Esileht Kodunurk midagi head?

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: midagi head?

Postitas:

Kui te mõtlete “tahaks midagi head!”, mis see hea siis olla võiks? Kui tuleb külla hea sõbranna, tahaks talle pakkuda parimat, mida siis ostate? Või kui lähete ise parimatele sõpradele külla, mida erilist külakostiks kaasa võtate?
Ongi just see viimane variant, armsatele sõpradele külla minek. Tahaks neile viia midagi head lauale panemiseks. Sõbrad mõistavad head toitu hinnata. Tundub igav lihtsalt Rimist juustu ja sinki osta.
Ostukoht Tallinn.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.08 22:39; 14.08 10:43; 14.08 17:13; 14.08 17:42; 17.08 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Stockmanist ehk siis midagi? Endale meeldib neid mini Tosca kooke osta.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juustu ja sinki võib ikka viia, aga siis ma ostaks näiteks Juustukuninga poest miskit, mida igapäevaselt ei sööks ja sinki ostaks kuskilt talupoest, head korralikku maasinki ja kuskilt kreeka või itaalia kaubale spetsialiseerunud poest oliive vms. Magusast näiteks makroone, aga eks sa ise tead, kas ja mis magusat su sõbranna sööb.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaks neile viia midagi head lauale panemiseks. Sõbrad mõistavad head toitu hinnata.

Sa eeldad, et perekoolikad võtavad oma kristallkuulid välja ja hakkavad vaatama, mis sinu sõbrannast toidugurmaanile meeldiks?
Hallooo…

Kes mõistab toitu hinnata, selle ampluaa on vabalt 10X laiem, kui perekoolika kristallkuul üldse näitab.
Pigem enne küllaronimist proovi inimestega hästi ja usalduslikult läbi hakata saama ja lihtsalt küsi, et andke palun mingi suund ette, mida külakostiks võiks tuua.
Mitte ära küsi perekoolist.

Tiigerkrevetid tšilli ja küüslauguga on superhead, aga pärast võib see lõppeda teemaga perekoolis, et “toodi krevette, mida teha”, sest inimene mereande absoluutselt ei tarbi.

+3
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 08:26; 14.08 22:10; 16.08 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ju inimesest… tujust… näljatasemest, olukorrast, sündmusest, maitsest jnejne “Midagi head” võib ühel päeval olla midagi hoopis muud kui teisel.
Ma küsiks võõrustajalt eelinfoks, kas tuua pigem soolast või magusat ja mõtleks sealt edasi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 08:51; 14.08 17:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem enne küllaronimist proovi inimestega hästi ja usalduslikult läbi hakata saama ja lihtsalt küsi, et andke palun mingi suund ette, mida külakostiks võiks tuua.

Meiega, nii selle teise perega kui ka võõrustajate perega, on see häda, et me oleme peaaegu kõike söönud. Kui ma seda küsiks, mida tsitaat soovitab, siis ma saaks vastuseks: midagi pole vaja, meil on kõik olemas! Eks neil ongi kõik olemas ja enamgi veel. Parim, mida me saaks teha, oleks otsida midagi sellist, mida nad pole veel maitsnud, mis oleks üllatav. Ma lootsin siit saada ehk mõne huvitava kombinatsiooni soovitust, või mõne vahva talupoekese soovitust kusagil Nõmme või Balti jaama turul. Vahel on kusagil poes müügil mõne väiketootja delikatessi, mida mitte kusagil mujal ei müüda, sest ta lihtsalt toodab nii vähe.
Aga kuna mul niikuinii on täna asja Nõmmele, eks ma siis käin seal turul putkades ringi ja otsin inspiratsiooni.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.08 22:39; 14.08 10:43; 14.08 17:13; 14.08 17:42; 17.08 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toidugurmaane ei üllata nagunii millegagi. Kui mul vähegi aega on, siis küpsetan ise näitaks mõne üsna lihtsa koogi või piruka kaasa – sageli lihtsuses peitub võlu. Sõbranna juurde minnes, kes armastab kõikvõimalikke beseekooke, tegin viimati külla minnes kaasa ühe pavlova, peale koduaiast korjatud marjad – ei midagi erilist, aga kuna sõbranna tõesti armastab seda, siis sõi ta kohe mitu-mitu tükki. Või kes ei armastaks näiteks kausitäit soojasid kaneelirulle? Mul mehe õde valmistab ise suurepärast leiba ja toob seda meile tulles külakostiks. Mõtle mida su kallid sõbrad armastavad ja mida oskad ise hästi valmistada ja ongi olemas.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuna mul niikuinii on täna asja Nõmmele, eks ma siis käin seal turul putkades ringi ja otsin inspiratsiooni.

