Esileht Ilu ja tervis Migreen- nii väsinud sellest juba

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Migreen- nii väsinud sellest juba

Postitas:

Mul on lapsest saadik olnud migreeni hood (pool suguvõsa kannatab sama asja all). Algab kohutava valu ja oksendamisega ja kestab tavaliselt 2-3 päeva. Keskmiselt kord paari kuu jooksul. Algab öösiti ja suht võimatu ka “õigel ajal” rohtu võtta. Kuid aeg-ajalt (kord aastas u) on ka hoog, mis kestab väga pikalt. Täna on 13-s päev. Ei ole küll enam ülitugev valu, kuid ikka söön päevas mitu valuvaigistit et vähegi liikuv olla. Nii väsinud sellest 🙁 Neuroloog ütleb et teha pole midagi. Aastate jooksul olen ka käinud nõelravis, kiropraktiku juures, igasugustes erinevates massaazides jms, kuid aidanud ei ole midagi. Ühe raseduse ajal oli kergemalt, teise ajal nagu tavaliselt.
Migreenikud kas vanuse suurenedes on läinud kergemaks? Neuroloog lohutas mind vaid sellega et pärast menopausi paljudel kaob ära.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.08 02:12; 15.08 17:12; 27.08 00:38; 31.08 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lohutan, et minu isa ütles, et nooruses olid tal tugevamad peavalud aga vanemaks saades nõrgemad aga pikemalt.Tal olid kord nädalas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärast menopausi pole vist eriline lohutus. Oleneb muidugi, et, mis su vanus on.
Minul algasid need umbes 16 aastaselt, pubekaeas. Siis ma ei teadnud migreenist midagi. Arvasin, et kodusest pingeid täis õhkkonnast pea tihti valutas. Kõige hullem tuli alates 21-selt peale sünnitust. Lolli peaga lasksin rasedusvastased süstid teha ja see oli kohutav aeg. Hormoone ei või mina tarvitada. Kuskile minna ei saanud ilma valuvaigistiteta. Lõpuks sain diagnoosiks tugev migreen ja hakkasin katsetama neid kalleid migreenirohtusid. Tundus, et viimane tõesti aitas, sest peavalud kadusid aastateks. Nüüd on nii, et vahest harva on, aga tean, et kohe kiirelt valuvaigisti sisse kui on tunne, et hakkab valutama. Muidu ei mõjugi. Viimati tekitas üldmassaaž sellise migreenihoo, et oksendasin ja valutasin pool ööd. Nüüd tean ka seda, et mu lihaseid tugevamalt mudida ei või. Kaela ja pead ei tohi üldse puutuda. Jah, see on karm elu nende migreenidega. Olen küllalt pikutanud külm lapp otsa ees, küll näppudevahet mudibud jne trikke teinud, aga kui on tõsisem hoog, sel hetkel tahaks lihtsalt surra ja pole võimeline rääkimagi, sõnad ei tule suust, sest pole meeles ja ei jaksa ka. Sel hetkel ma ei saanudki midagi aru ka kellegi jutust ega millestki, kui migreenihood oli. Kõige pikemalt on mul kestnud hommikust õhtuni, et terve päev nii öelda levist väljas, omaette vaikuses ja pimeduses pikali piinlemine. Minu emal on ka noorest saati peavalud, aga tema seostab seda kunagise liiklusavarii tüsistusena.
Kas sulle ei ole välja kirjutatud migreenirohtusid? Kui mitte, siis miks?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 15:25; 31.08 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on lapsest saadik olnud migreeni hood (pool suguvõsa kannatab sama asja all). Algab kohutava valu ja oksendamisega ja kestab tavaliselt 2-3 päeva. Keskmiselt kord paari kuu jooksul. Algab öösiti ja suht võimatu ka “õigel ajal” rohtu võtta. Kuid aeg-ajalt (kord aastas u) on ka hoog, mis kestab väga pikalt. Täna on 13-s päev. Ei ole küll enam ülitugev valu, kuid ikka söön päevas mitu valuvaigistit et vähegi liikuv olla. Nii väsinud sellest ???? Neuroloog ütleb et teha pole midagi. Aastate jooksul olen ka käinud nõelravis, kiropraktiku juures, igasugustes erinevates massaazides jms, kuid aidanud ei ole midagi. Ühe raseduse ajal oli kergemalt, teise ajal nagu tavaliselt.

Migreenikud kas vanuse suurenedes on läinud kergemaks? Neuroloog lohutas mind vaid sellega et pärast menopausi paljudel kaob ära.

Peale lapse sündi ka!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sulle ei ole välja kirjutatud migreenirohtusid? Kui mitte, siis miks?

