Esileht Väikelaps Mida teha väikelastega kodus

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Mida teha väikelastega kodus

Postitas:

Küsimus: mida teete beebide ja väikelastega kodus olles? Kust leiate ideid (Insta, Pinterest jms?), sooviks eestikeelseid lehti just.

Enne viirusekriisi kus käisite beebide ja väikelastega ja kas kuidagi jätkatakse tegevust (veebi kaudu?). Üritan enda 1 ja 3 aastastele lastele tegevust leida. Eriti, kui ilmad kehvad ja pigem õue ei läheks. On üldse Tallinnas näiteks selliseid kohti, kus tegeletakse beebide ja väikelastega, mitte ainult võimlemine, vaid mingid muud asjad, loovus- või loodusringid jms põnev?

Aitäh kõigile kaasamõtlejatele.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 18:10; 24.03 08:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebiga käid niisama kärutamas. Või, mis sa temaga enne tegid, kus käisid? Vot keerulisem on nende lasteaia lastega, kellel ilmselgelt kodus igav ja põnevat tegevust keerulisem leida, eriti kui pead ise veel samal ajal tööd tegema. Mina olen lubanud iga päev ühe pika multika vaadata (õnneks neid meil veel kodus jagub). Kui ei ole telekal ühtegi laste paketti, siis ehk nüüd võiks selle peale mõelda, kasvõi ajutise lahendusena. Samuti tasub lauamängud välja otsida, tellida uusi maalimis- ja joonistusvahendeid, värskendada plastiliini varusid. No ja jalutama minge ikka ka muidugi, võimalusel sõitke ka vahel linnast välja. Mänguväljakutest hoidke eemale, aga homsest need nagu nii lintidega piiratud ja kasutamist hakatakse piirama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

YT-ski on palju väikelaste võimlemis- ja muusikatunde, polegi vaja kuhugi kohale ronida ega oma pead kulutada. Vt Väike Päike jms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus: mida teete beebide ja väikelastega kodus olles? Kust leiate ideid (Insta, Pinterest jms?), sooviks eestikeelseid lehti just.

Enne viirusekriisi kus käisite beebide ja väikelastega ja kas kuidagi jätkatakse tegevust (veebi kaudu?). Üritan enda 1 ja 3 aastastele lastele tegevust leida. Eriti, kui ilmad kehvad ja pigem õue ei läheks. On üldse Tallinnas näiteks selliseid kohti, kus tegeletakse beebide ja väikelastega, mitte ainult võimlemine, vaid mingid muud asjad, loovus- või loodusringid jms põnev?

Aitäh kõigile kaasamõtlejatele.

Kas sa oled peast pehme? Otsid praegu kohta, kuhu oma lastega kogunema minna?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige paremaid tegevusi leiavad lapsed ikka ise!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta kirjutab ju esimeses lõigus, et VEEBI kaudu, mida te sõimlete?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Youtubest kuulame muusikat ja laulame kaasa, vahel ERR lastenurgast otsime miskit. Mul ka koolilapsed kodus, nii et lasteaiakas ja pooleteisene peavad ka ise hakkama saama. Selleks puhuks värvimislehed, mõni ka lihtsate ülesannetega (labürint, leia erinevused vmt), kleepsuraamatud. Siis lasteaiakas mängib pooleteisesega lasteaeda ja õpetab teda :).
Eks vaatavad multikaid ka.
Kui koristada viitsid, muretse näpuvärvid ja pane põrandale lisaks veel eri jahusid ja tange lastele mäkerdada. Kui on nö kunstikalduvusega lapsed, siis rõõmu pikemalt. (koristamist muidugi veel rohkem). Pärast saad lapsed veeö vannitada ja siis peaksid väsinud olema küll, nii sina kui lapsed :).

