Esileht Tööelu, raha ja seadused. mida teie teeksite?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: mida teie teeksite?

Postitas:

Kahe aasta eest sai lolli peaga 2500 eurot oma kogumiskontolt laenatud poja sõbrale, jutt oli 3 kuuks.. Tundus et keeruline olukord, hiljem selgus et lihtsalt mängur. Senini pole sentigi tagasi saadud, lepingut muidugi pole ja lootus raha tagsi saada ka mitte. Vahetevahel ikka küsin ja sealt tuleb ainult lubadusi. Poeg ka vihane, et ära torgi, samas seda raha oleks pojal endaligi kallimaks läinud eluaseme laenu eest tasumiseks. Ilmselt on see noormees tutvusringkonnast kõigilt laenanud ja keegi ei tea, et tegemist mänguriga. Ilmselt ka poisi vanemad ei tea. Kas teha asi avalikuks sõpruskonna listis või rääkida poisi vanematele?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mina teeks, sõltuks paljus minu poja arvamusest, kõigepealt püüaks pojale seletada, et see mängurluse info maha vaikimine teeb noormehe elu ainult hullemaks. Muidugi kui nüüd täisealise inimesega tegemist on, siis mis need vanemad enam asjasse puutuvad.. Võibolla püüaks noormehega rääkida, et kui võlga ei tasu, siis sina oma suud kinni ei hoia. Raha ei saa sa tõenäoliselt nagunii tagasi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea poeg sul ikka: “ära torgi!”. Maksku siis ise sõbra võlg sulle kinni, kui ta nii väga tema eest seisab! 2500 eurot ei ole mitte väike raha, et torkimata jätta. Iseasi, kas see raha kätte saada aitab.

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mina teeks, sõltuks paljus minu poja arvamusest, kõigepealt püüaks pojale seletada, et see mängurluse info maha vaikimine teeb noormehe elu ainult hullemaks. Muidugi kui nüüd täisealise inimesega tegemist on, siis mis need vanemad enam asjasse puutuvad.. Võibolla püüaks noormehega rääkida, et kui võlga ei tasu, siis sina oma suud kinni ei hoia. Raha ei saa sa tõenäoliselt nagunii tagasi.

Maine mõttes puutuvad vanemad vägagi asjasse kui tegemist lugupeetud perega:)

Kui ossipunt, siis muidugi õigustavad ka veel.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise olid väga rumal, et ilma laenulepinguta raha välja käisid. Pole võimalust hagida.

Eks see oma poeg samasugune ahv, kui ütleb, et ära torgi. Teiste inimeste raha ärastamine on tema jaoks järelikult täiesti okei. Eks see on sarjast ütle mulle, kes on su sõber, ja ma ütlen sulle, kes oled sa ise.

Mina kommunikeeriks pojale väga konkreetselt, et kui sõpra ei tohi torkida, hakkab ise laenu tagasi maksma.

Kui vanade kaakidega tegu?

+13
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Poeg on 26 aastane, mulle on ta ise tahtnud selle summa oma palgast tagasi maksta kohe kui sellest juttu tegin aga ma ei taha tema raha. Tal oma kodulaenu ja oma kulud. Minul rahaliselt märksa lahedam olukord. Küsisin nõu pigem sellepärast et kas peaks tegema juttu mängurlusest poisi vanematega ja tuttavatega. Mida rohkem talle raha antakse, seda hullemaks asi läheb. Me kõik aitame seda pahet süvendada. Ta oli noorena hästi armas ja tore poiss, viisakas, õppis hästi, ilmselt oli esialgu pokkerit mängides palju suuri võite ja nii tekkis tunne et ma saan ja võin. Nüüd selgus ka et tal on väike laps, kelle emaga nad koos ei ela. Minu lapsel on oma elukaaslane ja eriti läbi enam poisid täna ei käi. Raha olen jah endale koolirahaks juba mõelnud aga mulle tundub et peaks midagi tegema.

