Esileht Pereelu ja suhted Mida ütleksite lapsele?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Mida ütleksite lapsele?

Postitas:

Mida ütleksite lapsele, kui temast lahus elav isa on minu ehk lapse ema peale vihane ja keeldub seetõttu lapse telefonikõnedele vastamast ja temaga kohtumast juba mitu kuud? (Täpsustuseks ütlen, et ta on pahane, sest tegin maksekäsukiirmenetluse minimum elatise kohta, sest ta ei ole last rahaliselt toetanud juba aastaid.) Kas:
a) ütleksite, et isa on jobu, sest laps pole milleski süüdi.
b) ütleksite, et isa armastab last, aga ei saa praegu lapsega suhelda, ehk asjad paranevad.
C) ütleksite, et te ei tea, miks isa nii käitub, aga loodate et see muutub ja laps saab jälle ka isaga aega veeta.
d) …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 06:53; 30.05 07:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps on 11. Isa on talle ise öelnud, et on pahane, sest me nõuame talt raha ja pärast seda pole enam lapsega suhelnud. Laps on ka solvunud, et isa tema peale oma viha välja elab ja küsib miks – ma ei tea, mida vastata, siiani olen öelnud variant c – aga kaua võib? See on kestnud juba pea pool aastat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 06:53; 30.05 07:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui räägid lapsele isast halvasti, näiteks nimetad teda jobuks, oled ise samasugune nagu lapse isa.

pigem räägi nii nagu asjad on, ilma emotsioonideta. siis annad lapsele õiguse ise otsustada, mida ta oma isast arvab.. ilma sinu mõjutusteta.

kunagi kuulsin, kuidas üks lahutatud ema üritas oma pojale selgeks teha, et viimase isa on siga ning ei taha poega enda juurde, pole kunagi tahtnud. vot seda oli kõrvalt valus kuulata, sest laps ise tahtis isa juurde väga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen selles mõttes teistpidi osas, et lapse isa ei maksnud midagi ja lapsele külla tuli suval ajal ning leidis kogu aeg lause \” aga ma olen lapse isa, mul on õigus\” kui palusin näiteks väikestki summat oma kontole kanda. Lõpuks, peale kahe aasta möödumist ja lapsest mitte hoolimist ütlesin et nüüd on kõik. Kui tahab last näha, siis hakkab ka elatist maksma. Mulle öeldi samamoodi nagu sinule. Et kas mul häbi pole, ning tema on siiski lapse isa. Kuidas võin NÕUDA mina küll sellist asja. Mis sest, et see on ju riigi poolt nagu paika pandud. Enam nad isaga ei suhtle. Kuid isast ma halvati ei räägi. See, mis tunded mind valdavad sellisest mehest, ei puutu temasse. Kui ta suuremaks saab ja tahab teda ise isiklikult näha, siis kätt ma ette ei pane. Kuid kui laps ükskord küsib, miks läks nii, siis ütlen. Mingit mahategemist ei tule ja keerutama ma ei hakka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse isa pole lapsest kunagi hoolinud, ka siismitte, kui veel koos elasime. Nüüd on ta seda ka ise välja öeldes tunnistanud, et ei hooli. Laps juba suur, 13. Olen talle ausalt rääkinud, kuidas isa temaga käitus, kui ta veel pisike oli. ta on kunagi pealt kuulnud, kui olen oma õega seda meest kirunud.Samas laps kaitseb oma isa, et ma tema pale tige ei oleks jne( ka elatise teemal). Ilmselt ta kaitseb isa, sest keegi teine seda ei tee. Ma ei ole enam lapse kuuldes seda meest kirunud, lapsega rääkides ei ütle, et sinu isa, vaid nimetan nimepidi.

