Esileht Kodunurk Mida teha õhtusöögiks kui kapis on..

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Mida teha õhtusöögiks kui kapis on..

Postitas:

.. olemas 800 g tükk liha (suhteliselt taine karbonaad), poolik pakk (ca 250g) tomatipastat, külmutatud köögivilju, sh hunnik türgi ube, lisaks on olemas konserv valgete ubadega, riisi, makarone, kartuleid, lehtsalatit:), pool porrut, soolaseeni. Sibulat, küüslauku, sidruneid, apelsine ja õunu on ka. Erinevaid maitsevärke (veiniäädikas, sojakaste jmt) leiab samuti. Midagi juurde võiks ka osta, aga eesmärk on igasuguseid poolikuid asju ära kasutada ja kappi ruumi saada. Mis mõtted tekivad? Sööjaid siis 4 (2+2)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.03 21:59; 13.03 22:22; 14.03 09:05; 14.03 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

krt kus mõnel on ikka söögiülejääke kapis, ma pean 50 euriga kuus läbi ajama …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]krt kus mõnel on ikka söögiülejääke kapis, ma pean 50 euriga kuus läbi ajama …[/tsitaat]
Ole kohe päris rahulik, mul on 50 eurot nädala söögiraha samuti neljaliikmelisele perele:). Point on, et paljud asjad on ostetud erinevate soodukate ajal, säästukatest või saadud hoopis tasuta (vanavanemate poolt kasvatatuna).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.03 21:59; 13.03 22:22; 14.03 09:05; 14.03 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tee plovi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat].. olemas 800 g tükk liha (suhteliselt taine karbonaad), poolik pakk (ca 250g) tomatipastat, külmutatud köögivilju, sh hunnik türgi ube, lisaks on olemas konserv valgete ubadega, riisi, makarone, kartuleid, lehtsalatit:), pool porrut, soolaseeni. Sibulat, küüslauku, sidruneid, apelsine ja õunu on ka. Erinevaid maitsevärke (veiniäädikas, sojakaste jmt) leiab samuti. Midagi juurde võiks ka osta, aga eesmärk on igasuguseid poolikuid asju ära kasutada ja kappi ruumi saada. Mis mõtted tekivad? Sööjaid siis 4 (2+2)[/tsitaat]

Mina teeksin siit ahjuliha, mida hautaksin näiteks türgi ubadega. Kõrvale ahjukartulit ja salatit (ise teen viimasel ajal jääsalatit kodus idandatud idudega, aga kuna uusi idusid iga päev ei saa, viskan sisse ka paar tomatit või paprikat või midagi muud, mida on – väga hea on ka jääsalat, Sinu näites lehtsalat, kodujuustuga). Tomatipastat, köögivilju ja riisi (või kartulit) kasutaksin ma supis, mille jaoks oleks vaja juurde ju ainult puljongikuubikuid ja natuke viinereid. Pool porrut läheks minu pere puhul hakklihakastmesse sibula asemel, kõrvale teen tavaliselt ikka kartulit. Kui oleks eesmärk asju ära kasutada, paneksin kõrvale makaroni keema.
Oakonservi paneksin ka mingi toidu kõrvale nn salatiks lauale, apelsinid-õunad süüakse meil kiiresti niisama ära (kuigi õunu kasutan ka kookides-magustoitudes), sibula ja küüslaugu ja kastmete ärakasutamine ilmselt nagunii ei ole Sul eesmärk omaette, sest neid läheb jooksvalt ju kogu aeg vaja ja pead uued kohe asemele ostma (vähemalt sibula ja küüslaugu puhul on see ju nii).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 00:13; 14.03 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt juba tegid midagi, kuid mina teeksin mingit hiina-tüüpi toitu.

Ribastad liha, segad maisitärklise, soja, ingveri ja küüslauguga.

Paned valmis sobilikud köögiviljad- porgand, porru, oad vms- ribastatud porgandile võib korraks kuuma vee peale lasta ja enne vokkimist ära kallata.

Kastmeks paar spl tomatipastat, suhkrut/mett, äädikat ja soja+ maisitärklis (ei sobi asendada kartulitärklisega).

Vokid liha (mitte kõike korraga pannile visata, jaokaupa), võtad liha ära, praed kiirelt köögiviljad, lisad liha, kastme ja kuumutad kuni kaste pakseneb.

