Esileht Pereelu ja suhted mida teha sellise suhtega?

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: mida teha sellise suhtega?

Postitas:
Kägu

abielus 14 aastat, lapsi on meil kaks (10 ja 8). pealtnäha on abielu näidisabielu, paistame ilmselt väga õnnelik paar välja.
aga mida aasta edasi, seda enam ma tunnen, kuidas kodus valitseb vaimne terror minu ja tasapisi ka laste üle. abikaasa halvustab minu valikuid. näiteks kui tema vaatab telekast jalgpalli, siis see on hea valik, aga kui mina näiteks vaatan pealtnägijat, siis olen halva maitsega naine. üldse ma olen tähele pannud, et ta aina enam kritiseerib ka teisi inimesi, suhtub halvustavalt ka oma sugulastesse ja tuttavatesse. talle tundub, et nemad ja mina teeme kogu aeg madalama maitsega valikuid, alates sellest, kuhu reisitakse, mida loetakse, kuidas vaba aega veedetakse.
kui ma juhin tähelepanu temal sellele, et miks sa jälle niiviisi minu valikut halvustasid ja löödud olen, siis palub ta vabandust ja leiab, et ma teen sääsest elevandi. ta lihtsalt korraks torkas ja ei mõelnud midagi halba, aga halb olen mina, et ma sellest probleemi teen. et inimesed ikka ütlevad.
siiski mida aeg edasi, seda enam mulle tundub, et see on pidev vaikselt susisev vaimne terror, aga ma ei näe mingit väljapääsu olukorrast. mulle tundub, et ta halvustab ka laste valikuid aina rohkem.
näiteks täna tekkis tüli sellest, et vanem tütar tahtis minna paraadi vaatama (elame tartus), kasutada juhust, et paraad on tartus. siis mees hakkas kõva häälega kritiseerima, et see on haige üritus, sõjarditele mõeldud ja mida üks noor tüdruk üldse tahab minna nii militaarset ja seeläbi täiesti ideoloogiliselt vale üritust vaatama. tegelikult oli lapsel lihtsalt uudishimu ja huvi paraadi vastu, minu arust oli nii ebaaus seda halvustada. laps ei läinudki siis.

ega ta muidu ei olegi tahtlikult kuri, aga mulle tundub, et on üks neist inimestest, kes arvavad, et on minu arvamus ja on vale arvamus.

veel taustaks, et meie korter on minu pärandvara ja majanduslikult ma ei sõltu mehest.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: mida teha sellise suhtega?

Laps ei saanudki minna, sest isa ajab kodus jama? Kahju kohe, sa oleksid võinud selle olukorra lahendada natuke kindlakäelisemalt. Ma ei tea, kui mul kodus selline kõiketeadja oleks, ma ilmselt vabastaksin ennast vaimus igasugusest heakskiidu ootusest sealt poolt ja teeksin rahulikult asju, mis mulle meeldivad ja sobivad. Virisemise peale ei reageeriks, või kergitaksin lõbustatuna kulmu: aga ma ei arvagi, et see SULLE peaks meeldima, MULLE meeldib, sellest piisab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ikka puust ja punaselt tuleb ette teha. Käitu temaga nädala aega täpselt nii nagu tema sinuga käitub. Kasuta samu väljendeid, neid sa peaks juba peast teadma. Ja tegemist pole tagasitegemisega, vaid selgeks tegemisega. Loll sul mees pole, nii et küll ta varsti küsib, milles asi. Aga mõtle kõik läbi ja vaata, et suur solvumine sellest välja ei paistaks. Aga kõik tema laused, et saaks enamvähem samal kujul edasi öeldud. Kui peaks küsima, milles asi, ütledki, et sulle tundub et talle meeldib kui teda selliselt koheldakse. Teistele tehakse ju seda, mida ise väga soovitakse . Või veel üks võimalus, kui asub nn loengut pidama, pane mõni salvestav seade tööle ja pane pärast läbi valjuhääldi, et ta ise ka kuuleks. Oled liiga hea inimene, ega siin muud põhjust polegi. Mees lihtsalt ei saa kunagi tagasisidet, et ta käitub valesti. Aga seda asja saab parandada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

laps ei läinudki siis

vot siin oleksid pidanud küll suu lahti tegema ja mina oleks sinu asemel läinud sinna paraadile KOOS lastega
ära lase endale pähe istuda, tee oma tegemisi ja aja oma joont

