Esileht Kodunurk mida teie koju kunagi ei tule?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 224 )

Teema: mida teie koju kunagi ei tule?

Postitas:
Kägu

Minu koju ei tule kunagi nõudepesumasinat, robottolmuimejat, gaasipliiti, mikrolaineahju, seinamaale, aknaruloosid ja duššinurka.

duši*

Imelikud vastused on need teised ka. Lihtsalt keeldud potentsiaalsest mugavusest, sest nii on alati olnud?

Ei ole alati nii olnud. Mulle lihtsalt ei meeldi need asjad.

Sest su lemmik tegevus on põrandate küürimine ja nõudepesu?

Praegu küll ükski robottolmuimeja sul põrandat puhtaks ei küüri 😉

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sattusin eile kuulama kolme võhivõõra inimese jutustamist sel teemal. ….

Milleks see sissejuhatus? Milleks see ülipikk esimene lõik üldse vajalik oli siia?

Sul lugemisprobleemid?

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oi 🙂

Välistan oma kodus alt volangidega kardinad, kunsttaimed, väikesed vaibakesed ega ka mitte seinast seinani vaibad välja arvatud porimatt esikus, jõuluks aknale kolmnurkvalgusti, pihustatavad õhuvärskendajad, tagant lahtiste astmetega trepid, klaaslauad, Putini, valjusti tiksuva kella, ümbrikupalga. Ei tule kunagi majapidamisse ka paberajaleht Postimees, Aivo Peterson, maod ja ussid, ketikoer, kapslitega kohvimasin, telekas magamistuppa, puuriloomade nahkadest kasukad ja aforismidega plakatid.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu küll ükski robottolmuimeja sul põrandat puhtaks ei küüri ????

Pesevad robottolmuimejaid on juba ammu olemas, “tarkpea”.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu koju ei tule kunagi külalisi. Ega elukaaslast.

Kui masendav inimene.

Vastupidi.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu küll ükski robottolmuimeja sul põrandat puhtaks ei küüri ????

Pesevad robottolmuimejaid on juba ammu olemas, “tarkpea”.

On, aga ükski masin ei tee põrandat päris puhtaks. Ei võta 100% tolmu ära see robot ega ka pese sama puhtaks. Ta liigub ju pinna järgi, mis tegemata, mitte pudi järgi, mis kuskile maha jäi või õhuvooluga juba puhtale pinnale lendas, mis ta ise õhuna puhub. Peale pesu võtad majapidamispaberi, teed niiskeks ja põrandalt nühkides-pühkides saab see ikka mustaks. Kunagi käisin esitlusel, kus esitleja rääkis, et kodu saavat nüüd tolmuvabaks, et ka mujal asuv tolm langeb nüüd selle käigus alla ja saab põrandalt üles korjatud. Siiani pole seda juhtunud.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

…Vihkan kõike, eriti elektripirne, tulemasinaid, nööpnõelu, lambilüliteid, mutrivõtmeid, pudeliavajaid ja siis ülekõige vihkan veel elektripirne!

Lisaks sellele vihkan ma veel kirjaklambreid, kilekotte, haaknõelu, patareisid, prügikaste, lambipirne, valgeid hiiri, lambiõli, juukseklambreid…

 

+14
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu koju ei tule kunagi nõudepesumasinat, robottolmuimejat, gaasipliiti, mikrolaineahju, seinamaale, aknaruloosid ja duššinurka.

duši*

Imelikud vastused on need teised ka. Lihtsalt keeldud potentsiaalsest mugavusest, sest nii on alati olnud?

Ei ole alati nii olnud. Mulle lihtsalt ei meeldi need asjad.

Sest su lemmik tegevus on põrandate küürimine ja nõudepesu?

Praegu küll ükski robottolmuimeja sul põrandat puhtaks ei küüri ????

Sõbrake, see, et sina pole tänapäevaste robotitega kursis, ei tee neid veel olematuks. Uuri natuke enne asja, kui lajatad.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii nõme ja halvustav teemaalgatus

Arvan sama. Mitte küll otse, aga läbi lillede ütleb, et kõik need, kelle kodus on need ülesloetletud asjad, neil on halb maitse.

