Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida ütleksid, kui sinu laps teataks, et on gei ja tahab abielluda?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 148 )

Teema: Mida ütleksid, kui sinu laps teataks, et on gei ja tahab abielluda?

Postitas:
Kägu

Ajakiri Anne&Stiil korraldatud vestlusringis  arutlevad neli erineva maailmavaatega naist: Heidy Purga, Riina Solman, Annika Laats ja Helle-Moonika Helme abielu tähenduse, sisu ja tuleviku üle.

Kui ta ütleb, et ta on armunud samasoolisesse inimesse ja soovib temaga abielluda? Mida talle vastad?

Helle-Moonika: On alatu, et inimesi mõjutatakse nende hoiakute kujundamisel selliste küsimustega, tungides nende isiklikku sfääri. Tehes homo­seksuaalid justkui meie kõigi lasteks. See on hüpo­teetiline küsimus ning tõe­näosus, et me selle teemaga üldse kokku puutu­me, on väga väike. Pigem on see vastava eriala spetsia­listide teema, kes siis peaksid aitama neil ini­mestel ülejäänud ühis­konnaga kohaneda. Olen ka veendu­nud, et mida vähem me selliseid suhteid propa­geerime, seda vähem tuleb meil lapse­vanematena seista silmitsi eel­mainitud prob­leemiga. Minu lapsed on juba sellises eas ning oma eelis­tustes välja kuju­nenud, et mul ei ole mingit põh­just üldse sellele küsimusele vastata.

Loe täispikka artiklit abieluteemailisest vestlusringist siit:
https://lood.delfi.ee/annestiil/uudised/mida-utleksid-kui-sinu-laps-teataks-et-on-gei-ja-tahab-abielluda-vastavad-helle-moonika-helme-heidy-purga-riina-solman-ja-annika-laats?id=92158437&fbclid=IwAR1Ayp2Pm5-jF1kwFZuzsgo5wjNP7yn_t97i4gSJ5q2jJXtKhEbU4dvjyxQ

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Palju õnne?

+15
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palju õnne, aga koli siit riigist minema, sest sul läheb siin raskeks – vähemalt nii kauaks, kuni EKRE on võimul.

+20
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tubli, Moonika Helme! Kaua võib seda suguelu värki meedias käiata, kas muud ei ole teha?

Äkki jätaks selle homoteema mõneks ajakski kõrvale? Viirus möllab, majandus kukub, aga lisaks valitsusele tegeleb ka ajakirjandus pidevalt homoteemaga.

Ma kasvatan oma last nii, et temast ei saa geid. Ei tule kohe mõttessegi mingi geindus.

+24
-62
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eks võibolla alguses natuke ehmataks. Samas tõenäoliselt oleks siis juba varem mingid märgid ja lapsega hästi läbi saav lapsevanem aimaks seda ette.

Ma reageeriks ikka positiivselt, mul on hea meel kui mu laps julgeb olla see, kes ta on ja ma tahan, et ta oleks õnnelik. Toetaks igal juhul. Tean, et lapse vanaisa, kelle jaoks on oma poja kallistaminegi pedede värk, ei suhtleks temaga tõenäoliselt enam kunagi.

+46
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tubli, Moonika Helme! Kaua võib seda suguelu värki meedias käiata, kas muud ei ole teha?

Äkki jätaks selle homoteema mõneks ajakski kõrvale? Viirus möllab, majandus kukub, aga lisaks valitsusele tegeleb ka ajakirjandus pidevalt homoteemaga.

Ma kasvatan oma last nii, et temast ei saa geid. Ei tule kohe mõttessegi mingi geindus.

Tahaks kohe teada, et kuidas sa seda teed. Kui see võimalik oleks siis poleks maailmas geisid tekkinudki.

+46
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust on just Valitsusel hambus “see homoteema”, milleks muidu see abielureferendum.

Alles oli huumorikool  Riigkogus, kui seda eelnõud ette kanti.

Sellega olen nõus – Valitsus ja Riigikogu peaksidki tegelema majanduse ja koroona teemaga.

+30
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ajakiri Anne&Stiil korraldatud vestlusringis arutlevad neli erineva maailmavaatega naist: Heidy Purga, Riina Solman, Annika Laats ja Helle-Moonika Helme abielu tähenduse, sisu ja tuleviku üle.

Kui ta ütleb, et ta on armunud samasoolisesse inimesse ja soovib temaga abielluda? Mida talle vastad?

