Esileht Pereelu ja suhted Mida teha teismelisega

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Mida teha teismelisega

Postitas:

Poiss saab sügisel 14. Tema ainsad huvid on telefon ja arvuti. Enda järelt ei korista, asjad jätab tuppa vedelema. Kõike asju peab korduvalt ütlema, enne kui midagi teeb. Teine päev kui midagi ütled, siis mossitab mitu tundi. Arvuti aeg on 16.00 kuni 19.00.
Andke nõu kuidas kasvatada teismelist poega!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmh, lihtne. Kui tuba on koristamata, siis arvuti aega ei saa. Üks kord ütled, siis paned arvuti kinni. Kui ära koristab – siis saab.
Õppimistega sama lugu. Kui on probleeme – arvuti aega ei saa.

Muud tegevused ja koolivaheaeg – tehke talle päeva- või nädalagraafik, mis sisaldab ka muid tegevusi peale arvutis olemise ja koristamise. Osa sellest tegevusest peaks olema sportlik liikumine, jalutuskäigud või jooksmine õues. Kui need asjad on tegemata – arvutiaeg ei avane. Kui on tehtud, siis koolivaheajal võite ka pikemalt anda aega.

Mängib arvutis? Mängude ostmiseks on raha vaja, selle võib ise teenida. Mitte tavaliste kodutöödega, aga näiteks – kui on vaja teha suuremaid ja harvaesinevaid töid, nagu maja seina värvimine, vms.

Kaks asja. Reeglid peavad olema ette kokku lepitud, mitte jooksu pealt vihasena kehtestatud. Ja mingid reeglid peavad kehtima kõigile. Nt see, et kui tema arvutiaeg on 16-19, siis sel ajal sa teda ei sega, tema tuppa ei lähe.

+12
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.05 10:25; 16.05 15:07; 16.05 15:09; 16.05 15:13; 16.05 15:13; 19.05 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks: arvutiaega on liiga palju. Vähendaks poole võrra, eriti, kui ta on juba väikestviisi nutisõltlane.
Teiseks: kas tal sõpru ei ole?
Kolmandaks: tegelikult mossitav teismeline on üsna tavapärane nähtus.

Kui lapsel sõpru pole, kellega “hängida” paku talle ise midagi vinget välja. Eks teismelised esialgu muidugi vanemaga aega veeta väga ei soovi aga kardisõidust või atv-ga rallimisest vast ikka ära ei ütleks ta.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 10:27; 16.05 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg on sama vana. Kui vaja, siis ütlengi korduvalt. Mossitamine on lubatud, laps peab saama tundeid välja näidata. Vastuväidete esitamine on lubatud ning siis vastamisi argumenteerime oma seisukohti. Jäme käitumine või õiendades vastu rääkimine ei ole lubatud.
Asjad võivad vedeleda tema toas, kui ikka inimene ennast seapesas mugavalt tunneb – andku minna kuni seal midagi ei haise ja teisi pereliikmeid ei sega.

Koristamise hoolsuse kohta on mul varasem kogemus nüüdseks täiskasvanud tütrega, kes oli ikka väga lohakas, kui nüüd minu mõõdupuuga mõõta – riided toas laiali ja kortsus, põrandal hunnikus jms. Meil oli kokkulepe, et kui ta tahab, et mina teda hommikul ärataks (ta oli jube kõva unega), siis jalgraja laiune ala uksest voodini peab mulle puhas ja vaba olema, et ma ei koperdaks tema kraami otsa. Nüüd on tütrel oma kodu ja seda ta hoiab väga korras, nii et ei kasvanud temast põrsast…