Ja siis veel see eneseimetlus, kuidas ka tema lastel ja vanematel ja kõikidel pereliikmetel on tohutult hea maitse.

Mõne asja koha pealt jäin lausa mõtlema. Mida maitselagedat on näiteks tüllkardinas, lõikelilledes või akvaariumis. Ja kunstlillede kohta võib öelda, et inimene on ehk ise ajast maha jäänud ja ei tea, et tänapäeval tehakse väga ehedaid, moekaid ja ilusaid kunstlilli.

Teema tonaalsus oleks kohe hoopis teine, kui oleks lihtsalt küsitud, milliseid asju või kodumasinaid te oma kodus vajalikuks ei pea. Näiteks, mul pole popcorni masinat, sest peres keegi ei armasta popcorni. Ilma igasuguse viiteta sellele, et kelle kodus on selline masin, neil on halb maitse.

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli ka kunagi kindel no no laste igasugused a’la Disney teemalised lasteriided. Aga no sõin oma sõnu sest laps lihtsalt keeldus mingis vanuses(äkki oli 2-3vms) tavalisi pluuse selga panemast ????.<br style=”box-sizing: border-box; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;” />Ma siis valisin sellised, mis otse näkku ei karju, aga mõni väike Spiderman või muu tegelane ära ei tapnud.

Arvasin smamoodi, et ei osta ise ühtegi multikategelasega riiet, aga nüüd on mõlemal lapsel mitmeid selliseid asju. Lastele pakuvad need asjad palju rõõmu. Pidžaamad, aluspüksid, alussärgid näiteks on hea valik, siis võivad päevariided ja/või nähtavate kihtide riided olla endiselt teistsugused. Samas minu lastel on olnud ka pluuse ja pusasid lemmikute tegelaste piltidega, lihtsalt olen valinud need kenades värvides, mitte nii kriiskavad ja imelike värvikombinatsioonidega nagu osad.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oi ????

Välistan oma kodus alt volangidega kardinad, kunsttaimed, väikesed vaibakesed ega ka mitte seinast seinani vaibad välja arvatud porimatt esikus, jõuluks aknale kolmnurkvalgusti, pihustatavad õhuvärskendajad, tagant lahtiste astmetega trepid, klaaslauad, Putini, valjusti tiksuva kella, ümbrikupalga. Ei tule kunagi majapidamisse ka paberajaleht Postimees, Aivo Peterson, maod ja ussid, ketikoer, kapslitega kohvimasin, telekas magamistuppa, puuriloomade nahkadest kasukad ja aforismidega plakatid.

🙂

Ma veel abielus olles ka välistasin teleka magamistoas, kuna meil olid mehega erinevad unerütmid (tema õhtu-, mina hommikuinimene). Nüüd aga laiutab mul üleval magamistoas veel suurem telekas kui all elutoas 😀 Peamiselt filmide vaatamiseks. Voodis ma ei söö ega joo ka kohvi, nii et Terevisiooni vaatan hommikutoimetuste kõrvale all korrusel.

Volangidega kardinad on mul elutoas. Õhkõrn valge tüll ja sellele on hajutatud veidi tihedamas koes peene varrega lehed. Meeldib väga. Selles küljes on ka inimeste liikumist, seetõttu. Teistes külgedes on kas mets või väike veekogu ja akende ees rulood, mida igal ööl alla ei tõmbagi.

Postkasti käib nv-se “Postimees”. Saab ka nii tellida. Lisaks ka “Maaleht” (elan ise ka maal). “Eesti Ekspressi” lugusid olen viimasel ajal Delfist lugenud (pakett olemas) ja seda enam ei osta, tellinud pole.

