Esileht Ajaviite- ja muud jutud mida teha, kui lapsed on nõnda palju haiged, et mõlemad pereliikmed ei saagi tööle minna?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Teema: mida teha, kui lapsed on nõnda palju haiged, et mõlemad pereliikmed ei saagi tööle minna?

Postitas:
Kägu

Kuidas tulla rahaliselt toime lasteaiaealiste lastega, kui pereisa palk on alla eesti keskmise ja mina ei saa ka teise võimaliku toitjana tööle minna, sest lapsed on iga kahe nädala tagant haiged (kroonilised põletikud). Kui veel täpsem olla, siis näiteks sügis läks meil niiviisi mööda, et väiksem käis lasteaias kohal vaid neljal päeval 1 kuu kohta ja suurem siis kusagil 10 päeva kuu kohta. Ja nüüd on läinud vahe peal kenasti, mõlemad terved pärast antibiootikumikuuri juba kolmas nädal. Seda tuleb paar korda aastas ette, et antibiootikumikuuri järel püsivad nad paremini terved.

Oleme rahalises mõttes ikka nii suures hädas, samas ei tahaks meest mingil juhul toredast kollektiivist ja õppimisvõimalustest oma töökohal loobuma panna, et kalevipojaks minna…või sisuliselt ka midagi huvitavamat ka Norra tegema näiteks ( see Norra miinimumpalk nii palju ka ei motiveeri), et pere siia kaugele maha jätta.

Mis nõu teie annaksite?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Mutsamamma

RE: mida teha, kui lapsed on nõnda palju haiged, et mõlemad pereliikmed ei saagi tööle minna?

Mees koju ja sina tööle?

Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: mida teha, kui lapsed on nõnda palju haiged, et mõlemad pereliikmed ei saagi tööle minna?

Lapsehoidja?
Mõlemad tööl käite saate seda ehk lubada.

Teisi lähisugulasi teil ilmselt appi pole võtta, kui seda võimalust isegi ei maini…

Please wait...

Postitas:
Kägu

Teil on kaksikud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Pealkiri on sul väga imelik. \”Mõlemad pereliikmed\” eeldab, et teil on 2-liikmeline perekond ja mõlemad ei käi tööl. Jutust saan aru, et ikka 4-liikmeline pere ja mees siiski ju käib tööl?
Ma ei kujuta ette, mis nõu sulle anda saab nende algandmetega või mis nõu sa üldse soovid. Mis kroonilised haigused need lastel on? Kas tegemist on ehk angiinide või kõrvapõletikega, adenoidide-mandlite eemaldamine ei aita?
Mis eriala sul on, kodus ei kannata töötada? Näiteks jätad lapsed lasteaiast koju, kui nad niikuinii seal käia ei saa ja võtad ise mõne lapse veel hoidmiseks. Sinu töötamine ei oleks tasuvam (mees kodus)?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ütleme nii, et minu töö meie maakonnas tasuvam küll ei oleks. Lapsehoidmine – sellele olen mõelnud isegi, seni pole mees sellele veel oma toetust avaldanud, aga jah, ilmselt tuleks kaaluda ka seda kui võimalust hetkel. Lastel on jah hingamisteedehaigused. Poole kohaga tööd ei leia, nagu me teame, pole see tööandjale üldjuhul kasulik. Kodus jah ei ole minu eriaale tööd (vabandan, aga ma ei soovi täpsustada, soovin siiski anonüümseks jääda).

Aga noh, tundubki nii, et ega välja pääsu kui sellist väga pole neil inimestel, kellel on keegi hooldada või kedagi tihti ravida vaja, elataksegi vaeselt vms… ja jäädakse ootama aega, kui lastel on aastate pärast ehk tugevam immuunsus ja poleks enam pärilikele haigustele nii kergesti alluvad?

Please wait...

Postitas:
Alfonss

me laps pole sestpeale haige olnudki, kui me lasteaiakoha üles ütlesime.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ütleme nii, et minu töö meie maakonnas tasuvam küll ei oleks. Lapsehoidmine – sellele olen mõelnud isegi, seni pole mees sellele veel oma toetust avaldanud, aga jah, ilmselt tuleks kaaluda ka seda kui võimalust hetkel. Lastel on jah hingamisteedehaigused. Poole kohaga tööd ei leia, nagu me teame, pole see tööandjale üldjuhul kasulik. Kodus jah ei ole minu eriaale tööd (vabandan, aga ma ei soovi täpsustada, soovin siiski anonüümseks jääda).