Ja ütlesin lapsele ka, kuidas mees tunnistas, et tal lapsest suva. Seda selleks, et kui kunagi mees avastab, et tal oleks kasulik oma lapsega suhelda( justnimelt selline mees ongi, et laps võib tema arvates kunagi kasulikuks osutuda), siis ei saa ta lihtsalt last tõmmata. Või kui saab, siis olen vähemalt last hoiatanud. Kuidagi ei taha, et ta kunagi pettuma peaks, aga ega ma ei saa ka teda sellest säästa- need saavad olema tema õppetunnid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 13:03; 30.05 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägi täpselt nii nagu asjad on. Ilma halvustavate sõnadeta. 11-aastane saab kõigest aru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu lapse isa pole lapsest kunagi hoolinud, ka siismitte, kui veel koos elasime. Nüüd on ta seda ka ise välja öeldes tunnistanud, et ei hooli. Laps juba suur, 13. Olen talle ausalt rääkinud, kuidas isa temaga käitus, kui ta veel pisike oli. ta on kunagi pealt kuulnud, kui olen oma õega seda meest kirunud.Samas laps kaitseb oma isa, et ma tema pale tige ei oleks jne( ka elatise teemal). Ilmselt ta kaitseb isa, sest keegi teine seda ei tee. Ma ei ole enam lapse kuuldes seda meest kirunud, lapsega rääkides ei ütle, et sinu isa, vaid nimetan nimepidi.

Ja ütlesin lapsele ka, kuidas mees tunnistas, et tal lapsest suva. Seda selleks, et kui kunagi mees avastab, et tal oleks kasulik oma lapsega suhelda( justnimelt selline mees ongi, et laps võib tema arvates kunagi kasulikuks osutuda), siis ei saa ta lihtsalt last tõmmata. Või kui saab, siis olen vähemalt last hoiatanud. Kuidagi ei taha, et ta kunagi pettuma peaks, aga ega ma ei saa ka teda sellest säästa- need saavad olema tema õppetunnid. [/tsitaat]

No minu ema andis mulle ja vennale ka üsna samasuguseid õppetunde.
Tulemuseks- isal on hoolivad järeltulijate põlvkonnad olemas, ema seda enda kohta öelda ei saa, et tema lapsed temast suurt peavad ja külas käivad.
Ta lihtsalt on seal kusagil jah.
Vaata ette lapsele kalli inimese tõrvamisega, olgu sul tegelikult või 1000 korda õigus, pärast ei puhasta sa ennast sellest pigist puhtaks mida teisele kaela valasid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 30.05 13:21; 30.05 21:27; 30.05 21:34; 30.05 21:49; 30.05 21:58; 31.05 10:31; 31.05 20:47; 01.06 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõtt räägiksin loomulikult. laps on nii suur juba, et temale mingit umbluud ajada oleks eriliselt rumal tegu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No minu ema andis mulle ja vennale ka üsna samasuguseid õppetunde.
Tulemuseks- isal on hoolivad järeltulijate põlvkonnad olemas, ema seda enda kohta öelda ei saa, et tema lapsed temast suurt peavad ja külas käivad.
Ta lihtsalt on seal kusagil jah.
Vaata ette lapsele kalli inimese tõrvamisega, olgu sul tegelikult või 1000 korda õigus, pärast ei puhasta sa ennast sellest pigist puhtaks mida teisele kaela valasid.
[/tsitaat]

Sorry, aga sa oled lihtsalt sitt laps siis, kui oled põhimõtteliselt hüljanud inimese, kes sind üksi üles kasvatas, ja samas suhtled rõõmsalt inimesega, kes ei vaevunud teid toetama.

Inimesed ei ole ideaalsed, kuigi miskipärast seda emadelt alati nõutakse. Emad on ka inimesed, ka nemad saavad haiget ja tihti üritavad nad lapsi omal moel selle valu eest kaitsta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No minu ema andis mulle ja vennale ka üsna samasuguseid õppetunde.
Tulemuseks- isal on hoolivad järeltulijate põlvkonnad olemas, ema seda enda kohta öelda ei saa, et tema lapsed temast suurt peavad ja külas käivad.
Ta lihtsalt on seal kusagil jah.
Vaata ette lapsele kalli inimese tõrvamisega, olgu sul tegelikult või 1000 korda õigus, pärast ei puhasta sa ennast sellest pigist puhtaks mida teisele kaela valasid.
[/tsitaat]

Tänan hoiatuse eest, nüüd siis üritan last kasvatada ka nii, et ta oskaks hinnata tõelisi väärtusi nagu inimesi, kes alati olemas on olnud.

