Esileht Tööelu, raha ja seadused. Miinimum emapalk ongi nii väike?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Miinimum emapalk ongi nii väike?

Postitas:

Ma ei oodanudki suurt emapalka, sest eelmisel aastal käisin koolis ja poole kohaga tööl. Teadsin eos, et saama hakkan miinimumi aga, et see ainult 430€ on, pani küll imestama (koos lasterahaga 490€). Kuskilt oli nagu meelde jäänud, et see summa on kätte 500€. Vaatasin oma dokumente ka ja sinna on kirja pandud 560€ brutos (küllap võetakse maksudena nii palju maha).

Septembrist lähen ülikooli ja seal stipendium suurem. Kas see või mõjutada mu emapalga suurust? On meeles, et juurde võisin teenida nii ~1500€, üle selle teenides võetakse emapalgast mingi osa maha.

Ma nii tumba selle koha peale. Pean konkreetsemalt oma dokumendid läbi vaatama ja uurima.

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.07 11:35; 09.07 23:05; 10.07 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui 560 bruto ja tulumaksuvaba osa 0, siis ongi 431 netona. Kontrolli üle oma tulumasuvabastuse avaldus (summa). Või siis ei saanud sa terve kuu eest tasu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled ise jätnud TM avalduse tegemata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tee avaldus, peaksid saama üle 500. hea uudis on see et järgmine aasta saad tagastusega selle raha korraga kätte mis see aasta kätte saamata jäi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin endale täna asjad selgeks. Ei viitsi nende avaldustega jamada, las olla. 100€ siia-sinna pole ka eriline võit, et oma pead vaevata. Ootan järgmise aasta tulukat 😀

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.07 11:35; 09.07 23:05; 10.07 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Infoks veel, et kui ka õpid, siis stipendium ei ole sotsmaksustatud töine tulu, seega üks kõik kui suur stipp ei mõjuta saadavat VH.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.07 12:10; 11.07 09:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Infoks veel, et kui ka õpid, siis stipendium ei ole sotsmaksustatud töine tulu, seega üks kõik kui suur stipp ei mõjuta saadavat VH.

kas see kehtib ainult riiklike või kõigi stipendimuide kohta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

100€ siia-sinna pole ka eriline võit, et oma pead vaevata.

Endal pole vahet, kas 100 eurot siia või sinna, aga teed teema, miks 500 euro asemel 430 said?

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

100€ siia-sinna pole ka eriline võit, et oma pead vaevata.

Endal pole vahet, kas 100 eurot siia või sinna, aga teed teema, miks 500 euro asemel 430 said?

Ilmselt teemaalgatajal oleks vahe küll, kui ta selle summa lõplikult kaotaks. Nüüd lihtsalt raha koguneb, ta saab ju kõik ülemakstu tagasi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

100€ siia-sinna pole ka eriline võit, et oma pead vaevata.

Endal pole vahet, kas 100 eurot siia või sinna, aga teed teema, miks 500 euro asemel 430 said?

Esiteks. On vahe kas on tehtud mõni viga kuskil või mitte. Ma olen selline põhimõtteline inimene, kui keegi üritaks 1€ mind petta, siis ma seda nii ei jätaks. Asi on põhimõttes. Kuna see 430€ on õige asi nüüd järele uurides, siis jah, mul on savi kas saan 100€ rohkem või vähem. See minu majandusliku heaolu niikuinii ei muuda.

Teiseks. Ma saan osa sellest järgmisel aastal tagasi!

Aitäh teile kes te vastasite 🙂

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.07 11:35; 09.07 23:05; 10.07 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas see kehtib ainult riiklike või kõigi stipendimuide kohta

Stipendiumid jm, mis EI OLE sotsmaksustatav TÖINE tulu, need ei lähe arvesse, kui vaadatakse VH vähendamist.
Oluline on, kui saad VH perioodil lisaks VH-le veel sotsmaksustatud töist tulu üle 1659,60.

Kui su ühes kuus saadav tulu on väiksem, kui pool hüvitise ülempiiri, mis 2019. aastal on 1659,90 eurot, siis sulle makstav vanemahüvitis ei vähene. Loe pikemalt vanemahüvitise saamisega samaaegselt tulu teenimise kohta.
https://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et/lapsed-ja-pere/perehuvitiste-saajale#Vanemah%C3%BCvitise%20saamise%20ajal%20t%C3%B6%C3%B6tamine

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.07 12:10; 11.07 09:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Miinimum emapalk ongi nii väike?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.