Please wait...
Postitas:
Kägu

kuidas teil voodieluga on? mehed hakkavad kodus õelutsema kui neil on a)armuke või b)voodis asjad halvad. Tegelikult ka c – vanuselised iseärasused, mis algavad 40+

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pead olema enesekindlam, mehe irina kohe ära katkestama. Või teine võimalus, nagu soovitati, lindista ja mängi ette. Peaasi, ära vaikselt kannata. Ja lapsi pead kaitsma.
Mul oli üks sõbranna selline, enam ta pole mu sõbranna. Ükskord olime koos temaga ühes turismitalus, issand kui piinlik, muudkui käis perenaisele kiunumas, kui halvasti kõik on. Tegelikult oli väga tore ja hubane koht.

Please wait...
Postitas:
Kägu

seda raamatut ei ole enam kuskil müügil. raamatukogudest ma pole veel otsinud. katsu see raamat leida: http://www.naistetugi.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=79&Itemid=84

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ikka puust ja punaselt tuleb ette teha. Käitu temaga nädala aega täpselt nii nagu tema sinuga käitub. Kasuta samu väljendeid, neid sa peaks juba peast teadma. Ja tegemist pole tagasitegemisega, vaid selgeks tegemisega..
Kui peaks küsima, milles asi, ütledki, et sulle tundub et talle meeldib kui teda selliselt koheldakse. Teistele tehakse ju seda, mida ise väga soovitakse .[/tsitaat]
Niimoodi küll probleeme ei lahenda. Ikka selgelt ja kindlat argumenteerides tuleb teada anda, mis sulle ei meeldi. Rahvateatri tegemine ainult halvendab olukorda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Niimoodi küll probleeme ei lahenda. Ikka selgelt ja kindlat argumenteerides tuleb teada anda, mis sulle ei meeldi. Rahvateatri tegemine ainult halvendab olukorda.[/tsitaat]

Jah täiesti nõus. Aga antud olukord enam halvemaks ju minna ei saa. Kui asjad on juba väga halvad, kuhu enam halvemaks minna saab ?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Niimoodi küll probleeme ei lahenda. Ikka selgelt ja kindlat argumenteerides tuleb teada anda, mis sulle ei meeldi. Rahvateatri tegemine ainult halvendab olukorda.[/tsitaat]

Selle meetodi nimi on psühholoogias peegeldamine.

Vägagi kasutatav ja toimiv meetod ning üldse mitte rahvateater. Soovitan soojalt! Sobib väga hästi inimeste puhul,kes lakkamatult ,,torkavad`´ ja siis silmi pööritades vabandavad, et oh, ega ma nii ei mõelnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Loll sul mees pole, nii et küll ta varsti küsib, milles asi. [/tsitaat]Mulle just tundub, et see mees on natuke rumal. Pealtnägija on kehv valik? Paraad on haige sõjardite üritus? Tark mees sellise asja peale ei tule.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu meelest ka on see mees natuke pooletoobise moodi, kui paraad on mingite \”haige sõjardite värk\” ja pealtnägija vaatamine halb maitse vms.

Ebanormaalne mees täiesti ju!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselt pole sellest mehest ka meest, kui ta sõdurite vastane on ja ehk on ka kodu vastu midagi, sellistele olevat ju oma paraad olemas. Kui sinu kõik otsused on halb valik, siis esiteks, võib tal õigus olla – oled temasuguse jobu valinud, teiseks, miks tema valik siis sina olid – kes ainult valesid asju hindab?! Noored ajateenijad, kes paraadi kordamineku nimel nahast välja peavad pugema, hoides liikumatult rasket relva, ei ole ka ise seda valinud, et nad sõjaväkke on värvatud aga au neile kõigile noormeestele, kes ei halise endale põiepidamatust või alaarengut külge, et ajateenistusest kõrvale viilida. Kumb probleem sellisel mehel olla võib, kes sõdureid haigeteks peab aga samas ainult oma naisest ja kaitsetutest lastest üleolekuga end tõestada üritab. Kas sa tahad selle mehe terrori all elulõpuni olla? Vastu tuleb kuidagi hakata, kaotada ju pole eriti midagi, küll aga võita ühel või teisel moel rahulikum elu, tean isegi sellist süüdistaja-meest ja usun, et sa ise ei pea selleks midagi tegema, et sind ühtäkki kõigi nina all lolliks ja saamatuks tembeldataks. Enne lahkuminemist tasub ikka üritada asju muuta.