Kunsttaimed välistan ka mina, küll aga on mul vaasis olnud viljapead ja muud kõrrelised. Pikad hundinuiad terrassil kõrges vaasis. Pajuoksad urvatibudega. Varsti võiks kaseoksad vette pista- ilmuvad lihavõtete ajaks pisikesed helerohelised lehed. Lilli polnud peale äsjast naistepäeva tarvis juurde hankida, kuigi eile jäid Coopis silma väga kenad punased tulbid. Oleksidki korvi rännanud, kui juba poleks ees muid lilli olnud. Seega lillelemb olen samuti.

Ahjaa, vaibad meeldivad mulle ka. Nii hubased ja mõnusad. Kuigi põrandad ise on kenast laudisest ja lakitud. Väljas on pikk terrassiäär, kuhu need koristuspäeval üles rivistan. Nõnda tolmu need eriti koguda ei jõua, saavad kloppimist korrapäraselt. Pole eriline vaev mu jaoks.

Keegi siin kostis, et tema elamisse ei tule kass. Mina aga pole koerainimene. Lühikarvaline kass on aga täitsa olemas ja tema “sunnib” ka tihedamini tolmuimeja järgi haarama. Aga ta on nii armas ja see mulle ekstra tüli ei tekita. Endal ka mõnus puhtas elamises olla. Üle kahe-kolme päeva tagant seega käin tolmuimejaga toad üle.

Tuli rohkem juttu, mis on ja miks 🙂 Meeldis tsiteeritust lähtuda.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina ei ütle iial iial

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu koju ei tule kunagi nõudepesumasinat, robottolmuimejat.

Imelik! Need on ju elementaarsed asjad tänapäevases majapidamises.

Mul oleks need vidinad ka siis, kui elaksin üksinda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole alati nii olnud. Mulle lihtsalt ei meeldi need asjad.

Ma ei saa aru, miks peaks nõudepesumasin või robottolmuimeja meeldima? Need on ju täiesti tavalised tarbeesemed nagu külmutuskapp ja pesumasin (need sul ikka on või ka ei meeldi?), voodi, kapp jne jne.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kodus ei ole ka nõudepesumasinat. Uude koju köögimööblit tellides lasin selle asendada kapiga. Mina ei näe mõtet sellel masinal. Käsitsi pestes saan tunduvalt kiiremini asja tehtud. Kui on peres 5+ liiget, siis saan aru

Mis vahet seal on, kui kiiresti nõud puhtaks saavad? Fakt on see, et nõudepesumasin on ökonoomsem – veekulu on oluliselt väiksem kui käsitsipesul. Ja noh, ajas ja mugavusest ärme üldse räägigi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On, aga ükski masin ei tee põrandat päris puhtaks. Ei võta 100% tolmu ära see robot ega ka pese sama puhtaks. Ta liigub ju pinna järgi, mis tegemata, mitte pudi järgi, mis kuskile maha jäi või õhuvooluga juba puhtale pinnale lendas, mis ta ise õhuna puhub. Peale pesu võtad majapidamispaberi, teed niiskeks ja põrandalt nühkides-pühkides saab see ikka mustaks. Kunagi käisin esitlusel, kus esitleja rääkis, et kodu saavat nüüd tolmuvabaks, et ka mujal asuv tolm langeb nüüd selle käigus alla ja saab põrandalt üles korjatud. Siiani pole seda juhtunud.

Oot, aga robot ju ei olegi mõeldud põhjalikuks suurpuhastuseks, vaid käib näiteks nädala sees mõned tiirud elamise üle. Põhjaliku koristuse teed ju ikka päris tolmuimejaga ja põrandaid pesed ju ka ikka päris vee, ämbri ja põrandamopiga. Sest ikka on kohti, kuhu robot ligi ei saa.

