Esileht Sünnitus Mida võtate haiglasse sünnitusele kaasa?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Mida võtate haiglasse sünnitusele kaasa?

Postitas:

Lihtsalt huvitab, et mis veel võiks vaja minna mida raamatus avaldatud nimekrjas pole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ei võtnudki midagi erilist. Jalatsid, vahetusriided, need panin alles päev pärast sünnitust selga. Hügeenitarbed, aga needki oleks võinud mees alles järgmisel päeval tuua. Imetusrinnahoidja, pesu, saunalina, juua, küünekäärid, hüg. huulepulk. Raamat oli ka kaasas, kuid seda lugesin ka alles järgmisel päeval, kui laps magas ja endal enam und polnud, valutamise ajal, valude vahel polnud jaksu. Milleski puudust ei tundnud.
Näksimist tõi mees, kui laps oli sündinud ning läks hoidja juurest esimest last tooma. Valutades ei mõelnudki söömisele.
Mehel olid ka vahetusjalatsid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 11:37; 06.03 08:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelen praegu koti pakkimisega ja olen plaaninud võtta kaasa järgmised asjad:

– Pid¸aama, imetamisrinnahoidja ja mõnusad pehmed sokid endale, mehele samuti särk ja pesu jne
– Riided lapsele – kojutoomiseks, pluss paar tudukombet haiglasolemiseks (tean, et saab kohapealt, aga mulle meeldiks, kui ta oleks omade riietega)
– Hügieenitarbed endale ja mehele (hambaharjad, pasta, mulle ühekordsed aluspüksid, näokreem, kreem rinnanibudele, mõned rinnapadjad)
– raseduspäevik (hea kohe sünnilugu kirja panna, kuniks see veel meeles on)
– sülearvuti
– midagi näksimist (nt kuivat. puuviljade segu)
– Joiki lõhnaküünal (plaanin vettesünnitust ja ämmaemand rääkis, et mõned on küünla kaasa võtnud, et see vanni äärele panna. Tahan ka :))
– Mõned lemmikmuusika plaadid
– Telefonilaadija
– Fotokas kindlasti

Vist on kõik 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hüg.huulepulk peaks kindlasti olema – mul jäi jope taskusse ja sünnituse lõpuks (19h) olid huuled täiesti lõhki ja verised…
Ja veepudel on ka oluline… kõverdatav kõrs võiks ka olla…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul oli küll peale nelja tunnist valutamist erakorraline keiser…aga millest ma puudust tundsin peale lapse sündi olid rinnapadjad, kuna haiglas olime sees neli päeva, siis oli piim teise päeva ööseks platsin ja seda ikka oli, et rinnapadjad olid mul puudu..ja nibukreem võta ka kohe kaasa, mina nt hakkasin kohe kasutama purelani, peale igat toitmist ja ei mingeid lõhesid…ja ühekordeis püksikesi tartus küll vaja ei läinud, neid anti seal niisama, muidugi eksi gas haiglas oma kord.muud ei midagi, vett sain ka haiglast, seal olid automaadid, lasin pudelisse. aga vot söök oli pisut…minu maitsele harjumatu :)et mees tõi natuke poest juurde ja paremat…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu nimekiri:

endale:
ajakirjad-ajalehed
hambapesuvahendid, kamm
süüa (väga oluline!)
veepudel
microlax (vajadusel peale sünnitust, tegelikult läheb vist alles kodus vaja)
elevantsuuruses aluspüksid (tõestandu ennast juba eelmise sünnitusega;)
mugavad riided
internet-fotokas-kaamera on niiehknii telefoniga kaasas.

lapsele:
saialilletinktuur naba puhastamiseks (kuigi tegelikult saab vist kohapealt ka).
küünetangid
mähkud, mõned riidedm (üldiselt nii väikese puhul kasutangi ainult tudukombesid).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Ei võtnudki midagi erilist. Jalatsid, vahetusriided, need panin alles päev pärast sünnitust selga. Hügeenitarbed, aga needki oleks võinud mees alles järgmisel päeval tuua. [/tsitaat]
Kui öösel sünnitad ja perepalatit ei saa siis peab mees ikkagi peale sünnituspalatist lahkumist koju minema. Külastusaeg on järgmine päev alles õhtul või nädalavahetusel lõuna ajast. Seega soovitan ikka hügieenitarbed kaasa võtta. Pestud hammastega on juba inimese tunne peal.

