Esileht Kodunurk mida teie koju kunagi ei tule?

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 224 )

Teema: mida teie koju kunagi ei tule?

Postitas:
Kägu

Mis sellel saiapudisel taldrikul siis viga on, et seda ei sobi masinasse panna?

Sest see ei ole must! Loputad naks kraani all ära, milleks seda tund aega masinas solgutada?

Mis selle taldrikuga siis juhtub, kui seda tund aega koos teiste nõudega masinas solgutada? Nii võid ju iga nõu kohta mõelda, et mis see kohvikruus või teetass siis ära pole loputada. Masinasse siiski tasub panna kõik kasutatud nõud. Olenemata sellest, kas seal peal oli rasvast tilkuv vorstike või võileib. Just vee kokkuhoid. Iga kergelt määrdunud nõu jooksva vee all loputamine võtab lõppkokkuvõtteks rohkem vett kui masina täis kogumine ja siis kõik korraga ära pesta.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sellel saiapudisel taldrikul siis viga on, et seda ei sobi masinasse panna?

Sest see ei ole must! Loputad naks kraani all ära, milleks seda tund aega masinas solgutada?

Olgu, osta siis jah omale see lauapealne masin, kus sees ainult potte pesta. Aga, kuhu sisse paraku ükski pott ei mahu. Ja teisi nõusid pese ikka naksti kraani all edasi. Ega sa vist kogenud masina kasutajate soovitusi kuulda võtta taha.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käsitsi kellegi poolt pestud nõudest, mis on kiiresti vee alt läbi libistatud, ei tahaks küll süüa. Pesumasin, muidugi kui nõud on õigesti asetatud, peseb ikka puhtaks. Väga mitmes riigis ei ole restoranides ja pubides üldse lubatud nõusid käsitsi pesta – käsitsi võib nn nõudedušiga suurema sodi pealt ära lükata, aga pesema peab ikka masin. Ükski käsi ei kannataks juba neid temperatuure välja, mis on vajalikud, et nõud saaksid puhtaks. Mul hakkab kergelt halb mõeldes, et keegi sööb taldrikult võileiba, lõpuks tõmbab keelega kastme- või tomativiilust tulnud piisad ära, siis laseb käesooja veega lipsti üle ja pakub järgmine kord mulle. Kohvitassidega sama lugu.
Mul on iga kuu mõneks nädalaks üüritud kontoriruum, kus pole nõudepesumasinat. Pesen käsitsi, aga puhtusetase pole see. Kõige ilmekamalt näitavad seda süsimustad läikega nõud ja lumivalged nõud. Esimesed kaotavad läike, teised muutuvad imekergelt beežikaks-kollakaks. Mõlemad probleemid lahendab nende aegajalt nõudepesumasinasse viimine. Ühe-kahe nõudemasinapesuga oleme taastanud klaarvalge värvi isegi nõukogudeaegsetel taldrikutel, mille puhul ei tundunud olevat mingitki šanssi.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii ta paraku on, et nõudepesumasin peseb kõrgema temperatuuriga kui käsi kunagi all hoida kannataks ja PUHTAKS saavad nõud alates 60-kraadisest pesust. Eriti suur vahe on minu jaoks klaasidel, neid käsitsi “lipsti” pestes ei jää nad kunagi nii plekitud ja säravad.

Ma ise olin paar aastat tagasi sama “oh, mul käib see kiirelt, mis ära ei ole, ma ei viitsi nõusid kuskile kopitama korjata” jne töökangelanna, aga 6 inimesel teeb ikka nõudepesumasin minu töö oluliselt kergemaks. Isegi kui ma tõesti mõne üksiku võileivataldriku või tassi pesen ikka vahel käsitsi puhtaks.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käsitsi kellegi poolt pestud nõudest, mis on kiiresti vee alt läbi libistatud, ei tahaks küll süüa. Pesumasin, muidugi kui nõud on õigesti asetatud, peseb ikka puhtaks. Väga mitmes riigis ei ole restoranides ja pubides üldse lubatud nõusid käsitsi pesta – käsitsi võib nn nõudedušiga suurema sodi pealt ära lükata, aga pesema peab ikka masin. Ükski käsi ei kannataks juba neid temperatuure välja, mis on vajalikud, et nõud saaksid puhtaks. Mul hakkab kergelt halb mõeldes, et keegi sööb taldrikult võileiba, lõpuks tõmbab keelega kastme- või tomativiilust tulnud piisad ära, siis laseb käesooja veega lipsti üle ja pakub järgmine kord mulle. Kohvitassidega sama lugu.

