Esileht Tööelu, raha ja seadused. Miinimum VH aastal 2012 jne

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Miinimum VH aastal 2012 jne

Postitas:

Kirjutan siia, kuna tundub, et paljud ei ole uudist lugenud. Aastal 2012 tõusis miinimumpalk. Sellega koos EI TÕUSNUD miinimum vahemahüvitis! Miinimummäär jääb endise 278,02 tasemele ka aastal 2012, 2013 jne, kui vahepeal uut seadust ei tule.

Seega ema (tulevane ema), kes sa ei ole kunagi tööl käinud, hakkad saama VH-d 278,02 eurot miinus tulumaks 21%

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 08:42; 01.02 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore, et sa ka avastasid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vot ma ei saa aru, miks siin on kõik KÕIK nii õelad? Mina teadsin seda juba palju varem, aga tahtsin seda ka teistega jagada.

Ükskõik, kuhu teise foorumisse minna, ei leidu ni elust tüdinud inimesi kui seda on siin. Tulin ja nüüd ka lähen siit, sest erinevalt teist, ei ole mina nii kibestunud.

PS!! Pole vaja hakata nüüd UUESTI tümitama, sest see ei paku mitte kellelegi teisele midagi, kui vaid sellele, kes seda teeb ja sellisel juhul võiks ta tümitada kuskil mujal

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 08:42; 01.02 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui ma käisin eelmine aasta ainult 3 kuud ametlikult tööl? 2010 sügisel lõppes esimene emapalk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei taha tunduda õel ( ilmselt siiski tundub ) aga miks kõik on kohe sellises imelikus erutusseisundis kui laps sünnib ja asi puudutab vanemahüvitist? Millal ma seda saan? Kui palju ma saama hakkan? jne… ma mõistan, et see raha on tähtis lapse kasvatmisega seoses aga selle pärast pole vaja täitsa hulluks minna 🙂
Mina ise olen ka saanud VH-st eesti poolt. Käisin isiklikult kohal ära, tädi täitis paberid ja ütles, et umbes 1,5 kuu pärast peaks raha laekuma. Ootasin selle aja ilusti ära ja alles siis kui raha oli arvel, sain teada kui palju mulle hakkab VH laekuma. Ma küll kuskile foorumitesse ei kirjutanud, et appi palju saama hakkan jne. Iga kolmas teema on mingi VH värk ja ometigi see teema on nii-nii ära leierdatud.
PS! Minu teemaalgatus pole teemaalgatajale mõeldud, vaid eelmisele Käole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga kui ma käisin eelmine aasta ainult 3 kuud ametlikult tööl? 2010 sügisel lõppes esimene emapalk.[/tsitaat]

Kui laste vanusevahe kuni 2a6k, õigus saada eelmisega sama VH.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miinimumpalk on 290, seega on ka VH sama uuest aastast[/tsitaat]

No just seletatakse, et juhul kui tööl eelmine aasta ei käinud päevagi, siis saab ikkagi vähem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui saad VH-ks MIINIMUMPALKA(VH õiguse aluseks oleval aastal pisutki töötasid või said puhkusetasu või preemiat vms st sul on pisutki sotsmaksu TÖISELT tulult 2011.aastal)
saad
MIINIMUMPALKA, mis on 290 bruto.

Kui eelmiseaasta sotsmaks töiselt tulult on NULL (st ei töötanud ega saanud töist sotsmaksustatud töist tulu), saad VH MIINIMUMMÄÄRA, mis on 278,02 bruto.

Kui laste vanusevahe on alla 2a6k ja vahepeal pole töötanud või töötasid vähe st uuestiarvutatud VH väiksem,
saad
eelmisega sama VH.

Kui eelmine oli miinimumPALK(st enne eelmist last sa töötasid pisutki) st siis oli miinimumpalk 278,02, saad nüüd ka miinimumPALKA mis on nüüd 290

Kui eelmise lapsega said miinimummäära(mis oli siis =tollase miinimumpalga numbriga e ka 278,02), saad ka uue lapsega miinimummäära mis on praegu ikka 278,02

St MUUTUS MIINIMUMPALK, EI MUUTUNUD MIINIMUMMÄÄR(=mitte töötanu VH)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 10:23-
Kui käisid kas või paar päeva tööl, ammugi kui käisid 3k
saad kindlalt miinimumpalka st 290 bruto.

Kui laste vanusevahe jääb alla 2a6k ja I VH oli suurem kui 290 bruto, saad suuremat st sama mis eelmise lapsega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma eelmise kalendriaasta keskmist.
U 390 siis.

Liidad saadud palgad, puhkusetasu, preemia, lisatasu jne eelmisel aastal bruto st enne maksude mahaarvamist.
Jagad 12 kuuga kui haiguslehel pole olnud.

saadud kuutasust bruto on 144 tulumaksuvaba, ülejäänult maha 21%

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellepärast 21% et Eesti Vabariigis on tulumaks jätkuvalt 21%

Kui sa oled eelmisel aastal kõik 12 kuud st 12 kuu eest igakuiselt saanud palka või puhkusetasu vm u 390 kätte siis kindlasti pole VH väiksem, pigem suurem pisut, sest VH puhul ei võeta maha pensionisammast.

Kui teed tuludeklarit, on seal kirjas sinu eelmise aasta sotsmaksustatud töine tulu kokku.
Pane valemisse ja saad VH suuruse

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Miinimum VH aastal 2012 jne

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.