[tsitaat]
Näksimist tõi mees, kui laps oli sündinud ning läks hoidja juurest esimest last tooma. Valutades ei mõelnudki söömisele.
[/tsitaat]

Jällegi… kui öösel juhutud lapsega ühele poole saama, võib hundiisu olla. Pane midagi selleks tarbeks kotti, sest öösel sulle keegi midagi serveerima küll ei hakka.

Keegi ei maininud aga tegelikult võiks kaasas olla ka hügieenilised sidemed. Haiglas antakse sünnituspalatis korralikud laevukesed aga kui pikemalt sees oled või seda suurt vaja ei ole, siis võiks ikka korraliku imavusega sidemed endal kaasas olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

endale siis pidzaama, sussid, kõik nimekirja järgi, lisaks veepudel, mõned küpsised või midagi näksida. Rasedusjärgne bandaaz, lapsele sokid. Äe soovitas võtta kohe lapsele sokkid,aga turvahälli ja puhtad riided lapsele toob mees hiljem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti tuleb seekord kaasa:
– küünekäärid tita küünte lõikamiseks
– rinnanibudele määrimise kreem (bephanten arvatavasti)
– süüa! vaevalt, et sünnituse ajal vaja läheb, aga kohe pärast sünnitust
– joogikõrs (et ei peaks joomiseks end voodis püsti ajama, kui see pärast sünnitust vaevaline)
– teelusikas (esimesega oli imetamisel abiks, sinna sai rinnast paar tilka piima pigistada ja lapsele sisse toppida, siis hakkas minu laps paremini rinda võtma, haiglas olid ainult supilusikad)

Sünnituse ajaks
– veepudel (0.5l, saab täita)
– hügieeniline huulepulk
– massaa¸iõli (seljale)
– villased sokid

Nö tavalised asjad niikuinii ka. No sussid ja hügieenitarbed ja vahetuspesu jne. Dokumendid (rasedakaart, id-kaart). Fotokas, telefon, laadija.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]FkLea kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui öösel sünnitad ja perepalatit ei saa siis peab mees ikkagi peale sünnituspalatist lahkumist koju minema. Külastusaeg on järgmine päev alles õhtul või nädalavahetusel lõuna ajast. Seega soovitan ikka hügieenitarbed kaasa võtta. Pestud hammastega on juba inimese tunne peal.

Jällegi… kui öösel juhutud lapsega ühele poole saama, võib hundiisu olla. Pane midagi selleks tarbeks kotti, sest öösel sulle keegi midagi serveerima küll ei hakka.

Keegi ei maininud aga tegelikult võiks kaasas olla ka hügieenilised sidemed. Haiglas antakse sünnituspalatis korralikud laevukesed aga kui pikemalt sees oled või seda suurt vaja ei ole, siis võiks ikka korraliku imavusega sidemed endal kaasas olla.
[/tsitaat]

