Esileht Kodunurk mida teie koju kunagi ei tule?

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 224 )

Teema: mida teie koju kunagi ei tule?

Postitas:

Köögilõhnad on kökimöki, need jõuavad ikka ka mujale elamisse, olgu kui peenike kubu tahes. Palju hullem on avatud köögi puhul see, et üle praadimise särina ja vahustamise miksrisurina ei kuule teised iseendid ega kokkaja teisi. Telekas peaks siis vist ei tea kui kõvasti mängima. Pealegi on oht, et nagu Leopoldi ema ütles Viivi Luige “Leopoldi-lugudes” – jäin siin teie juttu kuulama ja veidike vahtu vist kees (supile) sisse. St jäädes teisi kuulama, võib kergesti midagi üle keeda, kõrbema minna, mõni koostisosa ununeda, jms.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kassid ei käi väljas jah, kuid neid on võimalik mingil määral treenida, et nad toalilli ei puutu. Aga lilli pole mul enam mitte sellepärast, vaid ühel hetkel ma tundsin, et ei jaksa nendega enam tegelda. Vahel harva siiski tuuakse potilill või lõikelilli (sünnipäevaks, naistepäevaks), kuigi olen öelnud, et pole vaja, siis paigutan nad kuskile kõrgele raamaturiiulisse raamatute vahele (seniks, kuniks).

No see pisike varblane võibki täitsa nunnu olla. Ma ei ole aiaskulptuuride kui selliste vastu, ja kui kellelgi on need konnad ja päkakad, no jumal nendega. Aga nagu sa nimetasid – autorehvi sees lillepeenar ja köndistatud puud amplihoidjatena – väkkkk!!! Sama hullud on need vanad lääpas saapad ja roostes kastekannud, no vana vanker või paadikere käib veel, aga iga rämpsust õõnesvormi sisse lilli toppida ja siis seda uhkelt eksponeerida – maitsetu!

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

. Aga nagu sa nimetasid – autorehvi sees lillepeenar ja köndistatud puud amplihoidjatena – väkkkk!!! Sama hullud on need vanad lääpas saapad ja roostes kastekannud, no vana vanker või paadikere käib veel, aga iga rämpsust õõnesvormi sisse lilli toppida ja siis seda uhkelt eksponeerida – maitsetu!

Tere, kitah!

Sinu mainitud asjad on kõik lahja kraam. Siin on midagi spetsiaalselt sinule!

https://www.pinterest.com/pin/64176363410199291/

(Vabandust, ei suutnud vastu panna… ????)

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan mitte osta. Siis on mõistlikum jätkata käsipesuga. Lauapealne ei õigusta end mitte kuidagi.

Mina sain nõudepesumasinafänniks just lauapealsega. Kolmene pere oli siis. Teemasse: minu koju ei tule lisaks kunstlilledele ja aforismidele ning muule säärasele ka kott-toole, advendikolmnurka ja pilt-tapeeti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

. Aga nagu sa nimetasid – autorehvi sees lillepeenar ja köndistatud puud amplihoidjatena – väkkkk!!! Sama hullud on need vanad lääpas saapad ja roostes kastekannud, no vana vanker või paadikere käib veel, aga iga rämpsust õõnesvormi sisse lilli toppida ja siis seda uhkelt eksponeerida – maitsetu!

Tere, kitah!

Sinu mainitud asjad on kõik lahja kraam. Siin on midagi spetsiaalselt sinule!

https://www.pinterest.com/pin/64176363410199291/

(Vabandust, ei suutnud vastu panna… ????)

Du meine Güte (((8O

Jo see iki kadu tähendab!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu koju ei tule kunagi külalisi. Ega elukaaslast.

Elukaaslase puudumist mõistan, aga külalised, miks nemad oodatud pole?

Sest minu kodu on minu ruum ja sõpradega kohtun väljaspool kodu.

Minu jaoks äärmiselt kummaline suhtumine. Ei arvagi, et kodu peaks pidevalt külalisi täis olema, aga et kunagi sõpru enda poole ei lase … Sul ilmselt ikkagi lähedasi sõpru ei ole ja suhted on kõik üksnes pinnapealsed.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu koju ei tule kunagi nõudepesumasinat, robottolmuimejat, gaasipliiti, mikrolaineahju, seinamaale, aknaruloosid ja duššinurka.