Kas emaga mitte suhtlemisel on ka muu tagapõhi peale isast ausalt rääkimise? Kui jah, siis on hoopis teine asi, aga kui ei, siis tõesti- vähe napakad lapsed olete tal sel juhul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 13:03; 30.05 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tänan hoiatuse eest, nüüd siis üritan last kasvatada ka nii, et ta oskaks hinnata tõelisi väärtusi nagu inimesi, kes alati olemas on olnud.

Kas emaga mitte suhtlemisel on ka muu tagapõhi peale isast ausalt rääkimise? Kui jah, siis on hoopis teine asi, aga kui ei, siis tõesti- vähe napakad lapsed olete tal sel juhul.[/tsitaat]

Loomulikult, et suhted emaga täiskasvanu eas nullilähedased, on põhjustatud väga-väga paljudest traumeerivatest erinevatest tahkudest.
Isa vastu üles ässitamine ja kõntsaga loopimine on vaid üks väike osa neist, kuid see ei ole vähem haiget teinud või halvemini meeles (ja tunded mis tol püha tõe rääkimise ajal-milline su isa ikka TEGELIKULT on, minus tekkisid) kui kõik muu räige, alandav ja kohati ebainimlik.
Mingil ajaperioodil saavutas ema oma tahtmise- 15- aastaselt põhikooli lõpetades olin nii üles keeratud, et teatasin suure suuga- isa ma oma lõpetamisel näha ei taha.
Isa kannatas kõik välja, ootas kuni ma täiskasvanuks sain ja oma peaga mõtlema hakkasin. Seda on ta hiljem rääkinud, et valus oli küll, aga targem oli oodata kuni mu enda silmad lahti lähevad kui et püüda mu poolehoidu manipuleerimisega ja oma tõega ema kohta saavutama hakata. Isa jäi härrasmeheks,
ema tegi endale korvamatut kahju oma nn tõe lõputu kuulutamisega.
Aga aitäh, et sa küsimisega täpsustada märkasid oma valmis konservtõega lajatamise asemel, nagu alatihti ja ka ülevalpool tavaks:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 30.05 13:21; 30.05 21:27; 30.05 21:34; 30.05 21:49; 30.05 21:58; 31.05 10:31; 31.05 20:47; 01.06 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]RebaseMaie kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sorry, aga sa oled lihtsalt sitt laps siis, kui oled põhimõtteliselt hüljanud inimese, kes sind üksi üles kasvatas, ja samas suhtled rõõmsalt inimesega, kes ei vaevunud teid toetama.

Inimesed ei ole ideaalsed, kuigi miskipärast seda emadelt alati nõutakse. Emad on ka inimesed, ka nemad saavad haiget ja tihti üritavad nad lapsi omal moel selle valu eest kaitsta.[/tsitaat]

Kust sa nii enesekindlateks väideteks aluse võtad, et
1. isa ei toetanud
2 ema üksi kasvatas
3, ma ema lausa hüljanud olen
4. et isa vastu üles keeramine oli mu lapsepõlve ainuke räige kogemus?

Miks sa räägid ja mõistad kohut olukorra üle mida kirjeldatud ei olnud ja mida olemaski ei olnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 30.05 13:21; 30.05 21:27; 30.05 21:34; 30.05 21:49; 30.05 21:58; 31.05 10:31; 31.05 20:47; 01.06 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alla 10a lapsele ütleksin, et isa on reisil vms, ei pea õigeks nii väikest \”tõega\” koormata, minule räägiti lapsest saadik, et kui paha ikka emme ja kui paha issi(vastastikku vanemad).

