Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida teie sellest teemast arvate? Emad, kes tahavad rulluisutada koos lapsevankriga……

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 78 )

Teema: Mida teie sellest teemast arvate? Emad, kes tahavad rulluisutada koos lapsevankriga……

Postitas:
Kägu

RE: Mida teie sellest teemast arvate? Emad, kes tahavad rulluisutada koos lapsevankriga……

[small]rotsik kirjutas:[/small]
[tsitaat]spetsiaalsetes sportkärudes on laps turvavööga kinni ja see on tegelikult ohutum, kui nt jalgrattatoolis.
Iseasi, et tõsisest sporditegemisest koos titega tõepoolest midagi välja ei tule, need kärud on ikka nendele emmedele, kellede mehed keelduvad last hoidmast, aga kes tahavad vahepeal ka natuke liikumist teha, tervise ja figuuri huvides. [/tsitaat

Lapse tervise nimel jätaks ma siis pigem minemata. Keegi ikka saab hoida,kui mees nii veider,et ei suuda seni oma last hoida. See on selline väiklane punnimine,et oma vajadused rahuldada samal ajal lapse elu ohtu seades.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Mida teie sellest teemast arvate? Emad, kes tahavad rulluisutada koos lapsevankriga……

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]no elu läheb ikka järjest ulmelisemaks. 10a tagasi olin samamoodi koos käruga uisutamas. ei tulnud selle pealegi, et peaks kodus passima. igaasi on ohtlik kui äärmustesse minna. ja rulluisutatakse lihtsalt niisama ka, mitte ainult trenni mõttes. ei salli seda niisama kärutamist ja kavatsen ka nüüd teise lapsega rulluisutada käruga kui ilmad normaalseks lähevad. seni käib lapsega õues hoidja.[/tsitaat]

Lapsetappijad

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]k077 kirjutas:[/small]

Mina olen rullitanud 15 aastat ja käinud maratonidel. Mitte kunagi pole ma läinud uisutama ilma kiivrita ega kaitseteta. Sõidan ka keppidega, ohte on kogu aeg. Õnneks pole suuremat kukkumist olnud. Aga lapsekäruga EI![/tsitaat]w

Sama siin. Tead, peab lihtsalt eriline aju olema, et selle peale üldse tulla. On meie moodi mõtlejad ja on haiget moodi mõtlejad. Ega sinna polegi midagi parata. Ega selliseid ei muuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

http://www.youtube.com/watch?v=rwO4OjftHU0 Lahe!

Please wait...
Postitas:
k077

[tsitaat] [small]k077 kirjutas:[/small]

sa ei saa siis niikaua last hoida, kui mees sõidab või? Mingi tõestamisvajadus või? Jätke lapsed rahule! [/tsitaat]
Kui ta tahabki just sellepärast minna, siis on see küll natuke loll soovitus… Ja mis kuradi tõestamisvajadus, samahästi võib küsida, et kas sinul on käruga jalutamas käies tõestamisvajadus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina käisin terve eelmise suve oma lapsega rullitamas. Ühtegi teist rullitajat ma ei kohanud. Tiheda liiklusega teedele ma ei roniks, aga kui ikka kodu eest läheb läbi uus ja uhke asfalttee, kus päevas vaid paar vanapaari jalutab, siis ma küll ei näe põhjust, miks mitte lapsega rullitama minna.
Eesmärgiks ei olegi sporti teha või peput trimmida, lihtsalt tahaks vaheldust.

Ja hirmul ongi suured silmad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

vinguvad need kes ise elusees uisutanud pole või sellega hakkama ei saa. Kes uisutada oskab teab ka seda, kuidas pidurdada ja mis kiirusel liikuda, et oleks piisavalt piduduaega. Kui rulluisutamine titekäruga oleks nii ohtlik nagu siin mõned paranoilised ette kujutavad siis räägitaks selle ohtlikusest muja ka kui perekooli foorumis.

