Esileht Beebi ja mitmikud Mida uskuda

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Mida uskuda

Postitas:

Küsimus selles, et kui palju peaks beebi rpa päevas sööma. Arstid ütlevad, et viiendik/kuuendik oma kehakaalust ja on veel mingid valemid. Rpa pakkidel hoopis teised kogused (minu puhul väiksemad). Küsimus tekkis sellest, et viimasel ajal on laps väga kehvasti sööma hakanud. Kui enne sõi 7 korda päevas ilusasti 120 ml, siis nüüd ei söö mitte ükski toidukord seda kogust. Kui vaadata pakil olevat kogust, siis saab normi kätte, kui aga valemeid, siis jääb kõvasti puudu. Oskab keegi nõu anda? Aitäh.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need valemid kehtivad ju teatud vanuseni ja osad on mõeldud väikese sünnikaaluga lastele. Pakkide peal on aga nn kuldne keskmine, lapsed söövad erinevalt. 3-kuusele küll midagi arvutama enam ei peaks, sööb nagu sööb 🙂

Kui tahad kindel olla, kas su laps piisavalt süüa saab, siis jälgi pissimist ja kuu kaaluiivet. Kui 6-8 korda ööpäevas pissib, saab piisavalt süüa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 20:16; 06.02 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik valemid ja purgiõpetused on keskmine kogus keskmisele lapsele, ehk siis võib olla rohkem, võib olla vähem. Samuti sööb laps erinevatel perioodidel mõnikord rohkem ja mõnikord vähem. Kui ta ei taha süüa nii palju, kui sina annad, siis las ta olla. Kui laps võtab ilusti juurde (arst mõõdab ju igakuiselt), siis ei ole põhjust muretseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastamast. Siiani on kaal ilusasti tõusnud, aga peale väiksemaid koguseid pole veel kaaluma saanud. Laps pissib ilusasti. Põhjus, miks ma üldse muretsema hakkasin on selles, et peale sünnitust olin 3 nädalat haiglas, kuna laps oli natuke enneaegne ja söömisest üldse huvitatud polnud. Seetõttu on lapse söögikogused minu jaoks väga hell teema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]ellu16 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aitäh vastamast. Siiani on kaal ilusasti tõusnud, aga peale väiksemaid koguseid pole veel kaaluma saanud. Laps pissib ilusasti. Põhjus, miks ma üldse muretsema hakkasin on selles, et peale sünnitust olin 3 nädalat haiglas, kuna laps oli natuke enneaegne ja söömisest üldse huvitatud polnud. Seetõttu on lapse söögikogused minu jaoks väga hell teema.[/tsitaat]

Minu laps oli ka selline, väikse sünnikaaluga ja natuke enneaegne, ei jaksanud alguses imeda. Jantisin rinna ja rpa-ga (kaalusin enne rinna andmsit ja siis arvutasin valemiga, palju ta peaks sööma oma kaalu kohta ja andsin puudujääva osa rpa-d juurde). Mul läks see arvutamisvajadus iseenesest üle, kui laps hakkas ainult rinda saama. Muidu oli ka nii, et kogu aeg arvutasin ja arvutasin, et palju ta ööpäevas sööma peab.

Sul ta juba 3-kuune ja kui kaaluiive normaalne, siis ole rahulik. Nüüd on ta juba söömist harjutada saanud, küll annab ise märku, kui väheks jääb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 20:16; 06.02 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutasin valemeid, et välja arvutada õige ööpäevane kogus. Neid, mis pakil ma pole kunagi arvestanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Beebi ja mitmikud Mida uskuda

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.