Helle-Moonika: On alatu, et inimesi mõjutatakse nende hoiakute kujundamisel selliste küsimustega, tungides nende isiklikku sfääri. Tehes homo­seksuaalid justkui meie kõigi lasteks. See on hüpo­teetiline küsimus ning tõe­näosus, et me selle teemaga üldse kokku puutu­me, on väga väike. Pigem on see vastava eriala spetsia­listide teema, kes siis peaksid aitama neil ini­mestel ülejäänud ühis­konnaga kohaneda. Olen ka veendu­nud, et mida vähem me selliseid suhteid propa­geerime, seda vähem tuleb meil lapse­vanematena seista silmitsi eel­mainitud prob­leemiga. Minu lapsed on juba sellises eas ning oma eelis­tustes välja kuju­nenud, et mul ei ole mingit põh­just üldse sellele küsimusele vastata.

https://lood.delfi.ee/annestiil/uudised/mida-utleksid-kui-sinu-laps-teataks-et-on-gei-ja-tahab-abielluda-vastavad-helle-moonika-helme-heidy-purga-riina-solman-ja-annika-laats?id=92158437&fbclid=IwAR1Ayp2Pm5-jF1kwFZuzsgo5wjNP7yn_t97i4gSJ5q2jJXtKhEbU4dvjyxQ

Abiellumine on õige ideaal ja seda saad teha vastassoost isikuga, kellega on võimalik omavahel ka järglasi saada. Et inimesed on sündinud kas homodeks, heterodeks bi-deks v  mis iganes seksuaalideks on aga sügavalt kaheldav, et mitte öelda eksitav. Kindla peale on aga inimesed sündinud meesteks ja naisteks ning ainult nende sugurakkude ühinemisel tekkib uus elu- inimene, kes on omakorda mees v naine.

+13
-35
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu arvates Riina Solmani ja Helle-Moonika Helme väited selles artiklis on veidrad. Mulle tundub, et nad kasutavad ära eelmiste põlvkondade kätte võideldud õigusi, nt naiste valimisõigus, õigus lahutada, kuid ei meenuta kordagi, et needki õigused pole Eesti territooriumil alati iseenesestmõistetavad olnud.  Mulle tunduvad Solmani ja Helme seisukohad väga pinnapealsed ja kohati lausa valed olevat.

Oma lapsele sooviks õnne ja oleks ka ise õnnelik, et ta on endale sobiva ja armsa inimese leidnud.

+43
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kui heteropaar ei saa lapsi, siis nad ka ei tohiks abielluda? Et kui järglasi ei saada, siis on nad samal tasemel, kui homopaarid.

+30
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida ütleksid, kui sinu laps teataks, et on gei ja tahab abielluda?

Loodetavasti ma ikkagi saaks temalt enne teada, et ta on gei, kui ta päris abiellumissooviga tuleb. Kohtuks tema kaaslasega jne.

Mis ma ikka ütleksin.. . Palju õnne! Millal pulmad? Kas pidu saab?

+30
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga mis teie teeksite siis kui teie tütar teataks, et soovib abielluda Al Quaida liikmega, saades tema neljandaks naiseks ja asuda pühasse sõtta uskmatutega?

+22
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Et on gei… no võtaks teadmiseks ja oleks omaette natuke kurb, et temalt ilmselt lapselapsi ei tule.

Abiellumise osas, kui see on vastuolus minu põhimõtetega, siis seda ütleksin, aga ega mina ei saa täiskasvanud inimese eest otsuseid teha. Kui abiellub, siis abiellub. Heaks kiitma ma seda, mis on vastuolus minu põhimõtetega, ei pea. Laps lapseks ja kalliks jääb ikka ja kui too väljavalitu just paadunud pätt ja kaabakas pole, kellega suhtlemist võimalikuks ei pea, siis suhtleksin tollegagi ja ikka viisakalt. Seda, et laps ei järgi vanema põhimõtteid, tuleb paraku väga sageli ette ja leian, et nii nagu lapsel on õigus järgida enda põhimõtteid, on vanemal õigus järgida enda omi.

+27
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mis teie teeksite siis kui teie tütar teataks, et soovib abielluda Al Quaida liikmega, saades tema neljandaks naiseks ja asuda pühasse sõtta uskmatutega?

Seda nüüd geiabiellumisega võrdseks lugeda on ülitotter.

Kui tütar tahaks saada omal soovil ja armastusest kellegi neljandaks naiseks – sooviksin palju õnne. Küsiksin, millal pulmad, kas pidu ka saab?

Kui ta tahaks astuda äärmuslikku terroriorganisatsiooni, minnes uskmatutega “pühasse” verisesse sõtta – ma vestleksin temaga tõsiselt ja pikalt. Väga pikalt ja väga tõsiselt. Muidugi ütleksin talle ka, mis plaanid mul on, kui ta ümber ei mõtle. Kui ümber ei suuda veenda, teataksin politseile. Küll nemad siis tegelevad KAPO ja Interpoliga temaga edasi.

