Esileht Väikelaps Mida teha pea kaheseks saava lapsega, kes ei räägi??

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Mida teha pea kaheseks saava lapsega, kes ei räägi??

Postitas:

Küsimus ei ole siis minu jaoks, rääkimine. Iga laps hakkab omal ajal rääkima. Sõnu ta ikka oskab, aga ennast nendega väljendada mitte. Et ei muretse sellepärast:) Mõtlen just olukordi, kus ta tahab/nõuab midagi ja siis kui sa ei saa temast aru, siis läheb närvi (loe: hakkab jonnima ja jalgu trampima jms). Kui neid olukordi on päeva jooksul päris mitukümmend + muud jonnid sinna vahele, siis ikka väsitab ära. Tahaks ise karjuda:D Nüüd siis täna tuli veel ukse paugutamine:S Kui midagi keelan, siis karjub mu peale (häälitsedes). Kui kutsun koera korrale, siis on vaja teha vahest kõvemat häält, sest ta ei taha meil siiani sõna kuulata, siis lapsele see ei sobi ja karjub ka minu peale. Löömine on päevakorda tulnud:S No mitte kõvasti, pigem pats, aga ikkagi…asi on põhimõttes.

Nii… sai vist enam-vähem kõik kirja. Kindlasti midagi ununes ka:) Tahaks nüüd nõu, et kuidas teie sellistes situatsioonides käitute/käituksite. Kas see ongi see ealine iseärasus? Või ainult minu lapse pahe? Kuidas see aeg üldse üle elada??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul samasugune:) Ega muud ei olegi teha, kui katsuda aru saada ja külma närvi… Meil päris nii ei ole, et kohe üldse aru ei saa (paar korda nädalas vast nii), ta teeb end arusaadavaks muud moodi, no kasvõi võtab käest kinni ja viib soovitud kohta ja seal siis nõuab midagi ja ma mõistatan, et mida siis seekord, kui on vale asi, siis raputab pead ja kui õige, lööb üle näo särama:)

Uksi ei pauguta, aga kallale tuleb küll ja karjub ka minu peale. Kui ma ennast lüüa ei luba, siis solvub hingepõhjani ja kisa on veel suurem (no aga ei või ikkagi lüüa). Kohati jookseb mul endal ka juhe kokku, siis on meil teineteisest eraldi olemise aega vaja.

Tütar 2a3k

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No Tere tulemast!
Meil täpselt sama olukord, poja 1 aasta ja kohe-kohe 11 kuud vana.
Samuti uksi ei pauguta aga mind tuleb küll lööma/ pigem patsutama.
Meil samuti mureks, et tema ei oska ennast selgeks teha ja mina ei saa aru, mida ta tahab saada…
Siiani olengi seletanud, ”et emme ei saa aru, mida sa tahad! Palun ütle, mida sa tahad!’

Ma nii ootan, et laps hakkaks rääkima just sel põhjusel, et me saame üksteisest aru. Samas viimasel ajal on hakanud poiss teatud sõnu järgi ütlema… ehk varsti 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tuttaval oli laps kes hakkas peale 2-te rääkima, ma ei tea küll kui hästi ta hetkel räägib. Temaga küll mäletan oli pigem jsut see probleem, et ei olnudki vaja rääkida, nii hästi saadi tema tahtmistest aru:)Muudkui vedas kätt pidi ja näitas näpuga. Aga mis muud teha kui oodata:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps on kohe 19 kuune ja no mõned sõnad on aga enamus mulamulamula. mina ise olin ka väga kaua pudistanud. ja pudikeeles käsutanud anda seda ja toda. peksmine, jonn jms on kasvamisega kaasas käiv normaalne nähe (nagu ma olen aru saanud). kuidagi peavad and meid testima noh, piire vaatama:)

aga juhtusin ka lugema kunagi samasest situatsioonist ühe ema puhul ja tema lapsega selgus see, et lapsel oli nägemine halb ja sellepärast ta ei osanudki end väljendada piisavalt et saadaks aru mida ta tahab. ja ma ei kirjutanud seda nüüd selleks et sind muretsema panna:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2a-2,5a lapse on lapse kõige agrssiivsem periood üldse. Siis õpib ta enda kohta (hierarhilises) plaanis tundma. Ei tohi sellel perioodil lapsele võimu anda! Lapsevanem on ikka see, kes kehtestab piirid ja teab, mis on lapsele hea ja ohutu. See aeg tulebki lihtsalt ühe elada ja järeleandmisi mitte teha. Ega niisama öelda, et raske kahene. Ja küll ta rääkima hakkab! Enne kui arugi saad on ta 3 ja tuleb miljon miksi!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps läks lasteaeda 2a.9k.
Ei ta osanud rääkida,paar sõna ütles,tiris ka mind ja näitas näpuga,kui midagi tahtis.
Lasteaias öeldi,et tegi kõige suurema arenguspurdi,õppis ise sööma,kodus söötsin teda ise,sest keeldus söömast ja kui ma teda söötsin,siis ei jäänud vähemalt nälga.
Ka riidesse paneku õppis ära.
Hetkel saab laps kohe,kohe 5-aastaseks ja käib sügisest alates logopeedi juures.Päris palju häälikuid ütleb valesti ja edasiminekut on näha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kasutasin seda meetodit, et ignoreerisin jonni ja ütlesin ka lapsele, kui tahad jonnida, siis jonni, aga mina sind ei kuula enne, kui rahulikult selgitad, näitad, mida tahad. Kui kippus lööma või vaatamata keeldudele ei kuulanud sõna, siis tõstsin nurka. Eelnevalt muidugi hoiatasin ja pärast selgitasin miks. Siiamaani on selline taktika, kui normaalselt ennast väljendada ei oska, siis ma teda ei kuula. Olen lapsele ka öelnud, kui sul on paha tuju, siis ütle ja ma lohutan sind, võtan sülle kui tahad jne kuid sul ei ole õigus niimoodi oma emotsioone teiste peal välja elada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur osa selles vanuses lapsi käitub niimoodi – kohutava kahese perioodiks seda kutsutaksegi. Ja muidugi on lapse jaoks väga frustreeriv, kui ta ei suuda end vanema jaoks arusaadavaks teha.
Kindlad piirid paika, ise rahulikuks jääda, löömine juba eos ära lõpetada – see kõik aitab seda perioodi üle elada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul just väga võõras, et kuidas kahene ei räägi, mis mõttes ei räägi?
Mul mõlemad lapsed vara rääkima hakanud, see-eest füüsiliselt jube laisad, kuidas kellegil.Kunagi ikka rääkima hakkavad ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Väikelaps Mida teha pea kaheseks saava lapsega, kes ei räägi??

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.