Esileht Kodunurk mida teie koju kunagi ei tule?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 224 )

Teema: mida teie koju kunagi ei tule?

Postitas:
Kägu

Sattusin eile kuulama kolme võhivõõra inimese jutustamist sel teemal. Nende hääled olid nii valjud, et võimatu oli vaikses restoranis seda mitte kuulda. Kolm veidi erinevas vanuses naist, silma järgi vanuses 25-40. Hakkasin ka ise mõtlema, et mida olen kodus vältinud, ja kas on asju, mida ma kunagi oma koju ei taha. Süvenenult polnudki kunagi mõelnud.

Meie koju ei ole tulnud ega tule kunagi tekstiga jalamatti, kunsttaimi, seinavaipu, tüllkardinaid, vaippõrandat, mingitmoodi “ilustatud” või pehmendatud WC-poti kaant, jõulu- või lihavõtteteemalisi linikuid, tahvlit sügavmõtteliste lausejuppidega ega tähti, mis moodustavad sõnad LOVE või HOME vms :-), perepilti seinale, plastikust nõusid ega lillepotte. Kindlasti ka mitte tasse või t-särke kirjadega maailma parim issi või lapse kleidikesi kirjaga Princess vms. Lisaks levinumatest lemmikutest (puuri)linde, akvaariumi, kilpkonna ega närilisi. Ka, kui kuidagi peaks ukse vahelt sisse pääsema, katsun võimalikult ruttu kamina või prügikasti abil vabaneda lõikelilledest ja naistepäeva, sünnipäeva, sõbrapäeva, uusaasta jms kaardikestest.

Mis teile endast pähe tuleb?

+14
-39
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Espressomasin, kuumaõhufritüür, kunstlilled, maod, koerad. Kindlasti on veel miskit, aga hetkel ei suuda välja mõelda rohkem

+4
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu nimekirja lugedes hämmastusin, kui paljude asjade peale ma üldse ei tuleks, mis kõik kindlasti ei tule minu koju. Peaaegu kõik sinu nimetatu pluss mikrolaineahi. Võib muidugi ka sürriks minna ja loetelu jätkata a la “kanad, kiiktool ja kokkupandav serveerimislaud”.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

2.14  Arutatud teise isiku isikliku elu või tegevuste üle, esitades spekulatiivseid oletusi tema isiku või tegevuste kohta, mis võivad isikut solvata või kahjustada tema mainet ja/või head nime.

Perekooli moderaator.

+1
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Rumalat meest.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sattusin eile kuulama kolme võhivõõra inimese jutustamist sel teemal. Nende hääled olid nii valjud, et võimatu oli vaikses restoranis seda mitte kuulda. Kolm veidi erinevas vanuses naist, silma järgi vanuses 25-40. Hakkasin ka ise mõtlema, et mida olen kodus vältinud, ja kas on asju, mida ma kunagi oma koju ei taha. Süvenenult polnudki kunagi mõelnud.

Meie koju ei ole tulnud ega tule kunagi tekstiga jalamatti, kunsttaimi, seinavaipu, tüllkardinaid, vaippõrandat, mingitmoodi “ilustatud” või pehmendatud WC-poti kaant, jõulu- või lihavõtteteemalisi linikuid, tahvlit sügavmõtteliste lausejuppidega ega tähti, mis moodustavad sõnad LOVE või HOME vms :-), perepilti seinale, plastikust nõusid ega lillepotte. Kindlasti ka mitte tasse või t-särke kirjadega maailma parim issi või lapse kleidikesi kirjaga Princess vms. Lisaks levinumatest lemmikutest (puuri)linde, akvaariumi, kilpkonna ega närilisi. Ka, kui kuidagi peaks ukse vahelt sisse pääsema, katsun võimalikult ruttu kamina või prügikasti abil vabaneda lõikelilledest ja naistepäeva, sünnipäeva, sõbrapäeva, uusaasta jms kaardikestest.

Mis teile endast pähe tuleb?

Keda huvitab?