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii kaua kui mänguril võimaldatakse mängida teiste seljas liugu lasta, ei lähe asjad paremaks. Seega kui Sa soovid teda aidata (kuigi tema jaoks ilmselt see nii ei tundu) siis räägi asjast tema perega ja nõua oma raha tagasi.

Võimaldamine ongi see, mis ta rappa viib.

Minu jaoks tundub imelik, et Su oma poeg soovib maksta inimese võlga, kellega ta isegi eriti ei suhtle…!?

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahetevahel ikka küsin ja sealt tuleb ainult lubadusi.

Saada kiri, paku talle tagasimaksegraafik, esimene makse veel kohe jaanuaris. Kas või 100 euro kaupa kuus. Ähvarda, et kui graafikust kinni ei pea, siis läheb kella külge. Kui on tahtmist hakkab maksma. Kui mitte, siis….

Kui kohe ähvardavalt kella külge paned, siis on tõenäosus midagi tagasi saada olematu. Võlausaldajaid on ilmselt palju.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii kaua kui mänguril võimaldatakse mängida teiste seljas liugu lasta, ei lähe asjad paremaks. Seega kui Sa soovid teda aidata (kuigi tema jaoks ilmselt see nii ei tundu) siis räägi asjast tema perega ja nõua oma raha tagasi.

Võimaldamine ongi see, mis ta rappa viib.

Minu jaoks tundub imelik, et Su oma poeg soovib maksta inimese võlga, kellega ta isegi eriti ei suhtle…!?

Minu laps tunneb ennast süüdi, siis olid nad lähedased sõbrad, tema oli n-ö.laenuküsimise vahendaja

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen mõelnud, et emana ma tahaks teada, kui mu lapsel on mõni pahe või ta on kellelegi võlgu ja annaks kõik et oma last aidata. Muidugi maksaks ka ise raha ära  Selle poisi vanematega pole ma üldse kokku puutunud, nad elasid mujal. Lapsele oli juba gümnaasiumi ajaks üürikas võetud.  Mul on keeruline oletada, kui ma nendega kontakti saan, mismoodi nad suhtuvad. Mul ei ole ükskõik sellest noorest mehest, ma ei taha talle pahandusi,tahaks et ta terveks saab. Raha osas on suurem solvumine üle läinud  aga tema vanemate käest sõimata saada ei tahaks, aga äkki nad tulevikus ütlevad et kõik teadsid aga miks keegi neile midagi ei öelnud?

Kuidas teie käituksite, kui keegi ütleb et teie laps on mängur ja ka raha võlgu?

Ja kuidas saaks teha nii et keegi talle enam raha ei anna.

 

 

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsisin nõu pigem sellepärast et kas peaks tegema juttu mängurlusest poisi vanematega ja tuttavatega. Mida rohkem talle raha antakse, seda hullemaks asi läheb. Me kõik aitame seda pahet süvendada.

Kust sina seda nii täpselt tead?
Kas see laenaja elab vanematega? Miks sa arvad, et kui ta ta aastate jooksult pidevalt laenab igalt poolt ja mängib, et lähedased (vanemad) seda ei tea?
Kuna tegu ikka mitte äsja vaid täitsa suurte täiskasvanud inimestega, siis ma vististi ei segaks end teiste isiklikku ellu. Raha sa nagunii tagasi ei saa ja niimoodi raha laenamine oli ilmselgelt rumalus.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust sina seda nii täpselt tead? Kas see laenaja elab vanematega? Miks sa arvad, et kui ta ta aastate jooksult pidevalt laenab igalt poolt ja mängib, et lähedased (vanemad) seda ei tea? Kuna tegu ikka mitte äsja vaid täitsa suurte täiskasvanud inimestega, siis ma vististi ei segaks end teiste isiklikku ellu. Raha sa nagunii tagasi ei saa ja niimoodi raha laenamine oli ilmselgelt rumalus.

