Esileht Beebi ja mitmikud Mida teie arvate?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Mida teie arvate?

Postitas:

Beebil (1. kuu ja 3 ndl vana) juba 3ndat päeva kõht lahti: kakab kollast vedelikku valgete tükkidega ja mitu korda päevas (varasema sinepilaadse kaka asemel). Rinnapiima laps on.
Pereõega konsulteerides arvas viimane, et mina sõin midagi valesti, käskis oodata ja vaadata ehk läheb üle. Ei läinud.
Täna siis helistasin uuesti. Pereõde küsis siis et kui tihti ma last toidan? Vastasin, et siis kui laps ise küsib, aga tsirka iga pooleteise tunni tagant. Ja sellepeale pakkus pereõde, et selles ongi asi: toidan last liiga tihti ja see kurnab seedetrakti.
Küsimärke tekitab mul see, et kas sellisel juhul läheb siis kõht päevapealt lahti?
Mida arvate teie, perekoolikad?
Kahjuks ei ole võimalik küsida mõne teise arsti arvamust, kuna elan maakohas ja pole nagu teadjamaid inimesi piirkonnas.

Lapsel endal muidu tuju hea ja ülejäänud näitajad ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Absoluutselt normaalne rinnalapse kaka ongi kollane vedelik kohupiimalaadsete tükkidega, see pole kõhulahtisus 😉

Lahtisus on, kui helbeidki pole, kõik imbub mähkmesse või kui kaka b tihedamini kui sööb.

Perearsti õde on ilmselt väga kogenematu imikute alal.

Ja kindlasti ei maksa söögivahesid nii väiksel kunstlikult venitada, u 2 t on väga ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti normaalne kaka kõlab:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsel tuju hea ja pissib ka normaalselt (pole vedelikupuudust), siis ära esialgu muretse. Kui laps muutub virilaks, tekib palavik või muutub kaka roheliseks ja limaseks, pöördu uuesti arsti poole, siis võib mingi nakkus ka olla.
Arstil toitumise kohta pole jutt kohe kindlasti õige (see pädeks küll, aga vaid rpa puhul, mis seedub kauem) – rinnapiimal 1-1.5h on täitsa ok vahe toita, eriti, kui laps öösel pikemalt magab 🙂
RP lapse kaka tekstuuri muutused on üldiselt enamasti normaalsed, ka tükid on normaalsed 🙂 Meil oli samuti vedel tükkidega lausa paar kuud, aga mitte päris vesivedel. Laps oli terve 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 17:08; 19.01 18:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen,
midagi on siiski valesti, sest tund aega tagasi kakas ta vahtu.
Puuksurohu (sab simplex) jätsin esmaspäeval juba ära,sellest ei saa vaht olla.

Kas kellegil veel nii olnud?

Aga tänud vastajatele, tegu on mu esimese lapsega ja iga väike muutus teeb murelikuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka vahel vahtu kakanud, täitsa terve laps, lausa survega mähkme vahelt välja 🙂 Miks peab midagi valesti olema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 17:08; 19.01 18:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See vaht on samuti ok;)

Rahune ometi.

Sul on igati normaalse kakaga rp sööv laps

See sinepjas ja pisut plastiliinjas jne on vastsündinul ok, see peabki muutuma kollaseks tükiliseks jne jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh teile, mul kohe rahulikum olla.

Loen küll raamatuid ja surfin mööda veebilehti, et sellega, mis väikese lapse juurde kuulub, kursis olla…Kuid nähtavasti kõige peale ise ka ei tule.
Nii hea, et saab oma mured välja öelda ja teadjamad inimesed aitavad. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muretsemiseks ei ole põhjust, kui värvus ok (ei ole mürkroheline või verelibledega).

Minu laps kakas esimesed kuud väga tihti (u 8 korda ööpäevas) ja kaka oli kogu aeg vesine väikeste kollaste tükikestega, mõnikord ka kergelt \”vahune\”. Kaka muutus paksemaks 6. elukuul, kui laps hakkas rp-le lisaks püreed saama.

Ise ma ka helistasin perearstile, kui lapse kaka vesiseks muutus, kartsin, et midagi hullu lahti. Perearst naeris, et see on tavaline esmakordse ema paanika, et neid veisese kaka ehmatusega emasid pidi ikka väga tihti helistama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Beebi ja mitmikud Mida teie arvate?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.