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu nimekirja lugedes hämmastusin, kui paljude asjade peale ma üldse ei tuleks, mis kõik kindlasti ei tule minu koju. Peaaegu kõik sinu nimetatu pluss mikrolaineahi. Võib muidugi ka sürriks minna ja loetelu jätkata a la “kanad, kiiktool ja kokkupandav serveerimislaud”.

TA siin.

Kanad võivad ehk tulla.
Kiiktool on.
Kokkupandav serveerimislaud 🙂 🙂 – jah, see tõesti ei tule, veel vähem see gloobusekujuline “minibaar”.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti mehi ei tule minu koju, nagu ma jeleenaklaavanite riigile juba aastal 2020 ytlesin

Slaavi mehi ikka võtad enda juurde?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keda huvitab?

Mind näiteks. Koostan peas listi ja naeran enda üle, panen peagi kirja.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

katsun võimalikult ruttu kamina või prügikasti abil vabaneda lõikelilledest

Oot, kui keegi kingib sulle lilled, siis sa viskad need prügikasti?

Üks asi on see, et sa ütled sõpradele, et ärge kinkige lõikelilli, aga kui keegi need juba toonud on, siis on küll päris haige need mingi lolli põhimõtte pärast prügisse visata.

ja tundub, et lapsi sul vist veel ei ole, sest lapsed paraku joonistavad neid emade- ja sõbrapäeva kaarte päris usinasti. Viskad tulle need kaardid, võimalikult kiiresti?

+36
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koju ei ole tulnud ega tule kunagi tekstiga jalamatti, kunsttaimi, seinavaipu, tüllkardinaid, vaippõrandat, mingitmoodi “ilustatud” või pehmendatud WC-poti kaant, jõulu- või lihavõtteteemalisi linikuid, tahvlit sügavmõtteliste lausejuppidega ega tähti, mis moodustavad sõnad LOVE või HOME vms :-), perepilti seinale, plastikust nõusid ega lillepotte. Kindlasti ka mitte tasse või t-särke kirjadega maailma parim issi või lapse kleidikesi kirjaga Princess vms. Lisaks levinumatest lemmikutest (puuri)linde, akvaariumi, kilpkonna ega närilisi. Ka, kui kuidagi peaks ukse vahelt sisse pääsema, katsun võimalikult ruttu kamina või prügikasti abil vabaneda lõikelilledest ja naistepäeva, sünnipäeva, sõbrapäeva, uusaasta jms kaardikestest.

Tänapäeva kunsttaimed (a la Shishi) on ilusad ja praktilised näiteks aknata vannituppa. Pole midagi ühist nõukaaja plasttaimega.

Seinavaip – miks mitte, kui on ilus idamaine käsitööna valminud siidi- või villavaip, megakallis kunstiteos põhimõtteliselt. Ja rüiuvaibad taas moes. Mulle tegelikult meeldib ka ülepõranda-vaip magamistoas.

Lõikelilli armastan, aga olen valiv.

Arteki serveerimislaua võtaks iga kell, kui odavalt saaks.

 

Ei tule mulle koju näiteks gaseerimisaparaati või fritüüri.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind huvitab mis see annab kui eputada mingite võimaluste või asjadega, et “kunagi ei tule”. Nagu – miks? Nagu, et mulle ei tule kunagi koju elevanti ja kaelkirjakut.

+24
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti ka mitte tasse või t-särke kirjadega maailma parim issi või lapse kleidikesi kirjaga Princess vms.

Mismoodi sa seda välistad – lihtsalt ei saa lapsi? Kui tuleb lapse vanaema kleidikesega, millel on kirjas “princess”, siis viskad sealsamas minema? Kui laps maalib kunstiringis t-särgi kirjaga “maailma parim issi”, siis käsid mehel selle minema visata?

Ausalt, minu koju on tulnud igasugust minu mõistes pahna. See ei tähenda, et ma seda kasutaksin või demonstreeriksin. Isegi mingid pluusikesed kirjaga “love mom” vms olid kodus olemas, kuna saime beebiriided sõbrannalt terve kastiga. Lihtsalt nad läksid kohe sinnasamasse kasti tagasi ka ja andsin kunagi hiljem terve täiega samamoodi tagasi ka (kui samal sõbrannal järgmine beebi sündis), mitte ei visanud vahepeal välja asju, mis polnud minu maitse.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mismoodi sa seda välistad – lihtsalt ei saa lapsi? Kui tuleb lapse vanaema kleidikesega, millel on kirjas “princess”, siis viskad sealsamas minema? Kui laps maalib kunstiringis t-särgi kirjaga “maailma parim issi”, siis käsid mehel selle minema visata?