nõmme turult ei ole peale värske kraami küll kahjuks midagi head osta. ok, teatud mööndustega nt vorstiabist saaks ilmselt lati vorsti,kui selline kraam sobib. aga isegi sel juhul ostaksin pigem vinnutatud vorsti matsimokast.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 12:19; 14.08 21:03; 14.08 23:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegusel ajal võtaks turult mudagi värsket – marju, puuvilju.

Mina näiteks ei söö puuvilju ja korvitäie banaanide või murelitega poleks mul midagi teha. Marjad veel, aga need lähevad siis hiljem mahlaks või sügavkülma. Eelistan muidugi ka alati isekorjatud metsamarju. Turu kraami suhtes – mitte iial ei tea, kust need seened-marjad on korjatud, kus seisnud, kuidas kasvatatud. Tänan, ei soovi!
Välismaiseid kemikaale täis puuvilju me sõpruskonnas üldse omavahel ei kingi. Ei teagi enam kedagi, kes kingiks.

Väga imelik teema – poe kraam ei kõlba, aga miks siis mitte ise teha?
enda ja sõprade maitset teab ju inimene ikka ise, mitte Perekool. See ei aita ju kuidagi, kui ma ütlen, et mina viin homme sõbranna sünnipäevale seenepirukaid, tema juures laual on aga alati kodauaia marjadest bool, lastele isetehtud jäätis ning kindla peale marineeritud tigudest salat (needki ise tehtud).

0
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 13:38; 17.08 16:21; 17.08 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuna mul niikuinii on täna asja Nõmmele, eks ma siis käin seal turul putkades ringi ja otsin inspiratsiooni.

nõmme turult ei ole peale värske kraami küll kahjuks midagi head osta. ok, teatud mööndustega nt vorstiabist saaks ilmselt lati vorsti,kui selline kraam sobib. aga isegi sel juhul ostaksin pigem vinnutatud vorsti matsimokast.

Tõsi ka? Peetri Lõheäri on suurepärane koht värskelt soolatud või külmsuitsutatud kala ostmiseks. Juustukuningatest saaks head juustu. Raba!-st, grusiinide pirukatest ja itaallase küpsetistest rääkimata.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA olen. Mis ma sealt Nõmme turult siis ostsin. Itaallaste kohast ühe ciabatta ja vorstiabist lati vorsti, pasteeti ning ühe Kotzebue hapusaia. Juustukuningatest kahte sorti juustu. Siiaäkist ja kalamarja. Kahte sorti ploome, kollaseid ja punaseid.
See on pigem selline hästi tavaline valik. Mõtlesin küll minna veel Solarise toidupoodi vaatama, aga ei jõudnud. Ise ma ei teinud midagi, kuna polnud aega. Mõtlesin ka Nikolay pirukate peale, aga need on roppkallid ja neid oleme korra sinna juba viinud.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.08 22:39; 14.08 10:43; 14.08 17:13; 14.08 17:42; 17.08 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ciabatta ja Juustukuningate juustu kõrvale igatseks mina igatahes purgitäit head murakamoosi, müüvad nii Rimi kui Prisma.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Okei…. see oligi siis selline piknik, kuhu oma söögi kaasa pidi võtma või miks selline hunnik?
Perenaist solvata ei karda?