Robottolmuimeja on lihtsalt kõrvalabimees, kes toimetab näiteks töönädala sees, kui endal ei ole aega ega jaksu koristamisega tegeleda. Võtab ära suurema ja silmaganähtava tolmu ja mustuse. Mingisugust vatipulgaga puhtuse proovi pole muidugi mõtet sellise koristuse järel võtta. Kas peabki? Kuigi, kui ma nüüd oma roboti peale mõtlen, siis see teeb mu meelest küll väga hästi ja tulemus on absoluutselt korrektne.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kodus ei ole ka nõudepesumasinat. Uude koju köögimööblit tellides lasin selle asendada kapiga. Mina ei näe mõtet sellel masinal. Käsitsi pestes saan tunduvalt kiiremini asja tehtud. Kui on peres 5+ liiget, siis saan aru

Mis vahet seal on, kui kiiresti nõud puhtaks saavad? Fakt on see, et nõudepesumasin on ökonoomsem – veekulu on oluliselt väiksem kui käsitsipesul. Ja noh, ajas ja mugavusest ärme üldse räägigi.

Ajakulu 5-10 min nõudepesuks peale sööki ei tapa. Nõudepesumasin töötab mingi tunni? Palju elektrit ja vett selle ajaga läheb? Arvan, et käsitsi pestes tunduvalt vähem. Ega kraan ei jookse ju terve selle aja

 

+5
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle teema vastajad jagunevad kaheks- need, kes ei pea teemat eriti pädevaks ja oluliseks, ja need, kelle arvates ainult nemad teevad kõike õigesti, teavad, mis on vajalik ja omavad ilumeelt.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tahaks nõudepesumasinat küll, aga mul ei ole seda kuskile panna, köök on väike, kogu pind kasutatud. Võimalik, et uurin mingil hetkel neid pisemaid, nn kapipealseid. Samas pole ka käsitsi pesta väga hull, osad asjad on nagunii nii puhtad, et neid ei olekski mõtet nõudepesumasinas pesta. Ma ei hakka ju mingit võileivataldrikut või veeklaasi tund aega nõudepesumasinas loksutama. Nii et ka nõudepesumasina olemasolul peseksin osa nõusid käsitsi, ja selliseid oleks iga päev. Õnneks pole mingit suurt peret, siis hangiks küll masina, paneks kasvõi esikusse (aga sel juhul peaks ka suurema elamise hankima), ei viitsiks jamada mingite nõudepesemisesõdadega, et kes enda omad ripakile on jätnud või kelle kord on nüüd nõusid pesta. Sest mina üksi suure pere nõusid ei oleks nõus pesema. praegu oleme kahekesi, suuremat nõudetralli pole.

Aga ühte asja ma võin küll öelda, mida ma oma koju ei taha – avatud kööki. Olgu mul see köök pealegi väike, aga ma tahan, et see oleks eraldi, mitte nii et ma elan mingis kööktoas. Suur avar köök oleks muidugi eriti tore, aga ikkagi eraldi, mitte avatud. Mulle lihtsalt ei meeldi. Kui kellegi teise kodus on selline, siis mind ei häiri ja ma ei tänita seal et hissver kuidas sa küll nii elada saad, aga oma koju ei taha. Kui tekiks mingi hädavajadus, et peab olema avatud köök (a la pereliige ratastoolis), siis on teine teema, aga niisama isiklikust meeldimisest lähtudes mulle avatud köögid ei meeldi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ajakulu 5-10 min nõudepesuks peale sööki ei tapa. Nõudepesumasin töötab mingi tunni? Palju elektrit ja vett selle ajaga läheb? Arvan, et käsitsi pestes tunduvalt vähem. Ega kraan ei jookse ju terve selle aja

Mis tähtsust see omab, kas nõud saavad puhtaks viie minutiga või tunniga? Sul ju pole vaja neid nõusid kohe pärast söömise lõpetamist? Ja, kui on vaja, siis võtad kapist lihtsalt uue nõu.

Samas, ma eriti ei kujuta ette, kui sul on näiteks 4-5-liikmeline pere ja teed iga päev korraliku õhtusöögi. Nädalavahetusel ka ehk lõunasöögi, siis kuidas on võimalik viie minutiga kõikide nõud, pluss veel potid, pannid, serveerimisnõud jne puhtaks saada?

See, et kästisi pestes läheb vett rohkem, on fakt! Selle üle pole isegi mõtet vaielda. Kui masinatäie nõude pesemiseks läheb 10-15 liitrit vett, siis käsitsi ei pese sa mitte kunagi nii väikese koguse veega nii suurt hulka musti nõusid.

