Esileht Koolilaps Mida Teie soovitaksite oma 10 aastasele tüdrukule..

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Mida Teie soovitaksite oma 10 aastasele tüdrukule..

Postitas:

kui tal on mure, nimelt alles hiljuti hakkas tüdruk rinnahoidjat kandma. Paarile klassipoisile ei jäänud see märkamata (kui laps t-särgiväel on), neile teeb see nalja ning eriti kehalises kasvatuses tulevad ja haaravad sellest kinni ning naeravad. Esimese hooga tahaks selliste poiste vanematele tappa anda või mida te soovitate. Mulle on see täiesti vastuvõetamatu, nimetaksin seda ahistamiseks, käperdamiseks jpm, kust küll sellised lapsed tulevad, kes niiviisi julgevad käituda. Palun asjalikke vastuseid ning soovitusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda nägin kooliajal ka ise. Olime klassiga läinud näiteks veeparki ja ühel tüdrukul olid bikiinid ja kõigil trikood. Korra kisuti bikiine \”haha sa kannad bikiine wä\”. See läheb üle ja arvan et muretseda pole vaja. uus värk nii öelda. Kooli vägivalda see tüdruk kannatanud pole. Muidugi võiks laps vastu ka ütelda \”no ja siis?on probleem\” või muud noortepärast slängi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naermine naermiseks, aga rinnahoidjast kinni haaramine on ahistamine ja käperdamine. Räägi klassijuhatajaga (kui on selline kellega on võimalik rääkida). Minu neljandas klassis käiv tütar teab küll väga hästi, et teisi ei katsuta ei pepu pealt ei rinna pealt vms ja karjub väikevennale ka kodus, et ära ahista mind, kui see juhtub näiteks pepu pealt puudutama.
Naermise peale võiks jah midagi üleolevalt poistele öelda nagu eelmine kägu soovitas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed istuvad kinos, film on kohe algamas ja saal läheb pimedaks. Järsku on terve saal ilget haisu täis. Üks kodanik esimeses reas keerab end naabri poole: \”Vabandage, kas teie sittusite püksi?\”
\”Jah, mis siis?\” vastab too.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isiklikult arvan, et normaalne ema ei saadagi 10 a.last kehalise tundi tavalise rinnahoidjaga. Tänapäeval on kõik spordipoed täis igasuguseid alternatiive.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las tüdruk ütleb neile piimahabemetele, et tüdrukud arenevadki rutem täiskasvanuks kui poisitatid.
Ja meie tüdruk oli küll üliuhke kui oma esimese rinnahoidja sai.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen ka mõelnud, et selliseid juhtumeid peaks kuidagi lahendama hakkama. klassi peaks ehk rääkima tulema koolipsühholoog ja kui sellest kasu pole,siis ka politseinik. tütar õpib 5.klassis ja üks poiss klassis on selline,kes haarab tüdrukute rindu, sikutab rinnahoidjat, näpistab peput. sellisele avalikule ahistamisele lisaks ahistab ka varjatult – joonistab tüdrukutest rõvedaid pilte, tungib enne võimlemistundi sisse tüdrukute riietusruumi. tüdrukud röögivad, et ta on pervert ja ahistaja, aga mingit kasu pole olnud.võiks ju keegi (politseinik) selgitada sellisele poisile, et rinna ja tagumiku näpistamine on kuritegu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas ma olen ainus kes mõtleb, et poisid on alati tüdrukuid patsist tirinud, pepust näpistanud. ma ei kiida seda heaks! aga ma ei näe siin ka maailma suurimat kuritegu. õpetage tüdrukutele, et poisid tuleb paika panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.04 12:16; 05.04 08:25; 05.04 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletan, et minul kasvasid rinnad ka varem kui teistel ja ema tahtis, et kasutaksin rinnahoidjat. Hirmus piinlik oli. Aga kuna koolivorm, siis traksid pluusi alt ju näha. Peita eriti ei õnnestunud. Ükskord tunni ajal tahtis üks poiss mul isegi traksid lahti teha, aga õnneks olid mu esimesed rinnahoidjad sellised, mis käisid eest kinni :D. Nõme oli, aga elab üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks kestab see suht lühikest aega, sest kui üks tüdruk juba kannab, küll need teised ka rinnahoidjaid kandma hakkavad. Siis ehk ei ole enam poistel ka nii huvitav, kui kõik kannavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kas ma olen ainus kes mõtleb, et poisid on alati tüdrukuid patsist tirinud, pepust näpistanud. ma ei kiida seda heaks! aga ma ei näe siin ka maailma suurimat kuritegu. õpetage tüdrukutele, et poisid tuleb paika panna. [/tsitaat]