Aga noh, tundubki nii, et ega välja pääsu kui sellist väga pole neil inimestel, kellel on keegi hooldada või kedagi tihti ravida vaja, elataksegi vaeselt vms… ja jäädakse ootama aega, kui lastel on aastate pärast ehk tugevam immuunsus ja poleks enam pärilikele haigustele nii kergesti alluvad?[/tsitaat]
Mu pojal olid pidevad kroonilised nohud, mis kohe kõrva lõid. Pisitütar kohe samasugune järgi. Poisil sai kevadel adenoidid ära lõigatud ja nüüd hoopis teine asi – ei nohu, ei kõrvapõletikke, sel hooajal ainult ühel korral nädalakese kodus olnud.
Pisike tütar käib mul hoidja juures ja nüüd sai ka temal adenoidid ära lõigatud. Loodan, et aitab, muidu ka juba sügisel 3 kõrvapõletikku olnud. Kui laps pidevalt antibiootikume saab, siis ei lähe ta immuunsüsteem kuidagi moodi tugevamaks, pigem ikka nõrgemaks.

Üks tuttav jäi ka laste tervise pärast koduseks, tegi oma kodus väikese lastehoiu (pedagoogiline haridus). Viingi oma pisimat hetkel sinna ja kuna lasteaiakohta ka veel pole, maksab omavalitsus lapsehoiuteenuse hüvitist.

Ja veel – kui te mõlemad tööl käite, ega siis saate ju hoolduslehel olla ka kordamööda.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina soovitaks ikka hoidja palgata, mis tuleb kokkuvõttes odavam.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Pärilikud hingamisteede haigused? Millised need veel on? Ma ei küsi paha pärast, uurin asja lihtsalt. Mul omal oli lastel ikka angiine, vanem oli ok, kahel järgmisel kippusid angiinid piinama kuni mandlid ära lõigati. Nooremal nägin ise paariaastaselt tugevalt tursunud mandleid, pöördusin arstile, kes leidis, et kui ikka teistel lastel eemaldatud, ka mul endal, siis see on piisav põhjus, et väikelapsel need eemaldada. Sülitan 3x üle õla, nüüd noorem juba 9, aga pole ühtki haigust kallal olnud.
Samas sissetuleku kohta nii palju, et kui mees tööl, sina ka tööl(saad ju tööle minna ja võtta haiguslehe, kui laps haige, aga lastega vahepeal kodune, saad ju haigusraha, ma ei saa aru, miks te nii hirmus vaesed peaks olema. Mina olin pikalt üksikema oma nelja lapsega, sain ka hakkama, käisin üksi tööl, teenisin alla Eesti keskmise, pisut saime sotsist toetust, kuid isegi lasteaiakohta esialgu ei saanud ja laps käis eralasteaias, kus maks oli 1/4 palgast, kuid saime ka hakkama. Mulle tundub, et teil on asi rohkem mõtlemises kinni. Hakka liigutama ennast, mine tööle. Ükski töökoht ei saa keelata lastega haiguslehel olemist, kui laps ikka haige on. Tee ise oma pere heaks midagi, mitte ära virise siin.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega siis mõlemad kodus ei pea istuma, kui kaks last haiged on. Jõuab ju ka üksi kantseldada kaht haiget.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas teie korter hallitab? Sellisel juhul tasuks kaaluda elamise vahetamist tervislikuma kliimaga elamispinna vastu.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, mis jutt see on, et hoidja palkamine tuleb odavam. Ega siis hoidja haigeid lapsi poolmuidu ei vaata. Kui lapsi peab vaatama 10-15 päeva kuus, siis ongi ju naise palk hoidjale ära makstud. Naisel töölkäimine ka kindlasti midagi maksab. Ära ei tohiks unustada seda, et hoidja ei vaata mitte ühte last vaid kahte. Raha võetakse ka vastavalt sellele. Pidevalt haiguslehti võtta ei ole kindlasti võimalik. Seda ei salli tööandja ja siis ju kuus tuleb väike palk.
Mina olen ka kodune, sest lapsed on kogu aeg haiged. Mis teha. Soovitada ei oska midagi. Mul õnneks mees teenib hästi ja elame ilusti ära.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] Ega siis mõlemad kodus ei pea istuma, kui kaks last haiged on. Jõuab ju ka üksi kantseldada kaht haiget.
[/tsitaat]ee, ma ka ei saanud aru, miks peavad mõlemad vanemad koju jääma kui lapsed haiged on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Pärilikud hingamisteede haigused? Millised need veel on? [/tsitaat]

bronhiaalastma nt

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

[tsitaat] bronhiaalastma nt[/tsitaat]astma korral saab taotleda puuet, hakkate saama puudega lapse toetust ning kui vanem ei tööta, siis saab ta ka puudega lapse hooldaja toetust.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

bronhiaalastma nt[/tsitaat]
Bronhiaalastma ei ole põletik ja seda ei ravita antibiootikumidega.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Bronhiaalastma ei ole põletik ja seda ei ravita antibiootikumidega.[/tsitaat]sorry, ja veel kuidas on põletik – astma on krooniline hingamisteedepõletik. ABga seda jah ei ravita, selleks on astmarohud, mis põletikku kontrolli all hoiavad.

