Esileht Ajaviite- ja muud jutud mida teha, kui lapsed on nõnda palju haiged, et mõlemad pereliikmed ei saagi tööle minna?

Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )

Teema: mida teha, kui lapsed on nõnda palju haiged, et mõlemad pereliikmed ei saagi tööle minna?

Postitas:
Kägu

RE: mida teha, kui lapsed on nõnda palju haiged, et mõlemad pereliikmed ei saagi tööle minna?

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma loen alati selliseid teemasid ja imestan, mis inimesed siin koos on. Milline on teie sotsiaalne tugivõrgustik? Oletegi inimesed, kes ei saa läbi ei vanemate ega sugulastega, ei oma häid sõpru ega ka tuttavaid? Ongi vaid julm jonn, et elu käibki nii (just naispool istub kodus ja kindlasti on pm vaevu sõimeeast väljasaanud laps lasteaeda topitud) ning jääbki vaid hala, et elu on karm ja Eesti riik paha? Puudega lapse emana, üliõpilase ja täiskohaga töötajana ei saaks ka mina sellistel tingimustel hakkama, õnneks on kohanemine inimkeskkonnaga olnud hea ja mul on tugev tugivõrgustik nii ema, õe, paari sugulase ja mitme sõbranna näol. Mul on olemas inimesed, kelle poole pöörduda ja neil inimesetel on alati võimalik minult abi saada. Suhelge, olge ise abivalmid ja koostööaltid, tekitage ise võimalused! Ärge halage, tegutsege![/tsitaat]
See, et sul on ema ja õde, pole nüüd küll kuidagi sinu teene. Pidin seda lihtsalt ütlema, kuna endal puuduvad lähimad sugulased. Sõpru küll on, aga nemad ikka nii palju teeneid ei osuta. Poleks südant neid vastugi võtta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: mida teha, kui lapsed on nõnda palju haiged, et mõlemad pereliikmed ei saagi tööle minna?

kõigil ei ole emasid isasid vanaemasid õdesid vendi jne jne,kelle juurde see haige laps viia hoidu või siis enda koju kutsuda
mul endal sama olukord, istun juba 6a haige lapsega kodus, sest lasteias ta käia ei saa

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma loen alati selliseid teemasid ja imestan, mis inimesed siin koos on. Milline on teie sotsiaalne tugivõrgustik? Oletegi inimesed, kes ei saa läbi ei vanemate ega sugulastega, ei oma häid sõpru ega ka tuttavaid? Ongi vaid julm jonn, et elu käibki nii (just naispool istub kodus ja kindlasti on pm vaevu sõimeeast väljasaanud laps lasteaeda topitud) ning jääbki vaid hala, et elu on karm ja Eesti riik paha? Puudega lapse emana, üliõpilase ja täiskohaga töötajana ei saaks ka mina sellistel tingimustel hakkama, õnneks on kohanemine inimkeskkonnaga olnud hea ja mul on tugev tugivõrgustik nii ema, õe, paari sugulase ja mitme sõbranna näol. Mul on olemas inimesed, kelle poole pöörduda ja neil inimesetel on alati võimalik minult abi saada. Suhelge, olge ise abivalmid ja koostööaltid, tekitage ise võimalused! Ärge halage, tegutsege![/tsitaat]

Sa oled vist minu \”sõbranna\”. Kogu aeg saadab oma tõbise lapse meile, pärast(!) ütleb, et tal jah köha, aga see ei nakka(?), tal jah nohu, aga kellel siis talvel poleks jne. Kui siis mõni minu laps haigeks jääb, siis ütleb, et pisikud on kõikjal. Saadab lapse isegi siis siia, kui mina olen lapsed nö ära saatnud. Hoian viimasel ajal eemale. See on jah üks jobu, aga üldiselt

— sõbrannadel ju ka lapsed, ei vii ju nakkust.
— ema olemasolu (just lähedal elava ema)- ei sõltu palju endast
— sugulased- ka lastega või tegusad tööinimesed või vanad või endalgi neil lapselapsed.

SEST jutt ei käi ühest teatrikülastuse õhtust paari kuu tagant, jutt oli tööl käimisest.