Kujutan ette, et su muldpõrandaga onni nurgas ripub nõgine pada. Nagu ürginimene!

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis kolisime korterisse, kus on avatud köök. Ja nüüd ei tahakse enam kunagi teistmoodi. Vanas korteris oli nii, et mina istusin köögis, tegin süüa ja toimetasin. Sel ajal, kui ülejäänud pere oli elutoas ja veetis mõnusalt aega. Veel hullem, kui tulid külalised, siis mina sahmerdasin köögis, sel ajal külalised olid omaette elutoas.

Kas see pole mitte rohkem nagu pereelu probleem, et kogu ülejäänud pere veedab mõnusasti elutoas aega, kuni sina pead üksi köögis toimetama?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aiapäkapikud on ju nunnud ???? Saksamaal kohtab neid palju. Küll mitte enda kodus ja aias. Meil on nt. kivist varblane. Mitmed vanemad daamid on kommenteerinud, et “nii armas”, heh! On tõesti õnnestunud (sõbraliku) ilmega. Lisaks kükitavad basseini serval (samuti kivist) kaks konna. Massiivsed ja lahedad tegelased. Päris konni on ka nagunii suviti igal pool toimetamas näha, seega on nad natuke ka nagu paiga sümbolid. Siil oleks ka lahe, aga kindlasti mitte tigu!! Ja need kaks pole odavkataloogidest ega ka värvilised. Hele- ja tumehall toonideks.

Mulle meeldivad sellised aiakaunistused, mis näevad välja nagu päris. Nagu olekski mul see varblane seal lillepoti äärel või konn basseini serval või siil põõsa all. Päkapikkudesse ei usu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aiapäkapikud on ju nunnud ???? Saksamaal kohtab neid palju. Küll mitte enda kodus ja aias. Meil on nt. kivist varblane. Mitmed vanemad daamid on kommenteerinud, et “nii armas”, heh! On tõesti õnnestunud (sõbraliku) ilmega. Lisaks kükitavad basseini serval (samuti kivist) kaks konna. Massiivsed ja lahedad tegelased. Päris konni on ka nagunii suviti igal pool toimetamas näha, seega on nad natuke ka nagu paiga sümbolid. Siil oleks ka lahe, aga kindlasti mitte tigu!! Ja need kaks pole odavkataloogidest ega ka värvilised. Hele- ja tumehall toonideks.

Mulle meeldivad sellised aiakaunistused, mis näevad välja nagu päris. Nagu olekski mul see varblane seal lillepoti äärel või konn basseini serval või siil põõsa all. Päkapikkudesse ei usu.

Kena. Inimeste maitsed ongi erinevad. Meil on maakive ka aias palju, seega sobivad  just sellised neutraalset tooni kujud. Tooni annavad erinevad lilled aias. Värvilised kujud lisaks ajaksid kõik liialt kirjuks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sattusin eile kuulama kolme võhivõõra inimese jutustamist sel teemal. Nende hääled olid nii valjud, et võimatu oli vaikses restoranis seda mitte kuulda. Kolm veidi erinevas vanuses naist, silma järgi vanuses 25-40. Hakkasin ka ise mõtlema, et mida olen kodus vältinud, ja kas on asju, mida ma kunagi oma koju ei taha. Süvenenult polnudki kunagi mõelnud.

Meie koju ei ole tulnud ega tule kunagi tekstiga jalamatti, kunsttaimi, seinavaipu, tüllkardinaid, vaippõrandat, mingitmoodi “ilustatud” või pehmendatud WC-poti kaant, jõulu- või lihavõtteteemalisi linikuid, tahvlit sügavmõtteliste lausejuppidega ega tähti, mis moodustavad sõnad LOVE või HOME vms :-), perepilti seinale, plastikust nõusid ega lillepotte. Kindlasti ka mitte tasse või t-särke kirjadega maailma parim issi või lapse kleidikesi kirjaga Princess vms. Lisaks levinumatest lemmikutest (puuri)linde, akvaariumi, kilpkonna ega närilisi. Ka, kui kuidagi peaks ukse vahelt sisse pääsema, katsun võimalikult ruttu kamina või prügikasti abil vabaneda lõikelilledest ja naistepäeva, sünnipäeva, sõbrapäeva, uusaasta jms kaardikestest.

Mis teile endast pähe tuleb?