Imestasin just sama asja üle. Et kui ikka laps või lapselaps kingib tassi kirjaga maailma parim issi, mis siis saab? Riidleb lapsega ja viskab tassi demonstratiivselt prügikasti?

+27
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti mehi ei tule minu koju, nagu ma jeleenaklaavanite riigile juba aastal 2020 ytlesin

Loll jälle platsis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oot, kui keegi kingib sulle lilled, siis sa viskad need prügikasti?

Kui külalised tulevad koju, siis nad ei too lõikelilli. Võõraid ei käi, omad teavad. Tööl kui kingitakse, jätan tööle. Koju saab tõesti lõikelill väga harva ja see peab mingi väga kummaline olukord olema. Aastaid pole juhtunud. Jah, siis lähevad prügikasti või mõnda tühja tuppa, sest mulle ei meeldi neid vaadata. Tänulik ja rõõmus olen ikka, sest inimene lihtsalt ei teadnud.

+2
-29
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oot, kui keegi kingib sulle lilled, siis sa viskad need prügikasti?

Kui külalised tulevad koju, siis nad ei too lõikelilli. Võõraid ei käi, omad teavad. Tööl kui kingitakse, jätan tööle. Koju saab tõesti lõikelill väga harva ja see peab mingi väga kummaline olukord olema. Aastaid pole juhtunud. Jah, siis lähevad prügikasti või mõnda tühja tuppa, sest mulle ei meeldi neid vaadata. Tänulik ja rõõmus olen ikka, sest inimene lihtsalt ei teadnud.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mismoodi sa seda välistad – lihtsalt ei saa lapsi? Kui tuleb lapse vanaema kleidikesega, millel on kirjas “princess”, siis viskad sealsamas minema? Kui laps maalib kunstiringis t-särgi kirjaga “maailma parim issi”, siis käsid mehel selle minema visata?

Imestasin just sama asja üle. Et kui ikka laps või lapselaps kingib tassi kirjaga maailma parim issi, mis siis saab? Riidleb lapsega ja viskab tassi demonstratiivselt prügikasti?

Jumal, ei. Nad on ju meie lapsed, seega nad ei kingiks sellist asja meile kunagi 🙂 Laps ei tulnud vanaema kleidikesega Princess, sest me mehega oleme oma vanemate lapsed ja eks maitsemeel ole sealt ju pärit. Kui lapselapsed kunagi suureks saavad, eks siis ole tunda. Kuigi oma laste pealt vaadates ka nende lapsed kasvavad samasse maitseerisuste ritta ilmselt.

+6
-39
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jumal, ei. Nad on ju meie lapsed, seega nad ei kingiks sellist asja meile kunagi ???? Laps ei tulnud vanaema kleidikesega Princess, sest me mehega oleme oma vanemate lapsed ja eks maitsemeel ole sealt ju pärit. Kui lapselapsed kunagi suureks saavad, eks siis ole tunda. Kuigi oma laste pealt vaadates ka nende lapsed kasvavad samasse maitseerisuste ritta ilmselt.

Jajah, sinu lapsed ja lapselapsed on sõimeeast alates juba “õige” maitsemeelega, selge see.

+32
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma võin nimetada tavapäraseid asju, mida mul praegu kodus ei ole, aga midagi siiski ei välistaks. On olnud küll, et mingil eluperioodil imestan, et milleks küll üht- või teist asja vaja on, teisel hetkel aga osutub just see asi vajalikuks. Puudega laps on selles osas eriti silmaringi avardavaks osutunud.

Või jään kunagi vanaks ja väetiks ja varatuks – siis enam väga ei huvita vist, mis materjalist mu lillepott on või kas on kiri jalamatil. Hea, kui on pott ja jalamatt.