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 2 kodus, 17 ja 19. Noorem hoiab toa puhtana, koristab, vahetab isegi voodipesu. Vanem on nagu sandimadis, tuba täielik seapesa. Kogu aeg kaotab asju sinna ega üles ei leia. Vanemale ütlesin et mina sinu riideid sinna otsima ei lähe kui pesukorvi pandud pole. Nüüd siis kui riided otsa saavad siis peseb ise ja triigib samuti.. mina enam ei sekku. Täiskasvanud ju.
Nooremal kui hinded hakkasid langema miskit paar aastat tagasi siis mitu korda lülitasime arvuti üldse välja või piirasime aega. No eks siis oli mitu nädalat mossis näoga.
Oleneb iseloomust muidugi aga seda vastu vaidlemist ja mossitamist on ikka tublisti teismelistal.
See arvutisõltuvus tglt on kole asi, noorem on meil ikka piiripealne juhus juba.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.05 12:06; 16.05 13:10; 16.05 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul endal lapsi pole, aga eks midagi on meeles ka lapsepõlvest. Mis puudutab koduseid töid, siis minu puhul oleks kindlasti toiminud selgitamine, et milleks midagi vaja on. Mitte ainult käsk, et tee ära! Et näiteks teeme need tööd koos ära, siis on kõigil vaba aega ja vanemad ei ole teismeliste laste teenrid.
Iga jumala kord ei ole vaja seletada, lõpuks jääb ju meelde ja saab aru.
Kodu koristamine toimuski meil kõik koos, ebameeldiv oli küll, aga oli selge miks seda vaja on ja tuli ära teha.
Teismeliste puhul toimiks paremini ka päevaplaani etteandmine. Et näiteks täna kell 18.00-19.00 toimub koristamine. Kui ema sajab kõige huvitavama arvutimängu ajal sisse ja käsib koristama hakata, siis see tekitab muidugi trotsi.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitavad mindki need vastused.
Nõme on see, et arvutikeeldu nt meil on lihtne teha, lapsed alluvad ka ses osas, kuid õppima nad ju peavad. Õppimist vajav kirjas e-koolis, töölehed on digiversioonis, referaadid-presentatsioonid vaja koostada arvutis, online keeleõppe harjutused jne.
Kui ei ole ühel sel päeval arvuti abil midagi õppida, siis on seda teisel ning kui ei ole teisel, siis on kindlasti kolmandal lapsel arvutist mingit õppimise abi vaja saada.
Hullult tülikas on siis see mulle ja ahvatlus neile.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitavad mindki need vastused.

Nõme on see, et arvutikeeldu nt meil on lihtne teha, lapsed alluvad ka ses osas, kuid õppima nad ju peavad. Õppimist vajav kirjas e-koolis, töölehed on digiversioonis, referaadid-presentatsioonid vaja koostada arvutis, online keeleõppe harjutused jne.

Kui ei ole ühel sel päeval arvuti abil midagi õppida, siis on seda teisel ning kui ei ole teisel, siis on kindlasti kolmandal lapsel arvutist mingit õppimise abi vaja saada.

Hullult tülikas on siis see mulle ja ahvatlus neile.

Jah, selles suhtes õigus. Nõme.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.05 12:06; 16.05 13:10; 16.05 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil lähvad igasugused mugavused ära. Mugavused – internet(nii kodust kui telefonist), mängukonsool,jms lõbustused.
Elementaarsed asjad on need mille kallalr ei minda- riided, söök, soe kodu jne
Läpakas on ainult suures toas, sealt võib ekooli ainult vaadata ja kooliga seotid asju teha. Wifi parooli vahetame kodus ära, siis ei saa enam telefoniga ka sisse. 4g võtan elisa iseteeninduses ühr vajutusega välja ja konsooli viisime keldri. Paar päeva mossab, aga siis tuleb normaalne laps tagasi.
Käib sõpradega välja ja skeidis jne. Trennid ja võistlused tal ka mitu x nädalas.
Muide 3h on niigi ülemõistuse palju aega arvutis!