Kui õues jalutate, võta öastele väikese ämbrid kaasa, las korjavad ilusaid kive, oksakesi vmt, kui on liivakasti võimalus, saab pärast seal kasutada või mingeid kuhjasid pärast teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 07:55; 24.03 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei otsi kohta, kuhu kogunema minna. Otsisin veebipõhiseid kohti või lehti, kus jagatakse mõtteid. Leidsin juba sõbranna kaudu ka vahva lehe Facebookis ja Instagramis beebidele ja väikelastele: Loovla. Alissa Kiinvald töötab Mumm Perekeskuses ka ja nad teevad seal hetkel veebi kaudu loovusringe. Samuti loodi nüüs see grupp Facebookis “Lastega kodus”

Aitäh neile, kes viitsisid kaasa mõelda ja ootan veel toredaid soovitusi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 18:10; 24.03 08:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sotsiaalmeedias jõudis minuni veel selline link:
https://photos.app.goo.gl/Q7q7r1cqAB7f5Hvv9

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 07:55; 24.03 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suuremal lapsel veel ei ole, siis on aeg talle ratast tutvustada. Siis ka kehvema ilmaga saate koos jalutamas käia. 3-aastasele sobib nii jooksuratas kui ka abiratastega ratas – valik tee ise (vihje: jooksukaga on nad kiiremad, nii et pead olema valmis koos käruga järeljooksma alguses, kui veel sõna ei kuula – tehtud nähtud 🙂 ).

Sobivad mängimiseks lihtsamad lauamängud nt kassid-hiired, mingi multikategelastega memo (Lotte, Cars, Frozen, Peppa jne), samamoodi nt Lotte loto on väga lihtne 3-aastasele (nt 1-aastase lõunaune ajal, kui muidu 1-aastane laamendaks). Need on koos mängimiseks. Lapsele aegajalt tuua välja erinevaid klotse vmt. Oma lastele ostsin kummalegi veevärvimisraamatu, mis neile paar päeva usinasti tegevust pakkunud ja mina olen saanud töötada. Lihtsalt vesivärvid, guašid jne. Paned raadio mängima ja tantsite. Raamatud. jne jne.

Kui sul vähegi viitsimist on lastega mängida, sisi tegevusi on nii palju. Ja vahepeal peavad muidugi lapsed ise ka endale tegevust leidma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tõttöelda kaasan väikelapsed ja beebid peamiselt enda igapäevastesse tegevustesse, sest mängudeks mul suurt viitsimist ei ole.

Kui süüa teen, istuvad beebi ja väikelapsed oma kõrge lastetooliga kraanikausi ääres ja “pesevad” suure hoolega kartuleid, või närivad-lutsutavad porgandijuppi, õuna vms, või löövad lusikaga pajakaane pihta trummi. Beebile sobib, kui olen kööki sisustanud spets beebiriiuli kapis, kus on plastikpudelid-kulbid jms kraam, mida beebi võib kiskuda. Ülemine riil on beebile keelatud ja lihtsa “ei tohi” ja eemaldamise meetodiga saab see väga kiirelt selgeks, et tema võib toimetada vaid alumisel riiulil. Veel on köögis selline meetod mul kasutusel, et tavalise tooli-tabureti alla kinnitan kummiga suvalisi asju- pudeleid, lusikaid jms, laps tooli alla pikali ja “mängukaar”, mida saab kiskuda ja kolistada on valmis (vaadata tuleb, et kumm oleks piisavalt pingul, et laps ei saaks näkku kõvasid asju endale tõmmata. Väikelaps samal ajal “hakib” võinoaga saia või midagi muud pehmet, segab jahust ja veest lusikaga “voolimispastat” (pärast saab mingi kuju ka sellele anda) vms.

Kui koristan, annan väikesed harjad-kühvlid ja lapid kõigile kätte ja õpetan mänguasju kokku korjama, beebi on siis tavaliselt kõhukotis, või tekil maas oma kuiva ja puhta lapiga, nii kui pühkimisega edasi edenen, sikutan beebit tekiga kaasa. Tolmuimeja paneb beebi nutma, aga tolmuimejat kasutan nii, et beebi on kõhukotis, siis jääb ta selle müra saatel hoopis magama, sest saab minu liigutuste käigus kiikuda.