Please wait...
Postitas:
Agne74

Mees lihtsalt ei tahtnud et noor tütar kenasid noormehi vaatama läheb paraadile..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle paraadi osas ma su mehega muide nõustun – see ongi haigetele sõjahulludele mõeldud tsirkus, ma olen meelelaadilt patsifist ja ei saa aru sõjaväelaste paraadist (kus on kultuuriinimeste paraad? Arstide?) ega nuta ainsatki pisarat välislähetustest surnud \”poiste\” pärast – ise ronisid surmasuhu võõrast sõda pidama ja kahjuks oma venna pealt näen ka millise rõõmu ja innuga minnakse ja enne minekut arutatakse kodus sõprade seltsis, et ei tea, kas seekord saab mõne rätipea ka maha kõmmutada… Ei ole normaalsel inimesel asja sellise mentaliteetiga jama juurde! 🙂 Aga maitse üle teadagi, kakeldakse…

Aga üldiselt mulle tundub, et su mehel on midagi viga. Kui ta alguses selline ei olnud, siis… Ausalt öeldes tundub teil see vimm juba olemas olevat – halvustad ju oma postitusega sinagi teda päris korralikult? Võibolla ongi asja juur sinus? Ja mees teeb sulle tagasi/selgeks asju praegu? Võibolla tänitasid teda, kui ta jalgpalli vaatas ja ta tüdines ära?

Samas, kui ta seda ka teiste inimeste peal rakendab, siis tundub asi sügavam… Depressioon? Mingi väljaelamata stress? Kuidas tal tööl läheb? Vanus on?

Mul isa läks väga piredaks kui ta 40+ vanusesse jõudis ja kiiresti kiilanema/paksenema hakkas. Siis laste ja naise seljas elamine ja kõige halvustamine oli justkui tema viis end mehena ikka kehtestada. Ehk võib olla…?

Samas tundub, et sa oled asja juba väga äärmusteni mõelnud (su viimane lause annab üsna üheselt mõista, et sa oled lahkuminekule mõelnud)

Ma soovitan sul mehega maha istuda, kui lapsi kodus pole ja tõsine vestlus maha pidada. Ütle talle, et sa oled tema käitumise pärast väga õnnetu ja ütle, et sa ei luba oma kodus (rõhuta seda, kui ta sul andekas on, siis jagab ära mida sa selle all mõtled) enda ja lastega nii käituda ja miski peab muutuma. Vaata, mis ta selle peale ütleb.

Üldiselt ega see normaalne pole. Mina lendaks mehele metskassina näkku kinni, kui ta ise mingit jalkat vahiks (mu meelest jalkast mõttetum on ainult jalka telekast vahtimine passiivselt:) ja siis tuleks ütlema, et mis Pealtnägijat sa vaatad. No igal skaalal on Pealtnägija sisukam saade kui jalka, eksole.

Ja võimalus on, et su mees ongi aastatega selliseks muutunud ja oma \”vana\” meest sa enam tagasi ei saa. Pead kas kohanema või selle oma kodu jutu üles võtma ja…

Please wait...
Postitas:
Kägu

aitäh järjekordse vastuse eest!

[tsitaat]
Võibolla ongi asja juur sinus? Ja mees teeb sulle tagasi/selgeks asju praegu? Võibolla tänitasid teda, kui ta jalgpalli vaatas ja ta tüdines ära?
[/tsitaat]

võib-olla on minus, aga mitte siis samas küsimuses. minu puudujäägid peavad mujal olema. ma ei halvusta teda ega tema valikuid, aga õigustan enda \”madalaid huve\” küll nii, et toon välja, et temalgi neid on. Nii et mulle pigem meeldib, kui ta ka telekat vahib, ikkagi ka inimene.