Minu laps küll minuga juba ammu ei ela, aga suhtleme igapäevaselt ning ilmselgelt sooviksin sellisest asjast teada. Minu kasvatuse viga ju. Ja loomulikult maksaksin koheselt selle võla-maine ja lugupidamine on asi, millega ei mängita ja mida tagasi ei saa. Lisaks lapse mainele oleks kahjustatud ka minu maine ja seda ma ei luba.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps küll minuga juba ammu ei ela, aga suhtleme igapäevaselt ning ilmselgelt sooviksin sellisest asjast teada. Minu kasvatuse viga ju. Ja loomulikult maksaksin koheselt selle võla-maine ja lugupidamine on asi, millega ei mängita ja mida tagasi ei saa. Lisaks lapse mainele oleks kahjustatud ka minu maine ja seda ma ei luba.

Kui naiivne arvamus. Sa võid ju ühest otsast neid võlgu ära maksta, ta võtab teisest otsast järjest juurde. Probleem pole mitte maksmata võlgades, vaid poja mängusõltuvuses. Kuni ta sellest lahti ei saa, ei jõua sina tema võlgu kinni maksta.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps küll minuga juba ammu ei ela, aga suhtleme igapäevaselt ning ilmselgelt sooviksin sellisest asjast teada. Minu kasvatuse viga ju. Ja loomulikult maksaksin koheselt selle võla-maine ja lugupidamine on asi, millega ei mängita ja mida tagasi ei saa. Lisaks lapse mainele oleks kahjustatud ka minu maine ja seda ma ei luba.

Jäi mulje, et teemaalgataja kaalus vanematele rääkida muul põhjusel kui raha saada.
Kui tahab nende käest ikkagi raha tagasi küsida, siis võib ju proovida, aga mis šanssi sellel on? Sinu maine on juba kuibpoeg paduvõlglasest mängur, võlgade kinnitagumine ei päästa seda. TA ütles, et võlgu on palju, vanemad ei pruugi iga võlga teada, aga üsna tõenäoliselt on nad mängurluse probleemiga kursis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui naiivne arvamus. Sa võid ju ühest otsast neid võlgu ära maksta, ta võtab teisest otsast järjest juurde. Probleem pole mitte maksmata võlgades, vaid poja mängusõltuvuses. Kuni ta sellest lahti ei saa, ei jõua sina tema võlgu kinni maksta.

<br />Konkreetse TA jaoks on probleem maksmata võlas, ei? Kui ma ei tea oma lapse sõltuvusest, ei saa ka teda aidata. Seega loomulikult tahan teada.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled sa 100 protsenti kindel, et noormees raha maha mängib?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnus, kuidas miinustatakse seda, et sooviksin oma lapse võlgnevuse ära klaarida. Te olete siis sellised inimesed, kes vaatavad tuima näoga, kuidas pereliige inimesi üle laseb?

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teeks asja avalikuks.

Emana tahaksin teada, millesse mu laps segatud, vahet pole kui vana ta on.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahetevahel ikka küsin ja sealt tuleb ainult lubadusi.

Saada kiri, paku talle tagasimaksegraafik, esimene makse veel kohe jaanuaris. Kas või 100 euro kaupa kuus. Ähvarda, et kui graafikust kinni ei pea, siis läheb kella külge. Kui on tahtmist hakkab maksma. Kui mitte, siis….

Kui kohe ähvardavalt kella külge paned, siis on tõenäosus midagi tagasi saada olematu. Võlausaldajaid on ilmselt palju.

Vabandust, aga mis kella külge asi täpsemalt läheb, kui pole isegi laenulepingut sõlmitud?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

otseselt selline kogemus puudub, aga kui mul on olnud oma suuremate lastega muresid, siis kaasajal olen nuhkinud FBst “võõramate sõprade” vanemad välja ning võtnud ühendust.
kui nüüd oleks selline jama, siis vastavalt sellele, kui palju neid vanemaid tunnen, kas siis kirjutaksin-helistaksin-läheksin ukse taha, et meil oleks väga vaja omavahel rääkida. ja siis räägiks. siin tekiks muidugi see teema, et oleneb perekonnast. kas seal võetaksegi laene tuttavatelt, mis arvamus seal üldse kehtib selliste laenamiste kohta. osad täiskasvanudki ju sellised. kas sul on tõestus, laenasid ülekandega või sulas? äkki see sõber oma vanemate ees eitab, et on raha saanud.
aga mina oma poega siin ei kuulaks enam. ikka otsejoones sõbra vanemad viisakalt letti ja nendega rääkima omavahel.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ikka otsejoones sõbra vanemad viisakalt letti ja nendega rääkima omavahel.