Elektrikuluga on ka nii ja naa. Kui sul on boiler, siis võtab nõudepesumasin kindlasti vähem elektrit kui boiler. Kui sul ei ole boilerit ja soe vesi tuleb keskküttest, siis sooja vee kasutamine ju ka maksab. Ja mitte vähe.

https://arileht.delfi.ee/artikkel/77406308/kas-ja-kuidas-aitab-noudepesumasin-vett-saasta

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võimalik, et uurin mingil hetkel neid pisemaid, nn kapipealseid.

Soovitan mitte osta. Siis on mõistlikum jätkata käsipesuga. Lauapealne ei õigusta end mitte kuidagi.

Aga ühte asja ma võin küll öelda, mida ma oma koju ei taha – avatud kööki. Olgu mul see köök pealegi väike, aga ma tahan, et see oleks eraldi, mitte nii et ma elan mingis kööktoas. Suur avar köök oleks muidugi eriti tore, aga ikkagi eraldi, mitte avatud. Mulle lihtsalt ei meeldi. Kui kellegi teise kodus on selline, siis mind ei häiri ja ma ei tänita seal et hissver kuidas sa küll nii elada saad, aga oma koju ei taha. Kui tekiks mingi hädavajadus, et peab olema avatud köök (a la pereliige ratastoolis), siis on teine teema, aga niisama isiklikust meeldimisest lähtudes mulle avatud köögid ei meeldi.

Elasin pikalt korteris, kus ei olnud avatud kööki. Sel ajal mõtlesin samamoodi kui sina, et ei kujuta ettegi, et köök peaks avatud olema. Mis mõte sel on? Nii kole? Tundus ebamugav. Toidulõhnad toas jne.

Siis kolisime korterisse, kus on avatud köök. Ja nüüd ei tahakse enam kunagi teistmoodi. Vanas korteris oli nii, et mina istusin köögis, tegin süüa ja toimetasin. Sel ajal, kui ülejäänud pere oli elutoas ja veetis mõnusalt aega. Veel hullem, kui tulid külalised, siis mina sahmerdasin köögis, sel ajal külalised olid omaette elutoas.

Nüüd on hea, kui köök ja elutuba on koos. Teen süüa ja samal ajal kuulan ja vaatan ühe silmaga telekat. Suhtlen perega. Kui on külalised, siis saan toimetamise ajal ka külalistega koos olla ja suhelda.

Teadlikult planeerisime köögimööblisse võimsa imuri, et toidurasvad ja -lõhnad tuppa ei jõuaks. Toimib hästi.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu koju ei tule kunagi nõudepesumasinat, robottolmuimejat, gaasipliiti, mikrolaineahju, seinamaale, aknaruloosid ja duššinurka.

duši*

Imelikud vastused on need teised ka. Lihtsalt keeldud potentsiaalsest mugavusest, sest nii on alati olnud?

Ei ole alati nii olnud. Mulle lihtsalt ei meeldi need asjad.

Sest su lemmik tegevus on põrandate küürimine ja nõudepesu?

Praegu küll ükski robottolmuimeja sul põrandat puhtaks ei küüri ????

Sõbrake, see, et sina pole tänapäevaste robotitega kursis, ei tee neid veel olematuks. Uuri natuke enne asja, kui lajatad.

Uuri ise enne, mida tähendab sõna “küürima” ja pane siis mõni link robottolmuimejale, mis põrandaid küürib. Iga pesemine ei ole veel küürimine. Imelik, et grammatikavigade kallal norimine on popp, aga sõnade väärkasutusele viitamine saab ainult miinuseid. Saan aru, et ehk tahetigi liialdada, aga see oli ikka päris suur liialdus 😉

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Njah, aga siiski ei. Olen elanud sellises kohas, kus oli avatud köök, ei meeldi. No ei meeldi see, kui mul on köök elutoas, tee või tina. Toidulõhnad mind ei häirigi kusjuures. Häirib kraan, köögimööbel, pliit, ahi… kogu see kupatus, mis moodustab köögi.