Kui üle 10a, räägiksin ilma igasuguse süüdistusnoodita hääles loo ära, nagu on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mina olen see ema, kes lapsi üksi kasvatab…. raske on. raske on olla positiivne ja möistev, raske on rahaliselt. isal neid igapäevamuresid ei ole…. tema on lihtsalt vahel tore, siis, kui ise otsustab olla.
kibestunud on nöme olla, kibestumata on raske olla.
oled kindel, et te pole nagu veidi ebaöiglased ja tänamatud?
see ilus \”liblikas\” pole ju teiega vilet ja vatti näinud…tema naudib sönnikuga väetatud lille ilu lihtsalt, väetas ja käsi määris keegi muu…[/tsitaat]

eeee, keda sa ilusa liblikana ja sõnnikuga väetatud lille ilu nautlejana silmas pead?
Minu isa?
:):):)
Ilus mees oli jah kui noor oli. So?
vett ja vilet nägi ta nii et vähe pole.
Väetaja ja käte määrija ilmselt mu ema?
Põgenesin selle väetamise eest päevapealt kui olin täiskasvanuks saanud, sama tegi noorem vend.
Jah, ma olen 110% kindel-me vennaga ei ole olnud tänamatud ega ebaõiglased.

Tahtsin lihtsalt hoiatada, et ei maksa lapsele tema vanemast halbu asju rääkida, vähemalt mitte enne kui ta on täiskasvanud ja suudab olukordi distantsilt ja suurema elapooletusega vaadata.
Võib soovitule vastupidise efekti anda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 30.05 13:21; 30.05 21:27; 30.05 21:34; 30.05 21:49; 30.05 21:58; 31.05 10:31; 31.05 20:47; 01.06 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kui räägid lapsele isast halvasti, näiteks nimetad teda jobuks, oled ise samasugune nagu lapse isa.

pigem räägi nii nagu asjad on, ilma emotsioonideta. siis annad lapsele õiguse ise otsustada, mida ta oma isast arvab.. ilma sinu mõjutusteta.

kunagi kuulsin, kuidas üks lahutatud ema üritas oma pojale selgeks teha, et viimase isa on siga ning ei taha poega enda juurde, pole kunagi tahtnud. vot seda oli kõrvalt valus kuulata, sest laps ise tahtis isa juurde väga.[/tsitaat]
kui see isa tõepoolest ei tahtnud last enda juurde, siis mida oleks ema pidanud tema käitumise kohta ütlema lapsele, kes tahab väga isa juurde minna? Mida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 21:52; 01.06 22:56; 01.06 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps ei ole süüdi selles, et ema talle isa valida ei osanud. Selle vastusevariandi oled nagu väljajätnud. Mina ütleks, et ei tunne isa niihästi, et osaks öelda. Siis paluks lapselt vabandust, et isa valida ei osanud ja paluks lapsel ise teistmoodi käituda. Mitte korrata oma vanemate vigu. Valida hoolega elukaaslast, sest kõige enam kannatavad lapsed. Kindlasti viiks jutu sellele, et temal on võimalus oma laste ja järglastega teistmoodi käituda kui tema vanematel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsel on üdini vaja teada, et ta on armastatud ja hoitud mõlema vanema poolt, tuleviku enesekindlus ja tasakaalukus on selle teadmisega vältimatult seotud.
Mina valetaks ja püüaks isa näidata paremas valguses kui ma ise temast tegelikult arvan.
Lapse hingelise terviklikuse nimel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 30.05 13:21; 30.05 21:27; 30.05 21:34; 30.05 21:49; 30.05 21:58; 31.05 10:31; 31.05 20:47; 01.06 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui te nüüd natuke tähelepanelikumalt loeksite, kägudikud, siis see, kes ei taha lapsega suhelda ja on selle, sh ka lapsele endale, välja öelnud, on isa ise. Põhjus? Ta on vihane, et temal nõutakse lapse rahalist toetamist. Mõistate, isa ise püüab ema lapse silmis süüdlasena näidata.