Please wait...

Postitas:
Kägu

See aeg, kus lapsed tihti haiged, ongi raske. Ainuke lohutus, et läheb ajaga mööda. Kui Sul on väike palk ja hoidjat palgata mõttetu, siis pigem ole kodune ja võta hoopis ise mõni laps hoida. Kodus olles pole lapsed enam nii haiged ka kindlasti. Saad rohkem neile pühenduda ja kodus nullist toitu valmistades hoiate ka raha kokku.

Please wait...

Postitas:
Kägu

sorry, ja veel kuidas on põletik – astma on krooniline hingamisteedepõletik. ABga seda jah ei ravita, selleks on astmarohud, mis põletikku kontrolli all hoiavad.[/tsitaat]
No aga teemaalgataja lastel ei saa igatahes kirjelduse järgi kuidagi bronhiaalastmat olla, kui ta kirjeldab, et lapsed saavad regulaarseid AB-kuure? Lisaks, kui korrektselt astmaravimeid manustada, siis peaks asi nagu pikemat aega kontrolli all olema?

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]See aeg, kus lapsed tihti haiged, ongi raske. Ainuke lohutus, et läheb ajaga mööda. Kui Sul on väike palk ja hoidjat palgata mõttetu, siis pigem ole kodune ja võta hoopis ise mõni laps hoida. Kodus olles pole lapsed enam nii haiged ka kindlasti. Saad rohkem neile pühenduda ja kodus nullist toitu valmistades hoiate ka raha kokku.[/tsitaat]haigused tuleb läbi põdeda, lapse immuunsüsteem tugevneb seeläbi. kui sa ta lasteaiaaastates kodus vati sees hoiad, eemal kollektiivist, siis sa lükkad neid põdemiseaastaid ainult edasi ja ta hakkab koolis algklassides pidevalt haiguse tõttu puuduma. viimane on ikka raskem variant, jääb õppimisest lootusetult maha.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]No aga teemaalgataja lastel ei saa igatahes kirjelduse järgi kuidagi bronhiaalastmat olla, kui ta kirjeldab, et lapsed saavad regulaarseid AB-kuure? Lisaks, kui korrektselt astmaravimeid manustada, siis peaks asi nagu pikemat aega kontrolli all olema?[/tsitaat]ma vastasin vaid kommentaarile vastuseks.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] kui korrektselt astmaravimeid manustada, siis peaks asi nagu pikemat aega kontrolli all olema?[/tsitaat]astmaatikutest väikelapsed põevad ka külmetushaiguseid pikemalt ja raskemalt ja oht tüsistuste tekkeks on suurem.

Please wait...

Postitas:
Kubujuss

haigused tuleb läbi põdeda, lapse immuunsüsteem tugevneb seeläbi. kui sa ta lasteaiaaastates kodus vati sees hoiad, eemal kollektiivist, siis sa lükkad neid põdemiseaastaid ainult edasi ja ta hakkab koolis algklassides pidevalt haiguse tõttu puuduma. viimane on ikka raskem variant, jääb õppimisest lootusetult maha.[/tsitaat]
Alglassides jääb õppimises lootusetult maha? No kui vanemad vaimse alaarenguga on, siis vast küll. Mul oli veel 13-aastane poeg tervislikel põhjustel kodusel õppel pool aastat ja ta hinded pigem paranesid, kuna tegelesin temaga individuaalselt rohkem.
immuunsüsteemile saab tasapisi ka koormust anda – väljas käies, mulda süües ja emaga rahva hulgas ringi liikudes, ei pea pisikest organismi haigustega üle külvama, andmata vahepeal toibumisaegagi.

Please wait...

Postitas:
Kubujuss

See vist oli elu kiireim miinus 17 p, mille ma nüüd teenisin 🙂

Please wait...

