Esileht Pereelu ja suhted mida teha – mees häirib

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: mida teha – mees häirib

Postitas:

Olen avastanud end olukorrast, kus kaalun tõsiselt praeguse olukorra muutmist. Eelkõige iseenda muutmist, sest nähtavasti on asi minus. Kuigi sisimas tahan, et mees muutuks, aga mul on absurdsed nõudmised.

Mind häirib kuidas mees sööb, kuidas istub valesti, räägib võõras keeles minu jaoks ärritataval moel jne. Häirivad erinevad pisiasjad, maneerid. Pööran tihti tähelepanu tema puudustele, nt viiele lisakilole mis kogunenud keskkohta jne. Kõik ei tulegi kohe meelde, aga nääklen ta kallal väga tihti. Ma lähen seest keema ja ei saa vait olla.

Tahaks, et kõik oleks teisiti. Tahaks olla parem inimene. Miks ma keskendun ainult vigadele? Tegelikult on tal palju häid omadusi, lausa ülekaalus, aga viimasel ajal ma justkui ise teeks kõik, et meil suhe allamäge jookseks.

Kas asi võib olla selles, et mul ei ole ta jaoks piisavalt tundeid? Kui me koos ei ole, siis igatsen teda jne. Mida rohkem koos oleme, seda rohkem ta mind häirib. Häirib kõnnak, häirib figuur tagantvaates, häirib peakuju jne.

Olen halb inimene 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 15:25; 26.03 15:47; 27.03 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa pole mitte halb inimene, vaid sa ei armasta teda.
Mine lahku ja ära piina nii ennast kui ka meest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei maksa autori kallal õiendada, ta on niigi endast väljas ja üldsegi kõiges on süüdi meie kliima! 🙂
Mul siin taustaks käib vana hea india film, kus naised on rõõmsad, laulavad, tantsivad ja on jumekad, mitte nagu meie põhjamaa naised – tigedad ja sinised nagu paksud sardellid. Selline ilm ajabki ju lolliks!
🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

autor kirjutas:
Miks ma keskendun ainult vigadele? Tegelikult on tal palju häid omadusi, lausa ülekaalus, aga viimasel ajal ma justkui ise teeks kõik, et meil suhe allamäge jookseks.

aga võta ennast kokku ja hakka teisiti nägem
siis muutub kõik

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 15:43; 29.03 08:30; 31.03 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]autor kirjutas:
Miks ma keskendun ainult vigadele? Tegelikult on tal palju häid omadusi, lausa ülekaalus, aga viimasel ajal ma justkui ise teeks kõik, et meil suhe allamäge jookseks.

aga võta ennast kokku ja hakka teisiti nägem
siis muutub kõik[/tsitaat]

Hea meelega teeks seda, tahaks tunda seda, mida tema tunneb minu vastu. Kuidas? Nii väga tahaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 15:25; 26.03 15:47; 27.03 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ütlen sulle ilma mingi kibestumiseta, et minge lahku. kui mees istub, astub, sööb ja magab valesti, siis võid oma pihiku kasvõi lõhki pingutada, aga asja sellest suhtest enam ei saa. parimal juhul hakkad tema vastu tundma kaastundesegust poolehoidu, aga armastust sa suure tööga valmis ei tee. võid ka poolkõva variandi valida ja võtta nö aeg maha. mõningane lahusolek aitab vahel ka.

veel üks hea variant on olla enda vastu lõpuni aus ja mõelda, milles tegelikult on probleem. ma ei usu, et sa sisimas soovid mehe muutumist, kindlasti on midagi muud, mis teeb sind rahulolematuks oma praeguse eluga ja kuna sa ei suuda/taha/julge tegeliku probleemiga tegeleda, siis hakkad mehes vigu otsima. teise kõri kallal närida on ju palju kergem kui iseenda vastu aus olla.

(lugesin uuesti ja no jeerum küll milline taskupsühholoog minust on saanud)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees peaks endale teise naise sebima, siis saaks teie suhe särtsu. Mees hakkaks särama, sulle tuleks kadeduseuss, ja näe hakkadki jälle mehe häid omadusi nägema. Kui see ka ei aita siis peate tõesti lahku minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla väike lahusolek kulub sulle ära? Ja äkki tegeled rohkem iseendaga (tee sporti vms), siis näed teda vähem ja ei mõtle nendele vigadele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlesin talle eile, et ei tea mida ma tunnen jne. Ta oli suhteliselt shokis, mõtleb, kas tahab üldse sellises ebastabiilses suhtes jätkata. Nüüd ma tunnen, et olen ikka halb ja ise oma hädades ka süüdi, kui ta mind maha otsustab jätta. Selge on see, et miski pole vist enam endine.