See on tõesti alati nii olnud, aga see veel ei tähenda ju, et probleem tähelepanuta tuleb jätta. Poistele peaks siiski õpetama, mis on sünnis ja mis ei ole.
Teemaalgatajale aga oli siin juba paar päris head soovitust, mida nendele poistele öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

normaalne emasaadab lapse kehalisse rinnahoidjaga kui vaja, a korv ei vaja veel sportrinnahoidjat. ja see ei ole normaalne, et poisid näpivad ja ahistavad- see on ahistamine. neile, kes arvavad, et see on normaalne- kujutage ette, et teie töökaaslased näpiks teie rinnahoidjat ja irvitaks selle üle, ja just meestöökaaslased kusjuures avalikult, teiste ees. ei oleks kõige meeldivam ju. miks te siis arvate, et ah, las lapsel olla, läbi aegade on olnud. läbi aegade on ka naised koduorjad olnud ning pidanud taluma meeste ülemvõimu. meie emadki veel räägivad(eriti poiste emad) kuidas ikka naine peab kodu korras hoidma, lapsed kasima, söögi tegema ja tööl ka käima, sest nii on kombeks…on ikkagi aasta 2012 ja paluks austust naistele. ja austus algab juba lapsepõlves.

vabandust, sain nats vihaseks, aga sellised väited, et tüdruk kannatagu ära, on äärmiselt solvavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]normaalne emasaadab lapse kehalisse rinnahoidjaga kui vaja, a korv ei vaja veel sportrinnahoidjat. ja see ei ole normaalne, et poisid näpivad ja ahistavad- see on ahistamine. neile, kes arvavad, et see on normaalne- kujutage ette, et teie töökaaslased näpiks teie rinnahoidjat ja irvitaks selle üle, ja just meestöökaaslased kusjuures avalikult, teiste ees. ei oleks kõige meeldivam ju. miks te siis arvate, et ah, las lapsel olla, läbi aegade on olnud. läbi aegade on ka naised koduorjad olnud ning pidanud taluma meeste ülemvõimu. meie emadki veel räägivad(eriti poiste emad) kuidas ikka naine peab kodu korras hoidma, lapsed kasima, söögi tegema ja tööl ka käima, sest nii on kombeks…on ikkagi aasta 2012 ja paluks austust naistele. ja austus algab juba lapsepõlves.

vabandust, sain nats vihaseks, aga sellised väited, et tüdruk kannatagu ära, on äärmiselt solvavad. [/tsitaat]

koduorjad? meeste ülemvõim?… millest selline suhtumine? kui naised algatuseks iseend austavad, siis me ei saa kunagi rääkida ülemvõimust ja orjusest. loomulikult peavad ka mehed ja poisid naissugu austama! alati on meil selliseid, kes vähem austavad ja on veidi rohkem ulakamad, kas peame neid selle eest politseiga ähvardama, on iseküsimus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.04 12:16; 05.04 08:25; 05.04 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sa õpeta, kuhu põlvega anda, ja ikka nii, et tunda oleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 10:09; 05.04 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga sa õpeta, kuhu põlvega anda, ja ikka nii, et tunda oleks.[/tsitaat]

See on konkreetne vägivald ja võib põhjustada viljatust! Loomulikult on ka tüdruku näppimine ebasobiv, kuid see ei ole siiski kuidagi tüdruku tervist kahjustav.

Mida tahan öelda- kui minu poeg näpiks mõnda tüdrukut, peaksin pika loengu ja vestleksin ja püüaksin probleemi lahendada, AGA! kui mõni tüdruk lööks teda munanditesse, siis pöörduksin politseisse. Selline löök on väga ohtlik ja seda tohiks kasutada vaid tõelise ohu korral elule/tervisele, mida poisipoolne näppimine kindlasti ei ole. Eks siis pärast nutate, et kõik eesti mehed on viljatud.

Igatahes, kui tütarlaps kaitseks end nt. näkku lüües, ütleks ma poisile, et paras, ise norisid. Aga kui tüdruk lööb munanditesse, siis pöörduks tõesti politseisse.

Olen med. inimene, seega tean, millest räägin, kui väidan, et viljatuks jäämiseks piisab ka ühest tugevast löögist munandite piirkonda. Seda uskumatum tundub, et täiskasvanud inimene soovitab niivõrd radikaalset võtet laste tüli lahendamiseks.

Ise soovitaks tüdrukule- näpi vastu! Tõmba poissi tillist, küll rahule jätab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.04 11:20; 05.04 14:35; 05.04 14:36; 05.04 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mida tahan öelda- kui minu poeg näpiks mõnda tüdrukut, peaksin pika loengu ja vestleksin ja püüaksin probleemi lahendada, AGA! kui mõni tüdruk lööks teda munanditesse, siis pöörduksin politseisse. [/tsitaat]
Läheksid politseisse kaebama kümneaastase tüdruku peale, keda su tropist poeg ise järjekindlalt käperdama ronis:S

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 10:09; 05.04 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Läheksid politseisse kaebama kümneaastase tüdruku peale, keda su tropist poeg ise järjekindlalt käperdama ronis:S
[/tsitaat]

tropist poeg ja järjekindlalt käperdama… miks ma loen siit juba vähemalt teist korda välja väga halvustavat suhtumist ühe kindla sugupoole kohta.