[tsitaat]
Samas, kui ta seda ka teiste inimeste peal rakendab, siis tundub asi sügavam… Depressioon? Mingi väljaelamata stress? Kuidas tal tööl läheb? Vanus on?
[/tsitaat]
vanus on tal 46. depressiooni olen isegi mõelnud. samuti on tal väga palju tööd ja pingeline aeg. tööl läheb hästi, aga andma peab endast palju. aga on see õigustus perekonna peal välja elada? kas 46 ei peaks oskama end talitseda?

[tsitaat]
Samas tundub, et sa oled asja juba väga äärmusteni mõelnud (su viimane lause annab üsna üheselt mõista, et sa oled lahkuminekule mõelnud)
[/tsitaat]

see viimane lause võis vale mulje jätta. panin selle selleks, et oleks selge, et oleme võrdsed partnerid. uuringute järgi kannatavad vaimse vägivalla alla naised, kes on mehest sõltuvad. meie oleme mõlemad üsna hästi kindlustatud ja majanduslikult sõltumatud.

Please wait...
Postitas:
reine

Mina olen mõelnud sellisel juhul, et minusugune kannatab palju aastaid laste pärast ära, elades nagu rohkem endale ja lastele ning kui see olukord aastate pärast ei ole paranenud/ üle läinud mehel, tuleb lahku minna.
Kui sa ise soovid, et asi paraneks, siis prooviks väga mehe meele järgi olla (vaadata telekast tema valikuid jne.)ja ma usun, et tal hakkab varsti enda käitumise pärast nõme.

Please wait...
Postitas:
doktor

Ei hakka mehel nõme,see on depressioon,siis tundubki teiste elu nõmedana…..mul oli tuttav selline,ajas naise juba nii hulluks,et mõeldi lahutusele juba,siis sai tablettidest abi nüüd korras kõik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kurb lugeda, aga ka mul endal toimub kodus vaimne terror. Koos oleme olnud 5 aastat. Kuid juba algusest saati ei usalda ta mind ja ütleb et kõik naised on ühesugused. Ok. aeg läks edasi ja kolisime maale, tema isa majja elama koos isaga. Siis hakkasid asjad hullemaks minema, ta kipub iga asja peale ärrituma ja muidugi lisanduvad sinna sellised sõnad nagu värdjas ja debiilik ja seda ütles ta ka mu lapse kohta. muidugi ma hakkasin vastu aga tema sellest ei hoolinud. siis tekkisid probleemid voodieluga, mees käis igal võimalusel kalal ja juhtus vahel nii et ma juba magasin kui ta koju tuli ja siis lihtsalt ronis mulle peale. ja muidugi sõimas ta mind pidevalt laisaks, lohakaks, koledaks ,paksusks jne ja et selleks ma su siia võtsingi(kodused tööd), kuigi kõik oli alati tehtud, polnud ta ikka rahul. ja ma olin nii solvunud ja sain hakkama rumalusega, tegin kättemaksuks konto, kuhu panin endast alasti fotod, lihtsalt et saada enesekindlus tagasi, et keegigi mind hindaks. aga teoga jäin mehele vahele. andis uue võimaluse ja lubasin alati rääkida kui midagi valesti on. ja ka pidasin oma sõna. kuigi tema enam mind ei usaldanud(kuigi ta seda juba algusest peale ei teinud). elasime rõõmsalt