Kui sa siinkohal väidad et oled samal ajal ka 100 aastane, siis usun sind, muul juhul oled vaid iseendale valetanud!

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunstlilled olid alati ka minu jaoks kodus välistatud. Samuti ei meeldi mulle need surnuaedades. Aga üllatuslikult avastasin, et kuivkäimla pisut koorunud värvi ja roostelaikudega ventilatsioonitoru üleni  plastlilledega kaetuna nägi välja nii kitšimast kitšim, et see oli väga hea. Täiega lahe oli sellises kempsus käia, niisugune värvimeri ???? Ei ütle iial enam, et mitte iial.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu koju ei tule kunagi nõudepesumasinat, robottolmuimejat, gaasipliiti, mikrolaineahju, seinamaale, aknaruloosid ja duššinurka.

duši*

Imelikud vastused on need teised ka. Lihtsalt keeldud potentsiaalsest mugavusest, sest nii on alati olnud?

Ei ole alati nii olnud. Mulle lihtsalt ei meeldi need asjad.

Sest su lemmik tegevus on põrandate küürimine ja nõudepesu?

Praegu küll ükski robottolmuimeja sul põrandat puhtaks ei küüri ????

Sõbrake, see, et sina pole tänapäevaste robotitega kursis, ei tee neid veel olematuks. Uuri natuke enne asja, kui lajatad.

Uuri ise enne, mida tähendab sõna “küürima” ja pane siis mõni link robottolmuimejale, mis põrandaid küürib. Iga pesemine ei ole veel küürimine. Imelik, et grammatikavigade kallal norimine on popp, aga sõnade väärkasutusele viitamine saab ainult miinuseid. Saan aru, et ehk tahetigi liialdada, aga see oli ikka päris suur liialdus ????

Siis tõesti ei oska aidata ega arvata, kui teil põrandad nii mustad, et neid pidevalt “küürima” peab.

Küüritakse põhjakõrbenud ahjupotti, aga mitte põrandaid. See tõttu tõesti minu viga, et eeldasin, et sõna küürima on tähenduses lihtsalt pesema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ammu on kindlaks tehtud, et masin säästab.

Vett jah, aga elektrit?

Kas sul tuleb soe vesi kraanist tasuta?

Kui boiler ajab vee soojaks, siis maksad ju ikka elektri eest, ja rohkem. Nõudepesumasin tarbib elektrit vähem kui boiler. Kui sul tuleb soe vesi keskküttest, siis maksad ju samamoodi vee soojendamise eest. Ja, kuna vett kulub käsitsi pestes rohkem, siis ilmselt maksab ka kraanist tulev soe vesi rohkem kui elekter, mida kasutab nõudepesumasin.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et kästisi pestes läheb vett rohkem, on fakt! Selle üle pole isegi mõtet vaielda. Kui masinatäie nõude pesemiseks läheb 10-15 liitrit vett, siis käsitsi ei pese sa mitte kunagi nii väikese koguse veega nii suurt hulka musti nõusid.

Mul masinat ei ole, sest pole vajadust, aga ettekujutus, et keemilist vahendit täis masinatäis musti nõusi pestakse ja loputatakse 10-15 liitri veega, on küll jube. Pole enne selle peale mõelnud, kas tõesti ongi nii?

Sa siis käsitsi pestes pesuvahendit ei kasuta? Nõudepesumasina jaoks on ka erinevaid pesuvahendeid. On ka ökosid ja tervisele ohutuid.

Üldiselt on siiski nii, et pesumasin peseb nõud puhtamaks kui sa ise käsitsi. Väike veekogus küll, aga vesi on oluliselt kõrgema kuumusega kui käsitsi pestes. Ja kuivatusprotsessis kuumutatakse nõud veel eriti üle. Nii et välja võtad puhtusest krudisevad nõud, kus ei saa enam mingeid pisikui olla.

Aga eks see jutt sul rohkem sinna hapude viinamarjade kanti kipub minema…

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis kolisime korterisse, kus on avatud köök. Ja nüüd ei tahakse enam kunagi teistmoodi. Vanas korteris oli nii, et mina istusin köögis, tegin süüa ja toimetasin. Sel ajal, kui ülejäänud pere oli elutoas ja veetis mõnusalt aega. Veel hullem, kui tulid külalised, siis mina sahmerdasin köögis, sel ajal külalised olid omaette elutoas.

