Esileht Kodunurk mida teie koju kunagi ei tule?

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 224 )

Teema: mida teie koju kunagi ei tule?

Postitas:
Kägu

Ma üritasin mõelda, et mis sõnaga sinusuguseid saaks iseloomustada, aga ei leidnud. Snoob mitte. Eesti naise märg unelm. No et iga uus köögitehnikavidin peab olema. Alates ives rocherist ja tupperwarest. Kui ei ihale ega kodus pole, oled kade rott. Aknarobot, ja pesukuivati ja nõudekas jne

Yves Rocher on siiski kosmeetika ja parfümeeria firma, mitte ei tooda kodumasinaid.

Ma ei arva, et kõik masinad või Tupperwared peaksid igas kodus olemas olema. Mul näiteks pole mikrolaineahju, kuumaõhufritüüri, multikeetjat, aknapesurobotit ja veel palju asju.

Ja ma ei arva ka, et kõikidel peab nõudepesumasin olema. Aga, kui inimene kuidagi eriti õhinal kritiseerib seda, mida tal endal ei ole, siis see ikkagi viitab kas kadedusele või tõesti mingile kiiksule, mis ei luba uusi asja omaks võtta.

Arvan ka nii. Samas neid masinapurustajaid on alati olnud, igal ajal.

Nii noudepesumasin kui kuivati teevad elu kergemaks. Kuivati on just meie kliimas vajalik, suuremad asjad saab viia aeda voi rodule kuivama, aga just nn vaike puru, nagu sokid ja pesu on hea kuivatisse visata.

Keegi siin pesi kasitsi pesu ka. Motlesin, et miks kyll inimene oma aega ja tervist ei hinda. Kuigi usun, et tihti voib sellise naise taga olla vagivaldne mees, kes tahabki naist orjana kohelda, seda ju keegi ei maini.

Elasin kaua Eestist rikkamas riigis ja seal kyll keegi noudepesumasina vastu ei protesteerinud, see oli koigil olemas, nii et see pole eesti naise kiiks.

Eesti naise kiiks voib olla see, et kui tolmuimeja, siis Miele, kui kohvimasin, siis Jura jne. Isegi kui selleks peab laenu votma. Rikkamas riigis laheb ka AEG voi Beko  vabalt loosi ja keegi selles suhtes komplekse ei poe.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on külalised, siis perekond on koostanud menüü nii, et magustoit on juba ete valmistatud, mitte ei hakka perenaine keset pidu kooki küpsetama või alles jäätist karbist pokaalidesse kraapima. Mida sa kogu aeg jooksvalt lauale tood? Mis kausse sa täidad? Kui sa tead ette, et süüakse kaks kausitäit seda salatit, siis on see sul ju ometi kaussides valmis ja laual (või ootab teine kauss külmikus). Sa ei hakka ju peo ajal uut salatit hakkima. Kui on teada, et maitsevesi saab otsa, on sul ju peoperenaisena ometi maitsevee kraam juba teise kannutäie jaoks valmis lõigatud ja näiteks karbikeses ootel, mitte ei hakka sa peo ajal sidrunit pesema, siis koorima, siis münti pesema. Külm laud on lahti lõigatud, alkohol ja jää serveeritud, kõik käigud taldrikuid valmis pandud, klaasid ka. Perekonna suhtes on sul muidugi õigus, on hea, kui nad kõik kaasa löövad õhtusöögi valmistamisel. Mul endal ka avatud köök aga külalistele seda piinlikkust ma küll ei valmista, et näete, kuidas ma tuhisen toa ja köögi vahet, kui palju mul teie pärast veel peo ajal toimetada vaja on. Päris avatud köögi puhul on jama see, et kui viia ära praenõud, siis ei hakka ju külaliste silme all kanakonte vms prügikasti roobitsema. Aga eks iga perenaine oma köögis teab, kuhu ta need taldrikud siis asetab. Need asjad on kinnises köögis lihtsam teha. Imetlen neid perenaisi ja peremehi, kes näiliselt istuvad kogu aeg lauas ja ajavad juttu. Mõnus on nendel külas käia. Nad on kõik ette valmistanud ja nad ei valmista külalistele ebamugavust, et näe, kuidas ta vaeseke peab askeldama meie pärast. Delikaatne võõrustaja on 99% eeltööd ära teinud. Ise olen alles teel sinnapoole.

Milleks selline detailne kirjeldus, kuidas tuleb külalisi võõrustada? Jutt on siiski avatud köögist ja selle eelistest, mitte sellest, kui tubli perenaine keegi on.