edasi. alati tegime kõike mida tema tahtis ja kui ma midagi välja pakkusin, laitis maha, et nõme ja mõttetu. ok, tegime siis kõike mida tema tahtis. siis aga pidi ta soome tööle minema, ma polnud küll nõus aga siiski raha oli vaja. soomes on ta nüüd olnud juba 2 aastat. ja ikka koos jamadega. alati kui üritasin rääkida et mida tahaks ja mis meeldib ja mis mitte( talle meeldib hirmasti kiusata aga mulle mitte, igatsen hoopis hellust, aga tema arvates on see igav ja kui ei meeldi otsigu ma uus-ja nii iga kord ta mulle ütles seda, kui tahtisn oma soove avaldada).
elasin siis edasi nii et ei peaks vinguma ja leppima nii nagu on. kuigi ikka oli soov et ta mõistaks mu muresi ja ma saaks talle nendest rääkida aga teda ei huvitanud, vastas vaid et mida sa vingud sul kõik olemas(jah kõik, peale mehe).
eelmise aasta lõpus aga tekkis päris suur riid nagu alati pisiasjast(ma ei vastanud telefonile kohe kui tema helistas, olin eemal) ja siis ta lausa ähvardas mul näo üles lüüa. pärast seda hakkasin aga tõsisemalt mõtlema äraminekule, jah oleksin tegelikult pidanud seda varem juba tegema, lapse pärast. ja uurisin ka naistevarjupaikade kohta ja ka vaimse vägivalla tunnuste kohta…päris õõvastav kui mehel on 7 tunnust.
koguaeg kahtlustab ta mind et ma petan teda ja et mul on armuke, mina aga istun kodus(enam tööl ei käi, läksin õppima) ja oma sõbrad olen ka tänu sellele kaotanud. ei julge kõnedelegi vastata kui keegi peaks helistama.
viimased korrad kui ta kodus on käinud, käitub ta nagu võõraga, külm, ei katsu mind….mina pean endast kõik tegema aga kui ma näen et tal pole huvi, siis muutun ka ise külmaks. ja siis süüdistab mind et ma ei näe vaeva ja sekselu on jama, kuigi ise lamab nagu madrats voodis.
ja veel eile kui käisin sõbranna sünnipäeval koos lapsega, kuna üksi poleks nagunii lubatud minna, hõõrus ta seda siiksi ninaalla. asi läks päris jubedaks, sõimas mind litsiks jne….samas täna hommikul tal poleks nagu meeleski meie eilne jutuajamine ja ütles et kallis olen. aga ma ei suuda enam nii…..kord olen kõige halvem inimene maapeal ja sis kõige kallim. ja kui ütlesin et talle et ise sõmimasid mind litsiks, lõpetas kõne ära.
laps tahab ka ära kolida ja mina samuti, enam ei suuda, see terror on liiga kaua juba kestnud. pean otsima ruttu üürikorteri ja ka töö( kui õnnestub sest olen üliõpilane ja väga kergelt ei leia) aga saan hakkama. olen enne saanud ja saan ka nüüd.
olen ka proovinud seda et teen talle seda mis tema mulle, ei aita, ta ei saa nagu aru, siis saad hoopis sina sõimata et miks sa nii halb inimene oled.
pea püsti naised, ärge laske asjadel liiga kaugele minna. mina seda tegin. oleksin pidanud selle lõpetama kohe kui esimesi märke nägin aga siis oli armastus nii suur et kannatasin edasi.