Näeme niigi kord kuus ühe nädala jooksul. Viimane kord ta nüüd ise märkas ka, et mulle midagi ei meeldi mis ta teeb, kuidas ta käitub jne.

Ega see kõik pole kaua kestnud, ehk annaks midagi muuta veel. Kui vaid saaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 15:25; 26.03 15:47; 27.03 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ütlesin talle eile, et ei tea mida ma tunnen jne. Ta oli suhteliselt shokis, mõtleb, kas tahab üldse sellises ebastabiilses suhtes jätkata. Nüüd ma tunnen, et olen ikka halb ja ise oma hädades ka süüdi, kui ta mind maha otsustab jätta. Selge on see, et miski pole vist enam endine.

Näeme niigi kord kuus ühe nädala jooksul. Viimane kord ta nüüd ise märkas ka, et mulle midagi ei meeldi mis ta teeb, kuidas ta käitub jne.

Ega see kõik pole kaua kestnud, ehk annaks midagi muuta veel. Kui vaid saaks.[/tsitaat]
sa ei austa oma meest grammigi. ma ei taha pikalt kirjutama hakata, aga tegelikult ma ei usu, et asjast enam asja saab, kui sa ei suuda oma partnerist ugu pidada just sellisena nagu ta on. ära nüüd arva, et mina suutsin. ka ei suutnud. aga ma austasin ennast nii palju, et astusin sellest suhtest välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no milleks ometi seda mõttetut suhet veel edasi pongestada, parem tunnista endale, et suhe on läbi ja anna teisele ja iseendale võimalus sobiv partner leida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 23:25; 31.03 10:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka mehe juures asju, mis mind häirivad, kuid pole kordagi mõelnud, et peaks seetõttu lahku minema. Olen lihtsalt rääkinud sellest ja minu juuresolekul ta ei tee nii enam, et see mind häiriks. Toon näiteid:
– mind häirib kui muna kooritakse kraanikaussi, st munakoored jäävad sinna,
– häirib, kui ta sööb/imeb klaaskommi (lagrits miski),
– häirib, kui ta nt kartul-kaste-salat toidu puhul võtab toitu nii, et kaste enne, siis kartul sinna kastme peale ja siis toorsalat selle kuhja otsa,
– häirib, et kodus/vabal hetkel ta käib natuke küürus, st mitte otseselt küürus, aga pea on nagu kehast eespool. Tööasju ajades, ülikonnas, ta iial nii ei käi,
– häirib, et ta loeb ca 5-6 raamatut korraga :o) (imelik, mis see teiste asi on, kuidas inimene raamatuid loeb), kuigi loeb need kõik alati läbi.

Ilmselt on veel selliseid asju, mis häirivad. Huvitav on see, et ta on pärit miskist peenest ja rangest perekonnast, kus oli iga lauakomme ja asi viimse peensuseni lihvitud.

Ma olen aga põhjendanud iga häirivat asja väga põhjalikult. Selgitanud, miks mind häirib, mitte lihtsalt ei ütle, et häirib. Suhe toimib kenasti ja enamasti ta minu juuresolekul ei \”häirita\” mind enam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lahku minemisega ei maksa tormata.
Endalgi on olnud selliseid aegu, et kõik häirib mehes. Tegelikult on ilmselt probleemid milleski muus (vb sinu ootused mehe käitumise või millegi suhtes on olnud teised, kui tegelikkus ning siis sa suunad alateadlikult oma pettumused mehe vigadele üle) Siinkohal võiks tõesti aega natuke maha võtta ja süveneda endasse ja sellesse suhtesse. Ja kui tunded siiki tuha all hõõguvad veel, võib kõik muutuda.
Mina sain sellest jagu ja kaua aega juba näen mehes pigem neid häid jooni ja liigutusi ja tegusid, mida vahepeal ei märganud või pidasin nõmedaks või vastikuks.
Ma ei tea, kust võetakse selle pisikese jutu põhjal, et see suhe on kohe nii mõttetu ja et suhe läbi jne.
[/tsitaat]