Mul on iga kuu mõneks nädalaks üüritud kontoriruum, kus pole nõudepesumasinat. Pesen käsitsi, aga puhtusetase pole see. Kõige ilmekamalt näitavad seda süsimustad läikega nõud ja lumivalged nõud. Esimesed kaotavad läike, teised muutuvad imekergelt beežikaks-kollakaks. Mõlemad probleemid lahendab nende aegajalt nõudepesumasinasse viimine. Ühe-kahe nõudemasinapesuga oleme taastanud klaarvalge värvi isegi nõukogudeaegsetel taldrikutel, mille puhul ei tundunud olevat mingitki šanssi.

Endal ei ole halb nii loll olla?

Viiruseid ja baktereid lõhub ja viib nõudelt ära pesuvahend, ning füüsiline hõõrumine.

Ning vastupidi, lihtsalt korra kuumas vees istumine ei tee pisikutele midagi. Isegi keevas vees peab mõnda aega olema, et viirused hakkaksid hävima.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kus on nüüd läinud avatud köögi ja nõudepesumasina ülistamiseks, päris haige.

Ei ole see nõudepesumasin mingi suur kokkuhoid, kui te seal puhtaid nõusid solgutate.

Ja üldse, miks võtta nii isiklikult seda, kas mingil Käol on kodus nõudepesumasin või kui suur see on? Siin ka inimesi, kellel on mitu masinat, aga ikka ei kasuta neid eriti, sellest ma saan paremini aru kui sellest, et PEAB pesema iga puhtagi taldriku MASINAGA!!!111!

Ma ei pane enda leiva peale rasvast tilkuvaid vorste. Ja ma ei tee süüa mingi ämbrisuuruse potiga, mis masinasse ei mahu. Mul ei ole mingit karjuvat vajadust masina järele, äkki lõpetaks nüüd selle nõudepesumasina teema ära siin, mis?

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ükski käsi ei kannataks juba neid temperatuure välja, mis on vajalikud, et nõud saaksid puhtaks. Mul hakkab kergelt halb mõeldes, et keegi sööb taldrikult võileiba, lõpuks tõmbab keelega kastme- või tomativiilust tulnud piisad ära, siis laseb käesooja veega lipsti üle ja pakub järgmine kord mulle. Kohvitassidega sama lugu.

See on tõesti loll jutt. Baktereid ja viirusi ei kanta edasi mitte kraani all pestud nõude vaid enamasti  omaenda kätega! Mida keegi ei keeda ????. Samuti ehk võivad ohtlikumad olla toore kala ja lihaga kokku puutuvad vahendid, aga ükski korralik fileerimis- või viilutusnuga ei satu iial masinasse. Rääkimata paljudest muudest nõudest, mida tohibki vaid käsitsi pesta ja mis just pidulikel puhkudel leiavad tee lauale. Masstoodang ja igapäevased nõud, need las mulisevad  masinas, mugav.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, vahelduseks sellele nõudepesumasinajutule, mis küll oli omast kohast hariv, räägiks ma hoopis sellest, et mida-KEDA ma ei taha oma elamisse, on ämblikud. Ja nad, lontrused, ikka pressivad, seakoerad sellised! >8( Varastavad kassitoitu, isegi vorstivõileiba ründavad, ja muidu ka tolgendavad pidevalt mul laua peal ja mujal, vahel jooksevad lausa poolteist jalust maha või parašütivad kuskilt ülevalt. No ei saa raiskadest lahti. Hingamine seiskub täiesti, kui nad on mulle ligemal kui 15 cm. Mürki ka ei saa kasside pärast lasta, siis jääbki vaid nad mehaaniliselt maha lüüa. Või siis akkan teisi varsti iirelõksuga püüdma – vorstitükk või tiba kassikonservi sisse ja …

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, vahelduseks sellele nõudepesumasinajutule, mis küll oli omast kohast hariv, räägiks ma hoopis sellest, et mida-KEDA ma ei taha oma elamisse, on ämblikud.