Kas see pole mitte rohkem nagu pereelu probleem, et kogu ülejäänud pere veedab mõnusasti elutoas aega, kuni sina pead üksi köögis toimetama?

Ei ole! Mul ikka mees teeb ka süüa, kui sellele viitasid. Aga kogu nn seltsielu käib ikka elutoas ja kitsas köögis keegi istuda ei viitsinud.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu küll ükski robottolmuimeja sul põrandat puhtaks ei küüri ????

Sa pesed põrandat endiselt nii? Vaeseke. Dressipüksid põrandalapina oled vähemalt välja vahetanud normaalsema materjali vastu (kusjuures porise väliskoridori jaoks lähevad isegi mul siiani käiku mõned kaltsukoti asjad aeg-ajalt).

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et kästisi pestes läheb vett rohkem, on fakt! Selle üle pole isegi mõtet vaielda. Kui masinatäie nõude pesemiseks läheb 10-15 liitrit vett, siis käsitsi ei pese sa mitte kunagi nii väikese koguse veega nii suurt hulka musti nõusid.

Mul masinat ei ole, sest pole vajadust, aga ettekujutus, et keemilist vahendit täis masinatäis musti nõusi pestakse ja loputatakse 10-15 liitri veega, on küll jube. Pole enne selle peale mõelnud, kas tõesti ongi nii?

Sa siis käsitsi pestes pesuvahendit ei kasuta? Nõudepesumasina jaoks on ka erinevaid pesuvahendeid. On ka ökosid ja tervisele ohutuid.

Üldiselt on siiski nii, et pesumasin peseb nõud puhtamaks kui sa ise käsitsi. Väike veekogus küll, aga vesi on oluliselt kõrgema kuumusega kui käsitsi pestes. Ja kuivatusprotsessis kuumutatakse nõud veel eriti üle. Nii et välja võtad puhtusest krudisevad nõud, kus ei saa enam mingeid pisikui olla.

Aga eks see jutt sul rohkem sinna hapude viinamarjade kanti kipub minema…

Mis hapud viinamarjad? Elan üksi, süüa peaaegu ei tee, midagi peale tassi ja üksiku taldriku-kahvli pesta pole. Ma tõesti ei vaja masinat.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis hapud viinamarjad? Elan üksi, süüa peaaegu ei tee, midagi peale tassi ja üksiku taldriku-kahvli pesta pole. Ma tõesti ei vaja masinat.

Aga ongi ju hapud viinamarjad. Meest sinu majja kunagi ei tule nagu ütlesid, sest sa ei leia kedagi. Koju sinu sõpru ei tule. Sest tegelikult sul polegi sõpru.

Mis siis muud üle jääbki, kui kibestunult teiste elusid kadestada. Ja leida nende elust asju, mida saab halvustada.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis hapud viinamarjad? Elan üksi, süüa peaaegu ei tee, midagi peale tassi ja üksiku taldriku-kahvli pesta pole. Ma tõesti ei vaja masinat.

Aga ongi ju hapud viinamarjad. Meest sinu majja kunagi ei tule nagu ütlesid, sest sa ei leia kedagi. Koju sinu sõpru ei tule. Sest tegelikult sul polegi sõpru.

Mis siis muud üle jääbki, kui kibestunult teiste elusid kadestada. Ja leida nende elust asju, mida saab halvustada.

Ja sina ei olegi pühapäeva hommikul mehele-lastele pannkooke tegemas ja õelutsed perekoolis.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis kolisime korterisse, kus on avatud köök. Ja nüüd ei tahakse enam kunagi teistmoodi. Vanas korteris oli nii, et mina istusin köögis, tegin süüa ja toimetasin. Sel ajal, kui ülejäänud pere oli elutoas ja veetis mõnusalt aega. Veel hullem, kui tulid külalised, siis mina sahmerdasin köögis, sel ajal külalised olid omaette elutoas.

Kas see pole mitte rohkem nagu pereelu probleem, et kogu ülejäänud pere veedab mõnusasti elutoas aega, kuni sina pead üksi köögis toimetama?

Ei ole! Mul ikka mees teeb ka süüa, kui sellele viitasid. Aga kogu nn seltsielu käib ikka elutoas ja kitsas köögis keegi istuda ei viitsinud.