Serveerid riisiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud öisele ja varahommikusele Käole! Mõtlen veel kumba varianti proovida täna ja milline jääb teiseks korraks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.03 21:59; 13.03 22:22; 14.03 09:05; 14.03 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mina teeksin siit ahjuliha, mida hautaksin näiteks türgi ubadega. Kõrvale ahjukartulit ja salatit (ise teen viimasel ajal jääsalatit kodus idandatud idudega, [/tsitaat]
Kuidasmoodi sa neid kodus idandatud idusid saad? Ma olen ammu mõelnud, et need ju niiiiiiii tervislikud,aga poest ostes suht kallid. Räägi, kuidas alustada v mil moel kodus saada neid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.03 21:59; 13.03 22:22; 14.03 09:05; 14.03 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kuidasmoodi sa neid kodus idandatud idusid saad? Ma olen ammu mõelnud, et need ju niiiiiiii tervislikud,aga poest ostes suht kallid. Räägi, kuidas alustada v mil moel kodus saada neid?[/tsitaat]

Ostsin Mahemarketist idandaja (purk, millele on peale keeratud väikeste aukudega sõel). Maksis vist 3.64 või midagi sellist. Saaks ka ise teha kindlasti midagi sarnast kodus. Ostsin ka kaks pakki seemneid, paki hind oli umbes 3 eurot või isegi vähem. Ühest pakist tuleb kümme korda kindlasti välja (üks kord on 2 tl, millest peaks saama 4 korda rohkem idusid). Mina ostsin segaseemneid, ehk siis suuremad lähevad kiiremini idanema ja mõned väiksemad ei lähegi, protsessi kestvus on kuskil kolm päeva ja tuleb peale passida, et hallitama ei lähe. Idud ise on väga maitsvad, mul on praegu segu, kus on sinepiseemned, mungoa seemned ja veel mingid kolmandad.

Tehakse nii. Pannakse purki 2 tl seemneid, peale külm vesi, hoitakse 6-8 tundi. Siis loputatakse mitu korda külma veega läbi, kuni vesi enam ei vahuta, st jääb täiesti puhtaks. Edasi keeratakse purgile kaas peale ja raputatakse läbi selle sõela vesi välja ning asetatakse purk tagurpidi mõne kausi või taldriku peale nõrguma. Seemneid tuleb loputada külma veega 3-4 korda päevas (loputama enam ei pea pikalt, piisab ühest korrast) ja purki peab hoida kohas, kuhu langeb normaalne päevavalgus (mina hoian köögilaual). Idanema hakkavad 3-4 päevaga, nagu öeldud. Segan rebitud jääsalati sisse ja söön.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 00:13; 14.03 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina idandan spetsvarustuseta. Proovinud olen ainult munguba või kikerhernest.

Panen peotäie kaussi ja kallan vee peale. Ikka palju vett, et ära kataks+veel 2-3cm kõrge jääks. Vahepeal peaks vaatama, et kuivale ei jääks, kuivatatud hernes/uba tõmbab palju vett sisse.

U 24h-ga on küllalt ligunenud ja vett enam sisse ei tõmba eriti. Siis kallan vee ära, loputan kergelt läbi ja kallan taldrikule või madalasse karpi. Jätan lauale seisma. Järgmise u 24h jooksul ilmuvad esimesed iduotsakesed ja siis võib sööma hakata. Läbi loputan 1-2x päevas. Hoidnud olen kuni 3p veel laual. Siis on idud juba päris pikad ja olen pannud kinnise karbiga külma (kui pole juba otsas).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teeksin lihapada. Sinna saab need asjad kõik ju sisse panna (apelsini ja õuna vahest ei paneks). Lõikaksin liha seibideks, paneks lihtsalt potti ja küüslauku, veiniäädikat, sojat ja ka nt. sinepit peale. Nats vett ka ja hautaks pisut, siis keeraks seened sisse ja natuke hiljem ka külmutatud juurikad. Soola ja pipart paneksin ka. Juurde sööks siis kartulit ja lehtsalatist teeks koos paprika ja kurgiga salati. Salatisse saaks panna ka apelsini ja õunu. Viimastel aegadel olen pannud rohelistele salatitele kastmeks Felixi pestokastet (pikk peenike pudel). Kartulid ka keema. Kõhutäis missugune.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Kodunurk Mida teha õhtusöögiks kui kapis on..

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.