Please wait...
Postitas:
Mutsamamma

[tsitaat]vinguvad need kes ise elusees uisutanud pole või sellega hakkama ei saa. Kes uisutada oskab teab ka seda, kuidas pidurdada ja mis kiirusel liikuda, et oleks piisavalt piduduaega. Kui rulluisutamine titekäruga oleks nii ohtlik nagu siin mõned paranoilised ette kujutavad siis räägitaks selle ohtlikusest muja ka kui perekooli foorumis.[/tsitaat]
täiesti hämmastav, et ühele tavalisele titeemale peab ümbritsev ühiskond (ei tea, kes on piisavalt autoriteetne, et uskuma jäädaks?) ütlema, et ta oma last ohtu ei paneks, sest ta enda mõtlemine selleni ei ulata. tavaliselt rakendub lapse sünniga naistel kaitseinstinkt kahekordse koormusega tööle, tundub, et mõnel puudub see üldse.

loomulikult VÕIB MIDAGI juhtuda igal pool, tõenäosus on olemas alati. aga tavaliselt inimesed arvestavad ohutegurite muutumisega (rullitamise näites teised liiklejad ja nende kiirused, kokkupõrke või lihtsalt komistamise võimalused). füüsikat oleme me kõik koolis õppinud ja liiklusuudiseid kuuleme ka iga päev. täiskasvanud inimene võiks suuta need omavahel kokku viia ja asja üle vähemalt mõtelda, mitte pimedalt vastu lahmida \”minuga ei juhtu mitte midagi mitte kunagi\”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]vinguvad need kes ise elusees uisutanud pole või sellega hakkama ei saa. Kes uisutada oskab teab ka seda, kuidas pidurdada ja mis kiirusel liikuda, et oleks piisavalt piduduaega. Kui rulluisutamine titekäruga oleks nii ohtlik nagu siin mõned paranoilised ette kujutavad siis räägitaks selle ohtlikusest muja ka kui perekooli foorumis.[/tsitaat]Ei no loomulikult! See on pastakast väljaimetud pseudoprobleem!
Ja need, kes siin sinule vastupidiselt arvavad pole ju kunagi rulluisutanud ja kindlasti pole neil ka lapsi. Lihtsalt niisama siin tänitavad ja tahavad targad näida!

No kes sind ikka keelata saab? Suru oma mõnekuusele (ikkagi ei kujuta ette, kuidas selline asi välja peaks nägema) kiiver pähe ja uisuta palju jaksad!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
nutetudsilmad

Tahtsin ka kunagi kärus oleva lapsega koos rulluisutama minna, kuid mõtlesin ümber, sest siinkandis on ikka väga palju uisutajaid. Uisutamas hakkasime käima lapsega koos eelmisel suvel. Nüüd siis nii, et mõlemad oleme uiskudel. Laps muidugi käekõrval ja harjutab usinalt. Suve lõpuks suutis juba ise kenasti sõita. Sellel aastal on vast jälle vaja alguses käest kinni hoida.
Aga lapse käruga uisutamas käia – see on minu silmis võrdeline ettekavatsetud tapmiskatsega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen 33 aastat kõndinud ja ikka tuleb vahel kukkumist või niisama komistamist ette.

[small]Charls kirjutas:[/small]
[tsitaat]
jah, see osa on usutav jutt, alati võib auto ette keerata vms, aga sa väidad, et suudad ka uiskudel seistes võõra mõjutuseta kukkuda, mis on täiesti välistatud aastatepikkuse uisupraktika puhul, sest sõitmine muutub sama tavaliseks kui kõndimine. kui sa ilma uiskudeta seistes ka aeg-ajalt kukud, siis on muidugi arusaadav[/tsitaat]

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma olen 33 aastat kõndinud ja ikka tuleb vahel kukkumist või niisama komistamist ette.

[small]Charls kirjutas:[/small]
[/tsitaat]

Järelikult on su lapse jaoks eluohtlik situatsioon, kui temaga jalutama lähed. Minu arvates võrdub see ettekavatsetud tapmiskatsega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]k077 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Rulluisutamine ei tähenda tingimata kohe suure hooga kihutamist. Kui oskaja uisutaja ning kõrvaline koht (mitte keset linnaliiklust), vaiksem kulgemine, siis milles probleem?
Mees mul on väga hea uisutaja (nii jää- kui rulluiskudel) ning julgeks teda vabalt käruga õue lubada.[/tsitaat]
ole nii hea rullaja kui tahes, kui ikka keegi mitte niihea rullaja sulle selga sõidab ja sa uperkuuti lendad….edasi ei taha öelda ega mõeldagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Järelikult on su lapse jaoks eluohtlik situatsioon, kui temaga jalutama lähed. Minu arvates võrdub see ettekavatsetud tapmiskatsega.[/tsitaat]No lapsevankriga jalutades ja kukkudes vast on tõenäolisem see, et vanker jääb siiski püsti.
Rullitades, suurel hool liikudes on see tõenäosus väiksem.
Samuti on suur vahe, kas käru liigub 15-20 km tunnis (rullitades) või 2-3 km tunnis (jalutades).
Samuti on suure hoo pealt ohte ennetada ja pidama saada raskem, kui väikse hoo pealt. Kui muidu aru ei saa, siis mõtle ennast samasse situatsiooni autorooli. Võimaliku ohu korral jõuad aeglase hoo pealt paremini reageerida ning kokkupõrke korral on mats väiksem kui suure hoo pealt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]http://www.youtube.com/watch?v=rwO4OjftHU0 Lahe![/tsitaat]
hhhh, hirmus oli vaadata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No lapsevankriga jalutades ja kukkudes vast on tõenäolisem see, et vanker jääb siiski püsti.
Samuti on suur vahe, kas käru liigub 15-20 km tunnis (rullitades) või 2-3 km tunnis (jalutades).
Samuti on suure hoo pealt ohte ennetada ja pidama saada raskem, kui väikse hoo pealt. Kui muidu aru ei saa, siis mõtle ennast samasse situatsiooni autorooli. Võimaliku ohu korral jõuad aeglase hoo pealt paremini reageerida ning kokkupõrke korral on mats väiksem kui suure hoo pealt. [/tsitaat]