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 08:51; 14.08 17:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui te mõtlete “tahaks midagi head!”, mis see hea siis olla võiks? Kui tuleb külla hea sõbranna, tahaks talle pakkuda parimat, mida siis ostate? Või kui lähete ise parimatele sõpradele külla, mida erilist külakostiks kaasa võtate?

Ongi just see viimane variant, armsatele sõpradele külla minek. Tahaks neile viia midagi head lauale panemiseks. Sõbrad mõistavad head toitu hinnata. Tundub igav lihtsalt Rimist juustu ja sinki osta.

Ostukoht Tallinn.

Need on täiesti erinevad asjad.

Ise, kui ma tahan süüa “midagi head”, ma lähen sööma kuskile, kus on heal tasemel kas mereannid, eriti paeluvad kaheksajalat või siis lambaliha.

Kui sõbranna tuleb külla, siis me üldiselt prae peale aega ei kuluta ja lauale panen 4-5 sorti juustu, paar sorti kreekereid, viinamarju, tomateid ja mingit salaamit. Kapis on kook ka varutud. Rõhk on jookidel. Hea kohv ja tee jne. Hea vein.

Kui mina lähen sõpradele külla, siis ma mõtlen enne, mis sorti sõber on. On inimesi, kelle juurde ma elus ei läheks poesöögiga, küll aga enda tehtud seenekonserviga, kalurilt ostetud ja ise suitsutatud/marineeritud kalaga vms – need on jõukad inimesed. On inimesi, kellele ma lähen külla kahe kotitäie kraamiga. Tavaliselt ja keskmiselt ma võtan paar pudelit alkoholi, mingeid puuvilju ka sageli, mingit haisvamat hallitusjuustu ja midagi enda tehtut. Näiteks ise korjatud ja kuivatatud naitepuna, nurmenukku vms. Inimesi, kes puuvilju ja hallitusjuustu ei söö, mu sõpruskonnas pole. Nende laste seas on küll, aga see läheb enamasti üle, kui nad 18 saavad umbes.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sõbranna tuleb külla, siis me üldiselt prae peale aega ei kuluta ja lauale panen 4-5 sorti juustu, paar sorti kreekereid, viinamarju, tomateid ja mingit salaamit. Kapis on kook ka varutud. Rõhk on jookidel. Hea kohv ja tee jne. Hea vein.

See ongi ka meie tavaline valik. Rõhuga sõnal “tavaline”. Alltekstiga – vaidi igavaks kiskunud. Kui võimalik, katsun leida midagi uut ja huvitavat. Vahel avastan mõne uue toote, pigem mõnelt väiketootjalt, jätan meelde (kui on selline, et koju ootama osta ei saa) ja siis kui kuhugi minek, või endale külalised tulemas, lähen ostan sealt. Aga alati endal ei ole häid ideid.

Ciabatta ja Juustukuningate juustu kõrvale igatseks mina igatahes purgitäit head murakamoosi, müüvad nii Rimi kui Prisma.

Neid juustumoose on kõigil kapid täis. On meil ja on ka tuttavatel, olen näinud. On nii Juustukuningatest ostetuid kui isetehtuid vürtsmoose.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.08 22:39; 14.08 10:43; 14.08 17:13; 14.08 17:42; 17.08 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endale meeldib neid mini Tosca kooke osta.

Ma jälestan neid Tosca kooke – jubedad plönnid.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA olen. Mis ma sealt Nõmme turult siis ostsin. Itaallaste kohast ühe ciabatta ja vorstiabist lati vorsti, pasteeti ning ühe Kotzebue hapusaia. Juustukuningatest kahte sorti juustu. Siiaäkist ja kalamarja. Kahte sorti ploome, kollaseid ja punaseid.

See on pigem selline hästi tavaline valik. Mõtlesin küll minna veel Solarise toidupoodi vaatama, aga ei jõudnud. Ise ma ei teinud midagi, kuna polnud aega. Mõtlesin ka Nikolay pirukate peale, aga need on roppkallid ja neid oleme korra sinna juba viinud.

okei, mul jäi enne mulje, et tegemist on vähemalt kerges vormis gurmaanidega (me oleme kõike söönud), aga kui nikolay pirukad mängu tulid, siis ilmselgelt olin ma valesti aru saanud.