Please wait...
Postitas:
katikene24

Tigedaks ajab see tugivõrgustiku teema, minul elavad vanemad ja ämmad 100km kaugusel, vend elab küll ligidal, aga tema käib samamoodi tööl, sama sõbrannadega, kes käib päeval tööl, kes öösel. Kõigil on ju oma elu, töö, lapsed ja haiget last ei solguta ju ühe inimese juurest teise juurde.

Kui sul on head tingimused siis mõtle tõesti variandile, et üks-kaks last veel hoida võtta. Kodused lapsed nii lihtsalt haigeks ei jää. Mul omal on keskmine laps selline, et pool päeva lasteaias toob kaasa kaks nädalat põdemist. Kuna olen nagunii titega kodune, siis on keskmine ka minuga koos kodus ja ei jää haigeks, kui aga viin ta korraks aeda on kohe haige.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Täpselt samad mõtted! Tekivad ka siis, kui kirjutatakse, et lapsed peab igale poole (ka neile sobimatusse kohta) kaasa vedama, kuna tugivõrgustik puudub. Kas kellelegi antakse see lapse sünni puhul kandikul kaasa või? See on ikka iseenda teha – suu on peas ja arvuti nina all.[/tsitaat]

Kusjuures suurele osale peredest antaksegi tugivõrgustik kandikul kaasa. Peaks nagu aru saama, et kõik inimesed pole ühesugused ja kõigil pole ühesuguseid võimalusi. Mida see suu ja arvuti siia puutuvad?
Mul on ema pensionär. Ideaalne ju esmapilgul. Aga ta elab meist üle 100km kaugusel. Vähe sellest, lapsed olid tema juures 3 päeva. Tüdrukul oli AB kuur pooleli. Kolmandal päeval ema juba helistas, et tulge kiiresti lastele järele. Ta oli samasse viirusesse nakatunud, mida põdesin nii mina kui ka lapsed. Arvasin küll, et enam ei nakka, aga tuhkagi. Ema on nüüd 2 nädalat haige olnud. Kõik ööd köhib ja magada ei saa. Arst on öelnud, et ta hoiduks viirustest. Aga ometigi juba teist korda mu lapsed nakatasid teda. Ta on 70-aastane ja see pole naljaasi. Mul on nii halb tunne, et ma pooltõbised lapsed ema juurde viisin, et mehega väike reis teha.

Ma nägin pealt, kuidas eelmine aasta mu pensionärist naabrid lapselast hoidsid. Kogu nende elu tiirleski selle lapse ümber, sest talvel oli see laps ainult haige ja suvel lihtsalt kodus vanavanematega. Lausa kadestama paneb sellist tugivõrgustikku vaadata, aga mul oli tollest vanaemast jube kahju. Mulle jäi mulje, et vanavanemad kasvatavadki seda last. Ema-isa nägi poiss suht harva.
Minu südametunnistus ei lubaks ühelgi inimesel minu haigeid lapsi vaadata. Ja tõesti, selliseid inimesi ei ole mu sugulaste hulgas, kes kodus istuvad ja igal seksundil on nõus vaatama haigeid lapsi. Raha eest aga ei tasu lapsehoid ära, kui ema teenib väikest palka.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Imelik on jah see, et kui sul sugulasi ei ole, siis tembeldatakse sind kohe hädavareseks. Minul on ema surnud. Isa ei ole ma näinudki. Mehe isa on surnud ja ämm teenib oma pisikest palka, et maksud ära maksta.
Ainuke asi, mis siin aitab, on otsida töö suures kollektiivis, kus haiguslehest probleemi ei tehta.
PS! Tuttavad ju ka ei saa last hoida, kuna nad käivad kõik ise tööl.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on sama lugu, lapsed kogu aeg haiged, lasteaias poole aasta jooksul saanud käia 3 päeva, vanemal lapsel läheb sel viisil kolmas \”lasteaia-aasta\”. Muutust pole märgata. Nooremal sama jama, Tegu tundlike limaskestadega, põhiline probleem on pidev nohu ja köha, millega lasteaeda ei lubata. Minu ja mehe vanemad kõik oma karjääri tipus tööinimesed ja veel kümme aastat pensionini aega, elavad teises eesti otsas ka, vanavanaema 90 aastane ja ei jaksa lapsi hoida. Muud sugulased ka kaugel ja tööinimesed. Lahendus on ainult lapsehoidja. Maksan enamuse oma palgast lapsehoidjale. Valida on kas jääda koju ja elatuda ainult mehe palgast, või võtta lapsehoidja. Kuna tööl käimine annab mulle väga palju meeldivat eneseteostust ja suhtlemisvõimalust ka täiskasvanud inimestega, siis tööst loobuda ma ei taha. Lisaks tahan, et mingi töö ja kvalifikatsioon säiliks juhuks, kui näiteks mehega peaks midagi juhtuma. Niisiis lapsehoidja – väga kulukas variant ja selliseid asju nagu avalik esinemine, võõras kollektiivis toimimine jne. lapsehoidjaga harjutada ei saa. Seega saab kooli astumine minu lastele ilmselt kaunis stressirohke olema. Aga valikut ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma loen alati selliseid teemasid ja imestan, mis inimesed siin koos on. Milline on teie sotsiaalne tugivõrgustik? [/tsitaat]