+25
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jumal, ei. Nad on ju meie lapsed, seega nad ei kingiks sellist asja meile kunagi ???? Laps ei tulnud vanaema kleidikesega Princess, sest me mehega oleme oma vanemate lapsed ja eks maitsemeel ole sealt ju pärit. Kui lapselapsed kunagi suureks saavad, eks siis ole tunda. Kuigi oma laste pealt vaadates ka nende lapsed kasvavad samasse maitseerisuste ritta ilmselt.

Jajah, sinu lapsed ja lapselapsed on sõimeeast alates juba “õige” maitsemeelega, selge see.

Lapsed on sõimeeast ammu väljas ja mina pole öelnud, et see oleks kuidagi õige või parem või isegi hea maitsemeel. Lihtsalt kui vaatan kaks põlve minevikku ja ühe põlve järglaste poole, siis tüllkardinaid ja vaippõrandaid pole kellelgi ning kindlasti pole see teadlik tegevus. St keegi pole juhendanud, et ära sa neid asju hangi. Kellegi teise kodus – vägagi kena on olnud.

Hästi ei kujuta ette, et kui eluaeg kasvad keskkonnas, kus näiteks hoitakse riiulitel minimaalselt nipsasjakesi, siis saades 22 aasta vanuseks oma esimeses oma korteris katad kõik riiulipinnad ja kapipealsed portselankujukeste, kausikeste, vaasikeste ja dekoratiivsete karbikestega. Vähemalt meil on laias laastus põlvest põlve kulgenud.

+3
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vist ei välistagi midagi, lihtsalt kõike pole tarvis või pole minu maitse.

Mul on isegi seinavaip, nipsasjakesed, kuumaõhufritüür ja mikrolaineahi, espressomasinat tahaks ka.

aga a la love ja family seina peale kirjutama ei kipuks, plastiktaimi ka ostma ei hakka.

üsna väheseid asju, mida ma mitte kunagi ei soetaks, on hoopiski teenus. ehk siis igasugune tasuline voogedastus, nii et netflix jms on kindel ei.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sattusin eile kuulama kolme võhivõõra inimese jutustamist sel teemal. ….

Milleks see sissejuhatus? Milleks see ülipikk esimene lõik üldse vajalik oli siia?

+8
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Hästi ei kujuta ette, et kui eluaeg kasvad keskkonnas, kus näiteks hoitakse riiulitel minimaalselt nipsasjakesi, siis saades 22 aasta vanuseks oma esimeses oma korteris katad kõik riiulipinnad ja kapipealsed portselankujukeste, kausikeste, vaasikeste ja dekoratiivsete karbikestega. Vähemalt meil on laias laastus põlvest põlve kulgenud.

Aga lapsel ongi lapsepõlvekodust õppimiseks kaks varianti – kas matkib seda oma elus, või just teeb kõike vastupidi. Näiteks minu kodu on äärmiselt minimalistlik, aga tütar armastas juba kodus oma toas erinevaid kujukesi ja vidinaid ja lillepotte. Nii sisustab nüüd ka oma kodu.

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii nõme ja halvustav teemaalgatus

+14
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja nimekirjast ma luban ja soovin oma koju jõuluteemalisi linikuid ehk ka laudlinu. Meeldivad, kuid ei ujuta nendega kodu ka üle. Kuna ka jõulud meeldivad. Postkaarte lubaan ka omale koju. Ja hiljuti sorteerisin need ära ka. Kileümbrikud või kingakarbid. Ühes on mulle saadetud kaardid. Teises on tühjad vanaaegsed kaardid. Mis on mulle antud mingil moel või siis ise olen otsinud. Seal on enne minu sündi näärikaarte ja lilledega kaarte ning minu lapsepõlveaegseid kaarte. Ja samas ka ei kogu ega kollektsioneeri hullult, lihtsalt tahan neid, mis on kuidagi omased. Ju vanus ka loeb, sest nooruses ei pööranud erilist tähelepanu ka.
Aga mida ma ei sooviks koju. Liialt nipsasju. Ja soovin, et köök oleks ka lagedam. Olen seda üritanud teha ja nüüd ongi nii. Ma ei soovi köögi seinale kappide vahele mitte midagi. Ei lahtisi riiuleid ega nugade tarvikute hoidjaid. Kui kuskile hakkab midagi kogunema või ladestuma, siis koristamise käigus teen klaariks. Ka vannitoaga tegin selle ära mitte ammu. Üks dušigeel. Mulle seep. Kaks šampooni nö väljas, ja veel paar asja.
Praegu elutoas vaipa ei ole, väga ei soovi ka, köögis ei ole. Külmikumagneteid ei taha ega ka neid tahvleid ega muid taolisi asju. Me soovi ka fliispleede ega muid kunstpleede ega hommikumantleid ega patju ega lõhnaga vängeid loputusvahendeid. Fairyt.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kindlasti ei tule meie majapidamisse kunagi kasse, sest meil on 2 väga tugevat kassiallergikut peres. (koer on, selle vastu allergiat pole)

