Esileht Ilu ja tervis Mida üldse süüa saan?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Mida üldse süüa saan?

Postitas:

Tere!
Mul on selline mure, et mu organism ei talu peaaegu mitte midagi (nt piimatooteid, teravilja, liha jne). Kõik, mis on küpsetatud on minu jaoks kohutavalt valus ära seedida. Ainsad, mida saan vabalt tarbida (seedimise koha pealt) on toored puuviljad, juurviljad, mahlad. Enne, kui arstid lõpuks leidsid minu tervisehädade põhjuse (paljude toitainete talumatuse), oli mul äärmiselt äge ja pikka aega ravimatu akne, kõhuvalud, kõhukinnisus (hoolimata 4 korda nädalas trenni tegemisest ja kiudainete rikkast toidust), aga ma olin normaalkaalus. Nüüd, kui ma võin süüa ainult puu-ja juurvilja (toorelt), siis on mu näonahk ideaalne, kõhuvalusid, ega kõhukinnisust pole mitte mingisugust, energiat on ülegi, unenäod on selged, lõhnataju on väga terav, nägemine on paranenud (kandsin aastaid prille), AGA ma olen 8 kg ühe kuuga juurde võtnud ja kaal ei jäägi seisma! Mu enda riided ei mahu mulle enam selga. Ma olen ahastuses, ega tea enam, mida teha. Ma tean, mida ma süüa ei või ja mida ma võin, aga see, mida võin teeb mu inetult paksuks. Kõhule on kasvanud polster ja mujalegi. Trenn ei aita, vedeliku tarbimine ka mitte. Mahlu pressin ise – ei lisa suhkrut, ega osta poest valmis mahlasid. Mida teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 21:06; 24.04 09:02;
To report this post you need to login first.

Ma ei usu sind.
Ei ole võimalik, et sellise toortoidudieediga (ainult juur- ja puuviljad toorelt) kaal tõuseb, kui sa neid just kilode viisi ei söö igal söögikorral.
Kui sa päriselt olemas oled ja siin ei valeta, siis võta toidupäevik, mõõda-kaalu kõik ära, mida sööma hakkad, pane kirja, arvuta kaloraa¸ välja, energiakulud (BAV, liikumine, trenn) kõrvale ja vaata, et sisse tuleks vähem kui välja läheb. Ei see kaal siis enam tõuse ja hakkab langema ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, aitäh, et vastasid. Kahjuks olen ma päriselt olemas ja probleem on vägagi reaalne. Niisama nalja pärast või igavusest kellegi aega raisata ei soovi. Toortoitu söön küll väga palju (kilode viisi), sest kõht läheb äärmiselt ruttu tühjaks ning hoolimata 8 ootamatust lisakilost, tekib nõrkuse tunne… Aitäh, püüan kaloraa¸i arvutama hakata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 21:06; 24.04 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

selleks, et kõht kauem täis püsiks, tuleks süüa mingeid rasvu ja valke… avokaado on hea, pähkleid/seemneid tohid? sojaoad on head taimse valgu allikad…lisaks müüakse veel kanepi valgu pulbrit, mida võiksid siis smuutide sisse segada jne
pähklid on küll kaloririkkad, aga kõht püsib oluliselt kauem täis kui lihtsalt maltsa mäluda 🙂

äkki sööd liiga palju süsivesikuid? puuviljades ja puuvilja mahlades on süsivesikuid palju…. ürita rohkem köögivilju tarbida kui puuvilju…

rohkem kahjuks niimoodi soovitada ei oska…edu sulle!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see võib tingitud olla ka sellest, et organismis on midagi paigast ära läinud.
minul juhtus see juba 8 a tagasi, kui 5-6 nädalaga võtsin juurde 7 kg ja sellest pole siiani lahti saanud. ei olnud see kyll söömisega seotud. oli elus suurem läbielamine, mis alguses kaalu langetas ja siis äkki tõstis. hormoonid!?

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tere!
Mul on selline mure, et mu organism ei talu peaaegu mitte midagi (nt piimatooteid, teravilja, liha jne). Kõik, mis on küpsetatud on minu jaoks kohutavalt valus ära seedida. Ainsad, mida saan vabalt tarbida (seedimise koha pealt) on toored puuviljad, juurviljad, mahlad. Enne, kui arstid lõpuks leidsid minu tervisehädade põhjuse (paljude toitainete talumatuse), oli mul äärmiselt äge ja pikka aega ravimatu akne, kõhuvalud, kõhukinnisus (hoolimata 4 korda nädalas trenni tegemisest ja kiudainete rikkast toidust), aga ma olin normaalkaalus. Nüüd, kui ma võin süüa ainult puu-ja juurvilja (toorelt), siis on mu näonahk ideaalne, kõhuvalusid, ega kõhukinnisust pole mitte mingisugust, energiat on ülegi, unenäod on selged, lõhnataju on väga terav, nägemine on paranenud (kandsin aastaid prille), AGA ma olen 8 kg ühe kuuga juurde võtnud ja kaal ei jäägi seisma! Mu enda riided ei mahu mulle enam selga. Ma olen ahastuses, ega tea enam, mida teha. Ma tean, mida ma süüa ei või ja mida ma võin, aga see, mida võin teeb mu inetult paksuks. Kõhule on kasvanud polster ja mujalegi. Trenn ei aita, vedeliku tarbimine ka mitte. Mahlu pressin ise – ei lisa suhkrut, ega osta poest valmis mahlasid. Mida teha?[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul aedvilja-puuvilja peal on tekkinud selline kiire kaalutõus, siis võib see kõneleda sellest, et liiga palju on menüüs ikkagi suhkrurikkaid mahlasid ja veresuhkru tasakaal kõigub hullult ning see põhjustab ülemäärast insuliini tootmist iga kord, kui veresuhkur üles läheb. Ja see suhkur koristatakse sealt verest ära ning talletatakse rasvarakkudena.

Tegelikult ma soovitaksin sul soojalt endokrinoloogi poole pöörduda. Ja kuni arsti järjekorras ootad – jäta puuviljamahlad ja kõrge glükeemilise indeksiga puuviljad (banaan, viinamarjad jne) oma menüüst täiesti välja ja piirdu aedviljadega ning vähese koguse marjadega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Ilu ja tervis Mida üldse süüa saan?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.