Loomulikult on külaliste saabudes laud kaetud, kuid kui salatikausid või praetaldrikud vahepeal tühjaks saavad, siis täidan need uuesti. Pärast soolast toidukorda viin mustad nõud laualt. Toon kohviserviisi ja magustoidu. Erinevalt sinust ma kindlasti ei pane juba peo alguse jäätist kaussidesse sulama.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõudepesumasinasse suhtub väga kriitiliselt ka mu parim sõbranna. On inimesi, kes suhtuvad kõigesse, mis on uus, väga kahtlustavalt, isegi kui nad on noored inimesed ja rahapuudust pole. Kui mingi imenipi läbi sain ta kunagi proovima kaasaegset pesumasinat oma kodus, tekkis see mõne nädala pärast ka tema koju. Kui töös hakkas vaja minema nutitelefoni, siis peagi tekkis koju ka nutitelefon, umbes 10 aastat hiljem kui teistel. Seni aga ta suhtub väga kahtlustavalt (ja eks mõnes asjas ole tal ka õigus) näiteks uksekelladesse – kuna mingid aastad tagasi põles kuskil kellegi kodu, kuna keegi oli midagi uksekella nupu vahele toppinud – ei, ta lasi selle kohe demonteerida. Mikrolaineahjust, indkutsioon- ega keraamilisest pliidist rääkimata. Esimene levitab kohutavaid laineid, teised lähevad kohe pealt katki. Automaatkastiga auto on ohtlik, sest tähelepanu hajuvat. Püsikiirusehoidja on kahtlane asi. Toidukuivati – täiesti kahtlane. FB – ülikahtlane, sest kõik saavad kohe siis temast kõik teada. See jutt, et keegi ei saa midagi teada, mida sa sinna ei riputa, ei toimi. Gmail – kahtlane. Kivisool – kahtlasemast kahtlane. Hurmaa – rõvedalt kahtlane. Dimmeriga laualamp – sigakahtlane. Smart ID – kahtlasemast kahtlasem. Wolt-Bolt – üleloomulikult kahtlane. Pikemat juttu pole vaja, niigi selge.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärast seda, kui meie peres tuli kasutusele nõudepesumasin, on me pereliikmed palju tervemad. Just viiruslike haiguste koha pealt. Varem oli 3-4 korda aastas kõikidel nohu. Nüüd pigistab kord kahe aasta tagant ehk välja. Köhaga sama.

Ehkki, kui ma käsitsi pesin, siis pesin ka väga kuuma veega ja väga hoolikalt. Aga ju see siis ikka kõike ära ei tapnud.

Lisaks, nüüd mul on normaalne käenahk ja oluliselt tervemad küüned.

 

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärast seda, kui meie peres tuli kasutusele nõudepesumasin, on me pereliikmed palju tervemad. Just viiruslike haiguste koha pealt. Varem oli 3-4 korda aastas kõikidel nohu. Nüüd pigistab kord kahe aasta tagant ehk välja. Köhaga sama.

Ehkki, kui ma käsitsi pesin, siis pesin ka väga kuuma veega ja väga hoolikalt. Aga ju see siis ikka kõike ära ei tapnud.

Lisaks, nüüd mul on normaalne käenahk ja oluliselt tervemad küüned.

See jutt oli siis sellele imestajale, kes arvab, et 10-liitriga ei saa ju nõusid korralikult puhtaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haha, ma loodan, et ta mingite heade omadustega selle kompenseerib ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on külalised, siis perekond on koostanud menüü nii, et magustoit on juba ete valmistatud, mitte ei hakka perenaine keset pidu kooki küpsetama või alles jäätist karbist pokaalidesse kraapima. Mida sa kogu aeg jooksvalt lauale tood? Mis kausse sa täidad? Kui sa tead ette, et süüakse kaks kausitäit seda salatit, siis on see sul ju ometi kaussides valmis ja laual (või ootab teine kauss külmikus). Sa ei hakka ju peo ajal uut salatit hakkima. Kui on teada, et maitsevesi saab otsa, on sul ju peoperenaisena ometi maitsevee kraam juba teise kannutäie jaoks valmis lõigatud ja näiteks karbikeses ootel, mitte ei hakka sa peo ajal sidrunit pesema, siis koorima, siis münti pesema. Külm laud on lahti lõigatud, alkohol ja jää serveeritud, kõik käigud taldrikuid valmis pandud, klaasid ka. Perekonna suhtes on sul muidugi õigus, on hea, kui nad kõik kaasa löövad õhtusöögi valmistamisel. Mul endal ka avatud köök aga külalistele seda piinlikkust ma küll ei valmista, et näete, kuidas ma tuhisen toa ja köögi vahet, kui palju mul teie pärast veel peo ajal toimetada vaja on. Päris avatud köögi puhul on jama see, et kui viia ära praenõud, siis ei hakka ju külaliste silme all kanakonte vms prügikasti roobitsema. Aga eks iga perenaine oma köögis teab, kuhu ta need taldrikud siis asetab. Need asjad on kinnises köögis lihtsam teha. Imetlen neid perenaisi ja peremehi, kes näiliselt istuvad kogu aeg lauas ja ajavad juttu. Mõnus on nendel külas käia. Nad on kõik ette valmistanud ja nad ei valmista külalistele ebamugavust, et näe, kuidas ta vaeseke peab askeldama meie pärast. Delikaatne võõrustaja on 99% eeltööd ära teinud. Ise olen alles teel sinnapoole.

Milleks selline detailne kirjeldus, kuidas tuleb külalisi võõrustada? Jutt on siiski avatud köögist ja selle eelistest, mitte sellest, kui tubli perenaine keegi on.

Loomulikult on külaliste saabudes laud kaetud, kuid kui salatikausid või praetaldrikud vahepeal tühjaks saavad, siis täidan need uuesti. Pärast soolast toidukorda viin mustad nõud laualt. Toon kohviserviisi ja magustoidu. Erinevalt sinust ma kindlasti ei pane juba peo alguse jäätist kaussidesse sulama.