Mida mina sel juhul teeksin, kui mu laps tuleks isa juures sellise jutuga?
Ütleksin, et mul on kahju, aga isa peab last samamoodi toetama, nagu ema, ja mina leian, et mul oli õigus elatis kohtu kaudu välja nõuda, kui isa seda ise maksta ei tahtnud. Ütleksin lapsele, et niikuinii tuleb ju maksta kõige eest ja minu meelest on ülekohtune hoopis see, et isa oma last ei toetanud.
Kahju jah, et isa sellise õigustatud nõudmise peale solvus, loodetavasti see läheb tal üle, aga seni tuleb meil oma elu rahulikult edasi elada. Ütleksin aga ka, et ka täiskasvanud inimesed teevad vigu, me kõik teeme, ja see solvumine on siis isa viga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

11-aastasele räägiksin (rääkisin) täpselt nii nagu asi on. 10-sena jätsin mõned seigad välja (kriminaalsed), olude sunnil (kriminaali enda poolt loodud) aga olen pidanud vajalikuks neid nüüd mõni aasta hiljem siiski lapsele rääkida. leian, et nii suurel lapsel on piisavalt mõistust ja õigus teada, milline tont tema ellu või sellest välja tikub. ei ole nii, et \”isa\” tuleb 2-aastasele lapsele järele alkolehasena ja tahab temaga veel sõitma minna, et ollakse korduvalt kohtu all, ei maksta aastaid sentigi jja ema peaks lapsele rääkima, et see inimene on tegelikult hea ja armastav isa, lihtsalt… hetkel ei ole sa tema prioriteet (ilmselt oled siis kui ta vana ja nõrgana kuskil hoolt vajab.)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 23:32; 31.05 00:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan elatusraha mitte maksvatelt ja lapsest mitte hoolivatelt isadelt ka isaõigused ära võtta, et laps ei peaks neid kunagi hooldama ja aitama hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kirke31 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina soovitan elatusraha mitte maksvatelt ja lapsest mitte hoolivatelt isadelt ka isaõigused ära võtta, et laps ei peaks neid kunagi hooldama ja aitama hakkama.[/tsitaat]

soovitus küll hea, kuid kahjuks e ole see nii lihtne. elatusraha mittemaksmine ei ole vanemlike õiguste äravõtmiseks piisav alus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 23:32; 31.05 00:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millised tited küll on mehed, kes nii käituvad. Nagu üllatus neile, et laps tahab süüa. Nende laps. Et see maksab raha. Osaliselt nende raha. Jube küll. Milline karjuv ülekohus. Loomadki on targemad. Aga lapsele võib muidugi öelda, et issil pole raha. Telefoniarve maksmata ja ei saa telefoniga rääkida. Külla ei saa tulla, sest pole bussiraha ja te ei saa ka minna, sest emmel ka ei ole raha. Teismelisele muidugi räägiks tõtt, tema saab aru, aga mingeid jobusid ja värdjaid ja muud leebemat halvustavat ei lisa. See on ikkagi tema isa, nii sõimaksid nagu osaliselt ju ka teda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kust sa nii enesekindlateks väideteks aluse võtad, et
1. isa ei toetanud
2 ema üksi kasvatas
3, ma ema lausa hüljanud olen
4. et isa vastu üles keeramine oli mu lapsepõlve ainuke räige kogemus?

Miks sa räägid ja mõistad kohut olukorra üle mida kirjeldatud ei olnud ja mida olemaski ei olnud?

[/tsitaat]

Inimesed peaksid õppima end väljendama, siis juhtub tunduvalt vähem seda, et neid valesti mõistetakse. Kui sa ütled, et \”minu ema andis mulle samasuguseid õppetunde – nüüd mu ema lihtsalt on seal kuskil\”, loeb igaüks siit välja a) et emaga ei suhelda ja b) et A on otseselt tingitud lause esimesest poolest. Julgeksin isegi väita, et see mulje on tahtlikult jäetud, sest vastasel juhul oleks kohe toodud ka mingit lisainfot, sest praegu anti kommentaaris selgelt mõista, et see mittesuhtlemine on tingitud just mainitud faktoritest (mitte veel sajast asjast, millest lihtsalt rääkida ei viitsita).

