Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida teie sellest teemast arvate? Emad, kes tahavad rulluisutada koos lapsevankriga……

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 78 )

Teema: Mida teie sellest teemast arvate? Emad, kes tahavad rulluisutada koos lapsevankriga……

Postitas:
Kägu

http://www.perekool.ee/index.php?id=43747&class=forum_schnell&action=view_post&post=8993568

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Mida teie sellest teemast arvate?

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]http://www.perekool.ee/index.php?id=43747&class=forum_schnell&action=view_post&post=8993568[/tsitaat]

need emad on rõvedad. visaku siis kohe beebi põõsasse.

ja miks rulluisutamisega piirduda? titt selga ja mootorattal kurve võtma! hobusel ratsutama!

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Mida teie sellest teemast arvate?

Tõeliselt tobedad olete kuradi Eestlased!

Please wait...
Postitas:
Alfonss

RE: Mida teie sellest teemast arvate? Emad, kes tahavad rulluisutada koos lapsevankriga……

lollakad, midagi muud pole öelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Mida teie sellest teemast arvate? Emad, kes tahavad rulluisutada koos lapsevankriga……

Haige!
Aga Eesti ühiskonnas on aktsepteeritud ainult prinkis ja täiuslikud pepud, niiet emmed teevad kasvöi lapse eluga riskides trenni.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

[tsitaat]Haige!
Aga Eesti ühiskonnas on aktsepteeritud ainult prinkis ja täiuslikud pepud, niiet emmed teevad kasvöi lapse eluga riskides trenni.[/tsitaat]

kes seda ütles? midagi sellist ei ole olemas.

Please wait...
Postitas:
Charls

[tsitaat]lollakad, midagi muud pole öelda.[/tsitaat]
loog. rullimine on poinditu paljunemiseta palju tõhusam

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen suur rulluisutaja, tegelen selle alaga juba aastaid, aga ei kujutaks ette, et rullitada oleks võimalik titekäruga.
No ehk kuidagi oleks ka, aga kindlasti on see lapsele ohtlik ja kindlasti ei oleks sellisel liikumisel trenniefekti.

Olen siit perekoolist kunagi veel suuremat jaburust lugenud, kus keegi noor emme küsis nõu, kas on ok, kui lapse isa läheb 2-kuuse beebiga rulluisutama ning seejuures mitte käruga, vaid kõhukotis!!!???
Vat see idee võttis tõesti ahhetama! Teades, kui kerge on rulluiskudel kukkuda või kuhugile otsa põrutada, siis… Ja rullitades pole tegemist tavalise kukkumise vaid seal on tavaliselt mängus siiski suur kiirus ja hoog ning võimalus end vigastada või korralikult katki kukkuda kordi suurem kui tavalisel jalutuskäigul libastudes.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
k077

Rulluisutamine ei tähenda tingimata kohe suure hooga kihutamist. Kui oskaja uisutaja ning kõrvaline koht (mitte keset linnaliiklust), vaiksem kulgemine, siis milles probleem?
Mees mul on väga hea uisutaja (nii jää- kui rulluiskudel) ning julgeks teda vabalt käruga õue lubada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole see käruga uisutamine nii ohtlik midagi, kui mõned siin maalivad. Ega siis käruga mingi 30 km/h ei uha. Ja seda teevad enamasti siiski inimesed, kes oskavad sõita ja pidurdada.

Küll on aga ERITI TOTAKAD need emmed, kes tulevad rulluisurajale (ja tegu on TÄHISTATUD rulluisurajaga, kus on ka lapse jaoks päris arvestatavad laskumised) oma titele jalgrattasõitu õpetama. Ja siis need abirattalised vänderdavad sedal rullitajate vahel, ema 50 meetrit eemal. Kui ütlema minna, et mine palun lasteväljakule, saad veel sõimata ka. Mulle lubas üks noor mamma kord lausa politsei kutsuda sellise ettepaneku eest ja teatas, et tal on kõik õigused seal olla.
Kus teie tohutu ohutunne siis on???