Jah, salatikausid on mul tõesti külmikus valmis. Miski ei oota potis, et raisata 3 min sealt kausi taas täitmiseks. Peale selle ma ei vii taastäidetud kaussi lauale – selle servad on tõenoiselt salatised ja mäkerdusi lauale ei vii. Seega võtan teise kausi, mille servad on puhtad ja kus salat juba sees ootel, maksimum kui vaja toidukile maha võtta. Sama lugu prae teise serveeringuga. Ülejäänud praad ei vedele ahjus ahjupannil, et sealt hakata siis kolistama, vaid ta on teisel liual ja ootab ahjus – ta on juba serveeritud. Ei hakkaks ju niikuinii vanal liual, kus servades toidujäljed, uuesti lauda lasta minna.
Jäätis mõistagi on pokaalidega sügavkülmas valmis.
Nõude viimine on nika-näka, tsuts ja valmis. Uued nõud on välja otsitud juba enne ju.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jutt on siiski avatud köögist ja selle eelistest, mitte sellest, kui tubli perenaine keegi on.

Avatud köök ei anna mingeid eeliseid. Küll aga on toredad lükandustega köögid, kus vajadusel saab ukse kinni tõmmata.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, salatikausid on mul tõesti külmikus valmis. Miski ei oota potis, et raisata 3 min sealt kausi taas täitmiseks. Peale selle ma ei vii taastäidetud kaussi lauale – selle servad on tõenoiselt salatised ja mäkerdusi lauale ei vii. Seega võtan teise kausi, mille servad on puhtad ja kus salat juba sees ootel, maksimum kui vaja toidukile maha võtta. Sama lugu prae teise serveeringuga. Ülejäänud praad ei vedele ahjus ahjupannil, et sealt hakata siis kolistama, vaid ta on teisel liual ja ootab ahjus – ta on juba serveeritud. Ei hakkaks ju niikuinii vanal liual, kus servades toidujäljed, uuesti lauda lasta minna. Jäätis mõistagi on pokaalidega sügavkülmas valmis. Nõude viimine on nika-näka, tsuts ja valmis. Uued nõud on välja otsitud juba enne ju.

Aitab nüüd küll! Otseloomulikult oled sa palju tublim ja usinam perenaine kui mina. Üldse ei vaidle vastu ega püüa vastupidist tõestada. Lihtsalt, see teema ei ole sinu imetlemisest.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõudepesumasinasse suhtub väga kriitiliselt ka mu parim sõbranna. On inimesi, kes suhtuvad kõigesse, mis on uus, väga kahtlustavalt, isegi kui nad on noored inimesed ja rahapuudust pole. Kui mingi imenipi läbi sain ta kunagi proovima kaasaegset pesumasinat oma kodus, tekkis see mõne nädala pärast ka tema koju. Kui töös hakkas vaja minema nutitelefoni, siis peagi tekkis koju ka nutitelefon, umbes 10 aastat hiljem kui teistel. Seni aga ta suhtub väga kahtlustavalt (ja eks mõnes asjas ole tal ka õigus) näiteks uksekelladesse – kuna mingid aastad tagasi põles kuskil kellegi kodu, kuna keegi oli midagi uksekella nupu vahele toppinud – ei, ta lasi selle kohe demonteerida. Mikrolaineahjust, indkutsioon- ega keraamilisest pliidist rääkimata. Esimene levitab kohutavaid laineid, teised lähevad kohe pealt katki. Automaatkastiga auto on ohtlik, sest tähelepanu hajuvat. Püsikiirusehoidja on kahtlane asi. Toidukuivati – täiesti kahtlane. FB – ülikahtlane, sest kõik saavad kohe siis temast kõik teada. See jutt, et keegi ei saa midagi teada, mida sa sinna ei riputa, ei toimi. Gmail – kahtlane. Kivisool – kahtlasemast kahtlane. Hurmaa – rõvedalt kahtlane. Dimmeriga laualamp – sigakahtlane. Smart ID – kahtlasemast kahtlasem. Wolt-Bolt – üleloomulikult kahtlane. Pikemat juttu pole vaja, niigi selge.

Taitsa huvitab, et mis head omadused tal sobrana on? Rikas mees? Uhke maja?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on külalised, siis perekond on koostanud menüü nii, et magustoit on juba ete valmistatud, mitte ei hakka perenaine keset pidu kooki küpsetama või alles jäätist karbist pokaalidesse kraapima. Mida sa kogu aeg jooksvalt lauale tood? Mis kausse sa täidad? Kui sa tead ette, et süüakse kaks kausitäit seda salatit, siis on see sul ju ometi kaussides valmis ja laual (või ootab teine kauss külmikus). Sa ei hakka ju peo ajal uut salatit hakkima. Kui on teada, et maitsevesi saab otsa, on sul ju peoperenaisena ometi maitsevee kraam juba teise kannutäie jaoks valmis lõigatud ja näiteks karbikeses ootel, mitte ei hakka sa peo ajal sidrunit pesema, siis koorima, siis münti pesema. Külm laud on lahti lõigatud, alkohol ja jää serveeritud, kõik käigud taldrikuid valmis pandud, klaasid ka. Perekonna suhtes on sul muidugi õigus, on hea, kui nad kõik kaasa löövad õhtusöögi valmistamisel. Mul endal ka avatud köök aga külalistele seda piinlikkust ma küll ei valmista, et näete, kuidas ma tuhisen toa ja köögi vahet, kui palju mul teie pärast veel peo ajal toimetada vaja on. Päris avatud köögi puhul on jama see, et kui viia ära praenõud, siis ei hakka ju külaliste silme all kanakonte vms prügikasti roobitsema. Aga eks iga perenaine oma köögis teab, kuhu ta need taldrikud siis asetab. Need asjad on kinnises köögis lihtsam teha. Imetlen neid perenaisi ja peremehi, kes näiliselt istuvad kogu aeg lauas ja ajavad juttu. Mõnus on nendel külas käia. Nad on kõik ette valmistanud ja nad ei valmista külalistele ebamugavust, et näe, kuidas ta vaeseke peab askeldama meie pärast. Delikaatne võõrustaja on 99% eeltööd ära teinud. Ise olen alles teel sinnapoole.