tubli oled !!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 15:43; 29.03 08:30; 31.03 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees (koos üle 10a) häirib ka mind. Sest:
– joob igal õhtul 4-6 pudelit õlut
– õllekõht ripub üle püksiääre
– on ahelsuitsetaja
– peeretab ja röhitseb kodus segamatult
– kitkub ninast karvu
– sügab tagumikku
– arvab, et tähtsaim asi elus on tema hobi koorilaul
– kiidab oma täiskasvanud poega, kes enamiku asjadest elus on pooleli jätnud
– ei kiida 10a poega, kes õpib muusikakoolis, on koolis viieline, mängib korvpalli, laulab kooris.
Kusjuures me kooselu algul ta ainult suitsetas, kuid tegi sporti, käisime palju väljas ja eelpoolnimetatud asju ei teinud kunagi.
Kõige kohta ütleb: jah, olen muutunud jas sul tuleb sellega kas leppida või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mnjaa, tuttav tunne, minul küll miski muu ei aidanud, ainult lahkuminek, aga et tegu oli värske suhtega, siis oli see vähemalt minu jaoks valutu. Et juskui oli tore ja tark, sõprade poolt hinnatud inimene, AGA mina nägin rohkem ta küüneseent, halba rühti, talumatuid pisikesi sundliigutusi, mida ta enda teadamata tegi, vanamoodsat garderoobi ja ülipikki juhtmeid, st et ta polnud rumal, pigem vastupidi, aga õhtul räägitud nali jõudis hommikul pärale. Higistas ka väga palju ja rääkis kogu aeg tarbetult valjusti… Kõik justkui inimlikud omadused, aga muutsid suhte võimatuks. Ilmselt oli ikka armastuse puudus või mingi tabamatu energeetiline sobimatus, sest praegune abikaasa on ka lihast-luust inime oma omapäradega, aga mind ei häiri neist ükski. Aga kui see eelmine küsis, MIKS pagana pärast ma tahan lahku minna, siis ma ei suutnudki põhjendada, sest kui ma paar asja ütlesin, ajas ta silmad suureks: no aga mis siis? Just nimelt. Minu jaoks on üks hea koosolemise võti see, kui suhte nimel ei taha sa teist muuta, ega pea ka ennast muutma. Teatud kohandumine on mõnikord vajalik, aga kui asi läheb juba väänamiseks, et teisele meele järgi olla, siis ei ole asi õige.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 11:34; 31.03 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et enda elu on sul soikus. Igavusest tulevad sellised tühised probleemid. Loomulikult oli mees shokis, kui kuulis, et naist tema isiksus häirib. See on maru solvav. Oled siis haletsusest temaga koos? Kui leiad, et mingi tundekübe on säilinud ja sa tahad temaga veel koos olla, siis hakka iseenda kallal vaeva nägema. Kui arvad, et pole mõtet, siis tee mehele teene ja mine lahku, et ta saaks endale õige naise leida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mnjaa, tuttav tunne, minul küll miski muu ei aidanud, ainult lahkuminek, aga et tegu oli värske suhtega, siis oli see vähemalt minu jaoks valutu. Et juskui oli tore ja tark, sõprade poolt hinnatud inimene, AGA mina nägin rohkem ta küüneseent, halba rühti, talumatuid pisikesi sundliigutusi, mida ta enda teadamata tegi, vanamoodsat garderoobi ja ülipikki juhtmeid, st et ta polnud rumal, pigem vastupidi, aga õhtul räägitud nali jõudis hommikul pärale. Higistas ka väga palju ja rääkis kogu aeg tarbetult valjusti… Kõik justkui inimlikud omadused, aga muutsid suhte võimatuks. Ilmselt oli ikka armastuse puudus või mingi tabamatu energeetiline sobimatus, sest praegune abikaasa on ka lihast-luust inime oma omapäradega, aga mind ei häiri neist ükski. Aga kui see eelmine küsis, MIKS pagana pärast ma tahan lahku minna, siis ma ei suutnudki põhjendada, sest kui ma paar asja ütlesin, ajas ta silmad suureks: no aga mis siis? Just nimelt. Minu jaoks on üks hea koosolemise võti see, kui suhte nimel ei taha sa teist muuta, ega pea ka ennast muutma. Teatud kohandumine on mõnikord vajalik, aga kui asi läheb juba väänamiseks, et teisele meele järgi olla, siis ei ole asi õige.[/tsitaat]
väga õige jutt!
vahel satuvad kokku inimesed, kes tegelikult ei sobi ja kui nad on piisavalt targad, et sellest aru saada, lähevad lahku, mitte ei hakka üksteist või ennast väänama ja sundima. kindel on see, et kuskil leidub ka selline partner, kes oma maneeridega jms närvidele ei käi. rumalad ja meeleheitel (kellel lihtsalt peab mingi mees või naine kodus olema) muidugi punnitavad ja kannatavad ja suhte nautimise asemel muutuvad tigedateks ussideks, aga näe lahku ka ei taipa minna…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 23:25; 31.03 10:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui leiad, et mingi tundekübe on säilinud ja sa tahad temaga veel koos olla, siis hakka iseenda kallal vaeva nägema.