Tõenäosus tõenäosuseks, aga kui ikkagi võimalus on olemas, et ka seistes kukud, siis on eluohtlik vankriga jalutama minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõenäosus tõenäosuseks, aga kui ikkagi võimalus on olemas, et ka seistes kukud, siis on eluohtlik vankriga jalutama minna.[/tsitaat]No alati on mingi oht. Aga selles mõttes on ohul ja ohul vahe, et kui ühel juhul on tekkinud õnnetus paratamatus, siis teisel juhul saad riske ise minimeerida.
Ja nagu juba öeldud, siis seismise või jalutamise ajal vääratada ja kukkuda on hoop kindlasti väiksema löögijõuga, kui suure kiiruse pealt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No alati on mingi oht. Aga selles mõttes on ohul ja ohul vahe, et kui ühel juhul on tekkinud õnnetus paratamatus, siis teisel juhul saad riske ise minimeerida. [/tsitaat]

Riske saab alati minimeerida ning antud juhul tulebki minimeerida nõnda, et ei lähe jalutama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina ei läheks. aga ma pole nõus ka nendega, kes siin õiendavad ja mõnitavad. igaüks kasvatab oma last ise. ole rahulik, teised emad teevad kindlasti midagi sellist, mida sina oma lapsega või lapsele ei teeks! ole tubli!
Ja nüüd laitma kõik viripunnid!
Tuld minu pihta!!!!!!!!!!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Riske saab alati minimeerida ning antud juhul tulebki minimeerida nõnda, et ei lähe jalutama.[/tsitaat]Olgu pealegi, ma arvan, et ei ole mõtet ilma ohutundeta noort, rumalat, teise eesti emmet siin ümber veenda. Sa teed ju nagunii sedasi, nagu õigeks pead.
Eks alati jääb olemas olema selliseid emmesid, kes lähevad lapsega rulluisutama, ei kasuta autos vajalikke turvavahendeid, lähevad õhtul baari jättes lapse üksi koju magama jne. jne. sest mis seal ikka saab juhtuda? Hea argument on ju sellistel alati ka tagataskust võtta, et tänaval käies võib telliskivi ju ka pähe kukkuda…

Arvan siiski, et rumalus kombinatsioonis ülemäära suure enesekindlusega pole just kuigi hea omadus, eriti lapse kasvatamise puhul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind see teema üllatas. Ma pole kunagi mõelnud rulluisutamisest käruga, kui millestki väga ohtlikust. Aga see selleks…
Aga kui see nii ohtlik on, siis miks osad kärud on sportkärud või sportraamiga kärud? Millise spordi jaoks nad mõeldud on?

Please wait...
Postitas:
Mutsamamma

[tsitaat]Mind see teema üllatas. Ma pole kunagi mõelnud rulluisutamisest käruga, kui millestki väga ohtlikust. Aga see selleks…
Aga kui see nii ohtlik on, siis miks osad kärud on sportkärud või sportraamiga kärud? Millise spordi jaoks nad mõeldud on?[/tsitaat]
käruga jooksmiseks, ma arvan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olgu pealegi, ma arvan, et ei ole mõtet ilma ohutundeta noort, rumalat, teise eesti emmet siin ümber veenda. Sa teed ju nagunii sedasi, nagu õigeks pead.
Eks alati jääb olemas olema selliseid emmesid, kes lähevad lapsega rulluisutama, ei kasuta autos vajalikke turvavahendeid, lähevad õhtul baari jättes lapse üksi koju magama jne. jne. sest mis seal ikka saab juhtuda? Hea argument on ju sellistel alati ka tagataskust võtta, et tänaval käies võib telliskivi ju ka pähe kukkuda…

Arvan siiski, et rumalus kombinatsioonis ülemäära suure enesekindlusega pole just kuigi hea omadus, eriti lapse kasvatamise puhul. [/tsitaat]
miks sa teisi nimetad rumalaks? sa oled ise mingi musterinimene või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

miks sa teisi nimetad rumalaks? sa oled ise mingi musterinimene või?[/tsitaat]Kindlasti pole ma ise musterinimene, kuid ei õigusta rumalaid asju naeruvääristaval toonil.