Milleks selline detailne kirjeldus, kuidas tuleb külalisi võõrustada? Jutt on siiski avatud köögist ja selle eelistest, mitte sellest, kui tubli perenaine keegi on.

Loomulikult on külaliste saabudes laud kaetud, kuid kui salatikausid või praetaldrikud vahepeal tühjaks saavad, siis täidan need uuesti. Pärast soolast toidukorda viin mustad nõud laualt. Toon kohviserviisi ja magustoidu. Erinevalt sinust ma kindlasti ei pane juba peo alguse jäätist kaussidesse sulama.

Jah, salatikausid on mul tõesti külmikus valmis. Miski ei oota potis, et raisata 3 min sealt kausi taas täitmiseks. Peale selle ma ei vii taastäidetud kaussi lauale – selle servad on tõenoiselt salatised ja mäkerdusi lauale ei vii. Seega võtan teise kausi, mille servad on puhtad ja kus salat juba sees ootel, maksimum kui vaja toidukile maha võtta. Sama lugu prae teise serveeringuga. Ülejäänud praad ei vedele ahjus ahjupannil, et sealt hakata siis kolistama, vaid ta on teisel liual ja ootab ahjus – ta on juba serveeritud. Ei hakkaks ju niikuinii vanal liual, kus servades toidujäljed, uuesti lauda lasta minna.

Jäätis mõistagi on pokaalidega sügavkülmas valmis.

Nõude viimine on nika-näka, tsuts ja valmis. Uued nõud on välja otsitud juba enne ju.

Lopeta trollimine. See ei huvita kedagi, mida sul on ja mida pole.

 

 

 

 

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõudepesumasinasse suhtub väga kriitiliselt ka mu parim sõbranna. On inimesi, kes suhtuvad kõigesse, mis on uus, väga kahtlustavalt, isegi kui nad on noored inimesed ja rahapuudust pole. Kui mingi imenipi läbi sain ta kunagi proovima kaasaegset pesumasinat oma kodus, tekkis see mõne nädala pärast ka tema koju. Kui töös hakkas vaja minema nutitelefoni, siis peagi tekkis koju ka nutitelefon, umbes 10 aastat hiljem kui teistel. Seni aga ta suhtub väga kahtlustavalt (ja eks mõnes asjas ole tal ka õigus) näiteks uksekelladesse – kuna mingid aastad tagasi põles kuskil kellegi kodu, kuna keegi oli midagi uksekella nupu vahele toppinud – ei, ta lasi selle kohe demonteerida. Mikrolaineahjust, indkutsioon- ega keraamilisest pliidist rääkimata. Esimene levitab kohutavaid laineid, teised lähevad kohe pealt katki. Automaatkastiga auto on ohtlik, sest tähelepanu hajuvat. Püsikiirusehoidja on kahtlane asi. Toidukuivati – täiesti kahtlane. FB – ülikahtlane, sest kõik saavad kohe siis temast kõik teada. See jutt, et keegi ei saa midagi teada, mida sa sinna ei riputa, ei toimi. Gmail – kahtlane. Kivisool – kahtlasemast kahtlane. Hurmaa – rõvedalt kahtlane. Dimmeriga laualamp – sigakahtlane. Smart ID – kahtlasemast kahtlasem. Wolt-Bolt – üleloomulikult kahtlane. Pikemat juttu pole vaja, niigi selge.

Taitsa huvitab, et mis head omadused tal sobrana on? Rikas mees? Uhke maja?

Väga vaimukas, väga haritud, lai lugemus, täiesti ustav, oma töös Eesti tippude seas, väga abivalmis, suurepärane kuulaja, huvitav rääkija, suurepärane kokk, ülimalt täpne, jagame üldist maailmavaadet (erakondades erinevus), sama filmimaitse, sama raamatumaitse. Kuna mina olen kunstimeeleta inimene, siis hariv on temaga näitustel käia. Väga konkreetne, sõnapidaja, lahke. Tema vaimukused on peened, tundlikud ja kohutavalt naljakad. Ta on rahulik siis, kui mina lähen närvi ja kui tema läheb närvi, siis usaldab mind ja mu soovitusi. Ei ole tüütu, aga alati minu jaoks olemas nii, nagu mina tema jaoks. Näiteks kui praegu helistaksin ja ütleksin, et palun, ma ei saa rohkem telefonis selgitada, aga kas sa saaksid tulla täna meile, siis kui ta vähegi Eestis on, ta tuleks. Telefonis oleks 10 sec vaikust ja siis vastus – kell 5 sobib? Ja ei esitaks enne ühtki küsimust, kui siis ehk – mida vaja tuua ja kas ta jääb ööseks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rumalat meest.