kui nüüd tahaks riidu kiskuda, siis võiksin pajatada tüdrukutest kes tänapäeval juba väga varakult flirdivad ja provotseerivad. samavõrra kui on \”tropist\” poegi, on ka teistmoodi tüdrukuid (nb! ei pea silmas teemaalgataja tütart). või mis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.04 12:16; 05.04 08:25; 05.04 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt olen küll vägivalla vastane, aga seekord arvan, et sellise ahistamise korral on naiste traditsiooniline enesekaitsevõte – paraja tugevusega antud kõrvakiil koos kiljatuse ja sõimuga – üsna kohane reaktsioon.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Läheksid politseisse kaebama kümneaastase tüdruku peale, keda su tropist poeg ise järjekindlalt käperdama ronis:S
[/tsitaat]

Läheksin jah. Loomulikult peaksin pojale korraliku loengu, kuid avalduse kirjutaksin siiski, sest selline vägivald, mis võib tekitada jäädavaid tervisekahjustusi, ei ole õigustatud.

Samahästi võin ma küsida, et kui su tütar mu poega kiusab ja mu poeg ta jäädavalt viljatuks lööb, sa ei läheks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.04 11:20; 05.04 14:35; 05.04 14:36; 05.04 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]relevant kirjutas:[/small]
[tsitaat]Üldiselt olen küll vägivalla vastane, aga seekord arvan, et sellise ahistamise korral on naiste traditsiooniline enesekaitsevõte – paraja tugevusega antud kõrvakiil koos kiljatuse ja sõimuga – üsna kohane reaktsioon.[/tsitaat]

Just. Nii tehkugi. Aga ärgu löögu munanditesse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.04 11:20; 05.04 14:35; 05.04 14:36; 05.04 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks arvatakse, et pidev käperdamine ei tekita haavu? Antud juhul küll emotsionaalseid, kuid seda raskem ravida. Nii et pöördu aga politseisse, ilmselt maksate lisaks tüdruku ravi ka kinni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks arvatakse, et pidev käperdamine ei tekita haavu? Antud juhul küll emotsionaalseid, kuid seda raskem ravida. Nii et pöördu aga politseisse, ilmselt maksate lisaks tüdruku ravi ka kinni. [/tsitaat]

Noo!? VÄidad, et emotsionaalseid probleeme on raskem ravida, kui viljatust? Usun, et eksid.

Ja politseisse pöörduksin siiski- mina olen valmis maksma tüdruku ravi, kui tema vanemad maksaksid tulevikus nt. minu poja viljatusravi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.04 11:20; 05.04 14:35; 05.04 14:36; 05.04 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina julgustaksin oma tütart käperdavale kutile vastu lõugu andma. Täiesti ilma süümepiinadeta. Munadesse lajatamine on sobilikum ilmselge vägistamiskatse korral (sellised jäägugi impotendiks ja viljatuks).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei õigusta nüüd siinkohal poisse – sellised 10-aastased nagad võivadki lausa pööraselt ahistavalt ja jäledalt käituda tüdrukute suhtes ja seda ei tohi tolereerida ja peab loomulikult poisse keelama ja nõustama – aga! Lihtsalt seletuse mõttes – see on kahjuks oma tärkava seksuaalsusega puntras olevate poisinagade jaoks siiski eakohane käitumine.
Nii nagu mõned 1-aastased hammustavad: me ei lase neil seda teha, seletame, keelame, vajadusel ka karistame, aga me EI SÕIMA lapsi sellepärast pervertideks, värdjateks, ebanormaalseteks jne.

Täiskasvanud inimesed, lapsevanemad – võiksid vihkamise asemel lihtsalt veidigi üritada teise osapoole käitumise tagamaid mõista (NB! ei tähenda, et peaks heaks kiitma ja mööda vaatama!) Suhtumine, et ilged rõvedad käperdajad ja jalaga munadesse sellistele troppidele – on igatahes haiglasem kui eelteismeliste sobimatu seksuaalkäitumine.

Mina ise olin kah klassis üks esimesi (küll mitte esimene), kes rinnahoidja sai, ja kohutavalt uhke selle üle. Ei häbenenud ka mõnede poiste pilke või veidi aeglasema kehalise arenguga klassiõdede naljatusi sel teemal. Ütlesin vastu vist midagi stiilis, et nad on tited 😀 (Väga rafineeritud solvang, peab mainima, aga noh, tookord täpselt nii mõtlesingi, et ju kadestavad, et ise ei saa kanda, või on lihtsalt liiga tited, et neid NAISTEasju mõista).

Tütrele soovitaksingi öelda, et kõik noored tüdrukud ja täiskasvanud naised kannavad seda riietuseset ju, küsigu oma emalt, kui ei usu. Ja osta võiks ju neid väikese särgikese taolisi riietusesemeid, need ehk ei ole nii silmatorkavalt \”rinnahoidjalikud\”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Koolilaps Mida Teie soovitaksite oma 10 aastasele tüdrukule..

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.