 

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis teile endast pähe tuleb?

Mul tulevad pähe sellised asjad.

Mul on ülivinge lambavillast Maroko seinavaip, pisike (20×30 cm), kinnitatud kapi külje külge. Mõnikord temast mööda minnes nuusutan teda, mõnus lambavilla lõhn, meenub kogu see reis ja selle vaiba ostmisega seotud emotsioonid, silitan sõrmedega.

Lõikelilli armastan, imetlen, nuusutan, vahetan igapäevaselt vett. Lõikelilled otse kinkijalt saades prügikasti lennutada on minu arvates ebanormaalne ja hüsteeriline.

Mul on kilpkonn, kes on 10 aasta jooksul kasvanud u 10 cm suuremaks ja kes on minu igapäevane seltsiline. Heatahtlik, pretensioonitu, vaikne, alati olemas, alati sõber. Õhtul tõstan enda juurde diivanile ja vaatame koos seriaali, tema käpakesed (loivad) diivanil klõbisemas, mul on nahkdiivan. Paitan, räägin. Vangutab pead, vahepeal sulgub endasse, kuid kui salatilehe lõhna tunneb, siis vastupanu murdub ja oleme jälle sõbrad. Sabake on tal ka lahe.

Ühe toa suure akna ees on pikitriibuline tüll. Langeb ilusti, on poolläbipaistev, ei ole mingi hull lillemuster. Väga ilus ja hubane nii seest- kui väljastpolt vaadates.

Teemaalgatus on imelik ja ilmselt provokatiivne. Või siis lihtsalt mingi hüsteeriku/depressiiviku poolt kirjutatud.

+28
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti mehi ei tule minu koju, nagu ma jeleenaklaavanite riigile juba aastal 2020 ytlesin

Slaavi mehi ikka võtad enda juurde?

Muidugi, kes muidu peksu teeks.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koju ei ole tulnud ega tule kunagi tekstiga jalamatti, kunsttaimi, seinavaipu, tüllkardinaid, vaippõrandat, mingitmoodi “ilustatud” või pehmendatud WC-poti kaant, jõulu- või lihavõtteteemalisi linikuid, tahvlit sügavmõtteliste lausejuppidega ega tähti, mis moodustavad sõnad LOVE või HOME vms :-), perepilti seinale, plastikust nõusid ega lillepotte. Kindlasti ka mitte tasse või t-särke kirjadega maailma parim issi või lapse kleidikesi kirjaga Princess vms. Lisaks levinumatest lemmikutest (puuri)linde, akvaariumi, kilpkonna ega närilisi. Ka, kui kuidagi peaks ukse vahelt sisse pääsema, katsun võimalikult ruttu kamina või prügikasti abil vabaneda lõikelilledest ja naistepäeva, sünnipäeva, sõbrapäeva, uusaasta jms kaardikestest.

Päris pikk nimekiri. Mul enam-vähem sama, aga lilled, ka lõikelilled võtan alati tänuga vastu.

Prügkasti ei lenda midagi. Kõik minu jaoks ebasobivad kingitused viin taaskasutusse.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 224 )


Esileht Kodunurk mida teie koju kunagi ei tule?