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga mismoodi te seda arvutit keelate, keegi siin mainis välja lülitamist. minu oma lülitab selle peale sisse tagasi.
mina ju last ähvadardada ega muidu vägivallatseda ei tohi, aga lapsel on enam vähem vaba voli

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 13:35; 20.05 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga mismoodi te seda arvutit keelate, keegi siin mainis välja lülitamist. minu oma lülitab selle peale sisse tagasi.

mina ju last ähvadardada ega muidu vägivallatseda ei tohi, aga lapsel on enam vähem vaba voli

Paroolid peale!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 10:27; 16.05 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on üheks mõõdupuuks õppimine.

Kui õppimine on korras, siis kõik muud tegevused on ka üsna vabalt saadaval.

Ma ise olen ka paras telefoni ja nutisõltlane. Ma loen kirju, vaatan uudiseid, vaatan videoid, käin facebookis, instagrammis, mängin mõne mängu, saadan kirju, suhtlen messengeris. Oma telefoni ma kiikan ikka üsna sageli, et kas on mõni sõnum tulnud.

Seega mulle tundub julm, kui suur laps ei või mitu tundi vaadata, ega sõber pole temalt midagi küsinud või kuhugi kutsunud.

Nagu ütlesin – õppimine peab olema korras. Siis ma ei kiunu arvutis mängimise pärast. No tuba – jah peaks olema korralikum. Siis vahel ütlengi nii – et nüüd on nii, et pühendad 10 minutit oma toa viisakamaks tegemisele ja laupäeval ma aitan sul põrandad pesta. No see 10 minutit tundub neile üsna vastuvõetav aeg ja tegelikkuses jõuab selle ajaga üsna imet seal teha. Riided põrandalt pessu panna ja laua pealt sodi kokku – saabki kohe viisakam.

Heal juhul saab nii suurega mingeid enam-vähem mõistlikke kokkuleppeid teha stiilis sina mulle ja mina sulle.
Aeg-ajalt teen talle meelehead. No toon poest just tema lemmikkooki või pistan pihku väikese šokolaadi. Vahel õhtuselt jooksuringilt tulles võtan poest (ärge nüüd minestage) purgi väikese koka koola või sprite.
No siis talle tundub ka ilmselt ebaviisakas lärtsuda ja haukuda.
Ja nii me kulgeme. Eks tuleb nägelemist ka ette. Käib selles vanuses asja juurde. Kellel rohkem ja kellel vähem.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.05 14:10; 16.05 15:57; 20.05 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hullult tülikas on siis see mulle ja ahvatlus neile.

Lapsevanemaks olemine ongi tülikas tegevus.
Aga igasuguste parental control rakenduste abil peaks saama arvutis nii programme kui lehekülgi valikuliselt kinni-lahti keerata. Paljudel suurtel platvormidel on need kontrollisüsteemid juba sisse ehitatud või siis saab vastava rakenduse osta.

Õigupoolest muidugi 18-aastane on täiskasvanu ja peaks ise mõistma, millal ja kui palju mida teha… 14aastane on see, kes võib veel järelevalvet vajada.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.05 10:25; 16.05 15:07; 16.05 15:09; 16.05 15:13; 16.05 15:13; 19.05 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aeg-ajalt teen talle meelehead. No toon poest just tema lemmikkooki või pistan pihku väikese šokolaadi. Vahel õhtuselt jooksuringilt tulles võtan poest (ärge nüüd minestage) purgi väikese koka koola või sprite.
No siis talle tundub ka ilmselt ebaviisakas lärtsuda ja haukuda.