Seda kindlasti, aga küsimus oli “mida?” ehk et jutt eluta asjadest.

Mina nii resoluutne ei ole ja püüan vältida sõnapaari “ei kunagi”. Kui ämm toob lihavõteteks plastikkorvi kunsttulpide ja tibudega, siis on see kompositsioon minu kodus. Kuni ämma lahkumiseni.
Samuti on mul kodus olnud joodik (vend), “must” raha (mingid käest-kätte sularahatehingud, nagu näiteks naabri antud 2€ munade eest) ja piraattoodangut (nt Türgist ostetud vale-Prada päikeseprillid). Sel puhul ma ei saa öelda, et mul kunagi ei ole ega tule.
Aga ise ma ei soeta isikupäratut masstoodangut, sh Ikea mööblit, HH parkat või Luminarci lauanõusid.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on külalised, siis perekond on koostanud menüü nii, et magustoit on juba ete valmistatud, mitte ei hakka perenaine keset pidu kooki küpsetama või alles jäätist karbist pokaalidesse kraapima. Mida sa kogu aeg jooksvalt lauale tood? Mis kausse sa täidad? Kui sa tead ette, et süüakse kaks kausitäit seda salatit, siis on see sul ju ometi kaussides valmis ja laual (või ootab teine kauss külmikus). Sa ei hakka ju peo ajal uut salatit hakkima. Kui on teada, et maitsevesi saab otsa, on sul ju peoperenaisena ometi maitsevee kraam juba teise kannutäie jaoks valmis lõigatud ja näiteks karbikeses ootel, mitte ei hakka sa peo ajal sidrunit pesema, siis koorima, siis münti pesema. Külm laud on lahti lõigatud, alkohol ja jää serveeritud, kõik käigud taldrikuid valmis pandud, klaasid ka.

Pole juba palju aastaid sellist külaliste vastuvõttu korraldanud ja ei kavatse enam ka. Tavaliselt tuleme kokku reede õhtul, läheme laiali pühapäeval. Söögid teeme jooksvalt ja selleks on avatud köök väga hea, kõik on koos, kuigi kõik korraga toiduga ei tegele. Aga kui vanasti olid sellised pika laua üritused, siis magustoidu valmistasime justnimelt peo käigus, sest selle konsistents ei tohtinud muutuda ühtlaseks massiks ja ka erinevad temperatuurid pidid säilima. Ning kringel läks ka ahju enam-vähem poole õhtusöögi ajal. Seda kõik eeldasidki.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõudepesumasinasse suhtub väga kriitiliselt ka mu parim sõbranna. On inimesi, kes suhtuvad kõigesse, mis on uus, väga kahtlustavalt, isegi kui nad on noored inimesed ja rahapuudust pole. Kui mingi imenipi läbi sain ta kunagi proovima kaasaegset pesumasinat oma kodus, tekkis see mõne nädala pärast ka tema koju. Kui töös hakkas vaja minema nutitelefoni, siis peagi tekkis koju ka nutitelefon, umbes 10 aastat hiljem kui teistel. Seni aga ta suhtub väga kahtlustavalt (ja eks mõnes asjas ole tal ka õigus) näiteks uksekelladesse – kuna mingid aastad tagasi põles kuskil kellegi kodu, kuna keegi oli midagi uksekella nupu vahele toppinud – ei, ta lasi selle kohe demonteerida. Mikrolaineahjust, indkutsioon- ega keraamilisest pliidist rääkimata. Esimene levitab kohutavaid laineid, teised lähevad kohe pealt katki. Automaatkastiga auto on ohtlik, sest tähelepanu hajuvat. Püsikiirusehoidja on kahtlane asi. Toidukuivati – täiesti kahtlane. FB – ülikahtlane, sest kõik saavad kohe siis temast kõik teada. See jutt, et keegi ei saa midagi teada, mida sa sinna ei riputa, ei toimi. Gmail – kahtlane. Kivisool – kahtlasemast kahtlane. Hurmaa – rõvedalt kahtlane. Dimmeriga laualamp – sigakahtlane. Smart ID – kahtlasemast kahtlasem. Wolt-Bolt – üleloomulikult kahtlane. Pikemat juttu pole vaja, niigi selge.

Taitsa huvitab, et mis head omadused tal sobrana on? Rikas mees? Uhke maja?

Väga vaimukas, väga haritud, lai lugemus, täiesti ustav, oma töös Eesti tippude seas, väga abivalmis, suurepärane kuulaja, huvitav rääkija, suurepärane kokk, ülimalt täpne, jagame üldist maailmavaadet (erakondades erinevus), sama filmimaitse, sama raamatumaitse. Kuna mina olen kunstimeeleta inimene, siis hariv on temaga näitustel käia. Väga konkreetne, sõnapidaja, lahke. Tema vaimukused on peened, tundlikud ja kohutavalt naljakad. Ta on rahulik siis, kui mina lähen närvi ja kui tema läheb närvi, siis usaldab mind ja mu soovitusi. Ei ole tüütu, aga alati minu jaoks olemas nii, nagu mina tema jaoks. Näiteks kui praegu helistaksin ja ütleksin, et palun, ma ei saa rohkem telefonis selgitada, aga kas sa saaksid tulla täna meile, siis kui ta vähegi Eestis on, ta tuleks. Telefonis oleks 10 sec vaikust ja siis vastus – kell 5 sobib? Ja ei esitaks enne ühtki küsimust, kui siis ehk – mida vaja tuua ja kas ta jääb ööseks.