Seda, et isa ei toetanud ja et ema kriitika oli asjakohane, eeldasin selle pärast, et just sellisest olukorrast räägib teemaalgatus ja ma ei eeldanud, et keegi hakkab täiesti suvalist asjasse mitte puutuvat juttu ajama, nagu Perekoolis \”alatihti ja ka ülevalpool tavaks\”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem oli kuidas lapsele selgitada isa ebaadekvaatset käitumist, tuli palju soovitusi lapsele selgeks teha, et isa ongi paras tõbras.
Mina püüdsin hoiatada, et see võib vastupidist efekti anda ja ei ole hea lapsele kallist inimest halastamatu tõega halvana näidata, isegi siis kui ta seda on.

Sinul olid peas omad valemid, oma isiklike eelduste tasandilt kukkusid sitaks lapseks sõimama ja oma maailmapildi põhjal pookima mu hoiatusele külge asju, millest absoluutselt juttu ei olnud.
Ma ei kvatsegi oma elu viimse niidiotsani võõraste ette laiali laotada,et lugupeetud perekoolikas oleks võimeline \”õigesti aru saama\” . Rääkisin konkreetsest asjast, rääkisin mis võib juhtuda, kui üks lapsevanem lapse hingeelu hoidmise asemel hakkab oma tunnetest lähtuvalt tõde kuulutama.
Aga sina sõima sitaks edasi, kui teepervel keegi pikali on, siis tee ilmtingimata järeldus, et narkar ja kõnni koomas suhkruhaigest mööda, sest sina ju juba tead kuidas asjad on, oma silmaga näed ju!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 30.05 13:21; 30.05 21:27; 30.05 21:34; 30.05 21:49; 30.05 21:58; 31.05 10:31; 31.05 20:47; 01.06 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellistel puhukudel imestan ma alati – võibolla naiivselt – et miks ema ei soovita lapsel ise sõbralikult isa käest küsida, miks isa teda rahaga ei aita. et \”kõigi teiste laste isad aitavad\” (teate ju küll seda \”kõigil teistel lastel on tossud/aiföönid/krtteabmiseveel).

