Esileht Lapse ootamine mida tohib süüa raseduse ajal

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: mida tohib süüa raseduse ajal

Postitas:

olen neljandat kuud rase teise lapsega ja mind niiiiiiiiii vihastavad need ettekirjutused, et mida tohib ja mida ei tohi süüa. Ei tohi süüa pasteeti, sushit, delikatessvorste jne jne et juhuks kui saate listeeria. Niisama huvi pärast arvutasin välja, et kui suur on siis see oht listeeriat saada ja see on konkreetselt üks ühele täpselt sama oht kui välgunoolest pihta saada. Suurem on tõenäosus et jääd auto alla, aga seda tervisehoiutöötajad ei maini mitte kunagi. Räägitakse ikkagi tõsise näoga kuidas pasteeti ei tohi süüa.

USAs tuli viimane suur listeeria puhang riknenud melonitest. Saksamaal oli salatist. Et põhimõtteliselt seda võib saada ükskõik millest, aga sa pead olema ikka väga väga halva õnnega et listeeriasse haigestuda.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.01 18:34; 29.01 19:06; 29.01 19:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pasteeti tuleb ikka tööstuslikes kogustes süüa, et see võiks kahjulikult mõjuda. Sushi puhul VÕIB ohtlik olla toores kala aga võid ju valida küpsetatud kalaga võu küpsetatud sushi. Mõned ei söö raseduse ajal hallitusjuustu, ignoreerides fakti, et ohtlik võib olla pastöriseeriMATA piimast juust, mida kohe kindlasti igalt poolt ja tavapoodidest ei saa.

Mõistlikkus ja tasakaal on kindlasti need, mida silmas vaja pidada. Mitte pimesi kõiki müüte järgida.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rase oled ju vaid 9 kuud. Kas tõesti ei suuda selleks ajaks mõnest asjast loobuda? Kui on ära märgitud toidu ained mida siiski vältida siis see ei ole niisama nalja pärast. Oma lapse tervis siiski tähtsam ja milleks riskida, et ehk ei juhtu midagi aga kui juhtub? Peale sünnitust saab jälle kõike süüa ju.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 18:51; 29.01 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rase oled ju vaid 9 kuud. Kas tõesti ei suuda selleks ajaks mõnest asjast loobuda? Kui on ära märgitud toidu ained mida siiski vältida siis see ei ole niisama nalja pärast. Oma lapse tervis siiski tähtsam ja milleks riskida, et ehk ei juhtu midagi aga kui juhtub? Peale sünnitust saab jälle kõike süüa ju.

Aga ütle mulle miks? Kui see oht oleks põhjendatud, siis küll. Miks meile ei räägita sellest, et rasedana tänaval kõndimine on ohtlik, sest jääpurikas võib pähe kukkuda või et ole ettevaatlik kui tänavat ületad. Sest need ohud on oluliselt reaalsemad kui listeeria oht. Kui keegi ütleb, et ära kõnni tänaval, on 0.00001% tõenäosus (välja arvutatud listeeria ohu tõenäosus), et saad välguga pihta, kas sa siis istud kodus igaks juhuks?

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.01 18:34; 29.01 19:06; 29.01 19:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vabandust, valesti läks, 0.000002% tõenäosus.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.01 18:34; 29.01 19:06; 29.01 19:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks igaüks teeb oma valiku ise. Üks asi on teadlikult süüa seda mida rasedatele ei soovitata (muide neid asju pole väga palju ju) teine asi on see mida sa ei saa kontrollida nagu auto alla jäämine või purikaga pähe saamine jne jne.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 18:51; 29.01 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuumtöötlemata asju võiks vältida, peale listeeria võib nakatuda ka salmonelloosi, toksoplasmoosi jms. Kuumutad söögid korralikult läbi, salati pesed hoolikalt puhtaks. Peale lemmikloomaga tegelemist (kui üldse on lemmikloom) pesed käed jne. Rasedale ohtlike haiguste vältimine ei ole raketiteadus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavalisele tervele inimesele ei ole listeeria ohtlik. Bakterite hulk toiduainel peab päris suur olema, et terveid inimesi nii suurel hulgal nakatada, et võiks rääkida puhangust.

Listeeria on ohtlik nõrgenenud immuunsusega inimestele ja rasedatele (sest raseduse ajal immuunsus väheneb). Nõrga immuunsusega inimesed on ohtusest üldjuhul teadlikud ja väldivadki teatud toiduaineid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti on 2019. aasta “listeeriaskandaal” juba meelest? Jõudsid ju meediasse ka väidetavad artiklid surnute kohta, sealhulgas ühe loote surma lugu.

Listeeria on meil kahjuks reaalsem kui see hüpoteetiline miniprotsent. Lisaks listeeriale on võimalik ka salmonnelloos ja teised toiduga levivad nakkused, mis ei ole üldsegi haruldased.

Kui soovitused häirivad, siis ütle otse välja soovitajatele seda. Küll aga ei tasu mõelda, et rasedaid need infektsioonid ei taba. Aastateülese statistika järgi ehk tõesti ei taba, aga kunagi ei tea, millal mõnes toidutöötlusasutuses nakkusega saastunud toit välja tuleb. Näiteid ju hulgi – lähiaastatel on olnud nii listeeria levik, ühes restoranis said toidunautijad salmonella, ca 10 aastat tagasi oli suurem koliepideemia idudega. Ja need on ainult kuulsamad näited, mis meelde tulevad.

Pasteedikeeld tuleb sellest, et maksas on rohkelt A-vitamiini, mitte infektsioonide pärast. See on teratogeen ja kui tarbida rohkelt maksa ja eriti kui veel vitamiine juurde võtta, siis võib see põhjustada loote väärarenguid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavalisele tervele inimesele ei ole listeeria ohtlik. Bakterite hulk toiduainel peab päris suur olema, et terveid inimesi nii suurel hulgal nakatada, et võiks rääkida puhangust.