[/quot

Olgu, moistan. Ilmselt on tegu nn kunstiinimesega. Kuigi minu jaoks suur lugemus ja haritus ei sobi kokku masinapurustajaliku suhtumise ja eelarvamustega. Minu jaoks on just ratsionaalsus oluline, aga tegu ei olegi minu sobraga, saan aru, et koik ei ole samasugused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

masinapurustaja

Kas tõesti on selline sõna olemas? Juba mitmes kord loen seda sõna siit teemast. Algul arvasin, et kellelgi on autokorrekt peal või inimene tegi lihtsalt näpuka.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

masinapurustaja

Kas tõesti on selline sõna olemas? Juba mitmes kord loen seda sõna siit teemast. Algul arvasin, et kellelgi on autokorrekt peal või inimene tegi lihtsalt näpuka.

Masinapurustajate liikumine, puhas ajalugu.

https://et.m.wikipedia.org/wiki/Ludiidid

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

masinapurustaja

Kas tõesti on selline sõna olemas? Juba mitmes kord loen seda sõna siit teemast. Algul arvasin, et kellelgi on autokorrekt peal või inimene tegi lihtsalt näpuka

Täidame Käo lünga hariduses Inglismaa ajaloost: https://et.wikipedia.org/wiki/Ludiidid

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olgu, moistan. Ilmselt on tegu nn kunstiinimesega. Kuigi minu jaoks suur lugemus ja haritus ei sobi kokku masinapurustajaliku suhtumise ja eelarvamustega. Minu jaoks on just ratsionaalsus oluline, aga tegu ei olegi minu sobraga, saan aru, et koik ei ole samasugused.

Tema rahaasjad on ka väga korras, ametis suurepärane, head faktiteadmised, täpsus, konkreetsus. Mis sinu meelest sis ratsionaalne pole?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olgu, moistan. Ilmselt on tegu nn kunstiinimesega. Kuigi minu jaoks suur lugemus ja haritus ei sobi kokku masinapurustajaliku suhtumise ja eelarvamustega. Minu jaoks on just ratsionaalsus oluline, aga tegu ei olegi minu sobraga, saan aru, et koik ei ole samasugused.

Tema rahaasjad on ka väga korras, ametis suurepärane, head faktiteadmised, täpsus, konkreetsus. Mis sinu meelest sis ratsionaalne pole?

Mis ei ole? Praktiliselt mitte ykski asi, mida sa oma esimeses postituses kirjeldad – lained jne. Muidugi, ma tapselt ei tea, mida sa selle kahtlase all silmas pead, aga aarmuslik koige uue kahtlustamine ei ole minu meelest ratsionaalne. Ratsionaalne inimene on uudishimulik ja uuele moistlikult avatud, eriti kui see uus asi voimaldab aega kokku hoida voi parema tulemuse saavutada, mitte ei korda eelarvamusi.

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olgu, moistan. Ilmselt on tegu nn kunstiinimesega. Kuigi minu jaoks suur lugemus ja haritus ei sobi kokku masinapurustajaliku suhtumise ja eelarvamustega. Minu jaoks on just ratsionaalsus oluline, aga tegu ei olegi minu sobraga, saan aru, et koik ei ole samasugused.

Tema rahaasjad on ka väga korras, ametis suurepärane, head faktiteadmised, täpsus, konkreetsus. Mis sinu meelest sis ratsionaalne pole?

Mis ei ole? Praktiliselt mitte ykski asi, mida sa oma esimeses postituses kirjeldad – lained jne. Muidugi, ma tapselt ei tea, mida sa selle kahtlase all silmas pead, aga aarmuslik koige uue kahtlustamine ei ole minu meelest ratsionaalne. Ratsionaalne inimene on uudishimulik ja uuele moistlikult avatud, eriti kui see uus asi voimaldab aega kokku hoida voi parema tulemuse saavutada, mitte ei korda eelarvamusi.

Ratsionaalne inimene saab oma elu elatud nii, et tal pole kunagi kiire. Ehk kui siis teinekord öösel lapsele kiirabi kutsumisega. See, et trennist on kiire poodi, on puhas ebaratsionaalsus ehk segadus ehk korraldamatus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vaatan, et siin on vahepeal selle nõudepesumasina teemadel mitu lehekülge juttu juurde tulnud. Mina olen see Kägu, kes esimesena nõudepesumasinat mainis, aga ma ei öelnud selle kohta, et ma iial seda endale ei pane, vaid et mul ei ole praegu, sest ei mahu aga ma tahan, et ikkagi köök oleks eraldi. Olulisem jutt oli mul see, et kindlasti ei taha avatud kööki 🙂

Kui ka nõudepesumasin on elamises, ega siis te ju absoluutselt kõiki nõusid selles masinas ei pese? Või viskate iga saiapudise taldriku ka sinna? ma nagunii peseks suure osa nõusid ka nõudepesumasina olemasolul käsitsi, sest need ei ole nii määrdunud, et neid peaks masinas kaua pesema. Küll oleks hea kui saaks pesta potte-panne-ahjunõusid jms raskemat kraami. Seepärast ma ka olen mõelnud lauapealse masina peale, mida siin üks teine Kägu kohe laitis aga veel üks Kägu kohe ka kiitis.