Minul. kes ma oma täiskohaga tööinimestest sugulastest kaugel elan, on muidugi loodud tugivõrgustik, mul on palju erinevat sõpru lähedal, kelle ootamatus olukorras lapsi jätta, aga hoopis teine asi on see, kui on vaja 5 päeva nädalas, 8 h päevas lapsehoidjat, siis on tugivõrgustikust vähe abi, ilma palka maksmata oma sõpru ja naabreid kahe-kolme lapsega täis tööpäevad ikkagi ei ekspluateeri. Probleem ei ole mitte tugivõrgustiku puudumises vaid taskukohase lapsehoiuteenuse puudumises.

Please wait...
Postitas:
talent

Ma ise ei eelda nagu küll, et minu lapse eest peaksid teised hoolitsema hakkama. Et tugivõrgustik (ui, kui kommertslik ja nõme väljend!) saab sisuliselt kohustuse ühe kogukonnaliikme lapse kasvatamisel? Last saades peaks primaarne siiski ema ja isa olema, kes enamusosalusena last kasvatavad/ hooldavad.
Ja haiget last tõesti ei saa solgutada mööda ilma ringi.
Samamoodi ei saa ma aru, miks teemaalgatajale soovitatakse haigete lastega kodus olles vÕÕRAID lapsi juurde võtta? Kas nakkusohtu ei ole? Kas haiged lapsed on eriti mängulustilised, vajaksid nad üldse lisaseltskonda?

Please wait...
Postitas:
katikene24

Talent, kodused lapsed on vähem haiged, tunduvalt vähem. Kui ema jääks täiesti koduseks- hakkab pakkuma lastehoiuteenust, siis kaoks ka pidevad põdemised ja lapsed on terved.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma ei ole teemaalgataja, aga tundsin end puudutatuna ja pean kirjutama.
mina olen samuti lapsehoiuga hädas. milline on mu tugivõrgustik?
lastel on vanaemad, kes mõlemad käivad tööl veel kümmekond aastat.
mul ega mehel ei ole õdesid, minul on alaealine vend, kes käib koolis.
minu ja mehe vanaemad on surnud.
sõbrannad käivad tööl või on neil omal pisikesed lapsed.

keda ma peaks lapsi hoidma rakendama, huvitav? kas tõesti olen ise süüdi, et mul pole tugivõrgustikku?

Please wait...
Postitas:
talent

No jumal tänatud, siis on ju laste haigestumise põhjused teada ja kõrvaldatavad. Emad koju!

Siiski mina ei julgeks viia lapsi hoiukodusse, kus on kroonilised haiged, mis siis, et nad järjest paranevad. HETKEL on nad ju haiged.