PS nõmme turu itaallase kaubale eelistan iga kell balta turu itaallaste letis pakutavat.

PPS peetri lõheärile tegin tõesti liiga, ei hüpanud pähe, kuna soolan ja suitsutan oma kalad ise.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 12:19; 14.08 21:03; 14.08 23:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

PPS peetri lõheärile tegin tõesti liiga, ei hüpanud pähe, kuna soolan ja suitsutan oma kalad ise.

Rääkimata pähehüppamisest, sa ei oska isegi suitsuahjule ju ise tuld alla teha.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 08:26; 14.08 22:10; 16.08 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

PPS peetri lõheärile tegin tõesti liiga, ei hüpanud pähe, kuna soolan ja suitsutan oma kalad ise.

Rääkimata pähehüppamisest, sa ei oska isegi suitsuahjule ju ise tuld alla teha.

oi, kui hästi sa mind tunned. ma tihtipeale isegi püüan oma kalad ise…

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 12:19; 14.08 21:03; 14.08 23:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind üllatas viimati külla tulnud sõbranna Matsimoka valge trühvli salaamiga. Mmm, no täpselt minu maitse!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ciabatta ja Juustukuningate juustu kõrvale igatseks mina igatahes purgitäit head murakamoosi, müüvad nii Rimi kui Prisma.

Viigimarja moos on ka hea, eriti hästi sobib kitsejuustuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle toodi täna just sellist “head”, mis läks täpselt kümnesse – rohkelt Serrano sinki ja melon. Kerisime singiviilud ümber melonikangide ja väga hea maitses. Üsna tavaline asi, aga ammu polnud söönud. Suveõhtusse mõnus kerge snäkk.
Lisaks toodi ka sushivalik 8 sordiga, neist tempura tuuniga maitses vägagi hästi.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 21:53; 17.08 00:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kerisime singiviilud ümber melonikangide ja väga hea maitses. Üsna tavaline asi,

Singist ma saan aru, aga et seda head singi maitset mingi meloniga pekki hakata keerama, tundub küll üsna hullumeelne mõte.

Kõik, kes sul seal kiitsid, ilmselt nurga taga kirusid, et olgu see viimane kord.

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 08:26; 14.08 22:10; 16.08 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik, kes sul seal kiitsid, ilmselt nurga taga kirusid, et olgu see viimane kord.

Need, kes tõid, need ka ise sõid. Sellepärast ju tõidki, et tahtsid süüa 🙂
Kuna reisimine on praegu veidi piiratud, siis on tore vähemalt süüa neid lihtsaid toite, mis reisidelt meeldima hakanud.
Tõsi, mulle maitseb sink mangokangidega rohkem, aga kuna meil pole head mangot kunagi saada, siis meloniga on Serrano ka väga hea.
Googlest leiad lõputult retsepte, milliseid maitsetaimi lisada, kui lihtsalt värske meloni maitsest väheks jääb. Sisesta “serrano/parma/prosciutto with melon” ja tulevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 21:53; 17.08 00:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti on serrano sink meloniga suurepärane maitsekooslus! Täiendavad teineteist, soolakas vs värske mahlane magus.
Teine sarnane teineteist täiendav vastandite paar on arbuus feta juustuga.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.08 22:39; 14.08 10:43; 14.08 17:13; 14.08 17:42; 17.08 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea kohv ja tee jne. Hea vein.

Klassika!

kas tõesti pakub keegi nimme halba veini või teed? Loeb halba raamatut ja vaatab halba filmi? Miks seda sõna (teine on “mõnus” – praest juukseklambrini) on vaja eraldi rõhutada?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 13:38; 17.08 16:21; 17.08 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kui nikolay pirukad mängu tulid, siis ilmselgelt olin ma valesti aru saanud.

Mis nendel pirukatel siis viga on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 13:38; 17.08 16:21; 17.08 16:34;
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Kodunurk midagi head?