Olles lapsepõlves elanud mingi perioodi Lasnamäel, kus olid prussakad, siis tuleb tunnistada, et ämblikud mind üldse ei häiri. Kui nad oleksid mingid hiiresuurused ja hüppavad elukad, siis ehk küll, aga mul on väiksemad (siiski ka hüppavad) mingid huntämblikud vist. nad elavad vaikselt oma elu ja mind ei sega, pole neid kunagi püüdnud mürgitada.

Vat prussakaid ma ei soovi oma elamises iial näha. Vaaraosipelgaid (need olid mu tädil Mustamäel). Lutikaid (neid ikka ka tänapäeval reisidelt tuuakse kaasa). Kirpe. Kõrvaharke.

Ämblikud on minu kogemuse järgi kõige süütumad ja toredamad putukad, kes kodus võivad olla. pole ka märganud, et nad kassitoitu varastaks, ju mul on neid siis piisaval vähe 🙂 Kiljuma ma võin hakata nende pikakoivaliste ämblike peale, kes tegelikult ei olegi ämblikud, vaid koivikulised. Oi, need on ilged, neid ma kardan, kuigi ma tean, et nad ei tee midagi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

*koibikulised, parandan ennast. vot selliseid kardan

https://et.wikipedia.org/wiki/Koibikulised

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huntämblikud sul vaevalt et elamises on, need elavad ikka metsas ja heinamaal 🙂 Kodudes on majaämblikud, siis need jurakad kesk-euroopa majaämblikud ja koibikute sugulased väriämblikud. Koibikuid ma ei karda, nemad on toredad loomakesed, lapsena isegi mängisin nendega, aga vat need väriämblikud oma pikkade kõverate jalgadega ajavad mul konkreetselt südame pahaks. Ja siis on veel mingid, läikivad šokolaadipruunid, kuid nemad on rohkem sellised kapitagused, avalikult ei siiberda. Seda, et majaämblikud kassitoitu varastavad, nägin omaenda silmaga, samuti tulid nad vorstilõhna peale kohe kambakesi. Sitarattad sellised, URRRR! Muide üks kass sai kord isegi hammustada majaämbliku käest, keda ta jahtis, lõua otsa tekkis lausa mädapunn.

Prussakaid ja lutikaid pole olnud, kassidel on korra kirbud olnud, sain lahti. Vaaraosipelgad olid ka, neist sain ka lahti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huntämblikud sul vaevalt et elamises on, need elavad ikka metsas ja heinamaal

On. Nad kolivad talveperioodiks tuppa, suvel elavad õues. Ma olen üritanud piltide järgi tuvastada, et mis ämblikud need on. Suvel on nad õues, peesitavad peenramaa serval ja kiviaia peal. Samamoodi on meil rotid, õues. Talvel väga külma ilmaga, siis krõbistavad kuskil seinte sees. Tuppa pole neist õnneks ükski veel roninud, seda ma kardaks ka.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kus on nüüd läinud avatud köögi ja nõudepesumasina ülistamiseks, päris haige.

Ei ole see nõudepesumasin mingi suur kokkuhoid, kui te seal puhtaid nõusid solgutate.

Ja üldse, miks võtta nii isiklikult seda, kas mingil Käol on kodus nõudepesumasin või kui suur see on? Siin ka inimesi, kellel on mitu masinat, aga ikka ei kasuta neid eriti, sellest ma saan paremini aru kui sellest, et PEAB pesema iga puhtagi taldriku MASINAGA!!!111!

Ma ei pane enda leiva peale rasvast tilkuvaid vorste. Ja ma ei tee süüa mingi ämbrisuuruse potiga, mis masinasse ei mahu. Mul ei ole mingit karjuvat vajadust masina järele, äkki lõpetaks nüüd selle nõudepesumasina teema ära siin, mis?

Ei nae siin kummagi ylistamist. Avatud kook on BS, ja mottetu, kui ei ole just teist elutuba. See on selgelt kinnisvaraarendajate kulude kokkuhoiu eesmargil nii laialdaselt levinud – kahe ruumi asemel yks, on ju kokkuhoid? Ameerika majapidamistes, kust see mote on tulnud, on tavaliselt esiteks tegemist 3-4 korda suurema ruumiga, kui meil, ning lisaks on majas veel yks sama eesmargiga ruum, kylalistetuba, vms. Vaikeses, 50 m2 korteris, kook ja elutuba koos – iial ei ostaks. Hullemal juhul puudub neis korterites ka koridor, st. koridor-kook-elutuba on yks ruum maksimaalse suurusega 25 m2. Palju onne ostjatele!