Please wait...
Postitas:
reine

Tõesti- olukorrad on ikka väga erinevad ja üheselt soovitada käitumisviise ei saa…

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kurb lugeda, aga ka mul endal toimub kodus vaimne terror. Koos oleme olnud 5 aastat. Kuid juba algusest saati ei usalda ta mind ja ütleb et kõik naised on ühesugused. Ok. aeg läks edasi ja kolisime maale, tema isa majja elama koos isaga. Siis hakkasid asjad hullemaks minema, ta kipub iga asja peale ärrituma ja muidugi lisanduvad sinna sellised sõnad nagu värdjas ja debiilik ja seda ütles ta ka mu lapse kohta. muidugi ma hakkasin vastu aga tema sellest ei hoolinud. siis tekkisid probleemid voodieluga, mees käis igal võimalusel kalal ja juhtus vahel nii et ma juba magasin kui ta koju tuli ja siis lihtsalt ronis mulle peale. ja muidugi sõimas ta mind pidevalt laisaks, lohakaks, koledaks ,paksusks jne ja et selleks ma su siia võtsingi(kodused tööd), kuigi kõik oli alati tehtud, polnud ta ikka rahul. ja ma olin nii solvunud ja sain hakkama rumalusega, tegin kättemaksuks konto, kuhu panin endast alasti fotod, lihtsalt et saada enesekindlus tagasi, et keegigi mind hindaks. aga teoga jäin mehele vahele. andis uue võimaluse ja lubasin alati rääkida kui midagi valesti on. ja ka pidasin oma sõna. kuigi tema enam mind ei usaldanud(kuigi ta seda juba algusest peale ei teinud). elasime rõõmsalt edasi. alati tegime kõike mida tema tahtis ja kui ma midagi välja pakkusin, laitis maha, et nõme ja mõttetu. ok, tegime siis kõike mida tema tahtis. siis aga pidi ta soome tööle minema, ma polnud küll nõus aga siiski raha oli vaja. soomes on ta nüüd olnud juba 2 aastat. ja ikka koos jamadega. alati kui üritasin rääkida et mida tahaks ja mis meeldib ja mis mitte( talle meeldib hirmasti kiusata aga mulle mitte, igatsen hoopis hellust, aga tema arvates on see igav ja kui ei meeldi otsigu ma uus-ja nii iga kord ta mulle ütles seda, kui tahtisn oma soove avaldada).
elasin siis edasi nii et ei peaks vinguma ja leppima nii nagu on. kuigi ikka oli soov et ta mõistaks mu muresi ja ma saaks talle nendest rääkida aga teda ei huvitanud, vastas vaid et mida sa vingud sul kõik olemas(jah kõik, peale mehe).
eelmise aasta lõpus aga tekkis päris suur riid nagu alati pisiasjast(ma ei vastanud telefonile kohe kui tema helistas, olin eemal) ja siis ta lausa ähvardas mul näo üles lüüa. pärast seda hakkasin aga tõsisemalt mõtlema äraminekule, jah oleksin tegelikult pidanud seda varem juba tegema, lapse pärast. ja uurisin ka naistevarjupaikade kohta ja ka vaimse vägivalla tunnuste kohta…päris õõvastav kui mehel on 7 tunnust.
koguaeg kahtlustab ta mind et ma petan teda ja et mul on armuke, mina aga istun kodus(enam tööl ei käi, läksin õppima) ja oma sõbrad olen ka tänu sellele kaotanud. ei julge kõnedelegi vastata kui keegi peaks helistama.
viimased korrad kui ta kodus on käinud, käitub ta nagu võõraga, külm, ei katsu mind….mina pean endast kõik tegema aga kui ma näen et tal pole huvi, siis muutun ka ise külmaks. ja siis süüdistab mind et ma ei näe vaeva ja sekselu on jama, kuigi ise lamab nagu madrats voodis.
ja veel eile kui käisin sõbranna sünnipäeval koos lapsega, kuna üksi poleks nagunii lubatud minna, hõõrus ta seda siiksi ninaalla. asi läks päris jubedaks, sõimas mind litsiks jne….samas täna hommikul tal poleks nagu meeleski meie eilne jutuajamine ja ütles et kallis olen. aga ma ei suuda enam nii…..kord olen kõige halvem inimene maapeal ja sis kõige kallim. ja kui ütlesin et talle et ise sõmimasid mind litsiks, lõpetas kõne ära.
laps tahab ka ära kolida ja mina samuti, enam ei suuda, see terror on liiga kaua juba kestnud. pean otsima ruttu üürikorteri ja ka töö( kui õnnestub sest olen üliõpilane ja väga kergelt ei leia) aga saan hakkama. olen enne saanud ja saan ka nüüd.
olen ka proovinud seda et teen talle seda mis tema mulle, ei aita, ta ei saa nagu aru, siis saad hoopis sina sõimata et miks sa nii halb inimene oled.
pea püsti naised, ärge laske asjadel liiga kaugele minna. mina seda tegin. oleksin pidanud selle lõpetama kohe kui esimesi märke nägin aga siis oli armastus nii suur et kannatasin edasi.[/tsitaat]

kui mul oleks selline olukord, siis ma ei küsiks, mida teha sellise suhtega, aga teaksin. ainult üks võimalus.
sul on muidugi raskendatud see, et nagu aru saan, olen mehe ülalpeetav ja elad tema eluasemel, nii et uus algus raskem.
kuid nagu sa ise ütled: pea püsti, mine otsi töö ja rabele lahti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