Mis siin minestada, lapsele võib ju magusat lubada, aga sellest ma küll aru ei saa, miks peaks maiustuste lubamine teda viisakams muutma või maiustuste mittelubamine ebaviisakamaks? Ei soovita magusat teismelisele siis, kui tal näonahk jälle akneliseks muutub, aga sellest saab ta ju ise ka aru, kes ikka tahaks vinnilisena ringi käia.
Ebaviisakas lärtsumine ja haukumine tulevad halvast eeskujust. Kui lapsevanem on konkreetne, mitte ei tänita, siis ei teki ka lapsel sellist harjumust.
Mossitamine ei ole päris sama asi, mis lärtsumine ja haukumine.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.05 10:25; 16.05 15:07; 16.05 15:09; 16.05 15:13; 16.05 15:13; 19.05 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siin on kõik üksikemad või on mõnel käol mees ka kodus, kes midagi teeb või otsustab?
(või siis ei tee ega otsusta)

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 15:12; 17.05 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga mismoodi te seda arvutit keelate, keegi siin mainis välja lülitamist. minu oma lülitab selle peale sisse tagasi.

mina ju last ähvadardada ega muidu vägivallatseda ei tohi, aga lapsel on enam vähem vaba voli

See on raske juhus, siin tundub olevat see õige aeg lapse kasvatamiseks natuke mööda lastud.
Kõikide nende väljalülitamiste ja parental control rakendustega on ikka see asi, et laps peab ise ka mõistma, et need on vajalikud. Tehniline abivahend on nagu kark – see ei pane kedagi kõndima, aga see aitab kõndida, ehk siis vajalikke asju teha, sellel, kes muidu väga ei jaksaks. Nn iseloomuabi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.05 10:25; 16.05 15:07; 16.05 15:09; 16.05 15:13; 16.05 15:13; 19.05 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siin on kõik üksikemad või on mõnel käol mees ka kodus, kes midagi teeb või otsustab?

(või siis ei tee ega otsusta)

Normaalne inimene räägib enda, mitte abikaasa eest.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.05 10:25; 16.05 15:07; 16.05 15:09; 16.05 15:13; 16.05 15:13; 19.05 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siin on kõik üksikemad või on mõnel käol mees ka kodus, kes midagi teeb või otsustab?

(või siis ei tee ega otsusta)

Mis vahet siin on?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.05 12:06; 16.05 13:10; 16.05 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õu fakk, ma olen s****s õnnega koos siis ju. Poisiraisk on 16+, lõhub arvutit mängida, telefoni valis ise, IP68, noh mine allveesporti tegema. Meil hoovi peal 2 autot, üks uhken kui … ATV. Aga jutt on et kui luba pole siis sõitma ei lähe. Nii ongi. Autode ja ATV võtmed on riiuli peal. Töötab. Poisiraisk on jah laisk aga mitte loll.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.05 15:25; 17.05 11:36; 17.05 17:05; 20.05 15:09; 20.05 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain oma lapsed(2 tütart ja 1poeg) tubasi koristama täiesti vägivaldselt. 3 suurt prügikotti, kogu kupatus mis laiali oli (riided, mänguasjad, õpikud, raamatud jne.) kotti. Sõlm peale ning igaks sai käsu oma kraam konteinerisse vedada. Kõik asjad läksid nagu võluväel oma kohale kiiremini kui minul läks aega nende kotti topimiseks. See oli ainus kord kui seda tegema pidin. Edaspidi piisas ainult mainida sõna prügikotti.
Täna on nad kõik täiskasvanu ning pereinimesed. Ka nende peredes toimib see süsteem ideaalselt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3125320:
Aeg-ajalt teen talle meelehead. No toon poest just tema lemmikkooki või pistan pihku väikese šokolaadi. Vahel õhtuselt jooksuringilt tulles võtan poest (ärge nüüd minestage) purgi väikese koka koola või sprite.
No siis talle tundub ka ilmselt ebaviisakas lärtsuda ja haukuda.

Mis siin minestada, lapsele võib ju magusat lubada, aga sellest ma küll aru ei saa, miks peaks maiustuste lubamine teda viisakams muutma või maiustuste mittelubamine ebaviisakamaks? Ei soovita magusat teismelisele siis, kui tal näonahk jälle akneliseks muutub, aga sellest saab ta ju ise ka aru, kes ikka tahaks vinnilisena ringi käia.
Ebaviisakas lärtsumine ja haukumine tulevad halvast eeskujust. Kui lapsevanem on konkreetne, mitte ei tänita, siis ei teki ka lapsel sellist harjumust.
Mossitamine ei ole päris sama asi, mis lärtsumine ja haukumine.

