Esileht Kodunurk Midagi lollikindlat veiselihast

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Midagi lollikindlat veiselihast

Postitas:

Mulle veiseliha väga meeldib, aga alati kui ise olen teinud, jääb vintske. Palun soovitage lollikindlat retsepti ja millist tükki osta…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 13:15; 19.06 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sisefilee, pruunistad pannil ära, lihatermomeeter sisse ning ahju, kuniks täpne temperatuur käes. Ainus variant, mida ise suudan lollikindlalt teha, kõik ülejäänu jääb vintske (mistõttu ma loomaliha ka ei valmista).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks maheveise steik. Hea, kui saad veidi marmorja tüki. Lased panni või grilli peal kahelt poolt kolmandiku jagu ära küpseda ja sööd.

Või siis osso buco – hautad potis koos juurikate ja maitseainetega 1,5-2 h.

Veisega on kaks varianti saada pehme liha – kas jätta pooltooreks või hautada pikalt pehmeks.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 21:09; 19.06 08:28; 20.06 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks maheveise steik. Hea, kui saad veidi marmorja tüki. Lased panni või grilli peal kahelt poolt kolmandiku jagu ära küpseda ja sööd.

Või siis osso buco – hautad potis koos juurikate ja maitseainetega 1,5-2 h.

Veisega on kaks varianti saada pehme liha – kas jätta pooltooreks või hautada pikalt pehmeks.

No ikka nii lolli kommentaari pole tükk aega lugenud.
Nagu mu klassiõde tahtis supikana broileri pähe serveerida ja oli vintske ja siis ütles üks kana kõik.
Nagu osso bucco on midagi suvalist liha hautatud juurikatega või suvaline veiseliha suvalise pehme tüki kas hautad või jätad pooltooreks või see “marjorma” tüki ( saan aru kuid anna kannatust ..keeleoskus) kahel pool kolmandiku küpsetada?? No mida fckki see veel tähendab?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga alati kui ise olen teinud, jääb vintske.

Veiseliha on karm toode, nagu üle lased, siis jääbki vintske.

Aga proovi vokkida, siis ei ole ohtu, et küpsetad üle.
Liha ribadeks, kuumal pannil paar minutit ja korras. Mingi taoline retsept on näiteks see.

Suurema tüki puhul, jah, peaks liha termomeetrit kasutama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.06 07:59; 19.06 09:02; 19.06 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks maheveise steik. Hea, kui saad veidi marmorja tüki. Lased panni või grilli peal kahelt poolt kolmandiku jagu ära küpseda ja sööd.

Või siis osso buco – hautad potis koos juurikate ja maitseainetega 1,5-2 h.

Veisega on kaks varianti saada pehme liha – kas jätta pooltooreks või hautada pikalt pehmeks.

No ikka nii lolli kommentaari pole tükk aega lugenud.

Nagu mu klassiõde tahtis supikana broileri pähe serveerida ja oli vintske ja siis ütles üks kana kõik.

Nagu osso bucco on midagi suvalist liha hautatud juurikatega või suvaline veiseliha suvalise pehme tüki kas hautad või jätad pooltooreks või see “marjorma” tüki ( saan aru kuid anna kannatust ..keeleoskus) kahel pool kolmandiku küpsetada?? No mida fckki see veel tähendab?

Mis sinu problem on? Puudulik lugemis-, eneseväljendus- ja ka kokkamisoskus, nagu näen. Millest sa aru ei saanud? Osso buco (tähelepanu, õpi seda kirjutama!) on ju kondiga lihatükk, mida loomulikult hautatakse. Mida muud sa sellega teha soovitad? Medium rare?
Marmorjas (tähelepanu, õpi lugema) on termin, mida gastronoomias liha kohta kasutatakse (otsi ise välja, mida see tähendab – ohh, challenge!)
See mida “kahelt poolt” või “kolmandiku jagu” tähendab, võiks mõned aastad koolis käinud eestlasele iseenesest arusaadav olla, aga saan aru, et sinu külakolka põhikoolis nii keerulisi väljendeid ei õpetatud. Ei teagi, kust sa nende tähendused välja uurida saaksid. Checki EKIt ehk. Edu!

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 21:09; 19.06 08:28; 20.06 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

õpi lugema

Tundub, et IRW on oma haukumistega ka kodunurka juba jõudnud.