+22
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas need võrreldavad on? Ühed tapavad inimesi ja tegu on ideoloogilise erinevusega, teised lihtsalt … erutuvad teistsuguste asjade peale ja ei tee kellelegi liiga.

+36
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui tütar tahaks saada omal soovil ja armastusest kellegi neljandaks naiseks – sooviksin palju õnne. Küsiksin, millal pulmad, kas pidu ka saab?

Kui ta tahaks astuda äärmuslikku terroriorganisatsiooni, minnes uskmatutega “pühasse” verisesse sõtta – ma vestleksin temaga tõsiselt ja pikalt. Väga pikalt ja väga tõsiselt. Muidugi ütleksin talle ka, mis plaanid mul on, kui ta ümber ei mõtle. Kui ümber ei suuda veenda, teataksin politseile. Küll nemad siis tegelevad KAPO ja Interpoliga temaga edasi.

Ahsoo, et tolerantsus lõppeb siiski ära või?

+8
-29
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas need võrreldavad on? Ühed tapavad inimesi ja tegu on ideoloogilise erinevusega, teised lihtsalt … erutuvad teistsuguste asjade peale ja ei tee kellelegi liiga.

Aga kui ei tapa? Mis eelarvamus sul moslemite vastu on?

+8
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jaga antigei kasvatusnippe!

+20
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Selle peale, et ta gei on ei ütleks ma kindlasti midagi – ei hurraa ega ka oioi. Pole kuigivõrd minu asi, kellega mu laps seksib või kelle vastu tundeid tunneb. Kui ta aga omasoolisega abielluda soovib, siis see on teine asi. Mu lapsed teavad, et minu jaoks ei ole abielu tähendus mitte tunnete maailmale teada andmine, vaid hoopis muu – ning omasoolises peres on neid kriteeriume raske täita. Loomulikult ei hakkaks ma oma last kuidagi ründama ega mõjutama.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga kui heteripaar ei saa lapsi, siis nad ka ei tohiks abielluda? Et kui järglasi ei saada, siis on nad samal tasemel, kui homopaarid.

Ei ole samal tasemel. Kui mees ja naine ei saa omavahel lapsi, siis on probleem meditsiiniline ja abi saab arstidelt.

Kaks spermatosoidi ega kaks munarakku omavahel ei loo kunagi uut inimest, seega tegemist ei ole meditsiinilise probleemiga, vaid nii lihtsalt ongi loodud.

Seega ilmselgelt tohivad mees ja naine omavahel abielluda olenemata tervislikest hädadest.

+7
-20
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tuleb selgitada, et maailmas on lahti läinud ulatuslik homopropa ning et sellega ei tasu kaasa minna. Samuti tuleb selgitada, et perverssusi peetakse ühiskonnas normaalseks, kuid tegelikult need tegevused normaalsed ei ole.

Selgitustööd tuleb teha üha varem, sest homopropa on jõudnud ka juba lasteaedadesse.

+7
-24
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, loomulikult. Piir tuleb ette kellegi kahjustamisega. Või sa arvasid, et need, kes pooldavad homoabielusid, tolereerivad ka mõrvu, vägistamisi jms? Nalja teed, ekretiin? Kividega surnuksloopimine, aumõrvad, lapsabielud, pedofiilia on ikka keskajas elavate usuhullude teema ja liberaalid taolisi asju loomulikult ei salli.

+27
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, sest geid ja suitsiidipommivöödega terroristid on ikka väga vägivaldne võrdlus sul. Ja peamine – rumal võrdlus.

Ma ei tolereeri ka lapsetapjaid, vägistajaid ega loomapiinajaid.

Kuidas need geid siia ritta sobituksid. Ära palun vasta, need sinu paralleelid on haiged.

PS ma tunnen üht naisterahvast üsna lähedalt, kes sama pimedalt kui sina geisid vihkab. Kui kella kolmeno öösel ükskord jutustasime, siis ta ka ütles välja, miks. Temal on võimatu meest saada, aga meestel meest on võimalik saada. Kadedus. Jah, ta ütles enda kohta, et ta on kade, et mingid mehed eelistavad temale hoopis meest ja tema istugu suhteliselt kuival.

+21
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kui heteripaar ei saa lapsi, siis nad ka ei tohiks abielluda? Et kui järglasi ei saada, siis on nad samal tasemel, kui homopaarid.

Tead, ma lugesin kunagi üht kristlastele mõeldud suhteraamatut ja selles oli autor eraldi ja rõhutatult välja toonud, et ka lastetu abielu on õige abielu, st see ei ole sugugi nii elementaarne, kui võiks arvata, vähemalt usklikele mitte.

Ja 13:52 käo õuduseks mainin, et on olemas ka hetero-abielupaarid, kel viljakusprobleeme pole, kuid kes on vabatahtlikult otsustanud lapsi mitte saada.