loen siit välja ainult ühte – mehel on stress. Endal aastaid tagasi midagi sarnast üle elatud, kusjuures minu mees isegi ei vabandanud.
Ok, ma olin tol ajal ka ise üks stressipall, seksielu oli meil olematu (mehe tõttu, kel lihtsalt puudus vajadus – see oli õudne), tööl kohutav pinge – meil mõlemal. Minul viskas üle, iseendast ka, hakkasin endaga tööd tegema, läksin psühholoogi juurde, püüdsin kodus vähem õiendada. Samal ajal läks meil mõlemal pikapeale tööelu kergemaks. Tänaseks oleme jälle normaalses suhtes.
Kahjuks ei oska soovitada, mis teie puhul aitaks. Kindlasti ei tohiks Sina oma otsuseid õigustada – nagu eelpool öeldud, tee rahulikult ja rõõmuga asju, mis Sulle meeldivad. Ära osata ega õigusta ega pea ka tegema nii, nagu tema arvab (sest see masendab sind ennast, aga samas mõnikord võid teha ka ja siis öelda, et aitäh, hea mõte oli, kallis :)). Katsu oma meest turgutada. Kiida teda, tunnusta. Võimalik, et ta ei saa tööl piisavalt tunnustust ja näeb, et kodus teda nagu ka väga vaja ei ole (küllap oled iseseisev naine, juhid majapidamist jne) – see on ju hirmus. Kõik me tahame olla vajalikud.
Tõsi, sellises eas inimene võiks end suuta ise analüüsida, nagu ka eelpool mainiti – aga palun vaadake ringi, kui paljud (ja eriti mehed!!) seda tegelikult suudavad? Koolis ei õpetata eneseanalüüsi grammi eest!
On hea, kui on naisi, kes on selle nn nähtamatu maailmaga ehk suhete loomise ja hoidmisega kursis ja kui üks pool oskab, saab vankri kraavist välja küll :). Edu ja jõudu Sulle!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naistel on kombeks hakata vägisi asju ettekujutama ja probleeme tekitama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul ka selline eksemplar, vähe malbem aga siiski. Meie suur erinevus on see,et meid on erinevalt kasvatatud – tema pere ei pidanud jõule,sünnipäevasid,naistepäeva,emadepäeva jne, meil alati need suured sündmused olnud. See on igaaastane teema – jõulud nii mõtetud, ainult stress, raha röövija jne. Samuti vahest arvab ta,et teised teevad,käituva,otsustavad jne. valesti. Kui asi on hullem, siis lisandub arvamustele ka vinguv toon. Kuidas sellega toime tulla?
1. Olen tähele pannud, et asi on stressiolukorras hullem, eriti kui on majanduslikud probleemid, ta ei oska end nagu teisiti väljendada.
Kui on kõik ok, siis on ka tema nagu teine inimene, positiivne ja tore.
2. Mina palun tal piiri pidada – no kui näen,et hakkab jälle see halvustamine pihta, siis räägin temaga,et kle ole hea tõmba tagasi, keegi ei taha su negatiivsust kuulata.
3.Ei tohi vait olla, nt. selle paraadi olukorras oleks ma rahulikult öelnud,et ok, see sinu arvamus ,aga laps on teine inimene ja tal oma arvamus.
4. Võid katsetada kordamist (ma ei tea kuidas õige nimi on), kui tema ütleb, et see paraad on täielik ajaraisk, siis ütled ,et kas ma saan õigesti aru,et see on sinu meelest täielik ajaraisk? Et ta ise ka kuuleks , mida ta suust välja ajab.

Meil on see läbiräägitud teema ning kui hakkab jälle käest ära minema, siis tuletan talle meelde,et tõmmaku tagasi. Aga jah,stressiolukorras on hullem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Agne74 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mees lihtsalt ei tahtnud et noor tütar kenasid noormehi vaatama läheb paraadile..[/tsitaat]

10-ne aastane läheb noori mehi paraadile vaatama????? Sul on ikka väga \”tore\” mõttemaailm.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

osta teine telekas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Alfonss kirjutas:[/small]
[tsitaat]osta teine telekas.[/tsitaat]

12 punkti!
vot nii lahendavad tõelised mehed olukordi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pidage meeles
Esimene prioriteet oled sina ise ja siis elukaaslane

Olgu teil ühiseid lapsi kasvõi 10 või abieluaastaid kogunenud hulganisti
Sa pead suhtes tundma ennast normaalselt

Suhe areneb pidevalt ja on pidev võitlus

Tihti üks pool ei MÄRKA kuidas teine pool läheb järjest mugavamaks (nõuab oma filme, surub oma maailmaidioloogiat peale jne) Kuni lõpus on täielik tallaalune

Alati peab suhtest olema pääsetee kasvõi isikliku kinnisvara vms toel.
Ma ei poolda ühiseid rahakotte, ega MEIE-filosoofiat

Please wait...
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Esileht Pereelu ja suhted mida teha sellise suhtega?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.