Please wait...
Postitas:
märtsijänes11

No käruga uisutaja võib ju liikuda kasvõi 10 km/h, aga kui teine uisutaja liigub 25-30 km/h , siis mis kokkupõrke puhul saab? Ja vahet pole, kumb süüdi , kui titt kärust välja peaga asfaldile lendab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]k077 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Rulluisutamine ei tähenda tingimata kohe suure hooga kihutamist. Kui oskaja uisutaja ning kõrvaline koht (mitte keset linnaliiklust), vaiksem kulgemine, siis milles probleem?
Mees mul on väga hea uisutaja (nii jää- kui rulluiskudel) ning julgeks teda vabalt käruga õue lubada.[/tsitaat]

sa ei saa siis niikaua last hoida, kui mees sõidab või? Mingi tõestamisvajadus või? Jätke lapsed rahule!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]märtsijänes11 kirjutas:[/small]
[tsitaat]No käruga uisutaja võib ju liikuda kasvõi 10 km/h, aga kui teine uisutaja liigub 25-30 km/h , siis mis kokkupõrke puhul saab? Ja vahet pole, kumb süüdi , kui titt kärust välja peaga asfaldile lendab.[/tsitaat]

no just! Ja lapsel pole ei turvavööd ei kiivrit ega midagi mis teda kuidagigi kaitseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina küll käisin, päeval oli vähe rahvast, käru oli korralik ja piduritega, kiirust eriti polnud. Laps magas enamasti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Pole see käruga uisutamine nii ohtlik midagi, kui mõned siin maalivad. Ega siis käruga mingi 30 km/h ei uha. Ja seda teevad enamasti siiski inimesed, kes oskavad sõita ja pidurdada.

Küll on aga ERITI TOTAKAD need emmed, kes tulevad rulluisurajale (ja tegu on TÄHISTATUD rulluisurajaga, kus on ka lapse jaoks päris arvestatavad laskumised) oma titele jalgrattasõitu õpetama. Ja siis need abirattalised vänderdavad sedal rullitajate vahel, ema 50 meetrit eemal. Kui ütlema minna, et mine palun lasteväljakule, saad veel sõimata ka. Mulle lubas üks noor mamma kord lausa politsei kutsuda sellise ettepaneku eest ja teatas, et tal on kõik õigused seal olla.
Kus teie tohutu ohutunne siis on???[/tsitaat]

Kui sa loed teemaalgataja antud foorumit, siis loed sealt ju ka välja pikas kirjas, kus on kirjutatud ka just sellest, et vanemad oma võsukesi ohtliku kohta rattaga sõitma viivad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mina küll käisin, päeval oli vähe rahvast, käru oli korralik ja piduritega, kiirust eriti polnud. Laps magas enamasti.[/tsitaat]

Mis see tähendab et laps magab:-) siis ei saa surma, kui mõni kihutab talle selga ja laps kärust suure kaarega lendab… rahvast pole palju, piisab mõnest ja sa ise võid kukkuda. Mina ise sõidan ju ka kõvasti, aga ikkagi ma ei usaldaks ennast. Ka profid eksivad!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]märtsijänes11 kirjutas:[/small]

no just! Ja lapsel pole ei turvavööd ei kiivrit ega midagi mis teda kuidagigi kaitseks. [/tsitaat]

Ma ei tea küll ühtegi käru, kus poleks turvavöödega kinnitamise võimalust. Vähemalt mitte sellist sportkäru.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
rotsik

spetsiaalsetes sportkärudes on laps turvavööga kinni ja see on tegelikult ohutum, kui nt jalgrattatoolis.
Iseasi, et tõsisest sporditegemisest koos titega tõepoolest midagi välja ei tule, need kärud on ikka nendele emmedele, kellede mehed keelduvad last hoidmast, aga kes tahavad vahepeal ka natuke liikumist teha, tervise ja figuuri huvides.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mismõttes ei ole lapsel turvavööd ega kiivrit? LOOMULIKULT on lapsel kärus ALATI turvavööd kinni, lapsi ohustavad hoopis need vanemad, kes last kärus ei kinnita. aeglase jalutamise pealt need lapsed teil sealt just välja lendavadki.
Minu laps nautis täiega rullitamist kärus, kiiver oli ilusti peas, rihmad kinni, ja meie kergliiklusteel on küll kõik üksteisega väga arvestavad sportlased, sõltumata vanusest. Ei ole näinud mingeid hulle kihutajaid ega tohutuid õnnetusi. ainsad hullud on need profisportlased, kes kergliiklustee asemel sõidavad sõidutee servas, vot need on endale ja autojuhtidele \”ristiks kaelas\”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina käisin oma 2-aastasega igapäevaselt kõik 3 suvekuud niimoodi rullitamas ja sain sügiseks ka 15 kilo kergemaks. Teine laps (7-aastane) oli oma rulluiskudel alati kaasas.