Minu arvates see ei ole lapse teerulli alla viskamine. Lapsel oleks lihtsalt *endal* võimalus teada saada, mida isa ütleb, ilma et ema paneks ennast kummagi poole ette filtriks/kaitsjaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, ei , mis traumad, sitt laps olin, küll Rebasemaie jube teab:)
Aga miks võtta sihtmärgiks keegi, kes leiab, et ei maksa lapse suurt usku teise lapsevanema sisse purustada,vaid pigem aidata usku hoida, sest alasti tõde teeb lapsele liiga palju haiget ja võib purustajale üldse mitte oodatud järelmõjudega olla?
Miks selle seisukohaga vaidlemise asemel hakata seisukoha kandjat ründama , sõimama ja mõtetuid oletusi tegema?
Mis vahet on, mis surmapattude pärast konkreetselt minu ema minu isa halvustas. Oluline oli, et ta tegi seda aga ei oleks pidanud. See sapp, mida teise inimese vastu õhutad, tikub endale kätte tulema, selles oli mu jutu mõte, aga liiga keeruline ilmselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 30.05 13:21; 30.05 21:27; 30.05 21:34; 30.05 21:49; 30.05 21:58; 31.05 10:31; 31.05 20:47; 01.06 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oi, ei , mis traumad, sitt laps olin, küll Rebasemaie jube teab:)
Aga miks võtta sihtmärgiks keegi, kes leiab, et ei maksa lapse suurt usku teise lapsevanema sisse purustada,vaid pigem aidata usku hoida, sest alasti tõde teeb lapsele liiga palju haiget ja võib purustajale üldse mitte oodatud järelmõjudega olla?
Miks selle seisukohaga vaidlemise asemel hakata seisukoha kandjat ründama , sõimama ja mõtetuid oletusi tegema?
Mis vahet on, mis surmapattude pärast konkreetselt minu ema minu isa halvustas. Oluline oli, et ta tegi seda aga ei oleks pidanud. See sapp, mida teise inimese vastu õhutad, tikub endale kätte tulema, selles oli mu jutu mõte, aga liiga keeruline ilmselt.
[/tsitaat]
lapse usku lapsevanemasse? lapsevanem ei ole jõuluvana, et temasse uskuma ja lootma peab. Lapsevanema tugi oma lapsele on elementaarne inimõigus, mida laps ei pea lootma ega uskuma, vaid mis peaks olema reaalsus. Kui reaalsus on teine, siis tuleb laps sellega ka kurssi viia. See ei ole mingi muinasmaailm, vaid lapse enda reaalne elu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 21:23; 31.05 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen sarnase kogemuse läbi elanud lapsena. Palun ära räägi oma lapsele kunagi tema isast halba. Solvates lapse isa solvad oma last, sest laps on osa oma isast. Ka mina sain lapsena mõistusega aru, milline mu isa oli, kuid väärtusetusetunne minus aina kasvas. Nagu keegi ütles, on lapsel turvatunde tekkimiseks vaja teada, et tema vanemad teda tingimusteta armastavad. Las ta tutvub reaalsusega täiskasvanueas ja teeb siis ise omad järeldused. [/tsitaat]
laps saab juba lapsena väga hästi aru, kas teda armastatakse tingimusteta või mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 21:23; 31.05 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pool, õigemini 9/10 juttu jäi rääkimata, sest see oli EBAOLULINE.
Oluline oli kuidas ja mida rääkida lapsele, kui isa temaga inetult käitub.
Ma olen ikkagi seisukohal, et teise lapsevanema bläkke tuleks lapse hingehoiu nimel püüda võimalikult pehmendada ja lasta tal aegamööda ja ise oma suhtumiseni jõuda.
Ma üldiselt ei arva jänkide filmidest suurt midagi, aga juba ammu olen tähele pannud, ilmselt enda kogemusest lähtuvalt, et sealsed lahku läinud pered vähemalt filmides, s.o ideaalis, lõpetavad omavahelise kraaklemise kohe kui laps teisele vanemale üle andmisel simapiirile ilmub ja lapsele jäetakse alati alles teadmine- mõlemad vanemad on head ja armastavad.
Seda on lapsel vaja teada isegi siis kui see tegelikult nii ei ole.
Ja.. lapsevanemate lahku minemisel süüdistab laps selles ennast nagunii, alati.
Üks esimese asjana ongi lapsel selline arusaam vaja maha võtta, edasi aidata säilitada rapitud turvatunnet kinnitusega mõlema vanema väärtuslikuse kohta.
Isegi kui see nii ei ole.
Kas just otsesõnu valetada vaja, aga pehmendada nii palju kui võimalik-seda kindlasti .

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 30.05 13:21; 30.05 21:27; 30.05 21:34; 30.05 21:49; 30.05 21:58; 31.05 10:31; 31.05 20:47; 01.06 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Probleem oli kuidas lapsele selgitada isa ebaadekvaatset käitumist, tuli palju soovitusi lapsele selgeks teha, et isa ongi paras tõbras. /../ [/tsitaat]
kui ema räägib nagu asi on, nagu isa ise ütles: isa on praegu minu peale vihane ja on otsustanud mind sinu kaudu karistada…
siis kas see on isa mustamine? See on asjadest rääkimine nii, nagu need on. muidugi ei maksa sinna juurde lisada asjasse mittepuutuvaid epiteete. aga ei maksa ka unustada, et tõesti, laps annab ka ise oma hinnangud, ja kui isa lapse käest kuuleb, et laps arvab, et isa on paha, siis see hinnang ei pruugi mitte olla ema käest tulnud…
juba kolmeaastane teeb vahet heal ja halval käitumisel ja suudab seda ka välja öelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 21:52; 01.06 22:56; 01.06 23:14;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Pereelu ja suhted Mida ütleksite lapsele?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.