Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Mida tehakse geneetiku juures?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Mida tehakse geneetiku juures?

Postitas:

Arst helistas, et vereanalüüsi 2 näitajat olid korrast ära ja homme hommikuks pani ta mulle aja geneetiku juurde. Esimese hooga mõtlesin pigem seda, kuidas homme hommikul töölt vabaks saab, mitte seda, mis mind ees ootab ja ma ei taibanud midagi küsida ka … Rääkige palun, kellel kogemusi – mis mind geneetiku juures ootab? Kas lihtsalt räägitakse riskidest või võetakse hoopis analüüse või midagi veel? Kui arst mulle nii ruttu aja kinni pani, siis ilmselt on midagi lapsega ikka vist päris halvasti. Olen hetkel kohutavalt närvis ja kardan lapse pärast. Ega mees sinna kaasa tulema ei pea? Ma ei taha talle enne rääkida, kui asi kindel, ei taha teda ka närvi ajada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 19:18; 23.01 20:36; 25.01 20:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägitakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin ka geneetiku juures, kus räägiti, et mul risk sünnitada downi sündroomiga laps. Siis küsis geneetik mu nõusolekut lootevee analüüsiks, kuhu ta siis mind kohe see sama päev saatis.
Ega suurt rohkem ta midagi ei seletanud, küsis lihtsalt kas ma olen kursis kuidas teha lootevee analüüsi. Kuna geneetik ise oli suht sõnaaher siis küsisin ise rohkem selle downi sündroomi ja statistika kohta, kui tihti neid üldse sünnib jne….Olin ka ise muidugi päris palju ennem neid asju juba uurinud, kuna ma sain geneeetiku aja alles kahe nädala pärast kui vereproovi vastuse sain. Aga uuri siin perekoolis on ka päris palju teemasid püstitatud sõeluuringu ja lootevee analüüsi kohta. Sealt saad päris head infot, mina sain igatahes:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh teile, natuke hakkaski juba kergem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 19:18; 23.01 20:36; 25.01 20:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et algatajal on tehtud double test. Võimalik, et geneetik soovitab esmalt teha triple testi.

Igatahes ma ei usu, et lootevee uuringut sulle kohe homme tehakse, sest minu teada saab seda teha alates 15n (või hiljemgi?). Aga võimalik, et kohe saaks teha platsenta biopsia (sarnane uuring looteveeuuringule, aga võetakse koetükike platsentast). Selle risk raseduse katkemiseks on veidi kõrgem kui LVU-l, aga saab varem teha ja seega varem vastuse.

Küllap saad homme teada, mida geneetik soovitab. Samas ära seda tõenäosust kindlasti veel diagnoosina võta. See ei tähenda tingimata midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Käisin eile geneetiku juures ära ja ega seal suurt midagi ei toimunud:) Vaatas mu pabereid, ütles, et tema meelest pole midagi hullu ja küsis, kas tahan ka lootevee analüüsi. Vormistas saatekirja ja oligi kõik. Ühesõnaga – midagi hirmsat ei olnud, pigem sain kindlust, et pole seis nii hull midagi:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 19:18; 23.01 20:36; 25.01 20:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Mida tehakse geneetiku juures?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.