mida sa ikka neile seletad kui inimene on täiskasvanu?  Kui oleks näiteks 35-aastane midagi teinud siis lähed ka vanemate juurde? Täiskasvanu peab ikka ise vastutama.  See et sa laenulepingut ei teinud on sinu viga, nii on, võimalik et ajadki nüüd tühja tuult taga.  Lõpptulemus on tõlgituna:  mina pole mina ja hobune pole ka minu oma.


 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See et sa laenulepingut ei teinud on sinu viga, nii on, võimalik et ajadki nüüd tühja tuult taga.  Lõpptulemus on tõlgituna:  mina pole mina ja hobune pole ka minu oma.

Ja mida see laenuleping aitaks? Ja päriselt teeb keegi nii väikesele summale laenulepingu ja veel oma tuttavaga?

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See et sa laenulepingut ei teinud on sinu viga, nii on, võimalik et ajadki nüüd tühja tuult taga. Lõpptulemus on tõlgituna: mina pole mina ja hobune pole ka minu oma.

Ja mida see laenuleping aitaks? Ja päriselt teeb keegi nii väikesele summale laenulepingu ja veel oma tuttavaga?

loomulikult teed ka tuttavaga. Risk on sinu kanda nagu TA-l kui ei tee. Laenuleping aitab üht poolt et ta on üldse laenanud ja seda, et teine pool on saanud nii-ja niisuguse summa. Kui tahad siis ka pisikese summa peale.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pojaga suhted on olulised. Võtad seda kui kooliraha ja unustad. Mängurite  sõltuvus tuleb väga kiirelt välja ja lähedased teavad aga nad ei suuda mitte midagi teha.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

loomulikult teed ka tuttavaga. Risk on sinu kanda nagu TA-l kui ei tee. Laenuleping aitab üht poolt et ta on üldse laenanud ja seda, et teine pool on saanud nii-ja niisuguse summa. Kui tahad siis ka pisikese summa peale.

Kui ta ei taha maksta, siis ei maksa ta lepinguga ega lepinguta. Vaevalt inimene väidab, et ta seda raha saanud pole. Olen aastaid tagasi sõbrannadele 3000-5000 sutsakaid mõneks kuuks laenanud, ausalt öeldes oleks piinlik mitte usaldada. Ja kui ei usalda, siis nagunii ei laena. Ja kui tagasi ei maksa, on sõbrastaatusest väljas. Päris odavalt ju lahti saadud, kas pole?

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen aastaid tagasi sõbrannadele 3000-5000 sutsakaid mõneks kuuks laenanud,  Ja kui tagasi ei maksa, on sõbrastaatusest väljas. Päris odavalt ju lahti saadud, kas pole?

Suisa poolmuidu ütleks mina:)

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mida see laenuleping aitaks?

Ega ei aita, kui pätil raha ei ole, siis tal raha ei ole. Kohtus käimise kulud selle 2500 kätte saamiseks võivad olla ebaproportsionaalselt suured.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Tegemist on u 26-aastase inimesega, mis see vanematele teavitamine enam nii väga annab? Nagunii on ta praeguseks juba tervelt ilmalt raha kokku laenanud oma võlgade katteks. Pole tõenäoline, et lähedased ja tuttavad ei tea tema probleemist. Alustatakse ikka nendelt raha küsimist, nii et loomulikult tekitab see kahtlusi. Siis taotletakse kõikvõimalikke laene ja kui sealt ka lõpuks enam ei anta, siis võetakse eraisikutelt hiigelintressidega ning nurutakse poolvõõrastelt oma Facebooki sõbralistis. Ükskord jõuab see info ringiga jälle pereliikmeteni tagasi, sest need, kellele võlgu ollakse, ei jäta asja ka niisama.

