Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mida võetakse arvesse vanemahüvitise arvutamisel?

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Mida võetakse arvesse vanemahüvitise arvutamisel?

Postitas:

Tere,

Minu laste sünnivahe on 2a ja 9 kuud. Sain aastal 2011 9kuud vanemahüvitist ning kuna jäin töötuks siis seejärel ka töötukindlustust (igakuised maksed töötule) Laps peaks mul sündima 2012 sept-okt. Mille alusel hakatakse mulle maksma uut vanemahüvitist? Minu loogika järgi liidetakse siis 9 kuud saadud vanemahüvitis ning jagatakse 12 ga. Ning eelmise vanemahüvitise vahet ei kompenseerita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

VH pole ju sinu töine tulu, see on riigipoolne hüvitis.
Miinimumi hakkad saama.
Kui töösuhet pole tolleks ajaks tekkinud, siis hakkad miinimumVH saama alates lapse sünnist. Kui nüüd tööle saad, siis saad nn dekreedirahad miinimumi järgi ja seejärel miinimum-VH.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanemahüvitise arvestuse aluseks on TÖINE sots.maksuga maksustatud tulu.

Vanemahüvitis ja töötuskindlustushüvitis EI OLE töine sots.maksuga maksustatud tulu.

Kui sul töine tulu arvestuse aluseks oleval aastal üldse puudus, hakkad saama vanemahüvitist miinimummäära alusel, s.o 278,02 eur bruto kuus.

Kui sa said mingisugust töist tulu, kuid aasta keskmine alampalgast väiksem või sellega võrdne, saad alampalga suuruses vanemahüvitist, s.o 290 eur bruto kuus.

Kui kehtivat töölepingut pole, siis rasedus- ja sünnituspuhkusele ehk dekreeti jääda ei saa. Vanemahüvitist saad alates lapse sünnist kuni 18-kuuseks saamiseni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mida võetakse arvesse vanemahüvitise arvutamisel?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.