Listeeria on ohtlik nõrgenenud immuunsusega inimestele ja rasedatele (sest raseduse ajal immuunsus väheneb). Nõrga immuunsusega inimesed on ohtusest üldjuhul teadlikud ja väldivadki teatud toiduaineid.

Listerioos on ikka eelkõige lootele ohtlik. Kusjuures raseduse alguse poole on loote nakatumise tõnäosus väiksem, kui ema nakatub, aga siis ka suure tõenäosusega fataalne. Mida raseduse lõpu poole, seda suurema tõenäosusega nakatub ka loode, aga siis on kahjustused kergemad, samas peamiselt on mõjutatud lapse silmad kuni pimedaks jäämiseni, seega kindlasti pole kahjustused kerged.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle pole 4 raseduse jooksul kordagi ükski ämmaemand ega arst mingeid nimekirju ette lugenud, mida ma süüa ei tohiks. On olnud juttu suitsetamisest, narkootikumidest ja alkoholist.

Ainus, mida oma mõistusega vältisin, oli toores muna, toores liha ja toores töötlemata kala. Marineeritud heeringat, vürtsikilu, soolalõhet, pasteeti, sushit, hallitusjuuste jms sõin.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen neljandat kuud rase teise lapsega ja mind niiiiiiiiii vihastavad need ettekirjutused, et mida tohib ja mida ei tohi süüa.

Ja seepärast tegidki teema “Mida tohib süüa raseduse ajal”??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära söö toorest liha, kala, muna ja pastöriseerimata piimatooteid.

See kõik.

Mina söön – kujutage ette – isegi tuunikala. Nt sushiga (äkki 5 g kokku?) Või pasta sees, kogu perele 1 konserv ja ehk 2-4x raseduse jooksul. Aga osad tõesti minestavad sellest mõttest ja närvide turgutamiseks joovad coka colat…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sushist, toorest kalast ja munast hoidumine polnudki nii raske. Üsna raseduse alguses diagoonisti rasedusdiabeet ja siis läks elu raskeks. Ei saanud süüa puuvilju, riisi, makarone, TATART, tomatipastat, mitte midagi magusat, leivatooteid, enamik piimatooteid. Lõpuks koosnes menüü ainult lihast, juustust, salatist ja kartulist (poolteist kartulit päevas ei ajanudki näitu üles). Elasin unistuse najal, et sünnitan ära ja saan kõike süüa. Ja lapse teisel elunädalal algasid kohutavad gaasivalud. Mis tähendas taaskord, et targad teatasid, et ei või süüa kala, puuvilju, marju, muna, piimatooteid…. 1,5 kuud siis jälgisin seda dieeti, aga lapsel ikka gaasivalud. Jätsin igasuguse dieedi ära, sõin normaalse inimese kombel ja laps kasvas lõpuks ka gaasivaludest 4nda kuu paiku välja. Mida ma öelda tahtsin, et see, kui laps ära sünnib, siis saab kõike süüa, ei pea paika. Ikka leidub neid, kes targalt teatavad, et neid neid ja neid asju ei tohi süüa. Aga ikka tasub enesetunde järgi elada.

Toorest kala ja muna siiski raseduse ajal ei sööks. Isegi kui nakkusoht on väike, ei ole seda meeletut enesesüüdistust tarvis, kui lapsel sellest tüsistused tekivad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ei hoiatanud küll keegi. Ise uurisin, mida ei soovitata süüa, ja mõtlesin ka. Ei söönud toorest liha-kala-muna, pastöriseerimata piimatooteid. Kõik. Pasteeti sõin, sest seal on oluline kogus. Igasugu bakterite puhul ei ole oluline kogus, nakkuse võib saada poolest suutäiest. Ei arva, et tõenäosus suur on, aga eelistasin seda riski üldse vältida. Liiklus on ohtlikum küll, kuid seda ma vältida ei saa, listerioosi saan.

Küll soovitav mõelda ja järele uurida, MIKS mõnd asja ei soovitata. Siingi on piisavalt teemasid, kus arvatakse, et rase ei tohi süüa hallitusjuustu  ja juua alkoholivaba õlut. Tegelikult ei soovitata süüa pastöriseerimata juustusid (Eestis leiab harva) ja juua alkoholi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma selliseid kalatooteid ja kuumtöötlemata lihatooteid sööma ei hakka, sest ikka on aeg-ajalt kuulda, et kuskil leiti listeeriat või salmonelloosi. Tõenäosus võib väike olla aga oma lapse elu on armsam. Esimese lapsega rase olles käisin laeva peal Rootsi lauas ja seal oli küll veidi kurb, sest mulle igasugused kalatooted väga meeldivad. Samas olen sealt Rootsi lauast kunagi varem sellise kõhuhäda saanud, et rasedana küll ei hakanud riskima.

Alkoholi ma rasedana ei tarbinud aga ühes beebigrupis oli paanika, et 0% õlu pidavat ikka 0,01 % alkoholi sisaldama (ma ei tea kas see isegi tõele vastab) ja seetõttu ei saa ühte purki imetamise tõttu peale sauna juua. Kõik siis ohkisid, et nii suur alkoholivaba (!) õlle isu ja isegi seda ei tohi juua. See oli juba hüsteeria. Ok, kui beebi saab gaasid sellest, siis ma ka väldiks aga mingi jutt, et tegelikult on 0,01% alkoholi seal ja et see siis läbi piima beebile kahju teeb…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Lapse ootamine mida tohib süüa raseduse ajal