Mul ongi sel suvel ees köögi uuenduskuur, mine tea, äkki leiab siiski ka nõudepesumasinale koha. Panen nõudeka sahvrisse pesumasina kõrvale, siis mahub. Perekoolist teinekord kasu ka, annab häid mõtteid.

Aga see vaidlus, kui palju pesemiseks vett või elektrit kulub on siiski suht mõttetu. Nõusid käsitsi pesta saab ka mitmel moel, näiteks kausis lobistades. Ei ole see siis sugugi hügieenilisem. Ma ise eelistan voolava vee all pesta, aga eeldatavasti ka nõudepesumasin siiski loputab need nõud voolava vee all. Mu jaoks olulisem kulu nõudepesumasina puhul on see, et siis peab hakkama ostma nõudepesumasina vahendeid, mingit soola, kapsleid, masina puhastusvahendit jne. Lisaks sellele ei saa loobuda ka käsipesuvahendist. Masin ise ka maksab midagi. A no las ta jääda, on sellest heietatud küll juba.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olgu, moistan. Ilmselt on tegu nn kunstiinimesega. Kuigi minu jaoks suur lugemus ja haritus ei sobi kokku masinapurustajaliku suhtumise ja eelarvamustega. Minu jaoks on just ratsionaalsus oluline, aga tegu ei olegi minu sobraga, saan aru, et koik ei ole samasugused.

Tema rahaasjad on ka väga korras, ametis suurepärane, head faktiteadmised, täpsus, konkreetsus. Mis sinu meelest sis ratsionaalne pole?

Mis ei ole? Praktiliselt mitte ykski asi, mida sa oma esimeses postituses kirjeldad – lained jne. Muidugi, ma tapselt ei tea, mida sa selle kahtlase all silmas pead, aga aarmuslik koige uue kahtlustamine ei ole minu meelest ratsionaalne. Ratsionaalne inimene on uudishimulik ja uuele moistlikult avatud, eriti kui see uus asi voimaldab aega kokku hoida voi parema tulemuse saavutada, mitte ei korda eelarvamusi.

Ratsionaalne inimene saab oma elu elatud nii, et tal pole kunagi kiire. Ehk kui siis teinekord öösel lapsele kiirabi kutsumisega. See, et trennist on kiire poodi, on puhas ebaratsionaalsus ehk segadus ehk korraldamatus.

Kui see oli vastus minule, siis see ei ole ju seotud sellega, millest mina raakisin.

Kindlasti on inimesi, kellel on aega kasitsi pesu ja nousid pesta ning piisavalt raha, et Bolti asemel tellida kallim takso, aga ons see siis moistlik, kui samal ajal voiks inimene raha teenida, lapsega raakida voi koeraga metsas jalutada ja rahaga kasvoi sobrale kohvi valja teha. Seda pidasin silmas, mitte kellegi elutempot.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt pean end suht sallivaks inimeseks, pealegi pole see ju ainult minu privaatkodu, vaid siin elavad teisedki. Näiteks abikaasa ja lapsed.

Meie kodus on koer, kass ja lemmikrotid. Nad on jube armsad, iga kell paremad stressiravijad kui mingi terapeuditädi.

Ja esikuvaip tekstiga “Tere tulemast!” on meil ka. Meeldib mulle, kuna on eestikeelne tekst.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ka nõudepesumasin on elamises, ega siis te ju absoluutselt kõiki nõusid selles masinas ei pese? Või viskate iga saiapudise taldriku ka sinna?

Hommiku söön võileiba ja joon tassi kohvi. Nõud masinasse. Õhtul söön praadi ja nõud masinasse. Vahel hrva mõne teelusika loputan käsitsi. See tableti ja soolamajandus on tegelikult lihtne.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma üritasin mõelda, et mis sõnaga sinusuguseid saaks iseloomustada, aga ei leidnud. Snoob mitte. Eesti naise märg unelm. No et iga uus köögitehnikavidin peab olema. Alates ives rocherist ja tupperwarest. Kui ei ihale ega kodus pole, oled kade rott. Aknarobot, ja pesukuivati ja nõudekas jne

Yves Rocher on siiski kosmeetika ja parfümeeria firma, mitte ei tooda kodumasinaid.

Ma ei arva, et kõik masinad või Tupperwared peaksid igas kodus olemas olema. Mul näiteks pole mikrolaineahju, kuumaõhufritüüri, multikeetjat, aknapesurobotit ja veel palju asju.

Ja ma ei arva ka, et kõikidel peab nõudepesumasin olema. Aga, kui inimene kuidagi eriti õhinal kritiseerib seda, mida tal endal ei ole, siis see ikkagi viitab kas kadedusele või tõesti mingile kiiksule, mis ei luba uusi asja omaks võtta.

