juba tühjad pakendid hunnikus tuppa peitnud, muidu vist polekski välja tulnud. Ta tegutseb mingi pidurdamatu impulsi ajendil ja kohati üldse aru ei anna, mis teeb. Siis võtsin ja viisin ta kohalikku politseijaoskonda ja üks politseinik siis tegi temaga väikse jutuajamise. Pisut nagu ehmus sellest, nüüd on ta peaaegu tiinekas ja nagu ei ole seda näppamise huvi enam täheldanud. Aga mine sa tea, selliste tegelastega oled nagu süte peal, kunagi ei või teada mis kokku keeratakse. Ma arvan et TAl võib ka psühholoogist ja teraapiast kasu olla, aga ei pruugi. Igatahes võtsin ma otsuse vastu et kui meil vargused uuesti päevakorda tõusevad, siis on juba tõesti kuri karjas ja viin ta ise noorsoopolitseisse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sularaha kodus mitte hoida.

kuid, minu oma hakkas siis koolis teiste jopede taskutes sorimas käima.  kutsuti direktori juurde, vist see raputas teda kui nägi salvestisi endast sobramas teiste taskutes.  hetkel ta täisealine ja kui aus olla, siis kui ta kodus käib, võtan ma magamistuppa oma rahakoti.  kahtlustan teda paaril korral kodust mu rahakotist raha võtmises, aga … ma ju täpselt ka ei mäleta kui palju sula oli.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühholoogi juurde, kleptomaania puhul ilmselt oma jõududega ei pruugigi hakkama saada.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 09:40; 31.03 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühholoogi juurde, kleptomaania puhul ilmselt oma jõududega ei pruugigi hakkama saada.

Psühholoogi juurde jah.  Aga kleptomaan varastab minu teada kõike, sel juhul on vaja juba psühhiaatrit. Kui ainult raha varastab, siis kleptomaaniaga seda seostada ei saa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päriselt mõistus täiesti otsas ja olen hämmeldunud. Ja vihane.  Laps 12 ja on varastanud kodust mitu korda raha. Mitme aasta vältel on see juba kordunud. Iga vargus on välja tulnud ka pika pinnimise ja vahele võtmisega. Mitte miski ei aita ka. Oleme ilusti rääkinud, taskuraha andnud, veelkord rääkinud ja lõpuks ka vitsa andnud.

See, et olete kehalise karistuse “appi” võtnud, räägib mulle sellest, et teil on tõsised suhtlemisprobleemid perekonnas.
Kui laps teeb järjepanu sama nö pahandust, siis viitab see mustrile. Hoolimata karistusest toob miski teda ikka samasse mustrisse tagasi. Te ei ole kuulnud enda lapse abipalveid ja olete eiranud olulist informatsiooni, mida laps on püüdnud teile edastada. Tal on emotsionaalselt millestki nii suur puudus, et ta peab nälja rahuldamiseks selle asendust endale ostma. On see siis näts või komm, sõbrad, alkohol, vahet pole. Selle jaoks on tarvis raha. Kui ta ei saa seda (varastada) teilt, võtab mujalt.

Aidake ometi enda last ja KUULAKE teda! Andke talle see, mis peakski vaikimisi talle perekonda sündides tagatud olema – armastus, tähelepanu, kaastunne, kuuluvustunne.

Te hoiate oma last näljas ja karistate selle eest, et ta kätte sattuvate vahenditega end “toita” püüab!

+5
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 18:23; 27.03 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päriselt mõistus täiesti otsas ja olen hämmeldunud. Ja vihane. Laps 12 ja on varastanud kodust mitu korda raha. Mitme aasta vältel on see juba kordunud. Iga vargus on välja tulnud ka pika pinnimise ja vahele võtmisega. Mitte miski ei aita ka. Oleme ilusti rääkinud, taskuraha andnud, veelkord rääkinud ja lõpuks ka vitsa andnud.

See, et olete kehalise karistuse “appi” võtnud, räägib mulle sellest, et teil on tõsised suhtlemisprobleemid perekonnas.

Kui laps teeb järjepanu sama nö pahandust, siis viitab see mustrile. Hoolimata karistusest toob miski teda ikka samasse mustrisse tagasi. Te ei ole kuulnud enda lapse abipalveid ja olete eiranud olulist informatsiooni, mida laps on püüdnud teile edastada. Tal on emotsionaalselt millestki nii suur puudus, et ta peab nälja rahuldamiseks selle asendust endale ostma. On see siis näts või komm, sõbrad, alkohol, vahet pole. Selle jaoks on tarvis raha. Kui ta ei saa seda (varastada) teilt, võtab mujalt.

Aidake ometi enda last ja KUULAKE teda! Andke talle see, mis peakski vaikimisi talle perekonda sündides tagatud olema – armastus, tähelepanu, kaastunne, kuuluvustunne.