Ja mulle meeldib süüa teha omaette, nii et keegi ei roni vahepeal näppupidi jahu sisse ja ei tule mingit suvalist juttu rääkima, et a la homme sel kellaajal peab kuskile minema. Ja ma ei taha, et mul imur kuskil elutoas imeks ja külmkapp suriseks või pesumasin mulksuks.

Nii et ei, mulle ei hakka meeldima oma kodus avatud köök, ainult siis olen sellega nõus, nagu mainitud, kui see on mingi paratamatu hädavajadus. Senikaua väldin ja tahan, et see oleks omaette ruum.

Samamoodi mulle ei meeldi, kui tualetipott on vannitoas. Neid tahan ka, et oleks eraldi ruumides. Kui magamistoa juures on isiklik vannituba, kus külalised ei käi, no siis okei (olen ka nii elanud). Aga kui on mingi pisem korter ja seal siis on kõik koos – iuu, ei taha.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kunstlill, kui ehtsana ta ka ei mõju, on ikkagi kunstlill ja võlts, lisaks mõttetu tolmukorjaja.

Mitte et mul olieks kodus kunstlilli või et need mulle meeldiksid, ei.

Aga tahaks mainida, et elusad potilillised on täpselt samasugused tolmukogujad kui kunstlilled, nii et sellise asja väljatoomine just kunstlilliede kohta on veider.  Elusaid toataimi peab isegi sagedamini tolmust puhastama kui kunstlilli, et nad terved püsiksid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kodus ei ole ka nõudepesumasinat. Uude koju köögimööblit tellides lasin selle asendada kapiga. Mina ei näe mõtet sellel masinal. Käsitsi pestes saan tunduvalt kiiremini asja tehtud. Kui on peres 5+ liiget, siis saan aru

Mis vahet seal on, kui kiiresti nõud puhtaks saavad? Fakt on see, et nõudepesumasin on ökonoomsem – veekulu on oluliselt väiksem kui käsitsipesul. Ja noh, ajas ja mugavusest ärme üldse räägigi.

Ajakulu 5-10 min nõudepesuks peale sööki ei tapa. Nõudepesumasin töötab mingi tunni? Palju elektrit ja vett selle ajaga läheb? Arvan, et käsitsi pestes tunduvalt vähem. Ega kraan ei jookse ju terve selle aja

Ammu on kindlaks tehtud, et masin säästab.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ajakulu 5-10 min nõudepesuks peale sööki ei tapa. Nõudepesumasin töötab mingi tunni? Palju elektrit ja vett selle ajaga läheb? Arvan, et käsitsi pestes tunduvalt vähem. Ega kraan ei jookse ju terve selle aja

Hämmastav, et maailmas on ikka veel inimesi, kes arvavad, et nõusid käsitsi pestes kulub vähem vett kui masinaga. Inimene tõesti reaalselt arvab, et see masin tund aega järjest pumpab vett sisse ja välja? Ja otse loomulikult ei maksa kraanist tulev soe vesi mitte midagi, see on mõttejõul kuumaks muudetud, jaa.

Tulge tänapäeva, kodanikud.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks jah, kunagi ei maksa midagi deklareerida, sest elu teeb omad korrektiivid ja varsti juba oled silmitsi täpselt selle asjaga, mille kohta kindlalt väitsid, et eieieiei! ????

Aga ise ei laseks enda elamisse kunstlilli. Kunagi oli palju potililli, nüüd pole ühtegi ja lõikelilli ka ei taha, sel lihtsal põhjusel, et pole kuskile nii panna, et kassid kätte ei saaks. Aga kunstlill, kui ehtsana ta ka ei mõju, on ikkagi kunstlill ja võlts, lisaks mõttetu tolmukorjaja.