On ikka. Kuid jama ongi selles et 90%-l juhtudest algab see mul öösel, st ärkan juba hommikul kohutava valuga ja siis võtan küll rohtu, aga enam ei mõika midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.08 02:12; 15.08 17:12; 27.08 00:38; 31.08 11:22;
To report this post you need to login first.

mu emal kadusid ka menopausiga ära. enne seda oli eluaeg pühapäeviti lapiti maas. minu lapsepõlve eredaim mälestus :/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ta sul seotud tsükliga? Mul on migreen vähem ov ajal ja hullemini jusrt enne päevi. ööd-päevad ja rohi ka ei aita (Cinie aitab u 50% juhtudest (vähendab või päris ära), tavalised valuvaigiustid eriti ei aita (ibukas+solpadein). Rasedus-imetamine oli õnnis aeg, niikaua kui polnud päevi polnud ka peavalu.
Kuna minu migreen on hormoonitundlik (vist siis progesterooni kõikumisele, mis ov ajal hakkab tõusma ja enne päevi kukub kolinal), siis minul on kindel faktor toitumises piimatooted, ka neis on lehmade progesterooni lademetes. Niikui lehmapiimaga liialdan (isegi üleliia kohvipiima. Või, jäätis jms vähevalgulised piimatooted ei sega niiväga), nii tuleb peavalu ka muul ajal ja hullemini, kui on nn peavaluohtlik aeg. Ilma piima tarbimata on migreene vähemalt 3/4 võrra vähem.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 18:51; 23.08 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On sul hormonaalne migreen? Sõltub tsükli päevadest või väheneb teatud ras.vastaste pillide kasutamisel? Minul on ja mul aitab päris palju Mirena. Tütrel on ka, tema tarvitab mingeid pille ja need aitavad ka tal väga palju. Samas osad tabletid tekitasid mul kohutavaid migreene, peab lihtsalt katsetama ja endale sobivad leidma. Ja jah, menopausiga kaovad paljudel olematuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 23:00; 02.09 21:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina see eelmine hormonaalse migreeni all kannataja, aga minule just ei sobi hormonaalsed vahendid. Kui kasutasin pille, siis tasapisi läks hullemaks ja kui pevaalud olid juba pooltel päevadel üleüldse, siis jätsin lõpuks pillid ära. Tasapisi taandusid siis migreenid 2x kuusse, ov ja päevade ajale, nagu kirjutasin. Mirenat ei ole julgenud proovida, kasutan tavalist vaskspiraali, mis vähemalt hormoone segi ei löö ja enam ei taha mingite kunsthormoonidega jännata.

Kas pool suguvõsa on emapoolne, st kas teie suguvõsa naistel on? Meil on küll asi selgelt emapoolne, nii minul kui õel valutavad pead.
Kas sinu migreenile “meeldib” külm või soe? Kui mul on peavalu, siis istun toas, külmutatud herneste kott padja peal (see hoiab kõige paremini külma, järgmiseks päevaks on hernesupp 😀 ) ja võin otse sügavkülmast külmutatud marju süüa, muu alla ei lähe. Samas tean naist, kes peab kandma migreeniga toas mütsi, sest iga külm teeb hullemaks, tal on üks pehme soe müts “peavalumüts”.

Kas neuroloog on siis kõik triptaanid ära proovinud, et “midagi teha pole”? Ega midagi suurt pole jah, on triptaanid ja Nurofen+solpadein (ibupfrofeen+paratsetamool+kodeiin), triptaanid aitasid üsna halvasti (ja on kallid). Nurofen /ibuprofeen ja dolmen /naprokseen on kõige kangemad. Ma neid õnneks välja ei oksenda, siis teatud leevendust saab, kuigi päris ära ei võta midagi.
Muide, kunagi proovisin kanget ingverivett- klaasis vees riivitud ingver, sidrun, mesi. Aitas umbes sama hästi kui triptaanid, nii mõnigi kord võttis peavalu tunduvalt vähemaks.
Kange kohvi aitab mõnikord hoo alguses.
Konjakit proovisin ükskord peavaluga, sõbranna soovitas, et võta klõmakas. Lõpuks olin purjakil ja pea valutas sama hoogsalt edasi, ei olnud mõnus!

http://www.1220.ee/uudised/uudis/2016/10/24/migreenikutel-pole-tihti-oigeid-ravimeid-kodus

