Esileht Väikelaps mida teha sellise lapsega?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: mida teha sellise lapsega?

Postitas:

Oleksin tänulik, kui keegi aitaks kaasa mõelda. Nimelt olen dilemma ees, millisesse kooli laps järgmisel aastal panna – kas rihtida neid kesklinna nö eliitkoole või panna kodu lähedale Viimsi või Püünsi kooli.
Süda ütleb, et armas väike Püünsi kool oleks lapse jaoks (vähemalt esimestel aastatel) kindlasti turvalisem lahendus. Milles siis probleem? Minu hirm seisneb nimelt selles, et kardan kõige rohkem distsipliini kadumist kuskil varateismeeas. Usun, et korraliku õppeedukuse korral on võimalik Püünsist hea haridus saada, kuid oht minu lapse puhul seisneb ilmselt selles, et kui ta peaks juhtuma sõbrustama tüdrukutega, kel ei ole õppimine prioriteediks, kui kogu ümbritsev ei ole orienteeritud headele tulemustele (nagu seda on kesklinna eliitkoolid), siis on üsna suur tõenöosus kõrvale kaldumiseks – mu oma õde jättis just seetõttu kooli pooleli üsna varakult ja kahtlustan oma tütre puhul veidi sarnast mentaliteeti.

Tüdruk ise on vist pigem arukas laps. Arvan, et vaimset potentsiaali tal on, tähed õppis mõmmi aabitsat vaadates selgeks enne 2-aastaseks saamist, lugema ladusalt hakkas 4-selt. Nüüdseks on just 6 saanud ja loeb trükitähtedega raamatuid, arvutab 1.-2. klassi matemaatika tasemel.

Mis teie teeksite?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 16:10; 15.03 17:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga kell paneks kodu lähedale, kodust eemal linnas on palju lihtsam hukka minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma töötan ise kesklinnas, usun, et tema linnaskäimise korraldamine ei ole probleem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 16:10; 15.03 17:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina prooviksin panna eliitkooli. See on õige küll, et seal kogu olustik ja kaaslased õpihimulisemad ja konkurentsis püsimiseks peab laps end pingutama ja motivatsioon olla teistega võrdväärne sunnib rohkem õppima. Kuid kodu toetus on samuti vajalik ja pead ise ka valmis olema oma lapse õpinguid toetama just õhtuti peale tööd, oma ajaga. Ei saa teinekord sõbrannadega välja minna, pead aitama lapsel kontrolltööks valmistuda või mida iganes projekti koostada.
Mis sa liigselt ette mõtled, elu näitab ise, kas su laps eliitkooli sisse saab. Neid koole on ju nii piiratud hulk, et ka paljud andekad ja väga tublid lapsed jäävad ülitihedas rebimises välja. No kui on 10-15 last kohale. Mõtle, kas su laps on tipp 5% hulgas? Oma lasteaias kõige tublim, silmapaistvalt andekas, kiire taibuga, avatud suhtleja? Ja ka siis ju garantiid pole, kõike võib katsetel ette tulla. Ühesõnaga proovi ja kui ei saa, siis peadki ju panema kodulähedasse kooli. Viimsi kant on üldiselt ju selline, et eks ka seal on palju tublidest peredest pärit lapsi, ei usu, et su lapse õppimine nüüd seetõttu katki jääks. Sinu isiklik toetus ja tähelepanu lapsele on määrava tähtsusega, kui hoiad silma peal asjadel ja tegeled probleemidega nende tekkimisel, ei juhtu midagi hullu. Panitseerid oma õe tõttu üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik pealkiri teemal.
Proovida võid ikka eliitkoolidesse, sissesaamine on iseasi. Esimese lapsega koolitrallitades on paljudel lapsevanematel pilvedest maale tagasi tulemise kogemus.
Aga proovige ikka, kui ka lasteaias soovitatakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] kui ta peaks juhtuma sõbrustama tüdrukutega, kel ei ole õppimine prioriteediks
[/tsitaat]

Lastel enamasti polegi õppimine prioriteediks. See on lihtsalt asi, mis ära teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kardan ka, et mu laps on minu moodi, kes ei suuda õppimist \”lihtsalt ära teha\”, sest peab. Mul polnud üldse motivatsiooni õppida. Need, kes minust palju raskema vaevaga samu hindeid said, õppisid kodus ikka ja tegid kodutöid, mina lihtsalt ei õppinud. See lõppes sellega, millega ikka sellistel lastel. Koolitee jääb poolikuks suht varakult. Aga tänaseks olen 33a ja natuke on kurb, et ma õigel ajal ei saanud õpitud, sest karjääriredel on mulle võimalus pakkunud, aga teadmistest jääb puudu lihtsalt. Ei saa ülikooli minna, sest keskkooli matemaatikat ei ole päevagi õppinud. Aga mul on plaan siiski võtta endale eraõpetaja ja see asi ära teha. Õnneks palk võimaldab ja üldjoontes on mu siiski väga hästi läinud tööalaselt.
Ma täiesti mõistan teemaalgatajat. Praegu mõtlengi, et kas keskenduda oma lapse õpingutele ja anda endast parim, et motiveerida teda õppima või minna ise karjääriredelit kaapima, siis last aidata ei jõua kahjuks.

Püüünsi kooli paneksin küll või Meriväljale, Viimsi kooli väldiksin selle suuruse pärast. Suur kool sõidab ladnast lapsest ses mõttes üle, et keegi ei märka, kui üks laps rongist maha jääb ja ei jõuaks nagunii ka tegeleda. Paratamatu!

Eliitkoolis pead sa käima koos lapsega, ega seegi paha pole, kui aega ja tahtmist on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps käib lasteaias, siis soovitaks kasvatajaga nõu pidada. Tema näeb ju kõige paremini kui mõjutatav su laps võrreldes teistega on ning kui hästi oskab/tahab/suudab ennast kehtestada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru su dilemmast, kui valid mingite vallakoolide ja tallinna linna koolide vahel…tallinna linna koolidesse saavad kandideerida vaid tallinna elanikeregistris olevad lapsed, vallakoolidesse nende valdade registrites olevad lapsed, mitmesse omavalitsusse korraga aga sisse registreerida end pole võimalik. Seega sisuliselt sul siiski ju valikut pole – tahad maakooli panna, pead maal olema elanikeregistris, tahad linna panna, pead linnas olema – kummas sa tegelikult oled?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps mida teha sellise lapsega?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.