See ei ole korteri viga. Viga oli selles, et sina alles sahmerdasid köögis, kui külalised elutoas istusid. Igal normaalsel perenaisel on külaliste saabumisajaks köögis jäänud teha null tööd. Ainult vast ehk soojas hoitud praad lauale saata või mõnd sorti rohelisele salatile kaste peale valada ja korra segada, kaks minutit kummalegi tööle maksimaalselt. Mida sa seal köögis enam siis sahmid, kui külalised kohal? See on kohutavalt tüütu alati, kui sellisesse perre küll kutsutakse. Perenaine pole suutnud enne elementaarseid ettevalmistusi teha ja passib tõesti suurema osa ajast köögis või jookseb toa ja köögi vahel. Selge, et korraks peab pererahvast eegi veel tõusma, et vahetada näiteks taldrikud, viia ära mittevajalikud tühjad liuad ja tuua magustoit. See aga võtab ka maksimaalselt 3 minutit, sest uus plokk taldrikuid on muidugi juba käepäraselt ootel, mitte ei kuule külalised, kuidas pererahvas köögis kapiuksi paugutab ja klirinal sööginõusid sahtlitest kokku alles otsib.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis hapud viinamarjad? Elan üksi, süüa peaaegu ei tee, midagi peale tassi ja üksiku taldriku-kahvli pesta pole. Ma tõesti ei vaja masinat.

Aga ongi ju hapud viinamarjad. Meest sinu majja kunagi ei tule nagu ütlesid, sest sa ei leia kedagi. Koju sinu sõpru ei tule. Sest tegelikult sul polegi sõpru.

Mis siis muud üle jääbki, kui kibestunult teiste elusid kadestada. Ja leida nende elust asju, mida saab halvustada.

Millest sa ometi räägid? Mida ja millal ma halvustasin?  Imestasin, et kas tõesti nõudepesumasin tarvitab ainult 10-15 liitrit vett, sest pole sellele kunagi mõelnud?  Väga tore, kui see nii on ja nõud puhtaks saavad. Mees? Sõbrad? Kibestunud? Kade?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millest sa ometi räägid? Mida ja millal ma halvustasin?  Imestasin, et kas tõesti nõudepesumasin tarvitab ainult 10-15 liitrit vett, sest pole sellele kunagi mõelnud?  Väga tore, kui see nii on ja nõud puhtaks saavad.

No näed, oli sul ka perekoolist kasu ja said lõpuks ometi (aastal 2023) aimu, kuidas nõudepesumasinad töötavad.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei ole korteri viga. Viga oli selles, et sina alles sahmerdasid köögis, kui külalised elutoas istusid. Igal normaalsel perenaisel on külaliste saabumisajaks köögis jäänud teha null tööd.

Kui on külalised, siis on koguaeg vaja midagi jooksvalt lauale tuua või laualt viia. Kausse täita. Magustoit ette valmistada jne jne.

Seda kõike on palju mõnusam teha, kui oled külalistega samas ruumis.

Täpselt sama perele õhtusööki tehes. Palju mõnusam on süüa teha, kui saad samal ajal telekat vaadata-kuulata või pereliikmetega juttu puhuda.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul masinat ei ole, sest pole vajadust, aga ettekujutus, et keemilist vahendit täis masinatäis musti nõusi pestakse ja loputatakse 10-15 liitri veega, on küll jube. Pole enne selle peale mõelnud, kas tõesti ongi nii?

Loodetavasti ei käi sa ka kunagi restoranis ega kohvikus söömas. Sest üsna tõenäoliselt on need nõud ka masinas pestud. Ja nendelt nõudelt pole enne oma pereliikmed söönud, vaid võõrad inimesed.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millest sa ometi räägid? Mida ja millal ma halvustasin?  Imestasin, et kas tõesti nõudepesumasin tarvitab ainult 10-15 liitrit vett, sest pole sellele kunagi mõelnud?  Väga tore, kui see nii on ja nõud puhtaks saavad. Mees? Sõbrad? Kibestunud? Kade?

Olen märganud, et siin perekoolis võib inimestel mingi väga imeliku koha pealt, ei oskagi täpselt öelda mis, kas kadedus või kompleks, välja lüüa. Ja siis hakkavad võtma mingi asja kallal, mida nad endale ise mingil põhjusel lubada ei saa või ei suuda mingi kiiksu tõttu asja omaks võtta.