Teemaalgatajale soovitaks seda aega maksimaalselt produktiivselt kasutada – keeli vm õppida, et laste kasvades-kooli minnes oleks üht-teist kogutud teadmistesse. Ka koduse töö leidmine pole väga utoopiline, tuleb rohkem tuhnida lihtsalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ise saanud hakkama ilma nn.tugivõrguta aga OT küsimus: kas nn.tugivõrgustiku olemasolul käiks laps \”külakorda\” mööda tuttavaid ja sugulasi?
Või mõtlete pensionil või mistahes põhjusel koduse inimese vastutulelikkust ära kasutada ja talle igal tööpäeval 8-10 tunniks haige lapse hoida viia?(ma ei arva siia juurde ootamatult hoidu vajavad juhud, siis on loomulikult tore, kui on, kes saab aidata).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tugivõrgustik on siiski ka enda teha. Ei pea seda tingimata kandikul kaasa saama. Kui seda kohe pole, siis tuleb ise pingutada, sõpru otsida ja leida ka.

Kuigi ma arvan, et mul on üsna tugev tugivõrgustik, siis haigete (lasteaia)laste kõrvalt tööl käia ma ikka ei saaks. Mul ei ole sellist inimest siiski võrgustikus, kes saaks ning soovid nädal-paar järjest mu haigeid lapsi kodus ravida. Ega haigete lastega ju niisama kodus ei istuta ega jalga kõlgutata. Oleneb sellest, mis seisundis laps on, tuleb tema eest ju hoolitseda või temaga tegeleda. See on suur töö, mitte lihtsalt väike teene sõbrale, et hoian paar tundi. Saan haige lapse juurde häda korral vanaema küll tunnikeseks-paariks lapsega paluda jääda (ta saab enamasti töölt ära tulla ja hiljem järgi töötada). Aga mitte 8h tööpäevaks 2n järjest.

Samas terve lapse saaksin viia 5-6 kohta hoida vajadusel. Paariks tunniks siis jutt. Neist 2-3 kohta sellised, kuhu saaks lapse vajadusel ka ööseks jätta. Muidugi mitte tihti.

Teemaalgatajale soovitatakse lapsed lasteaiast koju jätta, terveks ravida ning hoidagi kodus. Lisaks veel mõni laps hoida võtta. Samas ma ei tea, kas selline skeem töötaks. Enne peaks proovima, kas algataja lapsed püsivad enam-vähem terved, kui nad enam lasteaias ei käiks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina olen ka üks saamatu, kel puudub selline tugivõrgustik, kuhu oma väikelaps tasuta viieks päevaks nädalas hoiule anda. minu ema on küll pensionär, aga tal on oma elu minust 150 km kaugusel, ämm ja äi elavad veel kaugemal, ühel saarel. sõbrad käivad tööl ja kui ma mõtlen, et mina ei oleks nõus tasuta kellegi last täiskohaga hoidma, siis ma ei saa eeldada seda ka kelleltki teiselt. veel enam, kui laps suuremaks saab, kavatsen ma tema 15- aastasele õele maksta tasu, kui ta mõnel õhtul teda valvab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina käisin oma bronhiaalastmaga lapse kõrval tööl sellise skeemiga:
meil oli jada – haigusleht mina – haigusleht lapse isa – haigusleht vanaema – hoidja. Seega, kui töövõimetuslehe võtmise järjekord jälle minuni jõudis, olin saanud tükk aega tööl käia. Tavaliselt võtsime haiguslehe 2-ks nädalaks, seejärel oli taastusperiood 1-2 nädalat minu vanemate juures (meist 130 km). Kui keegi sai (st kui tööhulk tööl võimaldas), siis võttis haiguslehe kogu raviperioodiks.
Oli tavapärane, et laps sai ühest kuust käia lasteaias max 1 nädala, tavaliselt vähem.
Tal oli lisaks bronhiaalastmale ka madal immuunsusfaktor (sündimisest saadik).
Hetkel poiss 12 ja Ig tase on siiani madal (spordipoiss!), kuid astmast on lahti saanud, allergiahooge ka eriti esinenud ei ole

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]ma ei ole teemaalgataja, aga tundsin end puudutatuna ja pean kirjutama.

keda ma peaks lapsi hoidma rakendama, huvitav? kas tõesti olen ise süüdi, et mul pole tugivõrgustikku?[/tsitaat]

