Esileht Koolilaps Mida teie algklassilapsed koguvad?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Mida teie algklassilapsed koguvad?

Postitas:
Kägu

Kas teie lapsed koguvad midagi ja kui jah, siis mida? Ise olen juba 40ndate teises pooles ja minu lapsepõlves oli väga tavaline koguda välismaiseid kommi- ja nätsupabereid, loomadega postkaarte ja taskukalendreid. Aga mida tänapäeva nooremad koolilapsed koguvad? Endal on mul kals poega ja nemad on kogunud vaid jalgpallikaarte.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen täheldanud, et kogutakse Rimi ja Maxima kampaaniate ajal neid väikeseid kujukesi (viimati vist Harry Pottery omad, varasemalt olnud ka näiteks loomakujukesed) ja kleepse kleepsuraamatusse. Lisaks on ju väga suur hulk selliseid mänguasju, mille reklaami lõpus öeldakse: “Iga nukk/auto/loomake on müügil eraldi. Kogu nad kõik kokku.” Näiteks need LOL nukud. Aga minu laps ei ole midagi kogunud, tal pole huvi olnud. Mina kogusin lapsena kleepse ja udukaid (1990ndate teises pooles).

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Erinevaid 2-euroseid münte kogub, tal ikka ilusti riikide kaupa kõik mündialbumis.

Kui viimane jalgpalli EM oli, huvitus ka jalgpallikaartidest. Elame välismaal ja siin üks suur poekett tegi nende kaartide kampaania ning siis nad sõpradega kõik kogusid ja vahetasid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teadmisi ja raha

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogub erinevatest riikidest postkaarte. Palume saata sõpradel, kes käivad ja kui ise reisime, siis ta saadab ise endale kaardi.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie korjasime lastena märke, marke, kommipabreid, mina näiteks veel ümbrikute pilte. Igal ühel oli mingi kogu olemas, sai veel vahetatud. Märgid rippusid seinavaiba küljes.

Minu lapsed on vist mingeid rimi vidinaid kogunud, aga nüüd enam ammu mitte. Kui siis raha ja pangaarvele. Mina korjasin 10-kopikalisi šamupsepudeli sisse, aga juba siis vanemana.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Münte üle maailma. Nüüd, 8. klassis, ikka veel vahel tegeleb ja hangib juurde.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie 9-aastane poeg midagi teadlikult ei kogu,  kui just vaiba alla kogutavat prahti mitte arvestada.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

9-aastane poiss kogub jäätisepabereid, hakkas vist aasta tagasi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tüdruk kogub poolvääriskive ja nendest ehteid 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Judokaarte niivõrd-kuivõrd.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mereteemalisi pliiatsiteritajaid (metallist pronksivärvilisi).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

karvaseid (loomi) külmkapimagneteid

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tütar kuivatab ja kogub lilleòisi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

magneteid, igas riigis kus reisime, on kohustuslik käik suveniiripoodi ja ostab riigi/linna tähisega magneti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ninja-legokomplekte

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poeg kogub erinevate liikmesriikide  2-euroseid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tüdruk, 12 aastane, kogub Little Pet Shop loomakesi ja erinevaid Barbiesid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil 12-a tüdruk kogub natuke Harry Potteri nänni, eriti neid Maxima pisikesi kujukesi. Väiksemana tekkis mu tütardel naabrilapse eeskujul üksvahe komme koguda Kinderi üllatusmuna kujukesi, õnneks see liiga pikalt ei kestnud.

Üldiselt on mul hea meel, et enda lapsed liiga suured kogumishullud ei ole. Tänapäeval on ju enamus kogumisest reklaami õnge minek – lapsi ahvatletakse ostma just seda krõpsu- või kommipakki, et seal oleva kaardikese või kujukesega oma kogu täiendada, tegelikult sunnitakse sedasi tegema ebamõistlikke oste, maksma rohkem ja terve hulk pisikesi plastmassitükke reostab lõpuks loodust.

Kui koguks nt lilleõisi vms, mida saab ise korjata, oleks mul küll ainult hea meel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Videomängudes tegelaskujusid. Enamik mänge kasutab selleks gacha või lähedast mehaanikat, analoogmaailmas mõneti võrreldav spordikaartidega. Mingil hetkel on suurem osa kogutavatat käes ja allesjäänute või uuemate jaoks on vaja üleliia mänguaega panustada või tuleb maksumüür ette – erinevalt spordikaartidest ei saa enamasti virtuaalnänni teistega jagada/vahetada. Siis ajapikku teema aeglustub ja tutvusringkonnas leitakse järgmine nn live service (ajapikku täieneva sisuga) mäng.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

6-aastaselt (praegu 12-aastane) hakkas koguma nn külmkapimagneteid nendest kohtadest, mida ise on külastanud. Tal on eraldi magnetstend, kuhu need käivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tütar kogub kõike, mis on lepatriinudega seotud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Koolilaps Mida teie algklassilapsed koguvad?