Üks veidramaid oli see, kus üks kägu üritas kõikidele meeleheitlikult selgeks teha, et köögimööbli tagasein ei tohi olla mitte mingil juhul klaasist, sest seda ei ole võimalik hooldada. Selgus, et tal endal seda pole, aga teadis asjast nii täpselt sellepärast, et tal ühel tuttaval on.

Nõudepesumasina poolt-vastu teemasid on perekoolis olnud lugematu hulk. Tavaliselt kritiseerivad ja eitavad masina vajalikkust just need, kes ei saa omale seda lubada. Ajaga on neid siiski vähemaks jäänud, sest nõudepesumasin on tänapäeval siiski täiesti tavaline tarbeese, mitte mingi kättesaamatu luksuskaup. Ja need, kes on olnud algul vastalised, kuid lõpuks selle omale soetanud, on siiski rahul, mitte ei arva, et oli mõttetu ost. Tean vaid üht inimest, kellel on see masin, kuid kes ei kasuta. Tal oli masin juba sissekolides sees. Aga tema ei kasuta seda sellepärast, et ta ei oska. Mitte, et ta ei oska käivitada, vaid ta ei saa aru masina täitmise süsteemist. Ühtlasi on siiras veendumuses, et kui ta pärast söögikorda kohe masinat pesemat ei pane, siis on nõud hoobilt hallitanud ja kõik on paksult pisikuid täis. Aga ühest söögikorrast ju neljaliikmelisel perel ei tule tervet masinatäit nõusid.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millest sa ometi räägid? Mida ja millal ma halvustasin? Imestasin, et kas tõesti nõudepesumasin tarvitab ainult 10-15 liitrit vett, sest pole sellele kunagi mõelnud? Väga tore, kui see nii on ja nõud puhtaks saavad. Mees? Sõbrad? Kibestunud? Kade?

Olen märganud, et siin perekoolis võib inimestel mingi väga imeliku koha pealt, ei oskagi täpselt öelda mis, kas kadedus või kompleks, välja lüüa. Ja siis hakkavad võtma mingi asja kallal, mida nad endale ise mingil põhjusel lubada ei saa või ei suuda mingi kiiksu tõttu asja omaks võtta.

Üks veidramaid oli see, kus üks kägu üritas kõikidele meeleheitlikult selgeks teha, et köögimööbli tagasein ei tohi olla mitte mingil juhul klaasist, sest seda ei ole võimalik hooldada. Selgus, et tal endal seda pole, aga teadis asjast nii täpselt sellepärast, et tal ühel tuttaval on.

Nõudepesumasina poolt-vastu teemasid on perekoolis olnud lugematu hulk. Tavaliselt kritiseerivad ja eitavad masina vajalikkust just need, kes ei saa omale seda lubada. Ajaga on neid siiski vähemaks jäänud, sest nõudepesumasin on tänapäeval siiski täiesti tavaline tarbeese, mitte mingi kättesaamatu luksuskaup. Ja need, kes on olnud algul vastalised, kuid lõpuks selle omale soetanud, on siiski rahul, mitte ei arva, et oli mõttetu ost. Tean vaid üht inimest, kellel on see masin, kuid kes ei kasuta. Tal oli masin juba sissekolides sees. Aga tema ei kasuta seda sellepärast, et ta ei oska. Mitte, et ta ei oska käivitada, vaid ta ei saa aru masina täitmise süsteemist. Ühtlasi on siiras veendumuses, et kui ta pärast söögikorda kohe masinat pesemat ei pane, siis on nõud hoobilt hallitanud ja kõik on paksult pisikuid täis. Aga ühest söögikorrast ju neljaliikmelisel perel ei tule tervet masinatäit nõusid.

Ma üritasin mõelda, et mis sõnaga sinusuguseid saaks iseloomustada, aga ei leidnud. Snoob mitte. Eesti naise märg unelm. No et iga uus köögitehnikavidin peab olema. Alates ives rocherist ja tupperwarest. Kui ei ihale ega kodus pole, oled kade rott. Aknarobot, ja pesukuivati ja nõudekas jne

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma üritasin mõelda, et mis sõnaga sinusuguseid saaks iseloomustada, aga ei leidnud. Snoob mitte. Eesti naise märg unelm. No et iga uus köögitehnikavidin peab olema. Alates ives rocherist ja tupperwarest. Kui ei ihale ega kodus pole, oled kade rott. Aknarobot, ja pesukuivati ja nõudekas jne

Yves Rocher on siiski kosmeetika ja parfümeeria firma, mitte ei tooda kodumasinaid.