Te hoiate oma last näljas ja karistate selle eest, et ta kätte sattuvate vahenditega end “toita” püüab!

Varastamise taga on muud põhjused kui see, et laps ei saa piisavalt ninnunännutamist kodust. Soovitaks psühholoogi abi. Kleptomaaniat on võimalik ravida.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varastamise taga on muud põhjused kui see, et laps ei saa piisavalt ninnunännutamist kodust. Soovitaks psühholoogi abi. Kleptomaaniat on võimalik ravida.

Mida nimetad sa ninnunännutamiseks? Lapse armastamist, märkamist? Lapsele turvatunde pakkumist? Lapsevanemaks olemist?!

Kuidas saab psühholoog aidata kodus krooniliselt tõrjutud, emotsionaalselt hüljatud last? Ainult lohutada…

Kleptomaania on palju harvemini esinev häire kui paistate arvavat. Kleptomaan muideks ei varasta raha. Pigem emotsionaalselt laadivaid esemeid.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 18:23; 27.03 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnistan, et minagi teismelisena virutasin vanemate raha. Mingit poest varastamist samas ei olnud ning ennast vargana ka ei tundnud 🙁 Midagi kriminaalset minust saanud ei ole, ei varast ega mõrtsukat. Väga veider oleks olnud, kui mind seepärast psühholoogi juurde oleks veetud, et ma noorena raha rohkem vajasin kui vanemad andsid. Jah, poevargused on teine asi.

Ma tegelikult ei mõista, miks te miinustate – jagasin lihtsalt oma kogemust, et see kodust raha võtmine võib teismelise jaoks hoopis teisiti paista kui vanematele ning ei vaja alati psühholoogi abi, võib olla hoopis tuleks lapse taskuraha tõsta.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peksmine ei aita, teeb asja hullemaks, nagu juba teie puhul näha.
Kõlab julmalt ja vo teostamatult (ei tea teie rahalist seisu), aga ehk tõesti aitab, kui lapsele rohkem taskuraha anda. Kui sõbrad saavad kordades rohkem, siis võib see ajada varastama küll.
Alati ei maksa otsida mingeid keerulisi probleeme (kleptomaanid ei varasta raha, vähemalt mitte enamasti). Asi on hoopis lihtsam- laps soovib rohkem kui talle võimaldatakse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tutvusringkonnas oli juhus, kus eelteismeline hakkas vanemate tagant näppama. Põhjuseks oli see, et vanemad andsid talle endiselt sama summa taskuraha, kui tema algklassieas. Tegu ei olnud vaese perega, vaid lihtsalt vanemad ei mõistnud, et eelteismelisel on suuremad vajadused, kui algklassilapsel. Peale taskuraha suurendamist probleem kadus, nüüdseks tüdruk täiskasvanud ja mingit kriminaali temast saanud pole.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina varastasin ka lapsena/noorena ema rahakotist. Ta vist ei saanudki aru, sest tal oli üsna palju raha. Taskuraha oli mul piisavalt.
Nüüd olen täiskasvanu ja pole enam 20+ aastat midagi kuskilt pihta pannud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minagi võtsin lapsena vanemete taskust sularaha, toona piisas vähesest , et poest midagi meelepärast osta. Põhjus oli selles, et meie peres oli vajadusepõhine taskuraha, vanemad ei keelanud  raha andmast, aga pidime alati põhjendama, milleks. Lihtsam oli isa pintsakutaskust rubla võtta, kui hakatame emalt eelmisel päeval kinoraha küsima. Ei pidanudki seda varguseseks. See kestis vast mõned aastad, siis hakkasin oma taskurahadega nii korraldama, et küsisin emalt varem või viisin pudeleid, hiljem hakkasin suviti tööl käima. Aga mäletan, et kangesti tüütu oli alati see põhjendamine.

Oma lastele olen alati andnud kindla summa, mis siis suureneb vanuse tõustes ja olen ka uurinud kas piisab sellest. Kordagi ei ole juhtunud, et lapsed oleksid n.ö. rahatud olnud, vastupidi -suht säästlikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühholoogi juurde, kleptomaania puhul ilmselt oma jõududega ei pruugigi hakkama saada.

Kleptomaanid ei varasta raha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi on hoopis lihtsam- laps soovib rohkem kui talle võimaldatakse.

Aga kuidas laps täiskasvanuna  äkitselt oma soove piirama hakkab, kui selgub, et ta soovib rohkem kui tema enda palk võimaldab? Võibolla aitaks, kui tekitaks lapsele mingi raha juurde teenimise mehhanismi, a la perele söögitegi nii ja nii palju eurot jne.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 09:40; 31.03 12:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Koolilaps Mida teha kui laps (teismeline) varastab kodust raha? Korduvalt