Minul on olnud lausa 2 nõudepesumasinat, mistõttu ma tean, et heal juhul kasutaks seda kord aastas. Kolmandasse kodu enam ei toppinud.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ka nõudepesumasin on elamises, ega siis te ju absoluutselt kõiki nõusid selles masinas ei pese? Või viskate iga saiapudise taldriku ka sinna? ma nagunii peseks suure osa nõusid ka nõudepesumasina olemasolul käsitsi, sest need ei ole nii määrdunud, et neid peaks masinas kaua pesema. Küll oleks hea kui saaks pesta potte-panne-ahjunõusid jms raskemat kraami. Seepärast ma ka olen mõelnud lauapealse masina peale, mida siin üks teine Kägu kohe laitis aga veel üks Kägu kohe ka kiitis.

Mis sellel saiapudisel taldrikul siis viga on, et seda ei sobi masinasse panna? Otseloomulikult lähevad masinasse kõik kasutuses olnud nõud. Erandiks vaid puust lõikelauad ja puulusikad-pannilabidad. Samuti ei pese ma teatud kattega panne masinas. Ehkki panni juhend lubab neid masinas pesta, olen märganud,et käsitsi pestes kestab pann oluliselt kauem.

Seda aga küll ette ei kujuta, kuidas väikesesse lauapealsesse potte mahutad. Sinna sul ehk paar saiapudist taldikut ja mõni tass mahubki. Ei enamat. Kui sa üksi elad, siis ehk ajab see lauapealne asja ära. Kui peres on veel pereliikmeid ja vähegi kodus süüa tehakse, siis ma isegi ei võtaks seda suurt, kitsast masinat, vaid suure ja laia masina.

Aga see vaidlus, kui palju pesemiseks vett või elektrit kulub on siiski suht mõttetu. Nõusid käsitsi pesta saab ka mitmel moel, näiteks kausis lobistades.

Ei ole veekulu jutt mõttetu. Sa ei pese kunagi sellist kogust nõusid nagu masin mahutab 10-liitri veega. Noh, ja kausis lobistamine… See võiks nüüd tõesti juba eelmisesse sajandisse jääda. Mugavus siiski maksab ka midagi.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pere olemasolul ei kujuta elu nõudekata ettegi. See oli parim investeering, nagu ka dysoni varstolmuimeja ja robot. Lapsed ja loomad on väga räpakad sageli ja hea ju, kui saad kõik korraga ja kiirelt puhtaks. Meil käib robot igapäevaselt ruumid üle, suure tolmuimeja võtame välja kord nädalas. Nõudekas läheb täis 2x päevas, samuti pesumasin ja kuivati. Ehk kõik sõltub proportsioonidest.

Teemasse ka – minu kodudes ei ole kunagi olnud kunstlilli, plastikust mööblit, tapeete, laminaatpõrandaid ja neid motiveerivate kirjadega pilte.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sellel saiapudisel taldrikul siis viga on, et seda ei sobi masinasse panna?

Sest see ei ole must! Loputad naks kraani all ära, milleks seda tund aega masinas solgutada?

 

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu koju ei tule kunagi nõudepesumasinat, robottolmuimejat, gaasipliiti, mikrolaineahju, seinamaale, aknaruloosid ja duššinurka.

duši*

Imelikud vastused on need teised ka. Lihtsalt keeldud potentsiaalsest mugavusest, sest nii on alati olnud?

Ei ole alati nii olnud. Mulle lihtsalt ei meeldi need asjad.

Sest su lemmik tegevus on põrandate küürimine ja nõudepesu?

Praegu küll ükski robottolmuimeja sul põrandat puhtaks ei küüri ????

Sõbrake, see, et sina pole tänapäevaste robotitega kursis, ei tee neid veel olematuks. Uuri natuke enne asja, kui lajatad.

Uuri ise enne, mida tähendab sõna “küürima” ja pane siis mõni link robottolmuimejale, mis põrandaid küürib. Iga pesemine ei ole veel küürimine. Imelik, et grammatikavigade kallal norimine on popp, aga sõnade väärkasutusele viitamine saab ainult miinuseid. Saan aru, et ehk tahetigi liialdada, aga see oli ikka päris suur liialdus ????

Siis tõesti ei oska aidata ega arvata, kui teil põrandad nii mustad, et neid pidevalt “küürima” peab.

Küüritakse põhjakõrbenud ahjupotti, aga mitte põrandaid. See tõttu tõesti minu viga, et eeldasin, et sõna küürima on tähenduses lihtsalt pesema.

Minu põrandatel ei ole viga midagi ja robottolmuimeja on ka olemas ja imeb kenasti kassikarvad kokku ning tõmbab põranda veel niiske lapiga üle. Aeg-ajalt muidugi vajavad ikka tõsisemat puhastust ka kas aurupuhastaja või põrandapesumasinaga. Sul piisab tõesti vaid robottolmuimeja pesemisest?
Lihtsalt kujutluspilt põrandat küürivast robottolmuimejast tegi nalja, sellest ka mu kommentaar ja smaili seal lõpus. Veider, et enamik hakkas selle peale tõestama, et ma ei tea robottolmuimejatest midagi jms. Põrandaid saab ikka küürida, aga robottolmuimeja (vähemalt sellised, nagu need praegu on) seda muidugi teha ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 224 )


Esileht Kodunurk mida teie koju kunagi ei tule?