Esileht Beebi ja mitmikud Mida tundsite, kui saite teada, et sünnivad kaksikud?

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Mida tundsite, kui saite teada, et sünnivad kaksikud?

Postitas:

Oh, tahaks ka kaksikuid! :D

Proovi senikaua kuni saad:), kuigi jah…meil tuli kohe 1 asemel 2. Ega neid ju ei pruugi ka tulla.
Mu klassijuhatajal olid kaksikud ja ma põhikoolis sõbrannaga ikka rääkisin, et “küll oleks lahe!”
Nooh, just läksid meie omad kooli:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.06 21:16; 07.06 23:35; 18.09 08:27; 07.03 14:40; 01.08 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina planeerisin sünnitada kaks last väikese vanusevahega, sest soovisin kaks korda saada VH. Planeerisin, et vanema lapse riided-asjad lähevad üle nooremale. Kuid tuli välja hoopis, et sündisid kaks last korraga. Majanduslikult oli raske. Füüsiliselt oli raske. Ma ei nautinud beebiiga, minu jaoks see oli raske töö. Ma kirjutasin enne siin ja olen sama arvamuse juures, et riik ei toeta eriti kaksikuid kahekordse VH näol või VH saamist pikema perioodi jooksul. Jah, VH on saamata tulu, kuid süsteem on ebaõiglane.
Nüüd lapsed lähevad kooli. Kõike on vaja osta korraga topelt. Kui lapsed lõpetavad kooli, siis on vajalik ka kahekordselt arvestada kuludega.
Tore on see, et lastel on alati mängukaaslane olemas. Aja kokkuhoid – käivad ühes lasteaia rühmas, treeningutes, ei ole vaja käia kaks korda koosolekutel jne.

Nojah, vanemahüvitist saad kaksikutega vaid ühekordselt.
Aga kas muidu oled loll või?

kahe eri ajal sündinud lapsega pead ka ikka kõiki asju 2 korda ostma, ainult et eri aegadel (eriti siis kui eri soost on).
Vahet ei ole kas ostan praegu või 2-3 aastat hiljem samasuured asjad. Samaaegselt pean siiski asju ostma eri suurustes.

Nii et…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kahe eri ajal sündinud lapsega pead ka ikka kõiki asju 2 korda ostma, ainult et eri aegadel (eriti siis kui eri soost on).

No ega ikka ei pea kõiki asju topelt ostma, välja arvatud muidugi juhul kui kõik vanema lapse asjad ära antud/visatud on kohe peale kasutamise lõppu. Muidu olenevalt vanusevahest saab hakkama ühe turvahälli, vankri, voodi, lamamis- ja söögitooliga suurematest asjadest. Ja olenemata soost saab titeeas samu riideid kasutada – titel on värvidest ükskõik ja välja kasvavad nad neist riietest nagunii väga kiiresti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti nõus viimatikirjutanuga.
Mul on kolm last ja õnneks pole veel sellist asja ette tulnud, et peaksin korraga ostma riided-jalanõud kõigile kolmele. Noh, jah, vanima varustus tuleb iga uue hooaja alguses üle vaadata ja vajaduse korral uusi asju osta, aga noorematele on ikka üht-teist, kui hästi läheb, siis isegi kogu hooaja varustus, varasemast juba olemas. Sealjuures ei ole nad kõik ühest soost, vaid keskmine on teisest soost, ent ikkagi saab ta suuremast jäänud riideid ja jalatseid kasutada. Aga oleks mul kolmikud, peaksin näiteks igaks talveks ostma kolm kombinesooni, kolmed saapad, kolm jopet – ja see oleks talvine miinimumvarustus …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah, oodake natuke, mul on ka lapsed 2a vahega ja ikkagi tuleb osta mõlemale korraga uued ja TÄPSELT sama number jalanõud – ja meeste osakonnast, kus pole need sugugi mitte odavad. Kiristan hambaid ja ostan…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kaksikud on täiesti erineva suurusega. Poisi jalg on 35-36, tüdrukul 30-31. Suusasaapad hoian küll alles, aga muid jalanõusid ei viitsi hoida:) Saaks, aga ei hoia…poisi saapaid ei pane ka tüdrukule, kuna jalad nii erineva mõõtudega.