Muide, soovitan lugeda alljärgnevaid lugusid. Siin kirjutab küll rohkem lastega kodus juhtunud õnnetustest, kuid emaga koos olemise ajal lastega juhtunud õnnetustest. Lugege kogu jutt hoolega lõpuni, eriti see osa, kus on kirjutatud \”Märka ohte\”.
Palju saab lapsevanem ise ära teha, et ENNETADA lastega juhtuvaid õnnetusi. Aga sellest teemast selgub, et mõni seab sihilikult oma lapse ohtlikku situatsiooni ning õigustab ka veel seda.

http://www.epl.ee/news/online/ene-tomberg-murelikuks-teevad-laste-peatraumad-ja-kodus-juhtunud-onnetuste-suur-hulk.d?id=61787338

ja

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/lastega-juhtunud-onnetuste-arv-uha-kasvab.d?id=12633871

Please wait...
Postitas:
sirtsu11

Äge mul olid kaksikud,kuidas oleks kaksikute vankriga??? Aga need emmed kes seda teevad on lollakad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Mutsamamma kirjutas:[/small]
[tsitaat]
käruga jooksmiseks, ma arvan.[/tsitaat]
No aga mõtle kui ohtlik see juba on. Joostes võib vabalt arendada kiirust 10 km/h. No ja kui siis koperdad või kellegagi kokku põrkad….oi-oi-oi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul olid jalas vist 5ndad rulluisud ja esimestest uiskusedst oli möödunud 10a, eelmised 4paari siis olid nagu läbi sõidetud.
Ma seisin paigal, rullid hakkasid tasakesi veerema tagurpidi, ilmselt oli asfaldis väike lohk, igatahes ma ei saanud aru, et oleks lohku või et tee oleks kaldu aga rullid hakkasid liikuma. Ja siis järsku käisin ninali, pea põrkas maast lahti nagu pall. Käed panin küll ette, kuid need vajusid lihstal nö läbi. Ülikooli lõpetasin lillade rõngastega silma ümber ja nina nii paistes kui veel olla saab. 2a ma ei suutnud uiske jalga panna pärast, sihuke hirm tuli, sest laps kodus ja temal on ju mind elusana vaja.
Beebi kõhukotti…ei, ei, ei. Lihtsalt niisama tatsata rullidel, laps kärus, miks mitte aga mitte trenni eesmärgil. lapsel aga siis kiiver ja põlve ja küünarnuki kaitsed peal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]k077 kirjutas:[/small]

Kui ta tahabki just sellepärast minna, siis on see küll natuke loll soovitus… Ja mis kuradi tõestamisvajadus, samahästi võib küsida, et kas sinul on käruga jalutamas käies tõestamisvajadus.[/tsitaat]

kuule kõndimine ja rullidel veeremine on ju kaks erinevat asja. ajuhälvik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Järelikult on su lapse jaoks eluohtlik situatsioon, kui temaga jalutama lähed. Minu arvates võrdub see ettekavatsetud tapmiskatsega.[/tsitaat]

Just nimelt jalutama, mitte uisutama. Lollimaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No lapsevankriga jalutades ja kukkudes vast on tõenäolisem see, et vanker jääb siiski püsti.
Samuti on suure hoo pealt ohte ennetada ja pidama saada raskem, kui väikse hoo pealt. Kui muidu aru ei saa, siis mõtle ennast samasse situatsiooni autorooli. Võimaliku ohu korral jõuad aeglase hoo pealt paremini reageerida ning kokkupõrke korral on mats väiksem kui suure hoo pealt. [/tsitaat]

Seleta nagu lollidele:-) Ja me räägime lapsevanematega:-) Uskumatu, apppiiii. Issand sa näed ja sa ei mürista! Aga jah, ega meil ei õnnestu neile seda selgeks teha:-) Lase rullavad pealegi, no mis sa nendega teed. Eks igal oinal on oma MIHKLIPÄEV!

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 78 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida teie sellest teemast arvate? Emad, kes tahavad rulluisutada koos lapsevankriga……

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.