Ei sa saad valesti aru. Meie kodus ei ole maiustused keelatud. Meil on alati midagi head-paremat kausis laua peal.
Asi pole üldse maiustuses. Asi on ju selles, et ma olen teda eriliselt meeles pidanud. Toonud midagi just eriliselt talle. Läinud poest läbi ainult selle ühe väikese šokolaadi või joogi pärast.
See on nagu täiskasvanute maailmaski. Sa tunned ennast mõnusalt, kui keegi midagi sulle teeb. Just sulle. Mees toob naisele lilli, naine teeb mehe lemmiksööki, minia viib ämmale just tema lemmikroosi, sõbrannale leiad tema jaoks erilise raamatu, saadad õele postiga kaardi, tütrele ostad sinu meelest mõttetu dressika….
Väikesed pisiasjad, aga inimlikud.

Muidugi saab nii ka, et ollakse lihtsalt viisakad ja ei karjuta ja vinguta.
Aga nii hea on ikka mõnikord koju tulla kui su 14 aastane poeg juba uksel teatab, et ta pani juba kohvimasina käima.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.05 14:10; 16.05 15:57; 20.05 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on 14a tütar, kellel läheb ka tuba segi ja kes on arvutis ja telefonis. aga õppimine on korras. Maitea, las olla siis segi tuba, kui talle sobib. vahel ta seda siiski koristab ka. Kas sa tahad et tuba oleks koguaeg korras või saaks nädalas 1kord korda? Muidugi oleks hea, kui oleks harjumus hoida tuba koguaeg korras. Tänapäeval on see arvuti teel suhtlemine neile nii tähtis. Minu laps hakkaks ka mossitama ja vihastuma, kui laseks tal olla arvutis 3 tundi vaid. ma piiraks siis tema sõpradega suhtlemise aega. ja lisaks vaatab ta arvutis netflixist seriaale ja filme, mis on inglise keelsed ja inglise keelsete subtiitritega. väga kasulik mu meelest. ma ise õpin ka sel moel inglise keelt.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õu fakk, ma olen s****s õnnega koos siis ju. Poisiraisk on 16+, lõhub arvutit mängida, telefoni valis ise, IP68, noh mine allveesporti tegema. Meil hoovi peal 2 autot, üks uhken kui … ATV. Aga jutt on et kui luba pole siis sõitma ei lähe. Nii ongi. Autode ja ATV võtmed on riiuli peal. Töötab. Poisiraisk on jah laisk aga mitte loll.

mis su jutu point on?
tahtsid kiidelda, et hoovi peal on 2 autot v?

nii äge mees ikka!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õu fakk, ma olen s****s õnnega koos siis ju. Poisiraisk on 16+, lõhub arvutit mängida, telefoni valis ise, IP68, noh mine allveesporti tegema. Meil hoovi peal 2 autot, üks uhken kui … ATV. Aga jutt on et kui luba pole siis sõitma ei lähe. Nii ongi. Autode ja ATV võtmed on riiuli peal. Töötab. Poisiraisk on jah laisk aga mitte loll.

Poisiraisk on laisk, tema kolm õde veel laisemad, mina siis sinna takka otsa. Ainuke asi mis seda segasumma suvilat koos hoiab on mu abikaasa, kes pole mitte kunagi laisk. Noh natuke on head ka. Saed paagid täis ja lähme metsa, teeme korralikku meeskonnatööd, et talvel kamina ees varbaid sirutada.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.05 15:25; 17.05 11:36; 17.05 17:05; 20.05 15:09; 20.05 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poisiraisk on laisk, tema kolm õde veel laisemad, mina siis sinna takka otsa.