Võib-olla vanker, võrevoodid, turvahällid on alguses topelt…muud kulud on ikka nagu kahelapselistelgi. Riideid on mõlemal ju vaja. Koolilaudu ja voodeid ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.06 21:16; 07.06 23:35; 18.09 08:27; 07.03 14:40; 01.08 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolm last kahe aastaga, tehke järele

Tehtud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui sul omal ei ole kaksikuid, siis sa ju tegelikult ei tea, mida see tähendab. Minul ka ei ole, aga ma suudan mõelda ja näha, mida see endaga kaasa toob. Kui planeerid rasedust, siis mitte keegi ei arva esialgu, et võib sündida kaks või enam lapsi. Esiteks peab olema kaks turvahälli, koju on vaja kahte voodit, siis kohe kaks turvatooli, mis on väga kallid ostud. Mina olen oma üksikuid söötnud rinnaga, aga sõbranna oli hädas, et lihtsalt ei jagu kahele ja oli sunnitud kunsttoidule üle minema mida ta üldse ei tahtnud, millega mina arvestama ei pidanud – tissitasin kuni 2seni, samuti kulub mähkmeid topeltkoguses.
Sõltub sellest, kuidas peres enne lapsi on, võib-olla on vaja koju rohkem ruumi, mida ehk ühe lisandunud pereliikme puhul vajalik pole, võib-olla on vaja perel auto välja vahetada jne. Mida on pidanud paljud pered mitmike sünni puhul tegema. Mitmike rasedus kulgeb raskemalt seega võib sinu vanemahüvitise summa olla oodatust väiksem. Mina sain käia tööl viimase võimaluseni ja veel kahes kohas, minu sõbranna oli sunnitud töölt koju jääma juba raseduse 5 kuul, rääkimata lisatöö tegemisest, mis oleks võimaldanud suuremat vanemahüvitist saada. Loomulikult on ka üksikute laste puhul komplitseeritud rasedusi aga mitmike puhul siiski üsna sagedane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele. Mul on kaksikud, kes hetkel 2. See on natuke tüütu, et kõike peab topelt tegema ja kulud on topelt, aga VH on üks ja kodus saab tasustatuna olla 1,5a. Kaksikud on sageli sündides väiksemad ja enneaegsed, seega paljud 1,5a pole veel valmis lasteaeda minema. Minu arust peaks VH süsteemis mingi erisus olema, kas sünnib korraga üks või mitu last. Kui isegi poleks topelt VH või topeltaega, siis aitaks isegi mingi pool aastat kauem VH. Alguses on sünnitoetused mõlema lapse pealt ja kui ei osta kõiki asju uuena, pole see rahaline põnts väga hull. Pigem on edaspidi tõesti see teema, et poes peab kõiki asju topelt ostma. Me saame hakkama, lapsed õnneks terved, kuigi kasvult natuke omaealistest väiksemad. Ma raban kodus topelt, sügisest lasteaeda, tööle minekule alles hakkan mõtlema. Mees ütleb, et ma pean enne taastuma kui tööle lähen, vaimselt on see aeg raske olnud. Mees läks välismaale tööle, et saaksime lastele paremat elu pakkuda. Töökoht mind tagasi ei oota ja tõesti ei kujuta ette kui kerge või raske 2 väikelapse kõrvalt uus töö leida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eeee….mähkmeid kogub topeltkogus:)
Kahe üksiku lapsega kogub ka topeltkogus, kuigi eks erineval ajal.

Pole see elu kaksikutega midagi nii hull:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.06 21:16; 07.06 23:35; 18.09 08:27; 07.03 14:40; 01.08 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eeee….mähkmeid kogub topeltkogus:)
Kahe üksiku lapsega kogub ka topeltkogus, kuigi eks erineval ajal.

Pole see elu kaksikutega midagi nii hull:)

Seal on ju suur vahe, kas sa pead ostma selle topeltkoguse ÜHES KUUS kahele lapsele korraga või ühele aastal 2016 ja teisele aastal 2018. Kaksikutega tuleb see väljaminek teha üheaegselt, üksikute järjestikuste lastega erinevatel aegadel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kuidas tunnete end selles osas nüüd (kel juba lapsed olemas)?

Pean ütlema, et minu jaoks on paras ehmatus ja miskipärast ma muudkui nutan ja nutan. Võibolla hormoonid. Aga vajaksin niiväga lohutust.

Sa nutad oma enda laste pärast?? Sellepärast, et sa saad kaks last?
Oota mida..sa nutad, sest sul on kohe ühe kullatüki asemel kaks? Kuidas ollakse kurb omaenda laste olemasolu üle? Ära tõuka neid eemale. See on maailma suurim rõõm. Ma tahaks kolmikuid vähemalt, öelge selle peale mis tahes. Vahet ei ole, kui sa neid armastad, ei ole ületamatuid raskusi. RAHU <3 <3

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )


Esileht Beebi ja mitmikud Mida tundsite, kui saite teada, et sünnivad kaksikud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.