Esileht Väikelaps Mida võetakse kaasa mänguasjapäeval?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Mida võetakse kaasa mänguasjapäeval?

Postitas:

Mida teie lapsed võtavad kaasa mänguasjapäeval?
Minu tüdruk (4,5a) oli täna hommikul nii õnnetu. Ta ei osanud midagi kaasa võtta. Tema lemmiktegevusteks on joonistamine ja värvimine. Paaril korral ta ongi võtnud kaasa värviraamatu. Nukkudega mängib vähe, samuti autodega. Legodega mängib küll, aga neid ju kaasa ei võta. Mänguasjadest meeldivad talle veel pehmed loomad. Neid vist on lasteaeda kaasa võtta mõtetu. Kodus armastab veel joosta, hüpata, palli mängida. Mänguasjadega mängib üldiselt vähe ja neid meil pole ka eriti palju.
Kas peaks lapsele hankima uusi ja põnevaid mänguasju? Milliseid?
Kuidas teistel lood on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 09:12; 20.01 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan õhtul asja ära valida ja kotiga valmis panna, siis ei ole hommikul sellega stressi.
Mu laps on ka väga tihti võtnud ühe pehme looma kaasa.
Mänguasja päev on ühel päeval nädalas, ühe asja võib kaasa võtta. Pehmet looma kaissu ei lubata, kaisuloomad üldse keelatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil samavanad kaksikud. Meil on mänguasjad iga päev lubatud, võib-olla põnevust ka vähem seetõttu. Kaasas käivad sageli pehmed loomad, legosid ei ole lubanud (saavad sellest ka aru), tüdrukul on mitnendat päeva kaasas petshop, poisil 1 bagukan. Kaasa võetakse täiesti suvalisi asju, teinekord nt omatehtud pilt või meil on lubatud ka kõikvõimalikud raamatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 09:24; 20.01 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks pehmet looma on mõttetu kaasa võtta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil spetsiaalset mänguasjapäeva ei ole, iga päev võib nö kaisuka kaasa võtta, vahel tahab tüdruk (4a) pehme mängulooma võtta, vahel nuku või midagi muud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Meil on ka iga päev lubatud asju kaasa võtta. Tüdruk võtab kõige tihedamini just kaasa mõne pehme mänguasja – hea sellega tududa ka. Aga on võtnud kaasa ka veel nukke või mõne kõva mänguasja (poni vms) või mõne omaloomingu (näit. mingi räti sisse mässitud, st riides, või topsi topitud, st. urus oleva mängulooma). Teistel tüdrukutel on kah mingid pet shopid, ponid, pehmed mänguasjad, nukud vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõrvaline küsimus küll, aga kas teil jäävad need mänguasjad terveks ka?

minu poiss võttis kaasa nt autosid. aga keegi kruttis koguaeg autodel rattad küljest ära (ja neid rattaid ei leitud kusagilt üles ka enam). minu enda poiss seda ei tee. ja siis nt ma ei lubanudki autosid enam kaasa võtta, sest alati oli auto ära lõhutud. või siis lubasin kaasa võtta sedasama katkist ilma ratasteta autot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on samuti iga päev mänguasjapäev ja üldiselt kõik lapsed toovad igal päeval erinevaid asju kaasa ja lubavad lahkelt teistele ka. Kolme aasta jooksul pole mitte midagi purunenud ega kaduma läinud, laps on omandanud fantastilise oskuse oma asjade eest vastutada ja need päeva lõpul taas üles leida ja kokku korjata. Ka siis, kui kaasas on olnud suur kott ca 60 petshop looma või 40 polly pocketi nukuga, suur petshopimaja koos pisikeste vidinatega (iga seep ja toidunõu on ka õhtul alles, ma ei väsi imestamast). Olen talel algusets peale sisendanud, et kui võtab kaasa, siis ise vastutab, minul kadunud/katkistest asjadest karvavõrdki kahju poleks. Esimesel aastal märgistasime ta petshopid talla alt initsiaalidega, et ta enda omad ära tunneks, hiljem pole seda enam vaja olnud. Kui mõnel päeval ongi miskit õhtuks kadunud, ilmub see vidin järgmiseks peävaks imeväel kappi tagasi, lapsed tevad isegi ükteise juukselõkse ja -kumme väga hästi ja panevad teiste asjad leidmise korral koheselt õigesse kappi.
5,5-aastasel tüdrukul oli sel nädalal kaasas:
esmaspäeval kotike kolme petshopiga ja nende lisavidinatega
teisipäeval babyborn nukk koos suure koti riietega
kolmapäeval sama mis teisipäeval, kuna riietevahetus läks kogu tüdrukutekambale hästi peale
neljapäeval barbie ja ken
täna mingi autoteedega linataoline vaip, hunnik liiklusmärke ja mõned mudelautod.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil on samuti iga päev mänguasjapäev ja üldiselt kõik lapsed toovad igal päeval erinevaid asju kaasa ja lubavad lahkelt teistele ka. Kolme aasta jooksul pole mitte midagi purunenud ega kaduma läinud, laps on omandanud fantastilise oskuse oma asjade eest vastutada ja need päeva lõpul taas üles leida ja kokku korjata. Ka siis, kui kaasas on olnud suur kott ca 60 petshop looma või 40 polly pocketi nukuga, suur petshopimaja koos pisikeste vidinatega (iga seep ja toidunõu on ka õhtul alles, ma ei väsi imestamast). Olen talel algusets peale sisendanud, et kui võtab kaasa, siis ise vastutab, minul kadunud/katkistest asjadest karvavõrdki kahju poleks. Esimesel aastal märgistasime ta petshopid talla alt initsiaalidega, et ta enda omad ära tunneks, hiljem pole seda enam vaja olnud. Kui mõnel päeval ongi miskit õhtuks kadunud, ilmub see vidin järgmiseks peävaks imeväel kappi tagasi, lapsed tevad isegi ükteise juukselõkse ja -kumme väga hästi ja panevad teiste asjad leidmise korral koheselt õigesse kappi.
5,5-aastasel tüdrukul oli sel nädalal kaasas:
esmaspäeval kotike kolme petshopiga ja nende lisavidinatega
teisipäeval babyborn nukk koos suure koti riietega
kolmapäeval sama mis teisipäeval, kuna riietevahetus läks kogu tüdrukutekambale hästi peale
neljapäeval barbie ja ken
täna mingi autoteedega linataoline vaip, hunnik liiklusmärke ja mõned mudelautod.
[/tsitaat]