Mõnelmale lapsele meeldis ja mulle oli kasulik. Kusjuures minul ei olnud spetsiaalset rulluisurada kuskilt võtta – uisutasin tänavatel/kõnniteedel. Ei mäleta küll, et kordagi oleks tekkinud ohtlikku olukorda mu lastele, mulle või kaasliiklejaile. Liikusime sellises tempos nagu ikka jalgratastel ja rulluiskudel tänavatel liigutakse, lihtsalt valisime veidi rahulikuma liiklusega tänavaid. Väiksem oli loomulikult turvarihmaga kärusse kinnitatud, aga kiivrit tal ei olnud. Milleks oleks pidanudki olema? Kuhu tema kukkuda oleks saanud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käisin \”Premia\” jäähallis uisutamas. Seal üks isa uisutas laps õlgadel. Ja ikka hoogsalt kihutas teiste laste vahel. No oli jube vaatepilt. Oleks mõni laps ta ees kukkunud, oleks see isa pikali ja tema õlgadel olevast pisikesest poisis ma ei tea mis oleks saand. Seekord läks tal õnneks. Selliseid hulle ikka leidub, ja ega ütlema ka ei julgenud minna. Kui ta oma lapsega juba nii riskib, siis võib võõras ütleja vabalt macho-isa käest mööda lõugu saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]mismõttes ei ole lapsel turvavööd ega kiivrit? LOOMULIKULT on lapsel kärus ALATI turvavööd kinni, lapsi ohustavad hoopis need vanemad, kes last kärus ei kinnita. aeglase jalutamise pealt need lapsed teil sealt just välja lendavadki.
Minu laps nautis täiega rullitamist kärus, kiiver oli ilusti peas, rihmad kinni, ja meie kergliiklusteel on küll kõik üksteisega väga arvestavad sportlased, sõltumata vanusest. Ei ole näinud mingeid hulle kihutajaid ega tohutuid õnnetusi. ainsad hullud on need profisportlased, kes kergliiklustee asemel sõidavad sõidutee servas, vot need on endale ja autojuhtidele \”ristiks kaelas\”[/tsitaat]Tahaks kohe näha, kuidas näiteks paarikuusel imikul see kiiver peas välja näeb, kui ta pikali vankris on.

Ma lihtsalt ei saa aru, miks peab oma lapsega selliseid katsetusi tegema? Kas mees ei saa siis tõesti tunnikeseks naisele hõlpu anda, et naine saaks üksi rullikatel mõned tiirud teha?
Ka siis, kui sul on lapsele täielik ja moodne turvavarustus, siis turvavarustus ei hoia õnnetust ära ja see ei pruugi täielikult ära hoida ka vigastusi, vaid ainult pehmendab võimalikku lööki. Miks küll peaks last meelega sellisesse olukorda panema?
Näiteks, kas autoavarii korral garanteerib pealepandud turvavöö ja turvapadjad inimese ellu jäämise? Ma arvan, et mitte. Need vaid pehmendavad lööki ja kaitsevad vaid teatud juhtudel, kuid mitte ALATI.

Nagu eespool juba ütlesin, siis tegelen uisutamisega aastaid ja tunnen ennast üsna kindlalt sellel alal, kuid ALATI on siiski ka kukkumise, kokkupõrke vmt. võimalus olemas.
Ka sel juhul, kui hoog polegi teab kui suur on rulluiskudel kukkumine alati suurema jõu ja löögiga, kui tavalisel kõndimisel kukkumine, sest rullid suurendavad kukkumise hoogu. Rullikatega võid ka koha peal seistes kukkuda nii, et murrad kondid, kui jalg kogemata alt ära läheb.

Ja millised need profisportlased sõiduteel rulluisutavad?
Väheke metsa vist lähed oma jutuga?

Please wait...
Postitas:
Charls

[tsitaat]tegelen uisutamisega aastaid/—/ALATI on siiski ka kukkumise, kokkupõrke vmt. võimalus olemas/—/võid ka koha peal seistes kukkuda[/tsitaat]
kuidas on võimalik \”aastaid\” \”uisutanuna\” ikka veel nii koba olla?

