Esileht Ilu ja tervis migreen – ehk aitab kedagi

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: migreen – ehk aitab kedagi

Postitas:

olen alati kimpus olnud menstruatsiooniaegse migreeniga. päev v kaks valu mis ajab iiveldama, ja iga heli ning valgus on piinarikas. ainult lamaks jahedas ja vaikuses. tablett ei aita. algab juba hommikul ärgates ja päeva jooksul aina tugevnedes. aga lugesin kusagilt juttu mis väitis, et peavalu vöib olla pöhjustatud vedelikupuudusest. ei olnud kunagi ise selle peale tulnud. mötlesin, et vbl verekaotusest vmt. ja viimane kord kui hommikul vaikselt hakkas valu juurde kruttima jöin kiirelt kaks suurt klaasi puhast vett. ning kuna vbl ka veresuhkur verekaotusest madal? söin paar puuvilja – banaan ja mandariin ja öun:). ning et veresuhkur jääks stabiilseks söin peale veel kaerahelbeputru. ja minu suureks imestuseks läks peavalu yle. mida ei ole eelnevalt kunagi juhtunud… ma ei teagi mis siis nyyd see abistaja just oli, kas vesi v puuviljad v kaerahelbepuder. aga ehk möni teine saaks ka taolisest nn nipist abi järgmine kord

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Spetsiaalsed migreenirohud on ka, retseptiga ja 2 tki karbis, pool korraga kui tunned, et valu hakkab tulema.
Veresuhru taseme hoidmine on jah väga tähtis, samuti ise pead jälgima, mis toit vms võimendab migreeni tekkimist lisaks menstruatsioonile sinul, st hormonaalsele muutusele siis, selle vastu peaks ka abi olema, uuri nt naistearstilt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen pannud ka tähele, et kui kõvasti vett kõõnida, valu leebub nagu. olen üritanud ka kange kohvi ära juua ( keegi soovitas juua magusat ja kanget kohvi. Ja teatud asjad soodustavad ka migreeni, näiteks punane vein ja mingid juustud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No vahva. Kirjutasin pika jutu ja selle aja peale tõsteti teema ümber ja kõik tarkused haihtusid.

Igatahes kohv ja tehismagus just võimendavad migreeni, nii et see magusa kohvi joomine oli küll suht vaenlase soovitus 🙂
Vesi aitab palju, mahlased puuviljad on head, aga kannatama ei pea, tuleb ikka lasta endale sobivad spetstabletid välja kirjutada. Aga need muidugi aitavad ainult sümptomeid leevendada, muud midagi.

Minul oli menstruaalmigreen _väga_ otseses seoses hormonaalsete rasestumisvastaste vahenditega, mis (ehkki sellest ei taheta rääkida) tekitavad ja süvendavad migreeni. Kui loobusin, kadusid kahe kuuga ka migreenihood, mis enne tablettide pealesaamist olid ikka väga jubedad. See oli neli aastat tagasi.
Endiselt tarbin päevade eel ja ajal veel rohkem vett kui muidu ning väldin kohvi, musta ja rohelist teed, igasugust alkoholi ja maiustusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Ilu ja tervis migreen – ehk aitab kedagi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.