Esileht Kodunurk Mida teha ülekasvanud kurkidest?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Mida teha ülekasvanud kurkidest?

Postitas:

Olin reisil ja nüüd on igavesed purakad, marineerimiseks liiga suured. Mida neist teha (hoidiseks)?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mille järgi hinnata, et kurgid on üle kasvanud? Mul ka ripuvad kasvuhoones käsivarre pikkused kurgid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.07 23:46; 01.08 11:47; 01.08 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mille järgi hinnata, et kurgid on üle kasvanud? Mul ka ripuvad kasvuhoones käsivarre pikkused kurgid.

No lühike kurk on ülekasvanuna ilmselgelt seest tühi nt. Kui sa kasvatad pikka kurki, siis tõesti vist pole vahet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seemneks järgmiseks aastaks kui söögiks enam ei kõlba? Kui seemet ei taha, siis nii tühi see kurk  ka ilmselt pole, et midagi teha ei anna. Hoidista siis viilutatuna või riivituna vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui maitse on enam-vähem ok, siis kas hapendaks kiirelt viiludena või paneks mõnda äädikaga köögiviljasalatisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Salatiks sobib ikka, täpne retsept on maitse asi.
Mina viilutasin ära, lisasin küüslauku, sibulat ja tilli ning marinaadi peale. Aga mulle meeldib tegelikult ka porgandi+sibulaga variant, kus kastmes ka veidi õli sees on (nagu Salvesti Toome salat).
Midagi sellist ehk https://nami-nami.ee/retsept/9498/toome_salat_hoidis
aga ma paneks õli ilmselt vähem või isegi üldse mitte, see on maitse asi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suur see kokkuhoid siis on, et peab vägisi mingit puist ja maitsetut ülekasvanud aedvilja endale sisse punnitama? Mis juhtub, kui neid lihtsalt mitte toiduks kasutada? Jääd nälga?

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 14:42; 31.07 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suur see kokkuhoid siis on, et peab vägisi mingit puist ja maitsetut ülekasvanud aedvilja endale sisse punnitama? Mis juhtub, kui neid lihtsalt mitte toiduks kasutada? Jääd nälga?

Ise oled puine ja maitsetu. Tervena konserveerimiseks kõlbavad ainult pisikesed kurgid. Veidi suuremad sobivad ülihästi igasugustesse salatitesse. Üks mu lemmikuid on marineeritud kurgiviilud tilliga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koorituna ning seemnetest tühjendatuna on salatites ja konsevides hea kasutada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suur see kokkuhoid siis on, et peab vägisi mingit puist ja maitsetut ülekasvanud aedvilja endale sisse punnitama? Mis juhtub, kui neid lihtsalt mitte toiduks kasutada? Jääd nälga?

Ise oled puine ja maitsetu. Tervena konserveerimiseks kõlbavad ainult pisikesed kurgid. Veidi suuremad sobivad ülihästi igasugustesse salatitesse. Üks mu lemmikuid on marineeritud kurgiviilud tilliga.

“Veidi suurem” ei ole “ülekasvanud”. Ära räägi aiaaugust.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 14:42; 31.07 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koorin ja viilutan juurviljakoorijaga imeõhukesed viilud (just viilud, mitte pikkupidi ribad). Marineerin. Väga hea saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suur see kokkuhoid siis on, et peab vägisi mingit puist ja maitsetut ülekasvanud aedvilja endale sisse punnitama? Mis juhtub, kui neid lihtsalt mitte toiduks kasutada? Jääd nälga?

Me ei ole mitte kunagi kogenud, et kurk saaks puitunud olla. Kurk võib olla mõru/viha. Kurk võib olla magus ja lödi (näiteks välismaised kurgid on enamasti sellised), aga et puitunud?

 

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.07 23:46; 01.08 11:47; 01.08 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koorin ja viilutan juurviljakoorijaga imeõhukesed viilud (just viilud, mitte pikkupidi ribad). Marineerin. Väga hea saab.

Palun retsepti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.07 23:46; 01.08 11:47; 01.08 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koorituna kuubikuteks, suured seemned välja, siis marinaad tilli, sinepiseemnete, küüslaugu, soola, suhkruga peale ja purk kinni. Hea kartulisalatisse või niisama prae kõrvale.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks variant on veel komposti teha.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei lase üle kasvada aga eelmine nädal jäi terve ämber üle ja viisin tee äärde maja ette. Läinud nad sealt olid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pirital või? Mina haarasin ühe aia tagant kaasa 3 suurt kurki. Tegin õhtuks kurgisalati ja lastele meeldib niisama kurki haugata, nagu banaani vm. Väga maitsvad ja väga tänan seda inimest, kes ei pea paljuks ülejäävat kraami jagada!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

ma just teen seda esimest, kuumutamata:

https://koduhaldjas.blogspot.com/2015/07/kaks-vurtsikat-kurgisalatit.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Kodunurk Mida teha ülekasvanud kurkidest?