Esileht Kodunurk Mida teha leivasupist (ülejääk)?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Mida teha leivasupist (ülejääk)?

Postitas:
Kägu

Mul on seda ikka palju üle (u kg), sest mees ja lapsed keeldusid. Kammisin internetti, aga ei leidnud ühtegi vihjet, et mida üle jäänud leivasupist saaks teha. Nt kuidagi küpsisteks…? Mingiks muuks maiuseks? Oleksin ideede eest väga tänulik.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Leivasupp on isegi juba toidujäänustest tehtud ju, mitu korda sa taaskasutada plaanid?
Olen portsjonite kaupa sügavkülma pannud, hädapärase asja ajab ära, kuid värskena on loomulikult parim.

Please wait...
Postitas:
Kägu

isegi tavalises külmkapis seisaks vähemalt 3-4 päeva kindlasti.

meil sellist probleemi ei tekiks nagu teemalgatajal, kui järgi jääks: meil sööks koer selle hea meelega ära nagunii, eriti kui hulgaliselt rosinaid ka leivasupis sees on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viinamarjad ja rosinad

Võivad koertel põhjustada ägedat neerupuudulikkust. Koera võib tappa ka üks pisike portsjon rosinaid. Täpne neerupuudulikkuse tekkemehhanism rosinate ja viinamarjade söömise järel pole teada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Koerale ei tohi anda rosinaid ja sokolaad on nendele täiesti mürgine. Üleüldse magusad asjad ajavad koera veresuhkru väga segi.

Noh, leivasupp on juba oma olemuselt “taaskasutustoit”, mingeid küpsiseid sest võib ju saada (analoogina hommikune pudrujääk koogitaignasse, nagu mu vanaema armastas teha), aga kas peab? Külmkapis seisab leivasupp vabalt 3 päeva, jõuad kilo nahka panna küll.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lootsin selle lastele muus vormis sisse sööta lihtsalt. Kuna hoidun ise magusast, siis tundub kilo leivasupi sisse vohmimine kontraefektiivne, heh.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No aga mida imet sa tegid sellest laarist, kui mees ja lapsed keelduvad söömast ja ise ei saa süüa 😃 järgmine kord kuivata ja tee riivleivaks vms.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Koerale ei tohi anda rosinaid ja sokolaad on nendele täiesti mürgine. Üleüldse magusad asjad ajavad koera veresuhkru väga segi.

ahah,
järelikult siis eelmine hundikoer siis sellesse suri,
ainult mingil x põhjusel “võttis see suremine tal siis aega” tervelt 17a, sest juba kutsikana koertekoolis käies selgus, et ainus maius, mille peale ta mingeid trikke oli nõus tegema, nt poomil kõndima vmt, olid rosinad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks pead ära viskama, teinkord teed vähem ja ongi kõik. Muidu aga jah, seisab külmikus mitu päeva, ma ise sööks seda siis iga päev, ikka saab v’ähemaks ju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie 11a koer suri ka haigete neerude pärast. Ema andis talle shokolaadi ja jäätist viimastel aastatel üsna tihti, sest “koer ju ka nii tahab!”. Haigus tuli äkki ja paari kuuga oli koer nii kehvas seisus, et neerud töötasid vaid 30% ulatuses ja ema oli kindel, et koer sai kusagilt mürki. Pidi magama koera panema.
Aga vot seda ta ei taha tunnistada, et see magus, mis ta ise sisse söötis koerale, oligi see mürk.
Emal oli/on siiani depressioon ja toitis ka koera igasugu magusaga lisaks koeratoidule, aastaid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ise mitme päeva jooksul süüa ei taha (külmikus säilib ju mitu päeva), perele ka ei maitse, siis ma viskaks ära ja võtaks seda lihtsalt kui õppetundi, et rohkem leivasuppi teha ei tasu. Leivasupp on hea, kui harva üks ports süüa, aga suurema kogusega ei kujuta ette, mis ette võtta, mis selle kissellitaolise ollusega ikka enam teha. Kui toidu äraviskamine põhimõtetega vastu käib, siis söö ise mitmel päeval seda hommiku- või lõunasöögiks. Saab söödud küll, enne kui halvaks läheb. Kui pere leivasuppi ei söö, siis arvan, et sellest omakorda tehtud toitu ei söö nad ammugi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

issver küll, peldikupotist laseks alla ja süümekaid ka poleks, kui ikka ei maitse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õudne see tänapäevane ökomöko ikka. Kui ära ei raatsi visata, no vii siis kuskile põõsa alla lindudele toiduks.
Tõesti, ma ei kujuta ette, et hakata veel sitast saia tegema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laota ahjuplaadile ja pane madala kuumusega ahju kuivama, saad leivapuru. Pärast võid jälle sellest suppi teha ja kui selle supi piisavalt paksu teed, siis pane vormiga ahju, saad uue leiva.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laota ahjuplaadile ja pane madala kuumusega ahju kuivama, saad leivapuru. Pärast võid jälle sellest suppi teha ja kui selle supi piisavalt paksu teed, siis pane vormiga ahju, saad uue leiva.

Ja sellest uuest leivast saab ju teha jälle leivasuppi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu meelest samuti leivasupp juba ongi toidujääkidest tehtud. Paku külalistele, või viska minema. Teine kord tead, et teed vähem 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paku külalistele

Misasja??
“Sööge-sööge, nagunii sigadele läheb!” nii või?
Sulle ma küll külla ei tule! Ma pole mingi bakterifoobik, aga enne sööks sellist asja ise, mis võib kõhule halvasti mõjuda, kui annaks seda pahaaimamatule võõrale (kellele ehk on tundlik magu vms, piinlik ka, kui pärast mu vannitoa okupeerib).

Õnneks on teemaalgataja leivasupp vast täna, 6 päeva hiljem, oma õnnetu lõpu leidnud moel või teisel nagunii 😛
Ma olen igati taaskasutuse poolt, aga päris lolliks ei saa ka asjaga minna, et teha ülejäänud söögist tehtud toidust veel ülejäägitoit…

Please wait...
Postitas:
Kägu

No seekord on supp oma nukra lahenduse ilmselt juba leidnud, aga
ma oleks vahtu ajanud nagu mannavahu ja piima ja marjade/moosisilmaga oleks vast perele peale läinud küll.
Hää, et meelde tuletasid, peakski seda kitsikuseaastate säästumagustoitu üle aastate uuesti tegema. Tegelikult oli täitsa hea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rukkijahuvaht on nagu mannavaht, ainult et rukkijahust. Nii et minu meelest on see mannavahuaretis päris kaval mõte. Meil muidugi leivasuppi üle ei jää, st ise proovida ei saa.

Please wait...
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Esileht Kodunurk Mida teha leivasupist (ülejääk)?