Aga kindlasti ei taha mingisugust jõuluteemalist nänni. Niisama küünlad võivad olla ja värvilised elektrituled on mu aknal aastaringselt, lihtsalt et oleks tore illuminatsioon, ei seosta seda jõuludega. Veelgi hullemad on igasugu aiapäkapikud ja seened ja teod ja muu selline kraam, mida odavkataloogides pakutakse. Kirjadega tassid võivad olla, aga kirjadega T-särgid kindlasti mitte. Külmkapimagnetid tekitavad õõva, eriti kui kellegi teise kodus juhtun nägema neid täis külmikuust.

Kitah, sul kassid ei käi ilmselt väljas? Siis kipuvad jah toalilli näksima. Tean seda võrdlusest emaga: meil mõlemal on kassid. Temal tubane, minul nn. maakass. On võrdselt nii toas kui väljas. Talvel küll enamasti toas. Suvel vastupidi.

Meil maal on toad samuti rohelust täis erinevate potilillede näol, aga kass pole kordagi nende vastu huvi ilmutanud. Enamik taimi on talle ka näksimise ulatuses, kõrge palm vaid mitte. Nühib põski vastu lillepoti serva, aga taime ennast ei puutu. Rahuldab õues rohuliblede peal oma sellealase vajaduse.

Emal on vastupidi: kõik potililled peavad olema kuskile kapi otsa paigutatud, kuhu kass ligi ei pääse. “Disaininud” on kass neid omajagu, õnneks mürgised pole neist ükski (teadlikult on sellele tähelepanu pööratud).

Aiapäkapikud on ju nunnud 😀 Saksamaal kohtab neid palju. Küll mitte enda kodus ja aias. Meil on nt. kivist varblane. Mitmed vanemad daamid on kommenteerinud, et “nii armas”, heh! On tõesti õnnestunud (sõbraliku) ilmega. Lisaks kükitavad basseini serval (samuti kivist) kaks konna. Massiivsed ja lahedad tegelased. Päris konni on ka nagunii suviti igal pool toimetamas näha, seega on nad natuke ka nagu paiga sümbolid. Siil oleks ka lahe, aga kindlasti mitte tigu!! Ja need kaks pole odavkataloogidest ega ka värvilised. Hele- ja tumehall toonideks.

Mina oma aias välistaksin kindlasti kummiratta sisse tehtud lillepeenra. Ja puu mahavõtmisel alles jäetud puuköndid, mille otsa siis pannakse või riputatakse nt. lillepotte. Ei meeldi surnud puud enda aias.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei võtaks üldsegi nii konkreetselt sõna, et seda või toda ei tule kunagi. Ei tea te keegi, mis elu tuua võib. Mina ka arvan, et ei taha seinavaipa, aga kui ikka energiakriis süveneb sinnamaani, et radiaatorid külmaks jäävad, siis panen küll paksud vaibad seina nagu naksti.

Üks asi, mida ma ei kannata ja loodan, et õnnestub eluaeg vältida on need imelikud ribadest tehtud mopid koos ämbriga. Täielik RÕ-VE-DUS. Lobistad seda tuusti räpases vees ja siis nühid jälle põrandat ja jälle lobistad. Vähemalt olen avalikes ruumides näinud koristajaid nii tegemas. Et siis pmst ajad musta vett mööda põrandat laiali ja seda nimetatakse põranda “pesemiseks”. Puhtaks pesta seda jälki tuustakat ei anna, kogu aeg on mingi räpane asjandus elamises. Tassid ämbriga solgivett vetsu või kuhu iganes selle kallama peaks. Öööääääkkk.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ammu on kindlaks tehtud, et masin säästab.

Vett jah, aga elektrit?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et kästisi pestes läheb vett rohkem, on fakt! Selle üle pole isegi mõtet vaielda. Kui masinatäie nõude pesemiseks läheb 10-15 liitrit vett, siis käsitsi ei pese sa mitte kunagi nii väikese koguse veega nii suurt hulka musti nõusid.

Mul masinat ei ole, sest pole vajadust, aga ettekujutus, et keemilist vahendit täis masinatäis musti nõusi pestakse ja loputatakse 10-15 liitri veega, on küll jube. Pole enne selle peale mõelnud, kas tõesti ongi nii?

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 224 )


Esileht Kodunurk mida teie koju kunagi ei tule?