Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Mida tehakse rasedale tavakontrollis???

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Mida tehakse rasedale tavakontrollis???

Postitas:
Kägu

Sain uue arsti, sest vanale ei olnud aegu. Mida siis tehti…mõõdeti vererõhku ja vaadati 3 sek. emakakaela uh ga…Ars väitis, et süda lööb, mina ei jõudnud midagi näha. Võtis tupest mingid analüüsid ja oligi kõik… Tulin ära mõeldes, et kuhu jäävad vereproovid, uriinianalüüs, siis veel südamelöökide sagedus ja emakapõhja kõrgus??? Ja eelmine arst ütles, et olen erijälgimise all eelnevate jamade pärat. Ootasin kuu aega seda arstiaega ja nüüd uus aeg alles kuu pärast. Siis ka LA. Jabur ju. Kas keegi veel sellise eri jälgimise all?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
nikinaki

RE: Mida tehakse rasedale tavakontrollis???

Nii vara mul ka veel EPK ja KÜ ei mõõdetud. See on erinevate arstide juures erinev. Isegi lapse südametööd ei vaadatud sel ajal. Läksin sinna, mõõdetu vererõhku, kaaluti ja oligi kõik 😀

Kui juba nädalaid üle 20, siis hakati kuulama südametööd, siis hakati mõõtme EPK ja KÜ, kaalutakse, mõõdetakse vererõhku. Iga kord viin ka uriiniproovi. Verd iga kord ei võeta. Seda ikka paar korda raseduse jooksul. No ja oma muredest võib ikka alati rääkida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

soovitan erahaiglasse minna. Kallis ,kuid nägin oma täppi esimest korda UH, siis juba väike krevett ja nüüd lapse moodi. Aega on arstil seletada ja mõnus õhkkond. Südamelööke kuulsin juba 6 -7 nädalal.
Ei ole mõeldav ,et kannan last 12 nädalani ja siis tehakse esimene UH ja selgub ,et pahasti midagi…..südamerahu maksab 🙂
Nüüd tõesti 1 kuu vahet, kuid ei pea muretsema, ennem põhjalik UH tehtud ja analüüsid ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

17+? Ja sa käisid alles esimest korda? Või pidid arsti vahetama? Kas KV on tehtud?

Tavavisiidil mul kuulatakse doppleriga lapse südametoone, mõõdetakse epk ja vererõhk, küsitakse kaalu (see koridoris ja enne pean ise kaaluma), lapse liigutusi ja enesetunde kohta. Nii u 15+ alates visiidid. Uh tehakse ainult eraldi kabinetis, kui on uh-aeg. Seda teeb spetsialist ja iga günekoloog ei ole mitte uh-spetsialist.

Vereproove iga kord ei tehta, tehtud on korra alguses terve peotäis – miskid suguhaigused, veregrupp, tavaline hemogramm ka (seal hemoglobiini mõõtmine minu arstile pea ainus huvipakkuv asi). Viimast on korra ka korratud. Uriiniproovi tehakse peaaegu iga kord. Tupeanalüüsid tehti mulle kunagi u aasta tagasi ja siiani pole raseduse ajal korratud. Lõpus vast tehakse uuesti.

Ma arvan, et sul arst uh-ga vaataski, et kas regulaarne südametöö. Leidis, et jah ja see oligi südametöö kontroll. Aga miks epk-d ei mõõdetud, ei tea. Kui sulle pole terve raseduse ajal ühtki vereproovi tehtud, siis on küll imelik, et neid ei tehtud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Imelik , et sellist küsimust mõni miinustama hakkab 🙂 Aga ei , loomulikult ei olnud esimene külastus. KV on ka tehtud. Lihtsalt eelmiste lastega ITKs ikka kuulati südametööd ja mõõdeti EPK. Ja mäletan ka , et andsin iga kuu uriini ja vere. No juu siis Pelgulinnas peabki nii olema….

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega su äe -Rita U. ole? Minuga ka nadi lugu-vererõhku võin mujal ka mõõta. oluline ongi ju, et proove tehakse jnt.st et jälgitakse… aga ei

Please wait...
Postitas:
Kristiba

Mina käsin arstil esimest korda 11+4 ja tehti ainult ultraheli muud midagi.aga ma ei ole ka riskirase.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma arvel itks ja olen andnud 2 vere-ja uriiniproovi siiamaani. vererõhku, lapse südame tööd ja epkd mõõdetud ka 2 korda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käin küll erakas arstil, eelmine rasedus peetus, sellest ehk ka veidi hoolikam jälgimine. Samas käisin eelmise lapsega samas kohas sama arsti juures ja tehti samad asjad kogu aeg. Esimesel visiidil tehti hunnik vereproove, tupeanalüüsid. Viimati käisin 15+ arstil ja siis oli juba õde ka seal, kes mõõtis vererõhku, uuriti enestunnet, kaaluti. Arst kõrvalruumis vaatas kohe UH ka üle, südametöö reg ja laps liigutas ilusti. Mõõtis 1. korda ka epk ja kü. Uriinianalüüsi võtsin ka kaas(eelmine kord andis topsi kaasa). Triple testi ja ka kliinilise vere proovid tehti ka seekord. Iga kord analüüse andma ei pea, kui kõik korras on, aga mõõdud nüüdsest ikka iga kord, samuti vererõhk, kaalumine, samuti UH. See viimane on mulle eriti meeldinud, sest see on ainus tegevus, kuidas saan ise oma silmaga ka veenduda, et südametöö ilusti olemas, laps kasvab ja kõik on korras. Kui juba liigutusi tundma hakkan, siis pole see UH mulle enam nii oluline, kuigi midagi selle vastu ka pole. Mees on ka mitmel korral kaasas käinud ja UH on temale praegu ainus võimalus näha tibu, keda ta ka väga ootab. Nii saab ka tema osa lapseootusest. Muidu on ainult naised need, kel süda paha jm raseduse sümptomid 🙂 Kusjuures UH eest seal eraldi juurde maksma ei pea rasedana enam. Ka visiiditasu on nüüd odavam. Pigem maksan pisut ise juurde, aga saan alati tulla arsti juruest ära rahuliku südamega, et kõhutibuga on kõik korras. Samuti meeldib mulle väga see hoolitsev suhtumine seal alates registratuurist kuni õeni välja. See teenus on oma hinda väärt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega nii vara kõhuümbermõõtu ega emakapõhja kõrgust ei mõõdetagi. Ei erakas ega riiklikus. Samuti ei anta iga kord analüüse, kui selleks põhjust pole.

Olen olnud arvel nii erakas kui riiklikus, ei ole küll mingit olulist vahet.

Ma isiklikult küll ei arva, et iga kord peaks analüüse andma või UH tegema või ma ei tea mis veel, kui selleks mingit põhjust pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma käisin kolmapäeval UH-s. Nädalaid on alles 6+4, aga öeldi küll ilusti, et süda lööb

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja lisaks UH-le mõõdeti esimesel korral ka vererõhku, võeti veresuhkur, reesus, veregrupp, süüfilise ja HIV test. Uriin võeti samuti. Ämmakas tahtis ka tupest proove võtta, aga kuna oli geeliga UH, siis jäi see ära.

TÜ Kliinikumis oli. Olen vägagi rahul ja tunnen, et kõik hetkel võimalik on üle vaadatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Uriinianalüüsi tahetakse iga kord, vereproovi ei võeta iga kord.minu ämmakas igal külastusel kontrollib vererõhku, kaalu, beebi südamelööke, epk-d ja küsib ega mul endal midagi kurta pole.

Please wait...
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Mida tehakse rasedale tavakontrollis???

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.