Please wait...
Postitas:
Kägu

kukkumine kukkumiseks, aga isegi suurema hoo pealt pidurdamine ja selle tagajärjel lapse ettepoole nõksatamine võib olla saatuslik.

kasutage ikka õigeid asju (mitte kergkäru) ja veel parem kui jalutate nagu normaalsed inimesed.

iga moeröögatusega ei pea ka kaasa minema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

no elu läheb ikka järjest ulmelisemaks. 10a tagasi olin samamoodi koos käruga uisutamas. ei tulnud selle pealegi, et peaks kodus passima. igaasi on ohtlik kui äärmustesse minna. ja rulluisutatakse lihtsalt niisama ka, mitte ainult trenni mõttes. ei salli seda niisama kärutamist ja kavatsen ka nüüd teise lapsega rulluisutada käruga kui ilmad normaalseks lähevad. seni käib lapsega õues hoidja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Charls kirjutas:[/small]
[tsitaat]
kuidas on võimalik \”aastaid\” \”uisutanuna\” ikka veel nii koba olla?[/tsitaat]Vaata, mina ise ei peagi koba olema. Piisab sellest, kui keegi mulle otsa põrutab, näiteks.
Ja kukkuda ja end vigastada võivad ka täiesti profid (kelleks ma ennast siiski ei pea).

Please wait...
Postitas:
Charls

[tsitaat]Piisab sellest, kui keegi mulle otsa põrutab, näiteks[/tsitaat]
jah, see osa on usutav jutt, alati võib auto ette keerata vms, aga sa väidad, et suudad ka uiskudel seistes võõra mõjutuseta kukkuda, mis on täiesti välistatud aastatepikkuse uisupraktika puhul, sest sõitmine muutub sama tavaliseks kui kõndimine. kui sa ilma uiskudeta seistes ka aeg-ajalt kukud, siis on muidugi arusaadav

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]k077 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Rulluisutamine ei tähenda tingimata kohe suure hooga kihutamist. Kui oskaja uisutaja ning kõrvaline koht (mitte keset linnaliiklust), vaiksem kulgemine, siis milles probleem?
Mees mul on väga hea uisutaja (nii jää- kui rulluiskudel) ning julgeks teda vabalt käruga õue lubada.[/tsitaat]

Mina olen rullitanud 15 aastat ja käinud maratonidel. Mitte kunagi pole ma läinud uisutama ilma kiivrita ega kaitseteta. Sõidan ka keppidega, ohte on kogu aeg. Õnneks pole suuremat kukkumist olnud. Aga lapsekäruga EI!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Charls kirjutas:[/small]
[tsitaat]
jah, see osa on usutav jutt, alati võib auto ette keerata vms, aga sa väidad, et suudad ka uiskudel seistes võõra mõjutuseta kukkuda, mis on täiesti välistatud aastatepikkuse uisupraktika puhul, sest sõitmine muutub sama tavaliseks kui kõndimine. kui sa ilma uiskudeta seistes ka aeg-ajalt kukud, siis on muidugi arusaadav[/tsitaat]Nojah, inimesed on erinevad! Ma olen tõesti aastaid sõitnud ja pikki vahemaid sõitnud ning tunnen ennast uiskudel kindlalt, aga ma kindlasti ei välista, et võin ka kukkuda.
Kusjuures, nii kummaline, kui see ka pole, siis ma ei ole tõesti mitte kunagi kukkunud (ptüi!ptüi!ptüi! üle vasaku õla). Isegi mitte siis, kui algaja olin, kuid nn. situatsioone on olnud küll korduvalt, aga õnneks olen siiski suutnud jalgadele jääda.
Arvan, et algaja või harva sõitja võib vabalt ka seistes kukkuda. Mis seal siis nii imelikku või võimatut on?

A muidu teen ettepaneku siiski teemas püsida, mitte minu personaalseid oskuseid arutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selleks ajaks kui ma kaksikud sünnitasin, olin uisutanud 11 aastat. Ega ma siis pooleli ei jätnud, valisin vaikse aja (kell 10 -15) Pirita teel. Lapsed magasid ja mina nautisin värsket õhku, merehääli ja seda, et sain natukenegi aega endale. Eks neid vaatajaid oli, kes silmad suureks tegid, see natuke häiris, kuna olen tagasihoidlik inimene, kuid ma ei raatsinud loobuda. Oma aega beebiemale on suur kingitus.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 78 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida teie sellest teemast arvate? Emad, kes tahavad rulluisutada koos lapsevankriga……

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.