Loomulikult! Loo see võrgustik siis ometi!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]ma ei ole teemaalgataja, aga tundsin end puudutatuna ja pean kirjutama.

keda ma peaks lapsi hoidma rakendama, huvitav? kas tõesti olen ise süüdi, et mul pole tugivõrgustikku?[/tsitaat]

Siit järeldan mina, et lapsi on ikkagi mõistlik saada alates 30-ndast eluaastast. Kui kõik saaksid lapsi alates 30+, siis oleks kõikidel vähemalt vanuseliset aspektist tagatud mõni kodune vanaema 🙂

Aga loomulikult sellised faktorid kaalutakse läbi enne lapse saamist.
Ja loomulikult tuleb lapsesaamise eelarvesse sisse kalkuleerida ka hoidja. Minul oli neid suisa kaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõesti, kui see on nii suur probleem, miks teete neid lapsi??? Mis siis lahendus oleks? Tahate, et riik ehk maksumaksjad midagi kinni plekiks? Enne lapsetegu võiks tõesti mõelda pere majandusliku olukorra üle. Emapalk ei kesta igavesti.

Please wait...
Postitas:
Kubujuss

[tsitaat]Tõesti, kui see on nii suur probleem, miks teete neid lapsi??? Mis siis lahendus oleks? Tahate, et riik ehk maksumaksjad midagi kinni plekiks? Enne lapsetegu võiks tõesti mõelda pere majandusliku olukorra üle. Emapalk ei kesta igavesti.[/tsitaat]
Sinu lahendus on siis see, et vaesemad inimesed (loe: enamik eestlasi) ei tohikski lapsi sünnitada, kuna
– ei ole piisavalt plönni 5-10 aastat kodune olla
– emapalk saab läbi
– pole ette teada, kas laps sünnib puudega või mitte
– pole ette teada, kas laps haigestub tihti või mitte
– ei oma selgeltnägemise võimet

Kes on rääkinud, et riik peaks midagi kinni plekkima? Ja kas lapsevanemad ei olegi maksumaksjad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]

Sinu lahendus on siis see, et vaesemad inimesed (loe: enamik eestlasi) ei tohikski lapsi sünnitada, kuna
– emapalk saab läbi

Kes on rääkinud, et riik peaks midagi kinni plekkima? Ja kas lapsevanemad ei olegi maksumaksjad?[/tsitaat]
No kui lapsevanem lastega muudkui kodus istub, mis naksumaksja ta siis on? Ülalpeetav on ju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siit järeldan mina, et lapsi on ikkagi mõistlik saada alates 30-ndast eluaastast. Kui kõik saaksid lapsi alates 30+, siis oleks kõikidel vähemalt vanuseliset aspektist tagatud mõni kodune vanaema 🙂

Aga loomulikult sellised faktorid kaalutakse läbi enne lapse saamist.
Ja loomulikult tuleb lapsesaamise eelarvesse sisse kalkuleerida ka hoidja. Minul oli neid suisa kaks. [/tsitaat]

Mina olen 38, mees sama vana ja meil pole ühtegi kodust vanavanemat. Kõik käivad täiskohaga tööl.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]

– emapalk saab läbi

Kes on rääkinud, et riik peaks midagi kinni plekkima? Ja kas lapsevanemad ei olegi maksumaksjad?[/tsitaat]
Aga mis sinu lahendus on? Enamuse lahendus on siin hala. Mina elasin selle aja ilusit üle ja oli mul ka raske. AGA peabki raske olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mina soovitaks ikka hoidja palgata, mis tuleb kokkuvõttes odavam. [/tsitaat]

Haige laps vajab ema, isa lähedust ka lohutust, mitte lapsehoidja seltsis olemist. Väikesel lapsel on näiteks kõrge palavik ja tal pole oma vanemat, kelle kaissu pugeda või mis iganes. Võõras tädi ema asemel. No ma ei tea…Ma ise ka ei saaks rahus olla, kui mu laps on haige ja ma rügan tööd teha.

Please wait...
Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud mida teha, kui lapsed on nõnda palju haiged, et mõlemad pereliikmed ei saagi tööle minna?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.