Esileht Hobinurk mida võtate lastega ette nüüd läheneval koolivaheajal?

Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )

Teema: mida võtate lastega ette nüüd läheneval koolivaheajal?

Postitas:

Jah, ma olen suvaline kägu ja tõin näite. Võtke heaks või pange pahaks. Kuid mulle tuli see lugu seetõttu meelde, et lugesin Sass Henno pikka artiklit, kus oli samuti kirjas, et imik ei maganud mitte vanemate voodi kõrval, vaid kõrvaltoas. Sellega seoses tulid meelde ka muud üksikasjad. Lapsed ju lasteaias räägivad oma muljetest ja kogemustest ning kui ühed jutustavad õhinal, kuidas nad jõulude ajal koos vanematega kodus piparkooke valmistasid ja jõulukuuske ehtisid, siis paratamatult tunneb teine laps seal kõrval ennast eemaletõugatuna ning tal tekivad küsimused, miks nende kodus nii ei tehta. Ühest hotellist-basseinist teise rändamine ei asenda lapsega kodus koos veedetud aega. Ma ei ütleks, et nendel lastel oleks olnud mingi diagnoos, vaid nad kasvasid nii, kuidas nad ise kasvasid. Minu näite eesmärk oli panna nii mõnigi mõtlema, et raha teenimist 4 töökoha peal ei saa panna esmaseks eesmärgiks, sest isegi vanemate põhitöökoht oleks olnud sissetulekuks täiesti piisav. Lapsed aga asendati rahaga ja taheti veel ja veel juurde.

no täpselt see ongi minu nurina mõte, et nüüd teab tuttav juba täpselt, palju teenisid, millise sissetulekuga keegi toime tuleks või ei tuleks. Tundub, et tegemist on lasteaiaõpetaja, kelle rühmas laps või lapsed käisid. Kas võiks lihtsalt teiste eluvalikuid mitte arvustada!?

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 09.10 16:59; 09.10 17:04; 09.10 17:16; 09.10 17:41; 09.10 18:25; 09.10 19:02; 10.10 13:04; 10.10 13:09; 10.10 14:09; 10.10 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siis peaks samavõrd uskuma neid, kes ütlevad, et lastega reisimine on täiesti ok ja trvele perele meeldiv kogemus ja mitte hakkama seda ümber lükkama:)

Osadele sobib ja neil ei teki probleemi, nagu näites toodud Roosma pere, aga kui lapsed närviliseks muutuvad ja eelistavad kodus olla, siis järelikult kõigile ei sobi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.10 08:13; 10.10 08:41; 10.10 14:01; 10.10 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed l2hevad lasteaeda kuna minul ja mehel pole puhkust.

Kuskohas saab koolilapsed koolivaheajaks lasteaeda saata?? Lähevad abitöölisteks sinna või mismoodi?

Teemaalgatuse küsimus tegelikult ei käinudki koolilaste kohta. Vaid koolivaheaja ja /täpsustamata vanuses/ laste kohta.

Rahu.

Kui peres pole koolilapsi ega -õpetajaid, siis pole selles peres ka koolivaheaega ja seega ei ole võimalik seda ka kuidagi veeta. Ei pea igasse teemasse vastama, ka siis, kui see sind üldse ei puuduta, ei pea.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 11:14; 10.10 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps esimeses klassis, tulemas esimene koolivaheaeg. Mees võtab puhkuse, midagi väga suurt ja erilist plaanis teha pole. Laps ise tahab kaua magada, kodus mängida, kinos käia ning spa-s või veekeskuses käia (mitte ööbimisega vaid lihtsalt). Need käigud tõenäoliselt ka saab tehtud. Ühe päeva ilmselt võtan ma ka vabaks ja käime kaugemal elaval sõbrannal ja ta perel külas.
Autoreisil praegusel pimedal ajal ma erilist mõtet ei näe, valge aeg nii lühike, et ei jõua suurt miskit vaadata ega teha ning pimedas Autosõidul suurt mõtet ei näe. Sellega samas, et Poolas pole midagi teha, ma kindlasti ei nõustu. Käisime suvel perega ja kuigi väga kaugele ei jõudnud, oli igati huvitav. Järgmisel suvel läheme pikemalt Poola reisile kindlasti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole midagi erilist plaanis. Lapsed on 6 a ja 8 a, nii et noorem veel lasteaias. Saavad vaheajal lihtsalt kodus olla, käime ühel päeval spaas, siis ilmselt kuskil skyparkis vmt kohas. Kutsuvad sõpru koju mängima, käivad ise külas. Ühesõnaga logelevad ja ei tee suurt midagi. Mingi väikse reisi plaanime teha aprilli koolivaheajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ega mehel koolivaheaega ei ole, seega ei reisi kuhugi. Lapsed leiavad ise endale meelepärast tegevust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest sügisvaheajal uuesti tormata (soojale maale) puhkama on tobe, kui just äsja lõppes kaunis ja soe suvi, kus lapsed said puhata 3 kuud järjest.
Need, kes juba selles sotsiaalses kihis on, võtavad asja oluliselt vabamalt.

Suvi oli küll pikk ja tore, aga mina olen ISE juba sügisest nii väsinud (ehkki mulle meeldivad kõik aastaajad), et lausa ootan juba koolivaheaja reisi Kreekasse (erinevad saared) Lapsed on meil 12 ja 14, ei lähe niisama hotellipuhkusele, vaid seiklema ja matkama. See on meie pere kvaliteetaeg- aegajalt kogu perega reisida ja seda saab teha vaid koolivaheajal. Ja nii mõnus on süngel pimedal ajal üks päikeselaks saada- elan selle najal pool talve üle 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga käige hoopis Eestis kuskil sellises piirkonnas, kus varem pole käinud, nt Hiiumaa, Kihnu vm saared, Narva, Võru vms linn?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps tahab tantsida ja minna linnalaagrisse ja leidsime sellise variandi: https://www.facebook.com/events/331874740955518/. Päeval on niiöelda linnalaagris ja õhtuks tuleb koju kui töölt tuleme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )


Esileht Hobinurk mida võtate lastega ette nüüd läheneval koolivaheajal?