ja see toimib !!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 15:43; 29.03 08:30; 31.03 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aaa, ja veel, mis silma jäi teemaalgataja jutust-kui lahus on, siis väga igatseb. Loogi¨ ju, siis sa tema peakuju ja söömist ei näe ja üldse on mõnusam oma tunnetes uneleda, mehele kuldne kuu selga mõelda. Usun, et ainult lahusolek ongi teie suhte nii pikaks venitanud. Püüa mehega kaks kuud järjest koos olla, siis pole otsustamine enam üldse raske ja süda ei jää kripeldama 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 11:34; 31.03 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei maksa autori kallal õiendada, ta on niigi endast väljas ja üldsegi kõiges on süüdi meie kliima! 🙂
Mul siin taustaks käib vana hea india film, kus naised on rõõmsad, laulavad, tantsivad ja on jumekad, mitte nagu meie põhjamaa naised – tigedad ja sinised nagu paksud sardellid. Selline ilm ajabki ju lolliks!
🙂
[/tsitaat]Iga kell elaksin enne Eestis kui Indias!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kuidas jõuda iseenda selguseni? kuidas ennast analüüsida, ma ei oska nt. ma ei tea, kust sarnased tunded tulevad ja kuidas nende põhjuseni jõuda. et kas lähengi peast lolliks ja lasen head meest käest ära? kuidas ma saaksin ennast muuta? no mida peaksin temema?
(pole teemaalgataja, aga tunne mehe vastu on sama, ajab närvi, käib ja töllerdab ringi. tänane hommik algas sellega et mees nurus seksi ja mul peas käis mõte läbi, et ega see päev nagunii enam hullemaks minna ei saa, pane aga. õnneks oli see vaid mõte ja suud ma lahti ei teinud. aga tunned on jah, sellised.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen vist rikutud inimene, aga minu jaoks on need tavalised tunded lähedaste puhul. Ikka käib teine inimene natuke närvidele, eriti kui on elus närviline ja raske aeg. Mind isiklikult häiriks ilmselt rohkem kui mees ei kitkuks ninakarvu ja ei saaks endale ise vajadusel toitu tõstetud, aga see selleks. Ühesõnaga, teised ei käitu 100 prossa meie maitsele ja kui nad on meiega koos, käib see närvidele. Kooselu tähendabki minu jaoks seda, et lepitakse vigadega, parandatakse, mida peab prandama, et koos eksisteerida, vahel elatakse end üksteise peal välja (see ei ole hea, aga on ilmselt paratamatu teatud isiksuste puhul), aga üldiselt ikka saadakse läbi ja hinnatakse ka üksteist ja hoolitakse. Nii et lihtsalt ära nääguta. Teadlikult hoia end tagasi. Kõigil elu ilusam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma olen vist rikutud inimene, aga minu jaoks on need tavalised tunded lähedaste puhul. Ikka käib teine inimene natuke närvidele, eriti kui on elus närviline ja raske aeg. Mind isiklikult häiriks ilmselt rohkem kui mees ei kitkuks ninakarvu ja ei saaks endale ise vajadusel toitu tõstetud, aga see selleks. Ühesõnaga, teised ei käitu 100 prossa meie maitsele ja kui nad on meiega koos, käib see närvidele. Kooselu tähendabki minu jaoks seda, et lepitakse vigadega, parandatakse, mida peab prandama, et koos eksisteerida, vahel elatakse end üksteise peal välja (see ei ole hea, aga on ilmselt paratamatu teatud isiksuste puhul), aga üldiselt ikka saadakse läbi ja hinnatakse ka üksteist ja hoolitakse. Nii et lihtsalt ära nääguta. Teadlikult hoia end tagasi. Kõigil elu ilusam. [/tsitaat]

Annaks vägevam rohkem sellist \”rikutud\” tervet mõistmist ilmaasjades! Sõnad suust võetud.:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen avastanud end olukorrast, kus kaalun tõsiselt praeguse olukorra muutmist. Eelkõige iseenda muutmist, sest nähtavasti on asi minus. Kuigi sisimas tahan, et mees muutuks, aga mul on absurdsed nõudmised.