Minule tegi külma mu enda lähedane inimene, otsides üles minu dokumendi ja koodid ning luues mulle pangakonto, kuhu lasi kanda minu teadmata minu nimele võetud laenu. Aitasin teda pidevalt rahaliselt ja toetasin siis, kui ta mingi aja töövõimetu oli. Tee head, saad vastu pead, nagu öeldakse. Neid sarivõlgnikke pole mõtet poputada, nad tõmbavad su endaga ainult põhja kaasa.

Kuna sain “oma” võlast teada alles siis, kui mul juba krediidiinfo maksehäiretest punane oli, siis pöördusin esiteks asutusse, kust finantskohustus võeti. Noh, see lõppes sellega, et laenulepingule vormistati minu telefoninumber ja e-post (enne olid seal võlgniku omad) ning hakati raha sestpeale minult sisse nõudma. Maksin lihtsalt selle pärast, et aktiivsetest maksehäiretest lahti saada. Ca 1800 € jõudsin sinna kanda, siis lõpuks jõustus kohtuotsus ja sain kasutada seda tõendina, et laenu ei võtnud mina. Terve aeg oli lootus, et saan selle summa hiljem tagasi nõuda, aga tutkit. Võlgnik sai karistada arvutikelmuse eest, aga selleks, et ma oma raha tagasi saaks, oleks ma pidanud pöörduma tsiviilkohtusse ja seal igasuguseid asju hakkama tõestama. Proovisin korra maksekäsu kiirmenetlust (õigemini tegi seda jurist), aga sellest ei piisanud. Uuesti kohtusse minna ma ei viitsinud ja lõin siiski käega, sest tean, et see inimene on kaelani nii sees, et mingit raha ma nagunii enam ei näe. Vähemalt sain ca 1800 € eest lahti plekist enda nimel, mida ma ise ei tekitanud… 🙃

Kui TA üldse midagi tahab teha, siis soovitaksin juristiga konsulteerida ja poega mitte sinna vahele segada, sest tema ei puutu üldse asjasse. Sellist ebaausat käitumist ei tohiks kuskilt otsast toita ja soosida. Tuleb ikka valida ka, keda kaitsta.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pojaga suhted on olulised. Võtad seda kui kooliraha ja unustad. Mängurite sõltuvus tuleb väga kiirelt välja ja lähedased teavad aga nad ei suuda mitte midagi teha.

Vastupidi. Emana on oma pojale vaja anda õppetund, kuidas isegi sõpradele raha niisama ei laenata. Saati ilma laenulepinguta ja üleandmise-vastuvõtmise aktita, mis annaks võimaluse hageda.

Hindamatu kogemus pojale elukooli mõttes ja eluks ettevalmistamisel.

Antud juhul paneks pojale kohustuse raha tagasi nõuda. Kui ei saa, siis maksab ise.

Usu mind, nii kasvatatakse adekvaatseid täiskasvanuid oma lastest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mida see laenuleping aitaks?

Ega ei aita, kui pätil raha ei ole, siis tal raha ei ole. Kohtus käimise kulud selle 2500 kätte saamiseks võivad olla ebaproportsionaalselt suured.

Need jäävad võlgniku kanda. Ja peale kohtuotsust tuleb juba kohtutäitur mängu ja vaadaku siis ise, kuidas majandatud saab. Mustalt teenides pole Tervisekassat, pensionit kogunemas ega muid sotsiaalseid hüvesid. Pluss märge võlglaseks/petiseks olemise kohta. Kas tõesti tahab üks noor inimene nii oma elu alustada?

Uskumatu, kui kergekäeliselt inimesed oma nõudeõigusest loobuvad.

Jurist.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. mida teie teeksite?