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 18:51; 23.08 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitaks sul hästi täpselt päevikut pidada- äkki leiad seose, mis sul seda hoogu põhjustab. Paneks kirja söögid, magamise, emotsioonid, kehalise aktiivsuse jne. Minul näiteks kadusid hood täiesti, kui tegin gulteeni- ja laktoosivaba perioodi. Jätsin kohvi ja musta/rohelise tee samamoodi ära, suurendasin oluliselt nõrgalt soolase mineraalvee joomist, liikusin jala, ostsin massaažipadja, et masseerida turja, kaela, õlgu igal õhtul ning nüüd kuulsin alles hiljuti soovitust määrida turja piirkonda magneesiumiõliga. Seda viimast ma pole ise proovinud. Aga kõige olulisem on minul magamise regulaarsus. 8.30-9h on ideaalne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul just vallandusid migreeni hood peale lapse sündi, peale rinnaga toitmise lõpetamist…siis hakkasid pihta igakuised 3 päevased hood….ja nüüdseks juba 10 aastat nagu aamen kirikus! Aga meil see samuti pärilik. Emal küll jäänud vähemaks pärast menopausi, samas tean inimest, kellel just siis algas…Olin algul ka valuvaigistite peal, aga lõpuks ei toimind ükski neist enam. Neuroloog katsetas erinevaid triptaane, kuni üks siis toimis. Tänu sellele olen teovõimeline. Neid on päris mitmeid, kui üks ei sobi, tuleb proovida järgmisi…ma usun, et sullegi on mõni sobiv!Minu teada saab isegi perearst neid välja kirjutada, kui sul on juba migreeni diagnoos olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen samuti migreeniga hädas juba aastaid ja viimasel ajal olid hood juba mitu korda nädalas, varasemalt aga vaid paar korda aastas. Mulle soovitati süüa magneesiumi 500 mg päevas ja B2 vitamiini. Ka avastati mul päris korralik rauavaegusaneemia, nii et söön ka rauatablette. Pean ütlema, et peale kuuajalist sellise kokteili absoluutselt igapäevast tarvitamist on see mõjuma hakanud, ptüiptüiptüi. Pole enam migreenihooge olnud ega ka tavalist peavalu ainult korra- paar ja nõrgemalt. Loodan, et nii jääbki. Nii et soovitan proovida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes siin kirjutas, et vanuse ja menopausiga ära kaob, siis ei ole see midagi nii. Olen 50 ja migreen alates lapseeast. Praegugi juba kolmas päev jutti. MIski ravim ei aita, ka triptaanid mitte. Tavalised käsiravimid on täiesti mõttetud. Mul on aura ja tasakaaaluhäiretega migreen ja ka puue ja osaline töövõimetus sellega, peaaaegu iga nädal ikka oma kolmepäevane trall vähemalt. Saan ka igapäevast ennetusravi, epilepsiaravimite näol. Olma nendeta oleks asi veel hullem. Tänu neile on mõnikord isegi paarinädalast vahet ja aurasid ja tasakaaluhäireid on vähem. Ja, mis see ikka põhjusta. Enamasti stress ja töö aga tööl käimist ei saa ju lõpetada. Ja palavus ja ilmamuutus ja ere valgus ja arvutimonitorid. Need on põhilised, kui saaks kogu aeg olla kodus, looduses,vaikuses,hämaruses ja jaheduses, siis oleks kõik parem aga kuidas sellist elu endale võimaldada. Toidust ei sõltu minu puhul midagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas pool suguvõsa on emapoolne, st kas teie suguvõsa naistel on? Meil on küll asi selgelt emapoolne, nii minul kui õel valutavad pead.

Ema poolt jah aga ka meestel. St nii vanaisa kui vanaema olid mõlemad migreenikud (vanaisal oli hullem), emal, tema õel ja vennal samuti. Kõige hullem see, et nüüd diagnoositi ka mu 12 aastasel pojal migreen (oksendamisega).
Olen pidanud peavalu päevikuid kuid tundub et hormoonidest ei ole. Rasestumisvastased vahendid muutsid peavalu veel hullemaks. Raseduse ja imetamise ajal oli nagu veidi kergemalt, aga mitte väga. Täna hommikul ka ärkasin migreeniga, mitte midagi erilist nagu pole.
Olen vist kõik migreeni rohud ka ära proovinud, enamuse oksendan välja. Praegu natukenegi on mõjunud ainult Xefo.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.08 02:12; 15.08 17:12; 27.08 00:38; 31.08 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osadel inimestel aitab migreenihooge vältida gluteenivaba toitumine. Mu sugulane jõudis selleni katse-eksitusmeetodil, mispeale uurisin asja netist põhjalikumalt. Temal on nii, et kui vahel peaasjalikult jahutoodetega libastub, on hood jälle garanteeritud. Ta läks isegi varem pensionile, sest ei suutnud migreeni pärast enam töötada.

Paljudel inimestel mõjutab hoogude esinemist ka punane vein.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul olid ka hästi rängad migreen hood. Tegin kõrvaaugu (nome ei mäleta aga kui sa googeldad piercing against migraine peaksid leidma) ja nüüd on minul valud nii oluliselt vähemaks jäänud et nt selle aastanumbri sees on 2 hoogu olnud. Enne oli vähemalt kord kuus…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On süstid peavalude vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On süstid peavalude vastu.

Mis süstid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.08 02:12; 15.08 17:12; 27.08 00:38; 31.08 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On süstid peavalude vastu.

Mis süstid?

Botoxit mõtleb vist. Need pidavat leevendama.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 15:25; 31.08 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes siin kirjutas, et vanuse ja menopausiga ära kaob, siis ei ole see midagi nii. Olen 50 ja migreen alates lapseeast

Kas menopaus on käes siis juba? Tavaliselt see ikka peale 50 algab alles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 23:00; 02.09 21:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Ilu ja tervis Migreen- nii väsinud sellest juba