Mind häirib kuidas mees sööb, kuidas istub valesti, räägib võõras keeles minu jaoks ärritataval moel jne. Häirivad erinevad pisiasjad, maneerid. Pööran tihti tähelepanu tema puudustele, nt viiele lisakilole mis kogunenud keskkohta jne. Kõik ei tulegi kohe meelde, aga nääklen ta kallal väga tihti. Ma lähen seest keema ja ei saa vait olla.

Tahaks, et kõik oleks teisiti. Tahaks olla parem inimene. Miks ma keskendun ainult vigadele? Tegelikult on tal palju häid omadusi, lausa ülekaalus, aga viimasel ajal ma justkui ise teeks kõik, et meil suhe allamäge jookseks.

Kas asi võib olla selles, et mul ei ole ta jaoks piisavalt tundeid? Kui me koos ei ole, siis igatsen teda jne. Mida rohkem koos oleme, seda rohkem ta mind häirib. Häirib kõnnak, häirib figuur tagantvaates, häirib peakuju jne.

Olen halb inimene :([/tsitaat]
Järjekordne heast elust lolliks läinud naine. Põhjused võivad olla lihtsalt igavus, depressioon või algav vaimuhaigus. Mine psühholoogile ja katsu enda jaoks oma rahulolematuse põhjus välja selgitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]aga kuidas jõuda iseenda selguseni? kuidas ennast analüüsida, ma ei oska nt. ma ei tea, kust sarnased tunded tulevad ja kuidas nende põhjuseni jõuda. et kas lähengi peast lolliks ja lasen head meest käest ära? kuidas ma saaksin ennast muuta? no mida peaksin temema?
(pole teemaalgataja, aga tunne mehe vastu on sama, ajab närvi, käib ja töllerdab ringi. tänane hommik algas sellega et mees nurus seksi ja mul peas käis mõte läbi, et ega see päev nagunii enam hullemaks minna ei saa, pane aga. õnneks oli see vaid mõte ja suud ma lahti ei teinud. aga tunned on jah, sellised.)[/tsitaat]

Ohh, tahaksin minagi teada, kuidas endas selgusele jõuda. Kuidas ma saan aru, et see igatsus ja need tunded teise mehe vastu on ehtsad, et see ei ole pelgalt sellest, et mu oma mees ei pööra minule niipalju tähelepanu, ei kallista mind, ei näita oma tundeid????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su mees on natuke mats, aga ära sina ka kuninganna ole..

Mees jääb vanemaks ja sa ise jääd ka vanemaks, mida lapsed teist mõtlema hakkavad??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind kah häirib oma mehe juures väga palju asju. Ei teagi, tuleb vist tõele näkku vaadata ja lahku minna:S

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]MerleImre kirjutas:[/small]
[tsitaat] Asja üks tuum on kindlasti selles, et olete niipalju lahus ning siis äkki keegi laiutab sinu isiklikus ruumis ja segab sinu väljakujunenud rutiini, äkki peab kellegi teisega arvestama. Ma ei usu, et otseselt oleks armastus otsa saanud.[/tsitaat]
jep. arvan ka, et teie elukorraldus ei ole omavahel kohanemiseks kõige parem.
võimalik ju, et kui elaksite koos, siis ei paneks enam neid pisikesi asju tähelegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmmmhhh….alati on lihtsam lõhkuda kui ehitada.
Mul endal hetkel suht sama seis….ainult, et mina olen see, kelle omadused ja tegevused närvi ajavad. Mina püüan seda veel päästa…. armastusest või egoismist..??…ma ei tea veel. Küll, aga kui see kõik peaks kukeleegule lendama, siis on mu süda rahul sest mina vähemalt püüdsin seda lappida….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kas sa oled ise kaunitar või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Pereelu ja suhted mida teha – mees häirib

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.