Kui käin õues, siis vahel on beebi kõhul, väikelaps kukil, vahel beebi vankris, väikelaps vankriserval et ma saaksin enda soovitud kohta minna, ilma, et väikesed väsiksid. Kohale jõudes või ka teel mitmes peatuskohas lasen lihtsalt suvaliste kivide-käbide-okstega mängida, beebile ka ikka midagi ohutumat, näiteks kuusekäbi pihku. Beebi lemmiktegevus on kõike katsuda, ka kuuse okkaid, puutüve jne. Väikelapsele meeldivad maha kukkunud puud, millel saab turnida. Alati võtan pikemale retkele minnes laste jaoks juua-näksimist ja varukindad (kui teised saavad märjaks) kaasa, sest siis püsivad lapsed garanteeritult rõõmsad.

Toas kui loen raamatut, viskun raamatuga kõhuli keset laste mänguasju, beebi ja väikelaps on ülirõõmsad kui saavad minu otsas, vahetus soojas kontaktis olles, ronida. Tõttöelda kirjutasin oma magistritöögi niisuguses asendis läpaka taga lamades valmis. Kui raamatut kiskuma hakkavad, annan kummalegi eakohase raamatu ette. Loen korda-mööda beebile: tsuhh-tsuhh, ptrr, auh-auh stiilis, väikelapsele lihtsama jutukese hästi ilmekalt. Seejärel jätan nad jälle enda najale ronima ja mänguasjadega mängima.

Kui käsitööd teen, siis lastele käsitöö asjad kätte. Teen käsitööd põrandal, siis lapsed ei tunne, et olen neist kaugel. Istun nii, et teravad asjad on minu jalgade vahel, jalad on barjääriks, neist üle lastel küünitada ei luba. Näiteks kui viltisin viltimisnõelaga, siis väikelaps sai villaheide ja pesusvammi ja katkise murdunud otsaga viltimisnõela, millega sai edukalt villa svammi sisse taguda. Sai vahel haiget ka, aga õppis sellest. Beebi tagus samal ajal teise jala juures trummipulgaga oma svammi. Ka õmblemise ajal olen väikelastele üsna varakult käärid kätte andnud ja lasknud kääridega paberit lõikuda ja suurema nõela taha niidi pannud ja lasknud riiet nutsakuks nõeluda. Beebi saab mõne ohutuma riidetüki ja mõne mitte-haigettegeva majapidamistarbe samal ajal kätte.

Spetsiaalselt laste nimel tegevuste osas: meisterdamist õpetan pinteresti saitide abil päris palju lastele. Savi on väikelapsele tore meelelahutus, joonistamine ka. Õhupallid sobivad igale vanusele. Õhupallidega mängime väikelastega”tennist”, reketiks on teine õhupall. aga üldjuhul ei ole õhupallide puhul vaja lapsevanemal last lõbustada. Vahel olen neile hästi lühikesi nukuteatreid teinud. Muusikat panen ja tantsime koos, beebidele meeldib väga emme puusal tantsida kaasa. Ise olen kodus väikelastele takistusraja teibiga maha märkinud. Beebi hüppab siis minu käte abiga väikelapse järel ka toolilt voodile jne.

Õhtul tuleb koju mees, tema spetsialiteet on lastega müramine – hoiab kahel-kolmel lapsel jalast kinni ja need püüavad lahti end tõmmata näiteks. Beebit ajavad sellised itsitavad tegevused ka naerma ja sel juhul polegi talle mingit eraldi tegevust vaja leida. Üldiselt naervad väikelapsed on beebide lemmik meelelahutus.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Väikelaps Mida teha väikelastega kodus