Nüüd on seegi rikutud.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.06 07:59; 19.06 09:02; 19.06 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah, kodanik marjorma probleem oli ilmne — öösel kella kahex sai otsa see vein, mille sees nagunii olex pigem kõlvanud veiseliha hautada. Burgundia pada näitex. Või todasama osso bucot, mida ta tõesti kirjutada ei oska.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sisefilee, pruunistad pannil ära, lihatermomeeter sisse ning ahju, kuniks täpne temperatuur käes. Ainus variant, mida ise suudan lollikindlalt teha, kõik ülejäänu jääb vintske (mistõttu ma loomaliha ka ei valmista).

Aga mis see temperatuur peaks keskel näitama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 13:15; 19.06 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nõus, et kaks varianti, kas ostad hea ja kalli tüki ning teed “klotsi” (suurem lihatükk ahjus) või siis vähe odavamast-kehvemast tükist lõikad kuubikud ja teed mingi paja: guljašš-supi, burgundia paja, õllega hautise … neid retsepte on maa ja ilm.
Klotsi teeb meil mees ja seetõttu kõik temperatuurid mul peas ei ole. Aga lihatükk tuleb kõigepealt igast küljest pannil ära praadida, et mahlad kinni kõrvetada. Ahi juba sooja. Vaat ahju temperatuuri ma ei mäleta, aga üsna madal on see. Äkki 120 kraadi? Liha temperatuur valmis olles, mida termomeeter peaks näitama, sõltub, mis küpsusastmega liha soovid? Meil vist on 64 kraadi. Siis jääb keskelt veel õige väheke verine. Aga ega seda õiget sisetemperatuuri, mis just teie perele maitseb, ilma katsetamata kätte ei saagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pannil steigi tegemiseks peab olema hea ilma kelmeteta sisefilee, liha toatemperatuuril, pann väga kuum.
https://www.youtube.com/watch?v=46eRIxVxkG8
Ja tähtis on jätta steik pärast küpsetamist seisma vähemalt 5-10 minutiks! Muidu jookseb liha lahti lõigates verine vesi välja.

Ülejäänud kelmetega, sidekoega jms läheb kuubikutena potti hautiseks, kõik siinmainitud hautised on head, veel argentiina pada, õlles hautatud, veinis, vana hea böfstroganov jne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pannil tegemiseks sobib väga hästi näiteks antrekoot, see küll kelmetega, aga õrn ja jääb mahlane, kui üle ei prae. Sisefileega ei saa ka üldjuhul mööda panna, siin sellest juba räägitud.

Igasugusest muust suvalisest tükist teen tavaliselt kooreklopsi. Hautadki nii kaua kui tarvis (mina jätan rahulikult paariks tunniks hauduma).
Teine võimalus on midagi aasiapärast vokkida, sel juhul soovitan liha hästi õhukesteks tükkideks lõigata, sest isegi kuubikud kipuvad vintsked jääma. Kõrgel kuumusel ära vokkida ja pannilt ära. Alles lõpus, kui juurikad jm on ka soovitud küpsusastmes, siis lisad liha juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja tähtis on jätta steik pärast küpsetamist seisma vähemalt 5-10 minutiks! Muidu jookseb verine vesi välja.

See oli nüüd küll hea teooria.
Et kui steiki seisma ei jäta ja sööd ta omale kõhtu, siis jookseb verine vesi välja.

Mingi perekooli versioon loomalihast?

0
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.06 07:59; 19.06 09:02; 19.06 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen teinud hautist Burgundia paja ainetel. Tuli hea. Lisaks selgus, et röstbiif on ka täitsa lollikindel, vähemalt lihatermomeetri olemasolul. Selle retsepti järgi teen: http://www.kokkama.ee/2012/03/rostbiif-ja-selle-valmistamise.html

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja tähtis on jätta steik pärast küpsetamist seisma vähemalt 5-10 minutiks! Muidu jookseb verine vesi välja.

See oli nüüd küll hea teooria.

Et kui steiki seisma ei jäta ja sööd ta omale kõhtu, siis jookseb verine vesi välja.

Mingi perekooli versioon loomalihast?

Kui seisma ei jäta, jooksevad lihamahlad liha lõigates sulle taldrikusse ja liha ise jääb kuivavõitu mitte mõnusalt mahlane. Proovi ära. Tee üks steik, millel lased puhata enne sööma asumist ja teine, millele kohe noa sisse lööd. Vahe on mäekõrgune.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja tähtis on jätta steik pärast küpsetamist seisma vähemalt 5-10 minutiks! Muidu jookseb verine vesi välja.

See oli nüüd küll hea teooria.

Et kui steiki seisma ei jäta ja sööd ta omale kõhtu, siis jookseb verine vesi välja.

Mingi perekooli versioon loomalihast?

Ole vait, paistad targem.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 21:09; 19.06 08:28; 20.06 13:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Kodunurk Midagi lollikindlat veiselihast

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.