Kindlasti peaks arvestama asjade kaasa võtmisel, kas tegu on väikelinna haiglaga või mitte. Väikelinnas saab ka öösel mees bensukas käia ja sünnitanud naisele süüa tuua.
Ja enne külastus aega pääseb oma kalli kaasa juurde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 11:37; 06.03 08:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juua kindlasti. Eelmise sünnitus ajal võtsin termosega teed. Sünnitus kestis 14h – jõin kõik ära. Peale sünnitust oli metsik janu (mul oli ka suur verekaotus) – esimesel ööl käisin iga paari tunni tagant joomas.
Süüa anti alles peale sünnitust. Arstid eriti ei soovita sünnituse ajal süüa. Kui on vaja erakorraliselt narkoosi teha, siis tühja maoga on see ohutum kui täis maoga. Mul läks sünnitus hästi, aga peale sünnitust oli ikka vaja korraks narkoosi teha.
Riided ja hügieenitarbed saab vajadusel ka haiglast. Pelgulinna ja ITK naabruses on apteegid, kus on ka värskeltsünnitanutele vajalikud tarbed olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minu nimekiri:

endale:
ajakirjad-ajalehed
hambapesuvahendid, kamm
süüa (väga oluline!)
veepudel
microlax (vajadusel peale sünnitust, tegelikult läheb vist alles kodus vaja)
elevantsuuruses aluspüksid (tõestandu ennast juba eelmise sünnitusega;)
mugavad riided
internet-fotokas-kaamera on niiehknii telefoniga kaasas.

lapsele:
saialilletinktuur naba puhastamiseks (kuigi tegelikult saab vist kohapealt ka).
küünetangid
mähkud, mõned riidedm (üldiselt nii väikese puhul kasutangi ainult tudukombesid).

[/tsitaat]

lapsele küünetangid? meile küll öeldi et esimestel päevadel ei tohi küüsi lõigata, sest liiga pehmed ja võivad sisse hakata kasvama :S

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]hüg.huulepulk peaks kindlasti olema – mul jäi jope taskusse ja sünnituse lõpuks (19h) olid huuled täiesti lõhki ja verised…
Ja veepudel on ka oluline… kõverdatav kõrs võiks ka olla…[/tsitaat]

Kõrt läks mul ka vaja. Kui pärast sünnitust voodis külitasin, tibu tissi otsas kõrval lebamas, siis ämmakas pakkus juua aga see kordinatsioon oli nigu oli ja siis nad lippasid kuhugi kõrt otsima ja saingi ilusti joodud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te mähkmeid kaasa võtate,Tartus näiteks saab ju haiglas olles mähkmeid ja koju tulles on mähe juba all tal.Kas Tallinnas pole sellist võimalust?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks te mähkmeid kaasa võtate,Tartus näiteks saab ju haiglas olles mähkmeid ja koju tulles on mähe juba all tal.Kas Tallinnas pole sellist võimalust?[/tsitaat]

Ja isegi Rakvere haiglas on nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul olid haiglakotis:

hügieenitarbed
rinnapadjad
Bepanthen – nibud läksid kohe katki, nii et oli vaja määrida
hügieenisidemed
natuke näksimist
vesi
endale riided ja sussid, saunalina, imetamisrinnahoidjad
lapsele riided (vahepeal panin lapsele oma riided selga, sest mõni päeva jagati aint hiiglaslikke ja väga närusid asju, mul oli laps aga enneaegne ja uppus haigla riietesse)

Haiglas olin lapsega üle nädala, nii et mees tõi veel juurde igasugu kraami. Lapsele läks vaja küünekääre ja gaasirohtu, kuna teisel nädalal olid juba suured gaasivalud. Naba puhastamiseks ja silmade puhastamiseks oli haiglas kõik vajalik olemas, samuti anti mähkmeid piisavalt.

Igal juhul on lihtsam kõikvõimalikud asjad ise kohe kotti pakkida, kui pärast lasta järgi tuua.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 15:53; 10.03 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

lapsele küünetangid? meile küll öeldi et esimestel päevadel ei tohi küüsi lõigata, sest liiga pehmed ja võivad sisse hakata kasvama :S[/tsitaat]

Ega kõik ei ole haiglas paar päeva. Ma olin üle nädala lapsega haiglas ja küüned olid juba sündides nii pikad, et tuli lõigata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 15:53; 10.03 15:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Sünnitus Mida võtate haiglasse sünnitusele kaasa?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.