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kui ei tapa? Mis eelarvamus sul moslemite vastu on?

Sa ju ütlesid, et Al-Queda liikmest käib jutt, neil ei ole ju rahumeelset haru. Kui laps lihtsalt ütleb, et enam sealiha ei söö ja tahab kellegi neljas naine olla, siis ma ütlen “ahah”, sõltumata sellest, kas keegi on usklik või mitte.

Ma kusjuures tunnen ühte polügaamset paari, kus mõlemal on avalikult vahel teisi kallimaid lisaks, ei ole kunagi arvanud, et mina seal midagi kommenteerima peaksin. Kui mul selle kohta üldse mingi arvamus on, siis see, et parem kui tavapärane Eesti pereelu, kus mõlemad salaja kõrvalt panevad, aga viisakalt selle kohta valetavad. Või variant, kus keskealine naine välja visatakse, et uus ja noorem koju tuua. Siin on mõlemad jätkuvalt teineteisele pühendunud, lihtsalt vahel otsitakse ka vaheldust. Pole päris minu teetass, aga teisi selle pärast küll hukka mõistma ei hakka.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ajakiri Anne&Stiil korraldatud vestlusringis arutlevad neli erineva maailmavaatega naist: Heidy Purga, Riina Solman, Annika Laats ja Helle-Moonika Helme abielu tähenduse, sisu ja tuleviku üle.

Helle-Moonika: On alatu, et inimesi mõjutatakse nende hoiakute kujundamisel selliste küsimustega, tungides nende isiklikku sfääri. Tehes homo­seksuaalid justkui meie kõigi lasteks. See on hüpo­teetiline küsimus ning tõe­näosus, et me selle teemaga üldse kokku puutu­me, on väga väike. Pigem on see vastava eriala spetsia­listide teema, kes siis peaksid aitama neil ini­mestel ülejäänud ühis­konnaga kohaneda. Olen ka veendu­nud, et mida vähem me selliseid suhteid propa­geerime, seda vähem tuleb meil lapse­vanematena seista silmitsi eel­mainitud prob­leemiga. Minu lapsed on juba sellises eas ning oma eelis­tustes välja kuju­nenud, et mul ei ole mingit põh­just üldse sellele küsimusele vastata.

Nii ja mida sa nüüd tahad selle teemaalatusega öelda, küsida, teada saada?

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ütlesin juba mitu aastat tagasi oma teismelistele, et ei mingit abiellumist alla 25 või mis see piir minu asukohariigis oligi, milleni makstakse lapsetoetust, kui see laps just juhuslikult ei abiellu.

Kuna lapsi on mul neli, siis see, et äkki ühelt ei tulegi lapselapsi, ei kõiguta mind küll mingil määral. Ja noorim laps on mul veel nii pisike, et ma mõtlen endast hetkel siiski kui väikelapse emast, mitte kui tulevasest vanaemast. Ning kui peakski lapselapsi üldse mitte saama, aga mul peaks olema 70selt veel suur soov kedagi nunnutada, võin ju alati lapsehoidjaks hakata või kellelegi asenduskodu pakkuda.

Üldiselt, kuna mul pole kavas oma lapsega seksida niikuinii, sõltumata tema soost ja seksuaalsest sättuvusest, siis võib öelda, et see info sõna otseses mõttes minu perset ei torgi.

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tahad ka neid kasutada või? Võin jagada küll.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui küsimus on pealkirjas, siis ma ütleks “palju õnne”. Mul pole mingit vahet kas mu lapse kaaslane on mees- või naissoost. Love is not about the gender.

+10
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tead, ma lugesin kunagi üht kristlastele mõeldud suhteraamatut ja selles oli autor eraldi ja rõhutatult välja toonud, et ka lastetu abielu on õige abielu, st see ei ole sugugi nii elementaarne, kui võiks arvata, vähemalt usklikele mitte Ja 13:52 käo õuduseks mainin, et on olemas ka hetero-abielupaarid, kel viljakusprobleeme pole, kuid kes on vabatahtlikult otsustanud lapsi mitte saada.

Absoluutselt on ja lastesaamine ei olegi esimene argument. Seda viga teevad homoabieluvastased pidevalt, et toovad ette lastesaamise argumendi. See pole täisväärtuslik. Abielu on igati püha ja puutumatu ka lastetuna. Aga see on mehe ja naise asi, sest ainult mees ja naine täiendavad teineteist füsioloogiliselt, nii et nad saavad abielus elada ja seda nii öelda praktiseerida. Kõik muud variandid on ebaloomulikud ja ebatervislikud, millest muidugi vaikitakse.

+11
-10
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 148 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida ütleksid, kui sinu laps teataks, et on gei ja tahab abielluda?