Jessus 🙂 Lastel tänu sinu lapsele igapäev jõulud!

Mina ise luban alati ühe asja võtta. Sageli võtab lego kaasa. Ja samuti on kõik jupid imekombel alles 😉

Aga ei saa aru, emadest, kes pakivad lasteaeda kaasa midagi, millest on kahju, kui katki läheb.
Ja siis veel kõva häälega (et ikka kõik kuuleksid millise ohvri oled toonud) et auto oli nii kallis ja nüüd katki (jah, üks mama on selline meil aias).

Suvel võttis kah laps tsipa kallima auto kaasa ja õhtuks oli sellest ainult räbalad taga. Ja suvel õues oli üks laps minu lapse mudelautod üle aia visanud. Käisid siis isaga neid otsimas õhtul.

Naljakas on see, et olen kuulnud hommikul (meil ainult 1 päev nädalas mänguasja päev) vanemaid sisistamas lapsele, et ära ei tohi kaotada jne… Aga sõnagi ei ole seda, et teiste asju ei tohi ära lõhkuda. Rääkige ikka lapsele seda, et teise leluga tuleb natuke ettevaatlikumalt mängida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

\” Miks pehmet looma on mõttetu kaasa võtta? \”

Meil võib iga päev olla kaasas pehme loom ehk kaisukas. Seetõttu ta tahaks mänguasjapäeval mingit teistmoodi asja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 09:12; 20.01 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei lõhuta teiste asju. Samas olen nendele öelnud, et kui kaasa võtate midagi väärtuslikumat, peate arvestama, et need võivad katki minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 09:24; 20.01 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaias on mänguasja päev kord nädalas. Seda seetõttu, et kasvatajad pidid igal õhtul otsima neid kadumaläinud lelusid, mida lapsed teinekord kotitäite kaupa kaasa vedasid. Ja pealegi on ju põnev näha, mida teine kaasa on võtnud. Sellel mänguasja päeval istuvad nad hommikul ringi ja näitavad/tutvustavad teistele, mida nad kaasa võtsid. Minu laps on kaasa võtnud palli, auto, taskulambi. Pisividinaid kaasa ei anna, sest neid ei leia hiljem ülesse. või siis sellised õrnad asjad, mis üleliigse jõuga mängides kipuvad purunema. Lasteaeda kaasa läheb mänguasi, millest lagunedes ei ole ülemäära kahju. Meil üks auto kunagi lõhuti ära, ülejäänud asjad on senini tervelt koju saabunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel ka mänguasjapäev lasteaias. Aga meil pole kunagi teemaks olnud, mida kaasa võtta. Kui ei taha võtta, siis ei võtagi. See ei ole kohustus. Tal on 1 nukutita mida ta lasteaeda viib. Kuna see on nö kaisukas võib see alati kaasas olla. Vahel võtab mõne karvase looma. Hea magama minekul kaissu võtta.
Spetsiaalselt mänguasjapäeva asju ta küll ei otsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis on mänguasjapäeva mõte?
Minu meelest on meie lastead väga hästi mänguasjadega varustatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga mis on mänguasjapäeva mõte?
Minu meelest on meie lastead väga hästi mänguasjadega varustatud. [/tsitaat]

Päeva mõte seisneb sellest, et lapsed saaksid oma mänguasju teiste lastega jagada ja nendega ühiselt mängida, põnevam ju, kui igapäevased lasteaias olevad mänguasjad. Miks üks päev nädalas, ikka selleks, et õpetajate energia ei kuluks laste mänguasjade otsimise jms peale. Õpetajad saavad hoopis lastega tegeleda;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sõimes on reedel lubatud kaasa võtta mänguasi. Reaalselt võtavad ikkagi suvaliselt, kuna lapsi on vähe, siis ei ole sellest probleemi tehtud. Ma pole lapsele kunagi öelnud, et võta nüüd midagi kaasa, mõnel hommikul ei suuda oma kaisuloomast loobuda ja nii see lasteaeda lähebki, õhtuks on see kenasti toolile kojuminekut ootama pandud. Vahest on tal kaasas väike pehme koer, korra võttis duplo atv kaasa (lisavidinad ja mehikese korjasin küljest ära). Pisividinad (duplo mehikesed ja loomad) annab hiljemalt lasteaia esikus minu taskusse.

Üks poiss võtab pidevalt ühte põnevat magnetitega konstruktorit kaasa ja on terve päeva stressis, kuna ei luba seda kellelgi puutuda, aga teistele pakub see huvi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Väikelaps Mida võetakse kaasa mänguasjapäeval?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.