Noudepesumasin seevastu on vajalik tarbeese, mis hoiab kokku aega ja vaeva. Peseb ka puhtamaks, kui mina ise suudan. See ei tahenda, et ma iga paev kasutan masinat, aga kui on potid-pannid ja korraga rohkem nousid, siis on ta asendamatu. Saan aru, kui on vaike elamine, kuhu masin ei mahu, voi yksik, kokkamist mitte armastav inimene, siis ei ole masin toesti vajalik. Pereemadest, kes masinat ei osta, seevastu ei saa kyll eriti aru – kahtlustan iga kord, et tegu on vagivaldse, oma naisest mitte hooliva mehega, kel meeldib naha naist kodutoid tegemas, see annab talle kontrolli tunde. Hea, kui ei peksa ka sinnajuurde. Muidugi voib ju ka tegu olla “konservatiivse” naisega, kes tunneb uhkust kate vahel asju kyyrides.  Siin taga on aga jallegi kas ajupesu, et selline ongi “oige” naine, voi siis ei olegi toesti oma ajaga midagi targemat peale hakata.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahsoo. Kas sa elad siis kusagil maal? Linnas ma ei tea, et neid oleks, et nad tuppa saaksid migreeruda. Rotte ja hiiri ma ei karda, rotid on mul endal olnud ja vanasti mõni hiir kui eksiski tuppa, siis kassid püüdsid kinni. Aga kord tegi herilane kardinapuu külge pesa, näris kapi otsas pappkasti, aina rrrrõnks ja rrrrõnks, ja mina mõtlesin, et ongi metsik rott (sest hiir krõbistab vaid tasakesi). Aga tollel suvel ei olnud mul mitte ühte sääske toas, herilane tassis kõik poegadele. Niiet kasulik koduloomake 🙂

Ämblikutest pole seevastu mingit tolku, siiberdavad nasama ja on muidu vastikud. Ja näe, praegugi – kus hundist räägid, eksole – üks jälle mul laua peal. Lõin ta telefoniga laiaks. Krt istuks siis kuskil omaette lae all nurgas, aga ei – ikka peavad mul nina all tolgendama. No akkan end liiga äste tundma, onju!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ei saa raiskadest lahti.

Kitah, võta piparmündiõli /eeterlik õli, selle kapsleid müüakse ka apteegis sissevõtmiseks/ ja tee pritspudelisse veega lahus (mingi aknapesuvedeliku taolisele pritspudelile 10-20 tilka, kui tundub, et vähe, paned hiljem juurde), pritsi sellega üle kõik nurgad ja voodialused põrandad jne. Ämblikud vihkavad piparmündilõhna. Üks pihustus töötab hea paar kuud, enne kui uuesti tuppa julgevad tulla. Arvatavasti on see kassidele ka ohutu ja endale isegi meeldiv see piparmõndilõhn (ega ta kaua ei hõlju).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on tõesti loll jutt. Baktereid ja viirusi ei kanta edasi mitte kraani all pestud nõude vaid enamasti  omaenda kätega!

Lobista edasi oma haisva käsnaga, mis on kõige hullem bakteripesa köögis, jumal sinuga. Aga ära siis tule vähemalt teisi lolliks sõimama, kui ise seda tiitlit kandma peaks.

Researchers found 362 different species of bacteria in sponges, and 45 billion bacteria per square centimeter. That means, part of your kitchen sponge could have as much bacteria as the inside of a toilet. Gross. The USDA recommends that you try to clean your sponges daily, but even that is not a perfect solution.

https://www.nytimes.com/2017/08/11/science/sponges-dirty-bacteria-contamination.html

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ükski käsi ei kannataks juba neid temperatuure välja, mis on vajalikud, et nõud saaksid puhtaks. Mul hakkab kergelt halb mõeldes, et keegi sööb taldrikult võileiba, lõpuks tõmbab keelega kastme- või tomativiilust tulnud piisad ära, siis laseb käesooja veega lipsti üle ja pakub järgmine kord mulle. Kohvitassidega sama lugu.