Ma ei arva, et kõik masinad või Tupperwared peaksid igas kodus olemas olema. Mul näiteks pole mikrolaineahju, kuumaõhufritüüri, multikeetjat, aknapesurobotit ja veel palju asju.

Ja ma ei arva ka, et kõikidel peab nõudepesumasin olema. Aga, kui inimene kuidagi eriti õhinal kritiseerib seda, mida tal endal ei ole, siis see ikkagi viitab kas kadedusele või tõesti mingile kiiksule, mis ei luba uusi asja omaks võtta.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei ole korteri viga. Viga oli selles, et sina alles sahmerdasid köögis, kui külalised elutoas istusid. Igal normaalsel perenaisel on külaliste saabumisajaks köögis jäänud teha null tööd.

Kui on külalised, siis on koguaeg vaja midagi jooksvalt lauale tuua või laualt viia. Kausse täita. Magustoit ette valmistada jne jne.

Seda kõike on palju mõnusam teha, kui oled külalistega samas ruumis.

Täpselt sama perele õhtusööki tehes. Palju mõnusam on süüa teha, kui saad samal ajal telekat vaadata-kuulata või pereliikmetega juttu puhuda.

Kui on külalised, siis perekond on koostanud menüü nii, et magustoit on juba ete valmistatud, mitte ei hakka perenaine keset pidu kooki küpsetama või alles jäätist karbist pokaalidesse kraapima.
Mida sa kogu aeg jooksvalt lauale tood? Mis kausse sa täidad? Kui sa tead ette, et süüakse kaks kausitäit seda salatit, siis on see sul ju ometi kaussides valmis ja laual (või ootab teine kauss külmikus). Sa ei hakka ju peo ajal uut salatit hakkima. Kui on teada, et maitsevesi saab otsa, on sul ju peoperenaisena ometi maitsevee kraam juba teise kannutäie jaoks valmis lõigatud ja näiteks karbikeses ootel, mitte ei hakka sa peo ajal sidrunit pesema, siis koorima, siis münti pesema. Külm laud on lahti lõigatud, alkohol ja jää serveeritud, kõik käigud taldrikuid valmis pandud, klaasid ka.

Perekonna suhtes on sul muidugi õigus, on hea, kui nad kõik kaasa löövad õhtusöögi valmistamisel. Mul endal ka avatud köök aga külalistele seda piinlikkust ma küll ei valmista, et näete, kuidas ma tuhisen toa ja köögi vahet, kui palju mul teie pärast veel peo ajal toimetada vaja on. Päris avatud köögi puhul on jama see, et kui viia ära praenõud, siis ei hakka ju külaliste silme all kanakonte vms prügikasti roobitsema. Aga eks iga perenaine oma köögis teab, kuhu ta need taldrikud siis asetab. Need asjad on kinnises köögis lihtsam teha.

Imetlen neid perenaisi ja peremehi, kes näiliselt istuvad kogu aeg lauas ja ajavad juttu. Mõnus on nendel külas käia. Nad on kõik ette valmistanud ja nad ei valmista külalistele ebamugavust, et näe, kuidas ta vaeseke peab askeldama meie pärast. Delikaatne võõrustaja on 99% eeltööd ära teinud. Ise olen alles teel sinnapoole.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga, kui inimene kuidagi eriti õhinal kritiseerib seda, mida tal endal ei ole, siis see ikkagi viitab kas kadedusele või tõesti mingile kiiksule, mis ei luba uusi asja omaks võtta.

Mina olin 20 aastat tagasi veendunud manuaalkasti kasutaja ja ühes väitluses kolleegidega jäin lõpuni endale kindlaks, et manuaal on ikka sada korda parem kui automaat. Sõitsin siis uhkelt oma manuaaliga edasi. Saatuse või lihtsalt juhuse tahtel sattus mu järgmine auto olema automaat.

Siiamaani hakkab häbist kõhus keerama, kui seda väitlust meenutan.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 224 )


Esileht Kodunurk mida teie koju kunagi ei tule?