Esileht Veebikonstaabel Mida teha kui pidevalt ähvardatakse ja ahistatakse.

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Mida teha kui pidevalt ähvardatakse ja ahistatakse.

Postitas:

Mida teha kui sõnaotseses mõttes ähvardatakse, sõimatakse, mõnitatakse, jälitatakse. Tõesti enam ei tea, siiani olen ignoreerinud, aga kui kaua? Ja kas mul üldse on õigust kusagile pöörduda abi saamiseks?
Taustast siis seda, et ahistajaks on minu lapse isa abikaasa. Laps on isa nimel ja on ühine hooldusõigus. Mina lapse isaga ei suhtle, st ei võta temaga ühendust, isa käib vahest last vaatamas+maksab elatist.
Antud küsimuses lapse isast abi ei ole. Ma ei tea kui ohtlik antud tädi reaalsuses võib olla, aga olen juba väga mures, pidevalt lubab mind ja mu last ära tappa. Ja kuna minu meelest on tegemist ebaadekvaatselt käituva isikuga, siis olen oma lapse pärast mures.
Kas antud probleemiga on mõtet politsei poole pöörduda või mitte?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.07 09:22; 23.07 14:46; 24.07 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Te tunnete reaalset ohtu, ehk Teil on mingi alus arvamaks, et see isik tapabki Teid või Teie lapse, siis on Teil õigus pöörduda politsei poole. Kui Te reaalset ohtu ei tunne, siis tasuks pöörduda kohtusse ja taotleda lähenemiskeelu kehtestamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh… ma ei tea. Hullud on ju ettearvamatud eks. Tunnen jah reaalset ohtu, mulle on jäänud mulje, et tegemist on skisofreenikuga.
Oletame, et taotlen kohtult lähenemiskeelu (olles oma lapse turvalisuse pärast siiralt mures,AGA kuidas see paber mu last hullu eest kaitseb?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.07 09:22; 23.07 14:46; 24.07 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähenemiskeelu rikkumine tähendab kriminaalmenetlust:

KarS § 331-2. Lähenemiskeelu rikkumine

Kohtulahendiga kohaldatud lähenemiskeelu või muu isikuõiguse kaitse abinõu rikkumise eest, kui sellega on põhjustatud oht isiku elule, tervisele või varale, või lähenemiskeelu või muu isikuõiguse kaitse abinõu korduva rikkumise eest –
karistatakse rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega.

Skisofreenia diagnoosi siiski mulje põhjal ei määrata ja kohus pelgalt selle oletuse peale lähenemiskeeldu ei kohanda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastuse eest!

Oh ega ma diagnoosigi teda. Lihtsalt ma ei suuda mõista, et normaalne inimene nii käituks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.07 09:22; 23.07 14:46; 24.07 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav kuidas kohtule tõendada, et mu (või lapse) elu on reaalselt ohus? enamasti ju enne ei tehta midagi, kui kallaletungi vms olnud ei ole… seega lihtsalt tunde põhjal, et asi võib karmiks minna, ilmselt kohus lähenemiskeeldu ei anna…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähenemiskeeld on siiski ennetav meede reaalse ohu tekkimisele, ehk siis see tasuks hankida enne kui reaalne oht tekib.

Näide 1: Endine elukaaslane/tuttav/jne ähvardab tapmisega. Varem ta vägivaldne olnud ei ole, karistatust ei oma. Tekib hirm kuid on alust arvata, et tegemist on lihtsalt sõnade loopimisega – õigeks meetmeks lähenemiskeeld.

Näide 2: Endine elukaaslane/tuttav/jne ähvardab tapmisega. On korduvalt osalenud kaklustes, on Teid löönud, lapsi löönud, omab karistatust kehalise väärkohtlemise eest. Tekib hirm ja varasema tausta tõttu on alust arvata, et kas just tapmise aga kehalise väärkohtlemise võib ta kindlasti toime panna – õigeks meetmeks politseisse pöördumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vorstil on alati KAKS otsa. Samuti selles konkreetses loos. Tekib küsimus, miks peaks mehe uus naine Teid jälitama ja mõnitama? Asjad ei juhtu siin maailmas päris niisama ja julgen oletada, et uue naise käitumisele on kindlasti olemas seletus ja põhjus. Igale asjale on põhjus, päike ka ju ei tõuse näiteks solgiämbrist!
Olete te kindel, et teie enda poolne provotseerimine on 100% välistatud? Ega Teie ju ometi mehe uut naist suurest kibestumisest laima, sõima ega mõnita?
Julgen arvata, et pistate oma nina liiga palju mehe eraellu ja uus naine üritab nii enda kui oma mehe, seega teie lapse isa õigusi kaitsta! Ega te ometi isiklikult mehe rahakoti peale vimma pea?

Teiseks,on ainult vastavat ala õppinud inimesed pädevad andma diagnoose. Hetkel on siin antud teemas tegemist laimuga. Kes te olete, et teist inimest hulluks ja skitsoks tembeldate?

Tapmisähvardus ei ole õigustatud, kuid 99% juhtudest on tegemist olukorraga, kus teine osapool viiakse teatud piirini oma nõuete ja käitumisega!

Mõelge oma elu üle hästi järele. Mees on läinud ja meest, teab mis vägitegudega te kindlasti tagasi ei saa. Isegi mitte uuele naisele lähenemiskeelu hankimisega!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui teil pole tõendeid, ei ole mõtet kaevata kuskile ja alustada tulebki tõendite hankimisest. kui tõendeid on, siis oma lugu alustagegi sellest, mida te oma jutust ka tõendada suudate. eksi uus naine ütleb suure tõenäosusega, et hoopis teie vajaksite isoleerimist ühiskonnast ja teid ei saa aidata mitte keegi.

naiivset kurtmist võib ju kuulata ja kaasa tunda, kuid see on ka inimvõimete piir.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Veebikonstaabel Mida teha kui pidevalt ähvardatakse ja ahistatakse.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.