See on tõesti loll jutt. Baktereid ja viirusi ei kanta edasi mitte kraani all pestud nõude vaid enamasti omaenda kätega! Mida keegi ei keeda ????. Samuti ehk võivad ohtlikumad olla toore kala ja lihaga kokku puutuvad vahendid, aga ükski korralik fileerimis- või viilutusnuga ei satu iial masinasse. Rääkimata paljudest muudest nõudest, mida tohibki vaid käsitsi pesta ja mis just pidulikel puhkudel leiavad tee lauale. Masstoodang ja igapäevased nõud, need las mulisevad masinas, mugav.

Aga ma ei kardagi sela mingeid baktereid ja viirusi, mulle ei meeldi teadmine, et kellegi tatine, näpujäljene vms taldrik on vaid kergelt vee alt läbi käinud.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ei saa raiskadest lahti.

Kitah, võta piparmündiõli /eeterlik õli, selle kapsleid müüakse ka apteegis sissevõtmiseks/ ja tee pritspudelisse veega lahus (mingi aknapesuvedeliku taolisele pritspudelile 10-20 tilka, kui tundub, et vähe, paned hiljem juurde), pritsi sellega üle kõik nurgad ja voodialused põrandad jne. Ämblikud vihkavad piparmündilõhna. Üks pihustus töötab hea paar kuud, enne kui uuesti tuppa julgevad tulla. Arvatavasti on see kassidele ka ohutu ja endale isegi meeldiv see piparmõndilõhn (ega ta kaua ei hõlju).

Ahaa, see on hea mõte jah. Peab proovima. Mürgitada otseselt ei tahaks ju, aga kui on mingit looduslikku vahendit, siis see sobiks kenasti. Nad tulevad vist ventilatsioonišahtist, siis peab sinna ümber ka laskma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kellegi tatine, näpujäljene vms taldrik

mida? 😀

aga no kui te olete kodus tatised, lakute taldrikuid, käsi ei pese no ju siis teie peres on tatised ja räpased taldrikud. meil ei ole, ei oleks osanud sellise asja peale tullagi.

Kuskil restoranides või suuremates söögikohtades on tõesti elementaarne, et nõusid pestakse masinaga, selle vastu keegi ei vaidlegi, ka mina mitte.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lobista edasi oma haisva käsnaga, mis on kõige hullem bakteripesa köögis, jumal sinuga. Aga ära siis tule vähemalt teisi lolliks sõimama, kui ise seda tiitlit kandma peaks.

Kasuta korralikke vahendeid ja pole sul mingit bakteripesa kuskil. Olen töötanud toiduainetetööstuses ja lõputult proove võtnud. Profivahendeid käsitsi nõudepesuks toodetakse nii toidutööstusele kui  suurköökidele ja need on kõigile kättesaadavad.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kellegi tatine, näpujäljene vms taldrik

mida? ????

aga no kui te olete kodus tatised, lakute taldrikuid, käsi ei pese no ju siis teie peres on tatised ja räpased taldrikud. meil ei ole, ei oleks osanud sellise asja peale tullagi.

Kuskil restoranides või suuremates söögikohtades on tõesti elementaarne, et nõusid pestakse masinaga, selle vastu keegi ei vaidlegi, ka mina mitte.

Ei, meil ei ole tatised ega räpased, me peseme masina ja kuuma veega.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Profivahendeid käsitsi nõudepesuks toodetakse nii toidutööstusele kui  suurköökidele ja need on kõigile kättesaadavad.

Jaaa, eks ikka, kõik ostavad profidesonõudepesuvahendit! Huvitav, kes need Fairy letid tühjaks ostab. Naiivitar 🙂 ja hea kui kord poolaastas oma ligeda käsna ja vahtlapi välja vahetavad, tihemini ei raatsi ju. Mõni veel äkki kasutab “geniaalset” nippi käsna mikrokas kuumutamiseks, et ellu jääks ainult kõige tõvestavamad bakteritüvedd.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Profivahendeid käsitsi nõudepesuks toodetakse nii toidutööstusele kui suurköökidele ja need on kõigile kättesaadavad.