Heints, sina või?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 15:12; 17.05 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss saab sügisel 14. Tema ainsad huvid on telefon ja arvuti. Enda järelt ei korista, asjad jätab tuppa vedelema. Kõike asju peab korduvalt ütlema, enne kui midagi teeb. Teine päev kui midagi ütled, siis mossitab mitu tundi. Arvuti aeg on 16.00 kuni 19.00.

Andke nõu kuidas kasvatada teismelist poega!

Kas poisil isa on, minu poisil on. On jah laisk ja lohe, sada korda peab ütlema. Mossitamine on lubatud aga mitte pirtsutamine. Kift on see et kui ütlen et nüüd tõmbame saed, traktorid käima ja teeme midagi ära, siis nii ongi. Arvuti aeg on meie peres siis kui aega on. Puhkepäevadel tõmbavad nagu torust tuleb, muul ajal nii nagu vaja.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.05 15:25; 17.05 11:36; 17.05 17:05; 20.05 15:09; 20.05 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siin on kõik üksikemad või on mõnel käol mees ka kodus, kes midagi teeb või otsustab?

(või siis ei tee ega otsusta)

Normaalne inimene räägib enda, mitte abikaasa eest.

Vanasti kasvatas last ikka pere. Praegu aga üksikisik. Eks seetõttu see isa või mehe küsimus imelik tundubki.

Mõnel juhul on isa see politseinik, kelle sõna tuleb kasutusse siis, kui ema mingil põhjusel ei kuulata. Praegusel ajal pannakse kõik hirmud ühte patta – nii see, kui lapsed kardavad, et isa ütleb paar kõvemat sõna, kui see, kui lapsed kardavad, et isa kedagi peksab. Eks sellest ka probleemid kasvatamisel – ükski hirm pole “lubatud”.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss saab sügisel 14. Tema ainsad huvid on telefon ja arvuti. Enda järelt ei korista, asjad jätab tuppa vedelema. Kõike asju peab korduvalt ütlema, enne kui midagi teeb. Teine päev kui midagi ütled, siis mossitab mitu tundi. Arvuti aeg on 16.00 kuni 19.00.

Andke nõu kuidas kasvatada teismelist poega!

nojah.
koristamise probleemi vastu aitab koduabilise palkamine. natuke läheb maksma, aga tõhus.

mis aga puutub huvi tundmisse arvuti ja telefonide vastu, siis minul läheks peas pirn põlema siis, kui teismeline seda EI teeks.
Arvutikeeld on midagi sellist, mida mina küll ühegi lapse puhul iial ei kasutaks, küll aga kasutaks – kui tegu noore mänguriga – (arvuti)mängudekeeldu ja paneks noore arvutihullu selle asemel arvutiga midagi kasulikumat tegema kohustuslikus korras.
minu laps oli selleks vanuseks juba programmeerinud täiesti korraliku arvutimängu, saanud selgeks 2 programmeerimiskeelt ning osales juba informaatikaolümpiaadidel.

kui ma oleks sinu moodi oma lapsele 14a vanuses pannud arvutikasutamisele piiriks 3h/ööpäevas, siis ta vaevalt töötaks praegu IT-juhina

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte miski pole teismelisele tüütum ja vastumeelsem kui ema pidev vingumine ja käskimine. Kasuta irooniat,sarkasmi ja huumorit ning asjad juhtuvad imeväel.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga mismoodi te seda arvutit keelate, keegi siin mainis välja lülitamist. minu oma lülitab selle peale sisse tagasi.

mina ju last ähvadardada ega muidu vägivallatseda ei tohi, aga lapsel on enam vähem vaba voli

Paroolid peale!

Vanem, kes sellist teksti kirjutab (ainsa lahendusena näeb vägivalda) omab ilmselt vaid põhiharidust ja pole võimeline arvutile mingit parooli panema.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Pereelu ja suhted Mida teha teismelisega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.