Postitas:
Kägu

haigused tuleb läbi põdeda, lapse immuunsüsteem tugevneb seeläbi. kui sa ta lasteaiaaastates kodus vati sees hoiad, eemal kollektiivist, siis sa lükkad neid põdemiseaastaid ainult edasi ja ta hakkab koolis algklassides pidevalt haiguse tõttu puuduma. viimane on ikka raskem variant, jääb õppimisest lootusetult maha.[/tsitaat]
Nii mina, minu mees ja meiegi lapsed olime kõik kodused, ehk siis koolini ja pole keegi väga palju haige olnud. See pidev nohu ja köha põdemine nüüd küll kuidagi vajalik pole. Läbi on vaja vaid põdeda mõned üksikud nakkushaigused.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Päris kindlasti mitte! Iga haigus kahjustab organismi, samuti ravimid. Mida väiksem laps, seda suurem kahju. Immunnsüsteem tugevneb, kui laps on võimalikult vähe haige, sööb ja magab hästi, liigub palju õues, elab rahulikku ja õnneliku elu.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma loen alati selliseid teemasid ja imestan, mis inimesed siin koos on. Milline on teie sotsiaalne tugivõrgustik? Oletegi inimesed, kes ei saa läbi ei vanemate ega sugulastega, ei oma häid sõpru ega ka tuttavaid? Ongi vaid julm jonn, et elu käibki nii (just naispool istub kodus ja kindlasti on pm vaevu sõimeeast väljasaanud laps lasteaeda topitud) ning jääbki vaid hala, et elu on karm ja Eesti riik paha? Puudega lapse emana, üliõpilase ja täiskohaga töötajana ei saaks ka mina sellistel tingimustel hakkama, õnneks on kohanemine inimkeskkonnaga olnud hea ja mul on tugev tugivõrgustik nii ema, õe, paari sugulase ja mitme sõbranna näol. Mul on olemas inimesed, kelle poole pöörduda ja neil inimesetel on alati võimalik minult abi saada. Suhelge, olge ise abivalmid ja koostööaltid, tekitage ise võimalused! Ärge halage, tegutsege!

Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.
Jah, mõtteid erinevaid. Ei, kui mul pisikesed ühel ajal või korda mööda haigestuvad, siis olen ikka mina nendega kodune, mitte ka mees samal ajal, tema käib ikka tööl.
Lapsehoidjaks? See on endalgi peast läbi käinud. Siiani pole aga mees minuga päri olnud, sest me kumbki ei tea kõiki neid tagamaid nö.
Kas siis emad tooksid rõõmuga, kui teavad, et ma ise olen kodune, sest mul on lapsed sageli tõbised. Kes nüüd ikka tahab võõrsilt pisikuid korjata. Selles suhtes nagu pole julenud seda sammu ette võtta.

Aga kuidas siis tehakse üldse,sest nii mõnedki hoiavad hea meelega raha eest lapsi, endal ju ka põngerjad vahete vahel kodus kergemate viiruste korral?

Muidu see sobiks ideaalselt, sest ma elan niivõrd ilusas kohas, siin on turvaline ja rahulik lastel mängida. Pika perioodi vältel, ma ei tea kas hoiaksin lapsi, aga niiviisi 6 kuu tagant olukord üle vaadata oleks paras, vbl oma lapsed saavad ka ükskord tugevamaks.

Ja väga hea oleks hoida sellist 1 aastast, kes läheb alles sügisel sõime näiteks, eriti vist otsivad just need emmed hoidmise võimalust, kui tahavad kohe peale emapalga lõppemist tööle naasta.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma loen alati selliseid teemasid ja imestan, mis inimesed siin koos on. Milline on teie sotsiaalne tugivõrgustik? Oletegi inimesed, kes ei saa läbi ei vanemate ega sugulastega, ei oma häid sõpru ega ka tuttavaid? Ongi vaid julm jonn, et elu käibki nii (just naispool istub kodus ja kindlasti on pm vaevu sõimeeast väljasaanud laps lasteaeda topitud) ning jääbki vaid hala, et elu on karm ja Eesti riik paha? Puudega lapse emana, üliõpilase ja täiskohaga töötajana ei saaks ka mina sellistel tingimustel hakkama, õnneks on kohanemine inimkeskkonnaga olnud hea ja mul on tugev tugivõrgustik nii ema, õe, paari sugulase ja mitme sõbranna näol. Mul on olemas inimesed, kelle poole pöörduda ja neil inimesetel on alati võimalik minult abi saada. Suhelge, olge ise abivalmid ja koostööaltid, tekitage ise võimalused! Ärge halage, tegutsege![/tsitaat]

Täpselt samad mõtted! Tekivad ka siis, kui kirjutatakse, et lapsed peab igale poole (ka neile sobimatusse kohta) kaasa vedama, kuna tugivõrgustik puudub. Kas kellelegi antakse see lapse sünni puhul kandikul kaasa või? See on ikka iseenda teha – suu on peas ja arvuti nina all.

Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud mida teha, kui lapsed on nõnda palju haiged, et mõlemad pereliikmed ei saagi tööle minna?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.