Jaaa, eks ikka, kõik ostavad profidesonõudepesuvahendit! Huvitav, kes need Fairy letid tühjaks ostab. Naiivitar ???? ja hea kui kord poolaastas oma ligeda käsna ja vahtlapi välja vahetavad, tihemini ei raatsi ju. Mõni veel äkki kasutab “geniaalset” nippi käsna mikrokas kuumutamiseks, et ellu jääks ainult kõige tõvestavamad bakteritüvedd.

Hoolimata su inisemisest siin, oleme me siiski kõik elus js terved.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uskumatu, kuidas inimkond seni kestma jäänud on. Noh et enne nõudepesumasina leiutamist.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ämblikud on minu kogemuse järgi kõige süütumad ja toredamad putukad,

Ämblik ei ole putukas.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uskumatu, kuidas inimkond seni kestma jäänud on. Noh et enne nõudepesumasina leiutamist.

Aga milleks on loodud inimese elu kergendavad masinad? Pesumasin, nõudepesumasin, tolmuimeja, murutraktor, lumepuhur…kas või pliit ja külmkapp? Miks osasid asju on ok kasutada, aga nõudekat näiteks mitte? Lund lükkad labidaga ja muru niidad vikatiga, aga külmiku jaoks raiud talvel jääd ja topid selle topeltseintega kasti, kuuseoksad v saepuru peale. Igati “tagasi minevikku”.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämblikud on minu kogemuse järgi kõige süütumad ja toredamad putukad,

Ämblik ei ole putukas.

Väga õige 🙂

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uskumatu, kuidas inimkond seni kestma jäänud on. Noh et enne nõudepesumasina leiutamist.

Aga milleks on loodud inimese elu kergendavad masinad? Pesumasin, nõudepesumasin, tolmuimeja, murutraktor, lumepuhur…kas või pliit ja külmkapp? Miks osasid asju on ok kasutada, aga nõudekat näiteks mitte? Lund lükkad labidaga ja muru niidad vikatiga, aga külmiku jaoks raiud talvel jääd ja topid selle topeltseintega kasti, kuuseoksad v saepuru peale. Igati “tagasi minevikku”.

Jala kaib ka muidugi igal pool. Voi kes teab, ehk isegi pidulikul puhul rakendab hobuse vankri ette ja uhke soit voib alata.

 

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu koju ei tule kunagi vanni. Ei saa aru, kuidas seal viitsitakse ja tahetakse vedeleda.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõpetage see nõudepesumasina kiun ära nüüd lõpuks, kaua võib?

Kui ei ole vaja seda masinat, siis ei ole vaja, mis te nutate selle üle kui endal olemas ja iga viimse kui asja sealt läbi lasete.

Jah, ma ei lükka lund traktoriga, vaid kasutan lumelabidat. Autoga ma ei sõida igale poole, mõnikord käin jala või sõidan rattaga, tolmuimejat iga kord ei kasuta, võtan vanamoodsa harja ja kühvli. Iga kord ei riivi köögikombainiga, vaid nühin käsitsi. Kõik oleneb sellest, kui palju midagi on vaja teha. Iga pisikese asja pärast ma ei viitsi küll mingeid masinaid kasutada.

Ja kuigi mul on põranda pesemiseks aurumopp, siis mõnikord kasutan ka tavalist harja otsas põrandamoppi (mitte seda pikkade ribadega). Ka vanamoodsal toimetamisel on oma eelised. Autoga ei ole alati mugavam või mõistlikum kui jala. Kõiki marju ei topi sügavkülma, osa keedame moosiks nagu vanasti tehti. Ja nii edasi.

Ei jää ilma nõudepesumasinata elu seisma, keegi ei sure maha ega haigestu kui seda masinat kodus ei ole. Tohutuid arveid ka ei teki kui nõudepesumasinat ei ole, juba ainuüksi masina raha saab kokku hoida ja selle arvelt hea mitu aastat kraani all nõusid pesta 😀

Ühesõnaga – lõpetage muretsemine nende pärast, kellel ei ole nõudepesumasinat või kes seda mingil põhjusel iga saiapudise taldriku pesemiseks ei kasuta. Nagu siin üks Kägu eelnevalt ka välja tõi – kõiki asju ei tohikski pesta nõudepesumasinas. Rikud ära muidu.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 224 )


Esileht Kodunurk mida teie koju kunagi ei tule?